Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

H συσκευή είναι πολύ καλή για την αναλογία value for money και αξίζει και με το παραπάνω.

 

Στην αποστολή επέλεξε απλό ταχυδρομείο, ems, singapore post κτλ και μείνε μακριά από courier τύπου dhl, fedex κτλ γιατί σχεδόν σίγουρα θα σε καλέσουν από το τελωνείο να πληρώσεις τους σχετικούς δασμούς εκτελωνισμού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H συσκευή είναι πολύ καλή για την αναλογία value for money και αξίζει και με το παραπάνω.

 

Στην αποστολή επέλεξε απλό ταχυδρομείο, ems, singapore post κτλ και μείνε μακριά από courier τύπου dhl, fedex κτλ γιατί σχεδόν σίγουρα θα σε καλέσουν από το τελωνείο να πληρώσεις τους σχετικούς δασμούς εκτελωνισμού.

 

Free Ship 14-28 Business Days €0.00

Singapore post 9-16 Business Days €5.85

Ems 6-8 Business Days €20.46

DHL Express 3-6 Business Days €21.92

δηλαδη να πατησω ενα στην τυχη απο τα πρωτα 3? γιατι αν καταλαβα καλα μου λες οτι ειναι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακολουθεί οδηγός εγκατάστασης ClockWorkMod Recovery και ενεργοποίησης True Dual Boot στην συσκευή μας

O οδηγός σου πλέον έχει το δικό του χώρο εκεί που το αρμόζει όπου θα μπορείτε να συζητάτε οτιδήποτε έχει να κάνει με τις οδηγίες που γίνονται εκεί...

 

[Xiaomi] Mi2/2S : Εγκατάσταση CWM Recovery & Ενεργοποίηση True Dual Boot

 

Αν πιστεύεις ότι είσαι σε θέση και έχεις διάθεση για περαιτέρω βελτίωση και προσθήκη νέων tweaks, ενημέρωσε με ούτως ώστε να αποκτήσεις τα σχετικά δικαιώματα για να μπορείς να κάνεις edit το πρώτο post του οδηγού σου εσαεί.

 

Free Ship 14-28 Business Days €0.00

Singapore post 9-16 Business Days €5.85

Ems 6-8 Business Days €20.46

DHL Express 3-6 Business Days €21.92

δηλαδη να πατησω ενα στην τυχη απο τα πρωτα 3? γιατι αν καταλαβα καλα μου λες οτι ειναι τα ιδια

 

Επέλεξε το πρώτο που είναι και δωρεάν.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Free Ship 14-28 Business Days €0.00

Singapore post 9-16 Business Days €5.85

Ems 6-8 Business Days €20.46

DHL Express 3-6 Business Days €21.92

δηλαδη να πατησω ενα στην τυχη απο τα πρωτα 3? γιατι αν καταλαβα καλα μου λες οτι ειναι τα ιδια

 

γνωμη...

μην πατησεις το πρωτο γιατι δε θα σου δωσει tracking number

Ems αν το βιαζεσαι να ερθει, Singapore post αν δεν το βιαζεσαι

DHL για κανενα λογο γιατι 100% θα περασει τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

Free Ship 14-28 Business Days €0.00

Singapore post 9-16 Business Days €5.85

Ems 6-8 Business Days €20.46

DHL Express 3-6 Business Days €21.92

δηλαδη να πατησω ενα στην τυχη απο τα πρωτα 3? γιατι αν καταλαβα καλα μου λες οτι ειναι τα ιδια

Αυτες οι χρεωσεις απο που ειναι?

Το minideal στελνει με free shipping αλλα ΔΙΝΕΙ trucking number. Και αλλοι δινουν free shipping αλλα χωρις tracking number (πχ China Post) αλλα συνηθως σε περιπτωσεις πολυ φτηνων αντικειμενων.

Γενικα, απο οπου και αν το παρεις, αφου δεν σε ενδιαφερει ο χρονος, να προτιμησεις την μικροτερη χρεωση ( η free) αρκει να παρεις οπωσδηποτε trucking number.

Φυσικα DHL, Feddex, UPS κλπ αποκλειονται.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι χρεωσεις απο που ειναι?

Το minideal στελνει με free shipping αλλα ΔΙΝΕΙ trucking number. Και αλλοι δινουν free shipping αλλα χωρις trucking number (πχ China Post) αλλα συνηθως σε περιπτωσεις πολυ φτηνων αντικειμενων.

Γενικα, απο οπου και αν το παρεις, αφου δεν σε ενδιαφερει ο χρονος, να προτιμησεις την μικροτερη χρεωση ( η free) αρκει να παρεις οπωσδηποτε trucking number.

Φυσικα DHL, Feddex, UPS κλπ αποκλειονται.

 

αυτες οι χρεωσεις ειναι απο merimobiles.com :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το free δινει tracking number να το προτιμησεις, εφ οσον δεν σε ενδιαφερει ο χρονος γιατι να πληρωσεις.. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αν το free δινει trucking number να το προτιμησεις, εφ οσον δεν σε ενδιαφερει ο χρονος γιατι να πληρωσεις..

 

μολις μιλησα στο chat με αυτους και μου λενε οτι για παραγγελιες ανω των 49 $ υπαρχει number απλως αυτος με συμβουλευει να διαλεξω express γιατι οπως λεει "but we recommend that you choose express shipping if you order, there are a lot of delays with free shipping right now because of the upcoming holiday season"

Link to comment
Share on other sites

μολις μιλησα στο chat με αυτους και μου λενε οτι για παραγγελιες ανω των 49 $ υπαρχει number απλως αυτος με συμβουλευει να διαλεξω express γιατι οπως λεει "but we recommend that you choose express shipping if you order, there are a lot of delays with free shipping right now because of the upcoming holiday season"

Αν εννοει DHL ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ!!Περνας τελωνειο και τρεχεις και δεν φτανεις...Βαλε Singapore να εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Οποτε για να ανακεφαλαιωσουμε και να τελειωνουμε.

ΝΑΙ: free shipping, china post, singapore post, hong kong post, EMS, παντα με trαcking No.

ΟΧΙ: DHL, Feddex, UPS κλπ

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Οποτε για να ανακεφαλαιωσουμε και να τελειωνουμε.

ΝΑΙ: free shipping, china post, singapore post, hong kong post, EMS, παντα με trucking No.

ΟΧΙ: DHL, Feddex, UPS κλπ

Σωστός έτσι είναι!

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Οποτε για να ανακεφαλαιωσουμε και να τελειωνουμε.

ΝΑΙ: free shipping, china post, singapore post, hong kong post, EMS, παντα με trucking No.

ΟΧΙ: DHL, Feddex, UPS κλπ

 

Ελαφρώς άσχετο, αλλά είναι tracking, όχι trucking...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

O οδηγός σου πλέον έχει το δικό του χώρο εκεί που το αρμόζει όπου θα μπορείτε να συζητάτε οτιδήποτε έχει να κάνει με τις οδηγίες που γίνονται εκεί...

 

[Xiaomi] Mi2/2S : Εγκατάσταση CWM Recovery & Ενεργοποίηση True Dual Boot

 

Αν πιστεύεις ότι είσαι σε θέση και έχεις διάθεση για περαιτέρω βελτίωση και προσθήκη νέων tweaks, ενημέρωσε με ούτως ώστε να αποκτήσεις τα σχετικά δικαιώματα για να μπορείς να κάνεις edit το πρώτο post του οδηγού σου εσαεί.

 

 

 

Επέλεξε το πρώτο που είναι και δωρεάν.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναγνώριση. Εννοείται ότι θα ήθελα να συνεχίσω αυτόν τον οδηγό αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει πολύ ζήτηση. Εγώ έκανα αυτό που είχα υποσχεθεί στα 2-3 άτομα που μου το ζήτησαν. Από εκεί και πέρα αν γεννούνται απορίες και αξίζει θα συνεχίσω τον οδηγό. Αν και δεν νομίζω.... :(

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρώς άσχετο, αλλά είναι tracking, όχι trucking...

:lol::lol::lol: Ο δαιμων.. του τυπογραφειου, χαχαχα, εβγαλα ματι..

Φυσικα, τι σχεση εχει το track απο το truck..

Τον αριθμο της νταλικας που θα το στειλουν εννοουσα..:lol::lol::lol:

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναγνώριση. Εννοείται ότι θα ήθελα να συνεχίσω αυτόν τον οδηγό αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει πολύ ζήτηση. Εγώ έκανα αυτό που είχα υποσχεθεί στα 2-3 άτομα που μου το ζήτησαν. Από εκεί και πέρα αν γεννούνται απορίες και αξίζει θα συνεχίσω τον οδηγό. Αν και δεν νομίζω.... :(

Βρε, ειπες να κανεις κατι σωστο και τα παρατας? Κι εμεις τα στραβαδια που σκοπευουμε να το παρουμε, τι θα κανουμε μετα?

(Μεταξυ μας, δεν καταλαβαινω τι ειναι αυτα, αλλα ειμαι σιγουρος πως θα μου χρειαστουν..)

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω παραγγειλει απο minideal το εστειλαν με singpost και ειναι ακομα "Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) " ΑΠΟ 11-10-13.... Τους εστειλα οτι αν μεχρι παρασκευη δεν αλλαξει κατι στην κατασταση να το ακυρωσουν και να μου κανουν refund! Εχω πληρωσει απο 5 οκτωβριου!!! Την τελευταια φορα που παρηγγειλα απο αυτους ενα lenovo ηρθε μεσα σε 12 μερες! Για αυτο κ μονο ξαναπαρηγγειλα απο αυτους...αλλα....!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση αυτον εδω τον πωλητή πως τον βλέπεται? δίνει το αυθεντικό? http://www.aliexpress.com/item/Miui-echinochloa-frumentacea-2sc-mi2sc-m2-echinochloa-frumentacea-s-2s-32g-echinochloa-frumentacea-2s/1319254601.html
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Μέγα απαταιώνας μου φαίνεται!!! Γιατί??

Πολύ απλό!! Έχει 5 reviews εκ των οποίων το 1 αρνητικό. Άσε που πουλούσε ΜΟΝΟ αντικείμενα μικρής αξίας και μπορεί να το έκανε επίτηδες για να χρησιμοποιήσει σαν κράχτη τις 4-5 θετικές κρητικές που έχει, έτσι ώστε να ψαρώσει ο κόσμος και να αγοράσει τα Mi2S.

Με λίγα λόγια μακριά!!! Είπαμε έχει πέσει η τιμή του Mi2s αλλά όχι και τόσο... Ή μούφα είναι η κλεψιά!!!

Μακριά!! Δώσε 30 ευρώ παραπάνω και έχε το κεφάλι σου ήσυχο!!

Καλό βράδυ!!!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ζαχαρία να σαι καλά, αυτο πιστεύω και γω αλλά καλύτερα και μια δεύτερη γνώμη. Έχω βρεί στα ίδια χρήματα το MI2S το Optimus G F180 και το Nubia Z5 Mini και κοιτάω την ποιό συμφέρουσα τιμή γιατι θα το έχω σαν δεύτερο και ίσως γίνει κύριο.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση αυτον εδω τον πωλητή πως τον βλέπεται? δίνει το αυθεντικό? http://www.aliexpress.com/item/Miui-echinochloa-frumentacea-2sc-mi2sc-m2-echinochloa-frumentacea-s-2s-32g-echinochloa-frumentacea-2s/1319254601.html

Πολύ καλή τιμή. Έτσι μου΄ρχεται να χτυπήσω άλλο ένα :lol:

 

Κάνε μία αναζήτηση στο θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493&page=88 (πάνω πάνω δεξιά είναι η αναζήτηση :p) για το aliexpress. Αν έχει Paypal, είσαι ψιλοεξασφαλισμένος.

Edited by giarlos
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου βρωμαει..70$ (το 32) φθηνοτερο απο την χαμηλοτερη τιμη της πιατσας, χμμμμ...

Επισης, το free shipping για το DHL μου βρωμαει, αυτο ειναι πολυ σπανιο, ο τυπος δειχνει οτι κανει χοντρο "ψαρεμα"..

Ασε που το 85,7% ειναι αρκετα χαμηλο.

Εγω δεν θα ρισκαριζα..αν καποιος αλλος θελει, ας δοκιμασει, να παρουμε κι εμεις μετα απο εκει..;)

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Μονό με singapore post οι αποστολές από κίνα. Από DHL κτλ θα περάσει τελωνείο και θα έχει καπέλο το δέμα Edited by giarlos
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν διαβασες λιγα ποστς πιο πανω...

Μιλαμε για την αξιοπιστια του πωλητη.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως ενώ ημουν ετοιμος να παραγγειλω το mi2s τωρα τελευταια αρχισα να το σκεφτομαι... Στο xiaomi.eu αλλα κ στο φορουμ της xiaomi εδω στην Ελλαδα υπαρχουν αναφορες για διαφορα προβληματα της συσκευης.. Το τελευταιο κρουσμα αλλα κ το πιο ανησυχιτικο ειναι με την οθονη η οποια εμφανιζει ειτε αριστερα ειτε δεξια pixels χρωματος κιτρινου-πορτοκαλι.. Δεν λεω καλη η ταχυτητα αλλα κ η αξιοπιστια ειναι σημαντικη..

Διαβαστε λιγο εδω τι γινεται...

 

https://xiaomi-miui.gr/forums/board7-7/board31-xiaomi-miui/board35-mi-2s/1774-mi2s/?562218a0

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως ενώ ημουν ετοιμος να παραγγειλω το mi2s τωρα τελευταια αρχισα να το σκεφτομαι... Στο xiaomi.eu αλλα κ στο φορουμ της xiaomi εδω στην Ελλαδα υπαρχουν αναφορες για διαφορα προβληματα της συσκευης.. Το τελευταιο κρουσμα αλλα κ το πιο ανησυχιτικο ειναι με την οθονη η οποια εμφανιζει ειτε αριστερα ειτε δεξια pixels χρωματος κιτρινου-πορτοκαλι.. Δεν λεω καλη η ταχυτητα αλλα κ η αξιοπιστια ειναι σημαντικη..

Διαβαστε λιγο εδω τι γινεται...

 

https://xiaomi-miui.gr/forums/board7-7/board31-xiaomi-miui/board35-mi-2s/1774-mi2s/?562218a0

 

Αναβεις φωτιες και καλα κανεις..Και εγω εχω αποφασισει να παρω αυτη τη συσκευη αλλα με βαζεις σε σκεψεις..Περισσοτερο με ανησυχει η αντιμετωπιση απο πλευρας καταστηματος και οχι τοσο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Με πολλά κινητά έχουν συμβεί αυτά. Βλέπε κιτρινίλες σε οθόνες των Sony συσκευών κτλ. Θέλω να πιστεύω ότι η απάντηση από το ibuygou ήταν απλά μία γρήγορη απάντηση 1 άσχετου, που δεν πολυασχολήθηκε με το θέμα. Αποκλείεται σε επικοινωνία με την xiaomi να μην βρεθεί λύση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...