Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι Dragontrail glass φοραει

αν και εχω διαβασει απο αλλους οτι δεν παθαινει τιποτα, προσωπικα μολις το εβγαλα απο το κουτι του περασα ζελατινα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι Dragontrail glass φοραει

αν και εχω διαβασει απο αλλους οτι δεν παθαινει τιποτα, προσωπικα μολις το εβγαλα απο το κουτι του περασα ζελατινα

 

Και πολύ καλά έκανες μία φορά γίνεται το κακό...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γενικα απο οσα συγκριτικα εχω δει το dragontrail φαινεται να ειναι πιο ανθεκτικο στα χτυπηματα, αλλα το gorilla στις γρατζουνιες. Κατα την γνωμη μου μια ποιοτικη μεμβρανη ειναι αναγκαια οτι γυαλι και να εχει η συσκευη.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... :O

Ψήνομαι για να το αγοράσω, αλλά έχοντας παίξει με mi2 φίλου κατέληξα οτι δεν μ' αρέσει η miui :O

Μπορώ να του φλασάρω οτι θέλω φαντάζομαι έτσι; για παράδειγμα CM 10.1 ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανοιχτά τα source του kernel οπότε δεν μπορείς να περάσεις ότι θέλεις. Υπάρχει CM 10.2 αλλά νομίζω ότι δεν παίζει η κάμερα.

 

Τι δεν σου αρέσει στην MIUI όμως; Την βρίσκω καταπληκτική. Αν είναι που δεν έχει μενού λογικά μπορείς να το λύσεις απλά με ένα launcher.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι που δεν έχει μενού λογικά μπορείς να το λύσεις απλά με ένα launcher.

Σωστός... αυτό δεν το είχα σκεφτεί.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Μάλλον ψήθηκα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

ουτε καν με αλλον launcher

φτιαξε ενα φακελο, βαλε μεσα τις εφαρμογες σου και επειτα βαλε τον φακελο κατω κατω μαζι με οποια αλλα εικονιδια θελεις

ετσι πρακτικα ο φακελος αυτος θα παιζει το ρολο του app drawer ;)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πότε θα αρχίσει η πώληση του Mi3;

Είσαι σε λάθος νήμα..

 

Παιδια τι λετε γι αυτη την περιπτωση?

http://www.ebay.com/itm/Xiaomi-MI-2S-32GB-Quad-Core-1-7GHz-2G-Ram-4-3-IPS-Screen-13MP-Camera-By-RAM-/151126990627?pt=Cell_Phones&hash=item232fdedf23

Αξιζει? Ειναι ασφαλης?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε γι αυτη την περιπτωση?

http://www.ebay.com/itm/Xiaomi-MI-2S-32GB-Quad-Core-1-7GHz-2G-Ram-4-3-IPS-Screen-13MP-Camera-By-RAM-/151126990627?pt=Cell_Phones&hash=item232fdedf23

Αξιζει? Ειναι ασφαλης?

 

Το παρηγγηλα πριν απο μια εβδομαδα απο το συγκεκριμενο και το περιμενω....στα feedback που εψαξα ειδα οτι το ειχε παραγγηλει κι ενας Ιταλος και ειπε οτι του ηρθε κανονικα το γνησιο....αναμενω κι εγω για να δουμε...στα στα 261€ που βγαινει νομιζω ειναι πολυ καλη περιπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παραγγειλα 27-9 απο ibuygou και ακομα μου δειχνει κατασταση paid και το περιμενω με ems υποτιθεται

Αυτη η 6μερη αργια τους εχει αφησει πολλες παραγγελιες πισω

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγηλα πριν απο μια εβδομαδα απο το συγκεκριμενο και το περιμενω....στα feedback που εψαξα ειδα οτι το ειχε παραγγηλει κι ενας Ιταλος και ειπε οτι του ηρθε κανονικα το γνησιο....αναμενω κι εγω για να δουμε...στα στα 261€ που βγαινει νομιζω ειναι πολυ καλη περιπτωση...

Πραγματικα πολυ καλη, αν σκεφτεις οτι οταν πρωτοβγηκε ειχε καμμια κατοσταρα Ευρω παραπανω..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

παιδια την παρασκευη δεν μου ηρθε καποιο miui update...εσας ? δεν επρεπε να ερθει ?

Όχι φίλε μου, δεν έπρεπε να έρθει επειδή ήταν όλη η Κίνα σε αργία και έτσι δε δούλεψε τίποτα!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητάκι μου έχει έρθει από την Παρασκευή. Έχω μείνει πραγματικά άφωνος.

 

+ Απίστευτα γρήγορο. Scrolling, Pinch to Zoom, multitasking. Ότι καλύτερο έχω πιάσει.

+ Τρομερή απόκριση στo touch κομμάτι της οθόνης. Είναι το πρώτο πράγμα που σχολιάζει κάποιος όταν το πιάσει στα χέρια του.

+ Αρκετά elegant στο χέρι. Δεν είναι ελεεινή πλαστικούρα.

+ Τρομερή μπαταρία (Ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημα μου με το Xperia P). Το λιώνω καθημερινά και βγάζει ένα 24ώρο για πλάκα. Τώρα είμαστε στην 1,5 μέρα και έχω 20%. (3 φορές το έχω φορτίσει, οπότε έχει να δώσει ακόμα)

+ Αρκετά καλή κάμερα ειδικά με τα fix που περιλαμβάνονται στην ROM του Wajk WIUI (must have). Πολλές ρυθμίσεις.

+ GPS στα δευτερόλεπτα χωρίς agps

+ Όλα τα καλά της MIUI. (βλέπε App control, Permissions, Antivirus, Backup, MIshare κτλ)

+ Οθονάρα από άποψη ευκρίνειας. (Ίσως λίγο κακή απόχρωση λευκού για τους απαιτητικούς)

+ True Dual Boot ....!!! (Δηλαδή MIUI και CM μαζί)

+ Πολύ καλή ποιότητα ήχου. (ειδικά με το VIPER4ANDROID)

+ Eπίσης πολύ καλή ποιότητα στην ηχογράφηση και στο Noise Cancellation από το 2ο μικρόφωνο. Μου αναφέρουν ότι ακούν μόνο εμένα και τίποτα άλλο ακόμα και στην δουλειά μου που παίζει αρκετή βαβούρα.

 

Και κάποια πλην. Λίγο πολύ τα ξέρετε απλά τα αναφέρω

 

- Κακή διαχείριση φωτός στην μπροστινή κάμερα. Αρκετά σκοτεινή

- Δεν φωτίζουν τα μπροστινά κουμπάκια

- Δεν έχει ακουστικά και screen protector στην συσκευασία

- Δεν έχει ελληνικά ούτε σαν πληκτρολόγιο (Βάζετε την WIUI όμως που όπως ανέφερα παραπάνω είναι must)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητάκι μου έχει έρθει από την Παρασκευή. Έχω μείνει πραγματικά άφωνος.

 

+ Απίστευτα γρήγορο. Scrolling, Pinch to Zoom, multitasking. Ότι καλύτερο έχω πιάσει.

+ Τρομερή απόκριση στo touch κομμάτι της οθόνης. Είναι το πρώτο πράγμα που σχολιάζει κάποιος όταν το πιάσει στα χέρια του.

+ Αρκετά elegant στο χέρι. Δεν είναι ελεεινή πλαστικούρα.

+ Τρομερή μπαταρία (Ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημα μου με το Xperia P). Το λιώνω καθημερινά και βγάζει ένα 24ώρο για πλάκα. Τώρα είμαστε στην 1,5 μέρα και έχω 20%. (3 φορές το έχω φορτίσει, οπότε έχει να δώσει ακόμα)

+ Αρκετά καλή κάμερα ειδικά με τα fix που περιλαμβάνονται στην ROM του Wajk WIUI (must have). Πολλές ρυθμίσεις.

+ GPS στα δευτερόλεπτα χωρίς agps

+ Όλα τα καλά της MIUI. (βλέπε App control, Permissions, Antivirus, Backup, MIshare κτλ)

+ Οθονάρα από άποψη ευκρίνειας. (Ίσως λίγο κακή απόχρωση λευκού για τους απαιτητικούς)

+ True Dual Boot ....!!! (Δηλαδή MIUI και CM μαζί)

+ Πολύ καλή ποιότητα ήχου. (ειδικά με το VIPER4ANDROID)

+ Eπίσης πολύ καλή ποιότητα στην ηχογράφηση και στο Noise Cancellation από το 2ο μικρόφωνο. Μου αναφέρουν ότι ακούν μόνο εμένα και τίποτα άλλο ακόμα και στην δουλειά μου που παίζει αρκετή βαβούρα.

 

Και κάποια πλην. Λίγο πολύ τα ξέρετε απλά τα αναφέρω

 

- Κακή διαχείριση φωτός στην μπροστινή κάμερα. Αρκετά σκοτεινή

- Δεν φωτίζουν τα μπροστινά κουμπάκια

- Δεν έχει ακουστικά και screen protector στην συσκευασία

- Δεν έχει ελληνικά ούτε σαν πληκτρολόγιο (Βάζετε την WIUI όμως που όπως ανέφερα παραπάνω είναι must)

εχεις βρει καποια λυση για το ελληνικο πληκτρολογιο για τα μυνηματα ? να δινει 160 χαρακτηρες....?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχεις βρει καποια λυση για το ελληνικο πληκτρολογιο για τα μυνηματα ? να δινει 160 χαρακτηρες....?

 

Μπορείς είτε να εγκαταστήσεις στο greek keyboard ή να χρησιμοποιείς το handcent sms για τα μηνύματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

Που μπορώ να βρω πως θα βάλω ελληνικά ???

Ψάχνω, ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα!!!

Τόσο πολύ μεγάλωσα ???

 

Ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολύ δύσκολο

 

Βάλε αυτή τη ROM. Και πιο πριν αν θες βάλε και το CWM

 

http://xiaomi.eu/community/threads/rom-wiui-3-9-27-multilanguage-v4-v5.19628/unread

 

Ξεχασα να σου πω οτι γενικα στο android ειμαι νεος.

Αν δεν κανω λαθος, η WIUI ειναι εβδομαδιαια.

Εχει διαφορα απο την αλλη που ειναι μηνιαια??? Δηλαδη η official ???:ninja::ninja:

Υπαρχει καπου στο forum που να λεει τα βηματα του πως να περασω τα ελληνικα ????

Link to comment
Share on other sites

να κανω κ εγω μια ερωτηση εχει βρει καποιος τροπο για να μπορεις να στηλεις 160 χαρακτηρες sms?

 

Σε rooted κινητό, αν μπορεί να μπει Xposed + GravityBox, λύθηκε το πρόβλημα :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σου πω οτι γενικα στο android ειμαι νεος.

Αν δεν κανω λαθος, η WIUI ειναι εβδομαδιαια.

Εχει διαφορα απο την αλλη που ειναι μηνιαια??? Δηλαδη η official ???:ninja::ninja:

Υπαρχει καπου στο forum που να λεει τα βηματα του πως να περασω τα ελληνικα ????

 

Η wiui είναι custom, βασίζεται στην εβδομαδιαία beta, δεν βγαίνει κάθε εβδομάδα και εγώ προσωπικά δεν είδα καμιά εμφανή διαφορά ώστε να αξίζει να την βάζω αυτήν παρά την εβδομαδιαία official (beta)

Η official beta είναι εβδομαδιαία και έχει τα τελευταία features (συνοδευόμενα από τα τελευταία bugs :p )

η official stable είναι μηνιαία (περίπου)

εγώ χρησιμοποιώ beta πάντως.

Για οδηγίες ίσως να βρεις εδώ , αλλά σίγουρα θα βρεις στο miui.gr

 

Σε rooted κινητό, αν μπορεί να μπει Xposed + GravityBox, λύθηκε το πρόβλημα :cool:

 

Μην δοκιμάσετε να κάνετε install xposed!!!!

Βγήκε αυτό πρόσφατα και μας επιτρέπει να έχουμε κάτι αντίστοιχο του xposed, είναι ακόμα σε αρχικά στάδια, ίσως να δουλεύει με το gravitybox

άκυρο, το gravitybox δεν θα δουλέψει... ας ελπίσουμε κάποιος να κάνει κανένα module στο wsm για τους χαρακτήρες...

Edited by mariosapoel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...