Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άνοιξα case στο paypal, είδωμεν.

Στην τιμή που πήρα το 32άρι έχει τώρα το 16άρι, αλλά το πρόλαβα σε προσφορά. Χαμένος δεν είμαι απο μία οπτική.

 

@maroubas: Αν στο πουλήσω δεν θα περιμένω για να μου έρθει το άλλο; Έτσι κιαλλιώς θα στο πούλαγα στην τιμή που το πήρα, οπότε δεν αλλάζει κάτι, αν σκεφτείς ότι το 16άρι έχει τώρα όσο πήρα το 32άρι.

Link to comment
Share on other sites

Στο περιμενε αναφερομουν για το. Paypal μεχρι να ασχοληθει με την περπτωση συν τον χρονο αναμονης...

Ευχομαι να διαιωθεις γρηγορα γιατι ξερω τι 'πικρα' πηρες... :(

Αληθεια, ποσο το πηρες τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ζήτησα refund 30$, λόγω της διαφοράς ως χριστουγεννιάτικη προσφορά και δεχτήκαν. Οπότε γλιτώνω και την ταλαιπωρία.

 

Δηλαδή μου κόστισε 304$, δηλ. 225€ για το 16άρι.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω μολις μια παραγγελια απο το to2c.com για 32αρι mi2s, μου βγηκε καπου στα 257 με singapore post γιατι ψιλοφοβομουν την ems. Ελπιζω μονο να προλαβουν να το στειλουν πριν τις διακοπες τους γιατι μετα βλεπω να το παιρνω τελος Φεβρουαριου.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετούς μήνες όπου έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος ως και εντυπωσιασμένος από τις επιδόσεις και την ποιότητα του Mi2S σε συνάρτηση και με την τιμή του, ανακάλυψα ένα όχι και τόσο μικρό πρόβλημα...

 

Το κινητό έχει θέμα με τα bluetooth ακουστικά. Όταν μιλάει ο άλλος στην γραμμή, κόβει τελείως τη δική σου ομιλία. Έτσι γίνεται η συνομιλία προβληματική ως πολύ σπαστική! :cry:

Δοκιμασμένο με 3 διαφορετικά headset που σε άλλες συσκευές λειτουργούν κανονικότατα και μετά από αναφορές και άλλων χρηστών για ίδιο πρόβλημα, είναι προφανώς πρόβλημα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

θεσε το σαν θεμα εδω http://xiaomi.eu/community/

αν ειναι καποιο προβλημα του λογισμικου θα το λυσουν σε μια απο τα επομενα update

ειναι γνωστη η υποστηριξη της κοινοτητας σε αντιστοιχα προβληματα ;)

 

εναλλακτικα απο τη συσκευη σου πηγαινε στο κεντρο ασφαλειας --> feedback

και περιεγραψε εικαι το προβλημα ωστε να το λυσουν :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετούς μήνες όπου έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος ως και εντυπωσιασμένος από τις επιδόσεις και την ποιότητα του Mi2S σε συνάρτηση και με την τιμή του, ανακάλυψα ένα όχι και τόσο μικρό πρόβλημα...

 

Το κινητό έχει θέμα με τα bluetooth ακουστικά. Όταν μιλάει ο άλλος στην γραμμή, κόβει τελείως τη δική σου ομιλία. Έτσι γίνεται η συνομιλία προβληματική ως πολύ σπαστική! :cry:

Δοκιμασμένο με 3 διαφορετικά headset που σε άλλες συσκευές λειτουργούν κανονικότατα και μετά από αναφορές και άλλων χρηστών για ίδιο πρόβλημα, είναι προφανώς πρόβλημα της συσκευής.

 

Είχα και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα...

Δεν είχα βρει ούτε ένα ψεγάδι στους 6 μήνες που το είχα... Μέχρι που πήρα Bluetooth Headset και μου κάνει το ίδιο πρόβλημα...

Και επειδή πλέον λόγω δουλειάς δεν μπορώ χωρίς BT το έδωσα και πήρα ένα G2...

Κρίμα και γούσταρα την Xiaomi τρελά!

 

Το πρόβλημα αυτό το είχα αναφέρει στην κοινότητα της Xiaomi χωρίς αποτέλεσμα... Ούτε καν απάντηση δεν πήρα...

 

Φιλικά Ζάχος

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανείς το πρόβλημα με "ghost touches"; Έχει αναφερθεί πάντως, περισσότερα εδώ. Προσωπικά το έχω συναντήσει κυρίως όταν είναι συνδεδεμένο το micro usb.

 

Μέχρι στιγμής το έχω λατρέψει το κινητό, σήμερα κατέφθασαν και το mhl cable, και παίζει άψογα στην τηλεόραση. Το ίδιο ισχύει και για το otg. Μένει να βρώ ένα καλό συμβατό bluetooth πληκτρολόγιο και θα έχω καλύψει τις ανάγκες μου.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Ότι είναι υπαρκτό είναι δεδομένο και μάλλον είναι hardware πρόβλημα.

 

Εγώ, εδώ και μία εβδομάδα, είπα να παίξω λίγο παραπάνω με το κινητάκι, του πέρασα CWM recovery και ενεργοποίησα το TDB. Τώρα είμαι με WIUI 14.1.24 στο ένα σύστημα και CM11 στο άλλο και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Σε rooted κινητό, αν μπορεί να μπει Xposed + GravityBox, λύθηκε το πρόβλημα :cool:

 

λιγο πιο αναλυτικα κατι να μας βοηθησεις ...

δεν θελω να βαλω αλλη εφαρμογη handcet ktl

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λιγο πιο αναλυτικα κατι να μας βοηθησεις ...

δεν θελω να βαλω αλλη εφαρμογη handcet ktl

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070

 

Δεν ξέρω αν δουλεύει όμως εδώ.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τσεκάρετε κι αυτο http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=8784&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D350%26typeid%3D350 ειναι το αντιστοιχο framework για την miui. κατεβαζοντας το mitools Module εχει επιλογη για 160 χαρακτήρες..καλυτερα να μην συνδυασετε xposed framework με wsm tools. ενα απο τα 2..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

τσεκάρετε κι αυτο http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=8784&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D350%26typeid%3D350 ειναι το αντιστοιχο framework για την miui. κατεβαζοντας το mitools Module εχει επιλογη για 160 χαρακτήρες..καλυτερα να μην συνδυασετε xposed framework με wsm tools. ενα απο τα 2..

 

απο που κατεβαζω mi-tools ? το wsm το εχω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε εδω http://en.miui.com/thread-10902-1-1.html module ειναι που το κατεβαζεις μεσα απο το wsm tools

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα παει καν στη καρτελα να τα δω εκεινα, ναι τα κατεβασα... η μονη επιλογη που ειδα στο messaging ειναι allow long sms το εκανα on αλλα 160 ακομα δεν μ'αφηνει

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εχει και κατι αλλα, strip unicode κλπ..μαλλον δεν το αποφευγουμε το handcent..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μονο εμενα δεν μου χρειαζονται 160 χαρακτηρες?Ολοι πλεον εχουν viber/whatsapp,και στελνω μονο στην μανα μου,σε φαση "Αναψε θερμοσιφωνο","Θα αργησω" κλπ... :p
Link to comment
Share on other sites

βαλτε το 8sms και θα ξενοιασετε

ειναι παναλαφρο χωρις τις φαμφαρες του handsent και του gosms και στελνει με 160 χαρακτηρες χωρις προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Ότι είναι υπαρκτό είναι δεδομένο και μάλλον είναι hardware πρόβλημα.

 

Πάντως φαίνεται ότι το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο με όταν το usb είναι συνδεδεμένο, αλλά η αλήθεια είναι ότι απο τότε που πέρασα σε miui 4.1.24 δεν έχει συμβεί καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ψηνομαι σε τι τιμη παιζει αυτη την στιγμη το κινητο; Με μια πρωτη ματια το βρισκω στα $289 στο alliexprss απο αξιοπιστο πωλητη. Παιζει καμια καλυτερη τιμη;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Aliexpress και αξιόπιστος πωλητής xiaomi.....

Μάλλον παίζεις με την τύχη σου.

Ειδικά σε τέτοια τιμή

Link to comment
Share on other sites

Aliexpress και αξιόπιστος πωλητής xiaomi.....

Μάλλον παίζεις με την τύχη σου.

Ειδικά σε τέτοια τιμή

Η eternal team είναι ισως ο πιο γνωστος πωλητης στo aliexpress, τσεκαρε το.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τι παίζει με την εγγύηση από αγορές σε aliexpress; Ισχύει ο ένας χρόνος που δίνουν τα άλλα e-shops στην Κίνα; έτυχε σε κανέναν πρόβλημα και του το αντικατέστησαν;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε φάση ψησίματος και κοιτώντας τα sites πέτυχα αυτό το ισπανικό.

http://www.ibuygou.es/

Έχει αγοράσει κανείς από εδώ; Το σκέφτομαι περισσότερο λόγω ευρωπαϊκής ένωσης (άρα μηδέν κίνδυνος τελωνείου) και ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...