Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι σε φάση ψησίματος και κοιτώντας τα sites πέτυχα αυτό το ισπανικό.

http://www.ibuygou.es/

Έχει αγοράσει κανείς από εδώ; Το σκέφτομαι περισσότερο λόγω ευρωπαϊκής ένωσης (άρα μηδέν κίνδυνος τελωνείου) και ταχύτητας.

 

Άμα πας στο contact θα δεις πως η τοποθεσία τους είναι: B6 HuaFeng 25th Square Business District Bao'an Shenzhen China

Απλά τα sites τα κάνουν σε διάφορες γλώσσες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άμα πας στο contact θα δεις πως η τοποθεσία τους είναι: B6 HuaFeng 25th Square Business District Bao'an Shenzhen China

Απλά τα sites τα κάνουν σε διάφορες γλώσσες.

 

Θεοί, μέχρι και ισπανικό domain πήραν! Ευχαριστώ!..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητό. Φοβερή ποιότητα κατασκευής, ωραίο feel στο χέρι, απροβληματιστο. Η φάση με τα μηνιαία updates και την υποστήριξη που έχει, δεν σε τρομάζει να προβεις σε αγορά. Μπήκε το Note στην άκρη πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα, το είχα κοντά 6 μήνες και δε μου τράβηξε ούτε κόλλημα!

Πραγματικά αν εξαιρέσεις ένα θεματάκι που έχει με bluetooth handsfree το κινητό είναι ο ορισμός του τέλειου!

Ο snapdragon 600 βάζει τα 8πύρηνα στη θέση τους και τρέχει τα πάντα χωρίς καν να ζορίζεται!

 

Αν δε θες μεγαλύτερη οθόνη χτύπα το αλλύπητα!

Ο λόγος που το έδωσα??? Χρήστης iPhone 4 με παρακαλούσε να του το πουλήσω!

Είναι φοβερό και πανέμορφο για τα λεφτά του!

 

Δε θα το μετανιώσεις!!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Με έχει πριζωσει και μένα το mi2s. Αν βρω κανέναν να το δίνει το πιο πιθανό να το χτυπήσω..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αφού η MIUI είναι πια στην καθημερινότητα μας, σας παραθέτω ένα link με χρήσιμα κόλπα για την rom της Xiaomi. Καντε ένα κόπο να τα διαβάσετε. Ορισμένα είναι πολύ λειτουργικά και θα αυξησουν την εμπειρία χρήσης του κινητού σας.

 

62 Tips You Should Know About MIUI V5

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4409&highlight=miui%2Btips

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το έχει πάρει φίλος και του βάζω nova launcher, αλλά με το που θα πατήσεις "home" σε πάει στον μαμίσιο λάντσερ :worry:

Οσο δεν παράς "σπιτάκι" είσαι με nova. Απαξ και πάτησες σπιτάκι, στον μαμά.

Κάποια βοήθεια για να μείνει μόνιμος ο νόβα ; το έχετε αντιμετωπίσει εσείς ;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το έχει πάρει φίλος και του βάζω nova launcher, αλλά με το που θα πατήσεις "home" σε πάει στον μαμίσιο λάντσερ :worry:

Οσο δεν παράς "σπιτάκι" είσαι με nova. Απαξ και πάτησες σπιτάκι, στον μαμά.

Κάποια βοήθεια για να μείνει μόνιμος ο νόβα ; το έχετε αντιμετωπίσει εσείς ;

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις nova--Επιλογή προεπιλεγμενης αρχικής

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει ένα petition για να πάρει το Mi2S Official Cyanogenmod Rom.

Παραθέτω το link. Οσοι μπορείτε μπήτε να ψηφισετε. Οσες περισσότερες rom για το κινητό μας τόσο περισσότερες επιλογές για εμάς.

http://www.ipetitions.com/petition/give-xiaomi-mi2-official-cyaogenmod-support

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το έχει πάρει φίλος και του βάζω nova launcher, αλλά με το που θα πατήσεις "home" σε πάει στον μαμίσιο λάντσερ :worry:

Οσο δεν παράς "σπιτάκι" είσαι με nova. Απαξ και πάτησες σπιτάκι, στον μαμά.

Κάποια βοήθεια για να μείνει μόνιμος ο νόβα ; το έχετε αντιμετωπίσει εσείς ;

 

λοιπον φιλε μου

πεσ του να παει ρυθμισεις-εφαρμογες-στο κατω μερος της οθονης να πατησει το γνωστο εικονιδιακι των ρυθμισεων επειτα launcher

να τσεκαρει τον nova και να πατησει replace.

ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει ένα petition για να πάρει το Mi2S Official Cyanogenmod Rom.

Παραθέτω το link. Οσοι μπορείτε μπήτε να ψηφισετε. Οσες περισσότερες rom για το κινητό μας τόσο περισσότερες επιλογές για εμάς.

http://www.ipetitions.com/petition/give-xiaomi-mi2-official-cyaogenmod-support

 

Μόνο εγώ θεωρώ αυτό το petition τελείως ανούσιο? Να φύγεις από μια από τις καλύτερες και πιο "πλούσιες" υλοποιήσεις του android με τόση υποστήριξή και να πας σε cyanogen?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ θεωρώ αυτό το petition τελείως ανούσιο? Να φύγεις από μια από τις καλύτερες και πιο "πλούσιες" υλοποιήσεις του android με τόση υποστήριξή και να πας σε cyanogen?

 

Η αληθεια ειναι οτι σαν θεμα "επιλογης" εχει νοημα.Σε αυτους που δεν αρεσει η MIUI(οι οποιοι την μισουν βασικα) πρεπει να δωθει η επιλογη για κατι διαφορετικο.Η CM ειναι μια πολυ καλη επιλογη για καποιους που τους αρεσει το οικοσυστημα του Android ως εχει,οποτε νομιζω οτι μονο καλο μπορουν να κανουν τετοιες κινησεις.Ισα-ισα που οι συσκευες της Xiaomi θα αποκτησουν μεγαλυτερη δημοτικοτητα εκτος των δικων τους συνορων(βλεπε OPPO,ασχετα αν η ColorOS δεν ειναι τοσο πληρης και "αυτονομη" οσο η ΜIUI)

Επισης υπαρχουν και οι φιλοι που πειραματιζονται(βαζω και τον εαυτο μου μεσα),και τους αρεσει να δοκιμαζουν συνεχως διαφορετικα πραγματα στην συσκευη τους,ακομα και ατομα που σε HTC One αλλαζουν το Sense,παρολο που λειτουργει απροβληματιστα(για την ακριβεια φυσαει...)

Βεβαια η Xiaomi ειναι πολυ δυσκολο να δωσει εκ των προτερων δυνατοτητα επιλογης ROM,καθως εκτος απο h/w "πουλαει" και το MIUI,νομιζω ειναι ενας σημαντικος παραγοντας κερδων για αυτην...

Link to comment
Share on other sites

@ kandilak & studiosakis:

παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις, έχω κάνει ήδη αυτά που λέτε αλλά το τηλ. δεν συνεργάζεται...:confused:

μέσω νόβα που πας & τον ορίζεις σαν αρχικό λάντσερ, εκεί σαν να "κρασάρει", κάνει το εφέ, αλλά γυρίζει στον μαμίσιο και παραμένει κόκκινη η επιλογή, οτι δεν είναι προεπιλεγμένος.

Πήγα και μέσω των εφαρμογών αλλά δεν έχω βγάλει άκρη ούτε από εκεί... κάτι δεν πάει καλά.

 

Update: αμα βάλεις golauncher ισχύει το ίδιο με τον νόβα... πατάς σπιτάκι και σου ξαναβάζει τον μαμίσιο. Απίστευτο !

Edited by Asta_La_Vista
Link to comment
Share on other sites

@ kandilak & studiosakis:

παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις, έχω κάνει ήδη αυτά που λέτε αλλά το τηλ. δεν συνεργάζεται...:confused:

μέσω νόβα που πας & τον ορίζεις σαν αρχικό λάντσερ, εκεί σαν να "κρασάρει", κάνει το εφέ, αλλά γυρίζει στον μαμίσιο και παραμένει κόκκινη η επιλογή, οτι δεν είναι προεπιλεγμένος.

Πήγα και μέσω των εφαρμογών αλλά δεν έχω βγάλει άκρη ούτε από εκεί... κάτι δεν πάει καλά.

 

Update: αμα βάλεις golauncher ισχύει το ίδιο με τον νόβα... πατάς σπιτάκι και σου ξαναβάζει τον μαμίσιο. Απίστευτο !

 

Δοκίμασε αυτό που λένε εδώ:

http://en.miui.com/thread-3855-1-1.html

Εκτός από το να το τσεκάρεις στα settings πρέπει να μεταφέρεις το apk του launcher από data/app στο system/app και να κάνεις επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω παραγγειλει ενα xiaomi mi2s 16gb και ενα thl w100s με συνολο 443.62 usd ,αλλα επειδη το μι2ς ειχε ξεστοκαρει συμφωνησαμε να στειλω αλλα 20 περιπου usd για τα 32 gb,αλλα ειδα οτι δεν ειχα υπολοιπο στο λογαριασμο μου και καταλαβα οτι ηταν εξ αιτιας της συναλαγης απο ευρω σε δολλαρια .δλδ χρεωθηκα 462 usd και μου τελειωσαν τα χρηματα .εαν ακυρωσω την παραγκελια και την ξανακανω (εχω αλλαξει να γινονται οι συναλαγες μεσω της τραπαζας)θα παρω πισω τα 20 περιπου usd που κρατησε το pay pal?

παρακαλω βοηθηστε με,ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω μεσω ιντερνετ

 

συγνωμη εαν ειμαι offtopic δεν ηξερα που ακριβως να γραψω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω παραγγειλει ενα xiaomi mi2s 16gb και ενα thl w100s με συνολο 443.62 usd ,αλλα επειδη το μι2ς ειχε ξεστοκαρει συμφωνησαμε να στειλω αλλα 20 περιπου usd για τα 32 gb,αλλα ειδα οτι δεν ειχα υπολοιπο στο λογαριασμο μου και καταλαβα οτι ηταν εξ αιτιας της συναλαγης απο ευρω σε δολλαρια .δλδ χρεωθηκα 462 usd και μου τελειωσαν τα χρηματα .εαν ακυρωσω την παραγκελια και την ξανακανω (εχω αλλαξει να γινονται οι συναλαγες μεσω της τραπαζας)θα παρω πισω τα 20 περιπου usd που κρατησε το pay pal?

παρακαλω βοηθηστε με,ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω μεσω ιντερνετ

 

συγνωμη εαν ειμαι offtopic δεν ηξερα που ακριβως να γραψω

 

Αν πληρωσες σε ευρω θα τα παρεις αν πληρωσες σε δολλαρια θα χασεις μερικα απο την μετατροπη του δολλαριου σε ευρω αναλογα με την ημερα που θα πιστωθουν στην καρτα σου

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλή αμφιταλάντευση, έκανα σήμερα την παραγγελία. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρω το Z1 compact με την πλαστική πλάτη (που στην αρχή έλεγαν ότι είναι γυάλινη), την κάμερα των 20MP που παρουσιάζει διάφορα σε πολλούς χρήστες και επιπλέον να τους δώσω και €500+!..

 

Και, μέχρι να έρθει το κινητό, ας αρχίσω τις ερωτήσεις, να μπω σιγά σιγά στο κλίμα! Ζητώ συγγνώμη αν κάποια από αυτά έχουν απαντηθεί, ήδη ξεκίνησα να διαβάζω από τις πρώτες σελίδες, αλλά θα ήθελα και μία γενική κατεύθυνση...

Είμαι συνηθισμένος από το Galaxy S3 σε πολλές διαφορετικές roms και kernels. Υπάρχουν αντίστοιχα πράγματα για το Xiaomi; Κάποια custom rom που να κάνει πχ πιο εύκολη την αλλαγή του dpi, κάποιος kernel με επιπλέον δυνατότητες στην ποιότητα του ήχου; Ή θα πειράξω ό,τι μπορώ να πειράξω μέσω Xposed;

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΞΗ ΣΕ ΑΧΑΡΝΕΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 17-02-2014 08:23 ΑΧΑΡΝΕΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 17-02-2014 53:00 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 17-02-2014 24:00 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 16-02-2014 20:03 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 16-02-2014 17:09 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-02-2014 17:08 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 14-02-2014 12:57 IPS

 

Απο οτι φαινεται σημερα εφτασε στο πρακτορειο της περιοχης μου (ταξιδευει απο τις 10/2 και το ειχα παρει με ems απο merimobiles), λογικα θα το παραλαβω σημερα η αυριο και θα επανελθω με εντυπωσεις. Επισης σημερα μου ηρθε και μια βαση για το αυτοκινητο που απο οτι ειδα σε ενα site ταιριαζει στο mi2s (κανονικα ηταν fixed για το galaxy s advance). Επειδη θα περασω τις εφαρμογες μου που εχω με το titanium back up μπορειτε να μου πειτε τον τροπο που το κανατε root;

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται σημερα εφτασε στο πρακτορειο της περιοχης μου (ταξιδευει απο τις 10/2 και το ειχα παρει με ems απο merimobiles), λογικα θα το παραλαβω σημερα η αυριο και θα επανελθω με εντυπωσεις. Επισης σημερα μου ηρθε και μια βαση για το αυτοκινητο που απο οτι ειδα σε ενα site ταιριαζει στο mi2s (κανονικα ηταν fixed για το galaxy s advance). Επειδη θα περασω τις εφαρμογες μου που εχω με το titanium back up μπορειτε να μου πειτε τον τροπο που το κανατε root;

 

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να πας να το παραλάβεις και μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

@voodooman δοκίμασε το με το miui και πιστεύω δεν θα χρειαστεί να μπεις σε περιπέτειες με άλλες rom.
Link to comment
Share on other sites

@voodooman δοκίμασε το με το miui και πιστεύω δεν θα χρειαστεί να μπεις σε περιπέτειες με άλλες rom.

 

Όλοι αυτό λένε! Πόσο καλή μπορεί να είναι;;;

Προφανώς θα το δοκιμάσω έτσι στην αρχή! Απλά έριχνα μία ματιά στα themes και έβλεπα πολλά παρδαλά, υπάρχουν θέματα όσο πιο κοντά γίνεται σε καθαρό android; Διακριτικά, σοβαρά και λειτουργικά;

Επίσης με ενδιαφέρει να αλλάξω το dpi στο κινητό, τον τελευταίο καιρό δουλεύω το S3 στα 240 dpi και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Είναι αυτό εύκολα εφικτό μέσω xposed για το Xiaomi;

Υπάρχει τρόπος να έχουν όλες οι εφαρμογές (ακόμη και το Gmail) μαύρο φόντο;

Έχω την εντύπωση πως είμαι μέτρια (προς σοβαρά) ψυχαναγκαστικός και μία τέτοια λεπτομέρεια μπορεί να με κάνει να στραβώσω με το κινητό... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ιεροσυλία να περάσεις άλλη ρομ πλην της miui :lol: δωστου λίγο χρόνο και θα δεις πόση παραμετροποίηση έχει..σε στοκ android πρέπει να κατεβάσεις το μισό playstore για να κανεις τα ιδια.

Τα θέματα όντως είναι μερικα ότι να ναι αλλα έχει και αρκετά καλα..

Για το dpi δεν γνωρίζω..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κινητο εφτασε σπιτι χωρις να πληρωσω κατι στο τελωνειο και περιμενω πως και πως να σχολασω απο την δουλεια για να το δω.

Λυστε μου μια απορια, κοιταξα λιγο το θεμα root και ειδα οτι καποιοι λενε οτι πρεπει να περασω πρωτα την developers miui. Μονο αυτο χρειαζεται; Δεν με ενδιαφερει να του περασω καποια custom rom (τουλαχιστον οχι ακομα) αλλα εχω την εξης απορια, ξερω οτι συχνα βγαινουν updates τα οποια γινονται OTA (?). Αν κανω αυτα τα updates χανεται το root που θα εχω και θα πρεπει να το ξαναπερναω απο την αρχη;

Link to comment
Share on other sites

@voodooman δεν γνωρίζω για Theme στο Gmail αλλά το βάθος της παραμετροποιησης του miui προσωπικά με έχει καλύψει απόλυτα. Όσον αφορά τα themes, δωρεάν είναι. Κατεβαζεις δοκίμαζεις αποφασίζεις. Περί dpi δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...