Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους ,βρηκα το Xiaomi Mi2S (16gb) στα 162 ευρω & ειμαι ετοιμος να το χτυπησω. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι ο κινεζος δεν μπορει να μου το ετοιμασει στα Ελληνικα & επειδη ειμαι τελειως ασχετος απο αυτα θα ηθελα τη βοηθεια σας .

Ο πωλητης μου ειπε οτι ειναι πανευκολο αλλα ειμαι λιγο αγχωμενος !!

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Χριστος Ανεστη φιλοι μου ,παρελαβα & γω το mi2 ,αλλα δυστυχως δεν μπορω να κανω τιποτα απ'ολα αυτα που εσεις θεωρειτε ευκολα ! ουτε καν update δεν μ αφηνει να κανω το κινητο!!!! ηρθε σφραγισμενο με android version 4.1.2 & miui version 3.1.19.

Καθε βοηθεια δεκτη γιατι εχω ξενερωσει....ουτε Ελληνικα ουτε google play ,gmail.

Ειμαι ετοιμος να το σπασω λεμε ...(αυτα παθαινεις οταν εισαι ΑΣΧΕΤΟΣ lol

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Χριστος Ανεστη φιλοι μου ,παρελαβα & γω το mi2 ,αλλα δυστυχως δεν μπορω να κανω τιποτα απ'ολα αυτα που εσεις θεωρειτε ευκολα ! ουτε καν update δεν μ αφηνει να κανω το κινητο!!!! ηρθε σφραγισμενο με android version 4.1.2 & miui version 3.1.19.

Καθε βοηθεια δεκτη γιατι εχω ξενερωσει....ουτε Ελληνικα ουτε google play ,gmail.

Ειμαι ετοιμος να το σπασω λεμε ...(αυτα παθαινεις οταν εισαι ΑΣΧΕΤΟΣ lol

 

Χρόνια πολλά εδώ δες για google play

έχω την γνήσια ρομ με τα αγγλικά δεν είχα πρόβλημα με updates

κάνε πρώτα εγγραφή εδώ https://account.xiaomi.com/pass/serviceLogin

Edited by myCellular
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά εδώ δες για google play

έχω την γνήσια ρομ με τα αγγλικά δεν είχα πρόβλημα με updates

κάνε πρώτα εγγραφή εδώ https://account.xiaomi.com/pass/serviceLogin

 

να σαι καλα φιλε μου ,μολις κατεβασα το play store.

Εχω κανει εγγραφη στο account.xiaomi αλλα μολις παω να κανω update στη νεοτερη εκδοση που τη βρισκω μεσα στο τηλεφωνο ,μου τη σταματαει αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση 4.4.18 υπάρχει ανανεωμένο app που είναι πολύ ευκολότερο να βάζεις λογαριασμούς email, Hotmail, yahoo, Gmail όλα πέρασαν αυτόματα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

 

*και πριν το update μόνο με Yahoo χρειάστηκα τις χειροκίνητες ρυθμίσεις. Για Hotmail αν θυμάμαι καλά είχε 2 επιλογές.

 

Ναι αλλά όπως καταλαβαίνεις η ρομ είναι ported για το κινητό...οπότε θα πρέπει να περιμένω αν και πότε θα βγάλουν κάποια αναβάθμιση...δεν είναι όμως παλιά έκδοση....και δεν μπορώ να φανταστώ ότι όσοι είχαν hotmail στην 4.4.11 δεν είχαν τρόπο να συνχρονίζουν ενω στην 4.4.18 μπορούν,όταν εγώ είχα εδώ και 2 χρόνια στο sensation διάφορες ρομ που το είχαν σαν επιλογή...κάτι άλλο παίζει και δεν το βλέπω...σε ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια...θα το αναρτήσω και στα MI-3 μήπως ξέρει κάποιος..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όπως καταλαβαίνεις η ρομ είναι ported για το κινητό...οπότε θα πρέπει να περιμένω αν και πότε θα βγάλουν κάποια αναβάθμιση...δεν είναι όμως παλιά έκδοση....και δεν μπορώ να φανταστώ ότι όσοι είχαν hotmail στην 4.4.11 δεν είχαν τρόπο να συνχρονίζουν ενω στην 4.4.18 μπορούν,όταν εγώ είχα εδώ και 2 χρόνια στο sensation διάφορες ρομ που το είχαν σαν επιλογή...κάτι άλλο παίζει και δεν το βλέπω...σε ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια...θα το αναρτήσω και στα MI-3 μήπως ξέρει κάποιος..

 

Αν ο συγχρονισμός είναι τόσο σημαντικός για εσένα, σκέψου το ενδεχόμενο να περάσεις την Cyanogenmod 11. Η rom δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα εκτός από τα πλήκτρα των handsfree, που δεν λειτουργούν. Κατά τα άλλα έχεις καθαρό android και αντιμετωπίζεις την συσκευή σαν να είναι Nexus. Εγώ προσωπικά δεν βρήκα στην MIUI κάτι που να με κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

ενδιαφερομαι γιαυτο το κινητο πολυ

το βρηκα στο aliexpress, ισως ειναι μουφα

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi2S-M2S-Qualcomm-Quad-Core-Smart-Phone-2GB-RAM-32GB-ROM-4-3-IPS/1778017623.html

 

ο πωλητης ειναι ουτε 2 εβδομαδων και ολα του τα προιοντα του ειναι στο 40%, λετε να παρω το ρισκο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

ενδιαφερομαι γιαυτο το κινητο πολυ

το βρηκα στο aliexpress, ισως ειναι μουφα

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi2S-M2S-Qualcomm-Quad-Core-Smart-Phone-2GB-RAM-32GB-ROM-4-3-IPS/1778017623.html

 

ο πωλητης ειναι ουτε 2 εβδομαδων και ολα του τα προιοντα του ειναι στο 40%, λετε να παρω το ρισκο?

 

Σε ικετεύω μην πετάξεις τα λεφτά σου!

Η οθόνη είναι 4.3 ενώ το original 4.0...

Δε θα μπω σε παραπάνω λεπτομέριες...

Απλά μην κάνεις το λάθος!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Σε ικετεύω μην πετάξεις τα λεφτά σου!

Η οθόνη είναι 4.3 ενώ το original 4.0...

Δε θα μπω σε παραπάνω λεπτομέριες...

Απλά μην κάνεις το λάθος!

 

εχμ...οπου και αν ψαξω 4.3 λενε οτι ειναι....

Link to comment
Share on other sites

εχμ...οπου και αν ψαξω 4.3 λενε οτι ειναι....

 

4.3 είναι, μην ανησυχείς.

Το κινητό είναι μεταχειρισμένο και, κοιτώντας το δίπλα-δίπλα με το δικό μου, δεν βλέπω κάποια διαφορά. Από την άλλη δεν έχω ιδέα για το πόσο πετυχημένες είναι οι μαϊμούδες xiaomi, οπότε τί να πω. Αυτό είναι καινούργιο ή μεταχειρισμένο; Και, τελικά, γιατί να το δίνει τόσο φτηνά;

Link to comment
Share on other sites

4.3 είναι, μην ανησυχείς.

Το κινητό είναι μεταχειρισμένο και, κοιτώντας το δίπλα-δίπλα με το δικό μου, δεν βλέπω κάποια διαφορά. Από την άλλη δεν έχω ιδέα για το πόσο πετυχημένες είναι οι μαϊμούδες xiaomi, οπότε τί να πω. Αυτό είναι καινούργιο ή μεταχειρισμένο; Και, τελικά, γιατί να το δίνει τόσο φτηνά;

 

καινουριο ειναι, ριξε μια ματια στο μαγαζι του

τα παντα ειναι -40%

ειναι καινουριος και δεν εχει ουτε ενα feedback

επισης βλεπω οτι το -40% θα διαρκεσει για 39 μερες ακομα

Link to comment
Share on other sites

Αν ο συγχρονισμός είναι τόσο σημαντικός για εσένα, σκέψου το ενδεχόμενο να περάσεις την Cyanogenmod 11. Η rom δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα εκτός από τα πλήκτρα των handsfree, που δεν λειτουργούν. Κατά τα άλλα έχεις καθαρό android και αντιμετωπίζεις την συσκευή σαν να είναι Nexus. Εγώ προσωπικά δεν βρήκα στην MIUI κάτι που να με κρατήσει.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ...με βοήθησε ένα άλλο παιδί και πέρασα τις ρυθμίσεις με το χέρι....όλα οκ τώρα..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου ,μολις κατεβασα το play store.

Εχω κανει εγγραφη στο account.xiaomi αλλα μολις παω να κανω update στη νεοτερη εκδοση που τη βρισκω μεσα στο τηλεφωνο ,μου τη σταματαει αμεσως

 

Δεν θυμάμαι και πολύ καλά αλλά μήπως η έκδοση που έχεις είναι MIUI v4 ?

Δες το, αν είναι 4 πρέπει να το φλασαρεις χειροκίνητα (από το recovery) οπότε συνιστώ να φλασαρεισ την clockwordmod και να φλασαρεις την καινούρια έκδοση μετά από wipe data/cache/dalvik να ξεκινήσεις πεντακάΘαρα (εγώ αυτό έκανα όταν παρέλαβα το δικο μου και μετά έκανα το ίδιο πάλι αλλά αντί για MIUI εβαλα wiui)

Sent from my MI 2S using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ...με βοήθησε ένα άλλο παιδί και πέρασα τις ρυθμίσεις με το χέρι....όλα οκ τώρα..

 

Και αυτόματα πρέπει να περνάν, αν θυμάμαι καλά έχει 2 επιλογές η μία είναι το exchange και η άλλη hotmail/Outlook. Με την δεύτερη ούτε εμένα δούλεψε, ενώ με την πρώτη όλα οκ.

Επίσης μόνο σε Hotmail βρήκα επιλογή για push για Gmail και Yahoo δεν, τόσο στην έκδοση που έχεις όσο και στην επόμενη.

 

 

@voodooman

Δυστυχώς για μένα το θέμα του cm11 με τα κουμπιά στα hands-free είναι deal-breaker τώρα το καλοκαίρι...

Τι χρησιμοποιείς για mail;

Όπως έγραψα πάνω μόνο στο Hotmail έχει push το ενσωματωμένο app για να έχω push στα άλλα μόνο με τα δικά τους app, έτσι δουλεύουν όλα μια χαρά χωρίς καθυστερήσεις.

Δοκίμασα και cloud magic, ούτε εκεί είχα push σε όλα και γενικά δεν με πολυενθουσίασε.

Υπάρχει app που να παίζει με push σε όλα;

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

@voodooman

Δυστυχώς για μένα το θέμα του cm11 με τα κουμπιά στα hands-free είναι deal-breaker τώρα το καλοκαίρι...

Τι χρησιμοποιείς για mail;

Όπως έγραψα πάνω μόνο στο Hotmail έχει push το ενσωματωμένο app για να έχω push στα άλλα μόνο με τα δικά τους app, έτσι δουλεύουν όλα μια χαρά χωρίς καθυστερήσεις.

Δοκίμασα και cloud magic, ούτε εκεί είχα push σε όλα και γενικά δεν με πολυενθουσίασε.

Υπάρχει app που να παίζει με push σε όλα;

 

Έχω gmail και χρησιμοποιώ το app του. Δεν ήταν τόσο ότι τα email καθυστερούσαν πάντα, το χειρότερο ήταν ότι η συμπεριφορά του ήταν ακαθόριστη. Άλλοτε έρχονταν στην ώρα τους, άλλοτε αργούσαν αρκετά έως πολύ, άλλοτε δεν έρχονταν καθόλου, άλλοτε ο λογαριασμός μου κολλούσε και δεν συγχρόνιζε. Από όσο διάβασα στο unofficial forum, αυτό είναι γενικότερο πρόβλημα της V5.

Έχω συζητήσει το θέμα με τα πλήκτρα των handsfree με τον dev του kernel και το κοιτάει, ελπίζω να το λύσει στην επόμενη έκδοση. Τουλάχιστον ας λειτουργεί το κεντρικό, για την αποδοχή/τερματισμό της κλήσης. Πέρα από αυτό, η "ελαφρότητα" και η απλότητα της cyanogen είναι ασύγκριτη για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

καινουριο ειναι, ριξε μια ματια στο μαγαζι του

τα παντα ειναι -40%

ειναι καινουριος και δεν εχει ουτε ενα feedback

επισης βλεπω οτι το -40% θα διαρκεσει για 39 μερες ακομα

 

 

 

Καλημερα & απο μενα ,ο συγκεκριμενος τυπος εμφανιζεται κατα διαστηματα κανει καποιες προσφορες & μετα εξαφανιζεται!!...το προβλημα ειναι οτι οποτε εχω προσπαθησει να επικοινωνησω μαζι του ...δεν απανταει ποτε!..εαν θες να το ρισκαρεις αγορασε πρωτα κατι φτηνο απο το μαγαζι του(παρε 2 - 3 ζελατινεσς) να δεις τι γινετε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θυμάμαι και πολύ καλά αλλά μήπως η έκδοση που έχεις είναι MIUI v4 ?

Δες το, αν είναι 4 πρέπει να το φλασαρεις χειροκίνητα (από το recovery) οπότε συνιστώ να φλασαρεισ την clockwordmod και να φλασαρεις την καινούρια έκδοση μετά από wipe data/cache/dalvik να ξεκινήσεις πεντακάΘαρα (εγώ αυτό έκανα όταν παρέλαβα το δικο μου και μετά έκανα το ίδιο πάλι αλλά αντί για MIUI εβαλα wiui)

 

δυστυχως ολα αυτα που μου λες ειναι οντως κινεζικα για μενα !!!!! χαχαχαχα :lol:

στα χαραχτηριστικα του τηλεφωνου εχει

MIUI version 3.1.19 ....τι ακριβως σημαινει εαν ειναι MIUI v3 v4 v5 δεν ξερω !

 

εαν μπορεις & εχεις ορεξη να μου τα εξηγησεις πιο αναλυτικα θα με βοηθησεις αφανταστα ,γιατι δυστυχως δεν μπορω & να δουλεψω με το τηλεφωνο καθολου,τραβαει κατι φλασιες ωρες ωρες απιστευτες(ανοιγω browser για σερφαρισμα & δεν μου ανοιγει το πληκτρολογιο!!... ή εκει που σερφαρω κλεινει ο browser μονος του . Γενικως παιδια οποιος μπορει να βοηθησει ευπροσδεκτος !

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ολα αυτα που μου λες ειναι οντως κινεζικα για μενα !!!!! χαχαχαχα :lol:

στα χαραχτηριστικα του τηλεφωνου εχει

MIUI version 3.1.19 ....τι ακριβως σημαινει εαν ειναι MIUI v3 v4 v5 δεν ξερω !

 

εαν μπορεις & εχεις ορεξη να μου τα εξηγησεις πιο αναλυτικα θα με βοηθησεις αφανταστα ,γιατι δυστυχως δεν μπορω & να δουλεψω με το τηλεφωνο καθολου,τραβαει κατι φλασιες ωρες ωρες απιστευτες(ανοιγω browser για σερφαρισμα & δεν μου ανοιγει το πληκτρολογιο!!... ή εκει που σερφαρω κλεινει ο browser μονος του . Γενικως παιδια οποιος μπορει να βοηθησει ευπροσδεκτος !

 

Εδώ έχει 3 τρόπους για να το flashάρεις

http://en.miui.com/thread-11043-1-1.html

 

Από εδώ μπορείς να βρεις την τελευταία multilanguage

http://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

Η τελευταία με Ελληνικά είναι η 4.4.11

Link to comment
Share on other sites

Δες στο updater αν σου βγάζει την JLB 30.0. Κάνε update και είσαι κομπλέ. Και αν τα πας καλά με τα Αγγλικά βεβαίως βεβαίως.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα λίγο τη βοήθεια σας θέλω να το παραγγείλλω αλλά σκαλώνω γιατί δεν μου έχει στο minideal την επιλογή root.Ξέρει κανείς αν είναι ρουταρισμένο το Link είναι αυτό http://www.minideal.net/xiaomi-mi2s-qualcomm-600-quad-core-1-7ghz-android-phone-2gb-ram-16-32g-rom-8-0-13-0mp-camera-unlocked-in-stock.html
Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα τις οδηγιες που ειδα στα λινκ....αλλα το αποτελεσμα το ιδιο..... updater has stop

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες στο updater αν σου βγάζει την JLB 30.0. Κάνε update και είσαι κομπλέ. Και αν τα πας καλά με τα Αγγλικά βεβαίως βεβαίως.

 

 

 

δεν μου βγαζει την JLB 30.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ έχει 3 τρόπους για να το flashάρεις

http://en.miui.com/thread-11043-1-1.html

 

Από εδώ μπορείς να βρεις την τελευταία multilanguage

http://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

Η τελευταία με Ελληνικά είναι η 4.4.11

 

ακολουθησα τις οδηγιες που ειδα στα λινκ....αλλα το αποτελεσμα το ιδιο..... updater has stop

Link to comment
Share on other sites

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Χριστος Ανεστη φιλοι μου ,παρελαβα & γω το mi2 ,αλλα δυστυχως δεν μπορω να κανω τιποτα απ'ολα αυτα που εσεις θεωρειτε ευκολα ! ουτε καν update δεν μ αφηνει να κανω το κινητο!!!! ηρθε σφραγισμενο με android version 4.1.2 & miui version 3.1.19.

Καθε βοηθεια δεκτη γιατι εχω ξενερωσει....ουτε Ελληνικα ουτε google play ,gmail.

Ειμαι ετοιμος να το σπασω λεμε ...(αυτα παθαινεις οταν εισαι ΑΣΧΕΤΟΣ lol

 

Quoteάρω το πρώτο σου ποστ.

Είσαι σίγουρος ότι γράφει 4.1.2;

 

Μπορεις να βγάλεις ένα screen short να μας από το about phone από τα settings του κινητού να μας το δείξεις;

Cpu-z, antutu X στα specs τι σου γράφει, screen short αν μπορείς, τι σκορ βγάζει.

 

Αν δεν μπορείς να περάσεις update με κανένα από τους τρόπους που σου έδωσα λινκ παραπάνω δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχει παραγγειλει κανεις απο merimobiles?Επειδη παρηγγειλα το εν λογω κινητο και αλλα 2(ενα zte και ενα huawei) επελεξα σαν μεθοδο αποστολης το singapore post.Με ειδοποιησαν ομως απο το merimobiles οτι λογω του ογκου και της αξιας του δεματος καλυτερα να αναβαθμισω σε ΕΜS.Γνωρίζει κάποιος αν θα περασει τελωνειο με αυτον τον τροπο ή οχι?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν θα περασει τελωνειο με αυτον τον τροπο ή οχι?Ευχαριστω

 

Πριν από 20 ημέρες παρέλαβα δέμα από EMS με ένα Μi2S και ένα Zopo και δεν σταμάτησε τελωνείο.

Όμως οι περισσότεροι γνωρίζουν πως είναι καθαρά θέμα τύχης.

Ποσοστιαία θα σου απαντήσω, με 80% να σταματήσει τελωνείο και 20% όχι.

Τίποτα δεν είναι σίγουρο, εσύ αποφασίζεις.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...