Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά δε νομίζω να έχει άλλο τρόπο γραφής πλην πληκτρολογίου.

 

Ακόμη και αν δεν υπάρχει κάποια native εφαρμογή, στο store έχει ένα σωρό για να κρατάς σημειώσεις ή να σχεδιάζεις με το δάχτυλο ή με stylus. Λογικά θα δουλεύουν και στο MI-2S. Αν κανείς ενδιαφέρεται, η papyrus θα έλεγα ότι είναι η πληρέστερη και πιο απλή στο χειρισμό. Το link με τον τύπο που γκρινιάζει για την ακρίβεια της οθόνης στις σημειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η xiaomi ανακοινωσε οτι εριξε την τιμη στα 212 δολλαρια.μια χαρα μου φαινεται για το συγκεκριμενο μοντελο!!

http://android.hdblog.it/2014/02/27/xiaomi-taglia-il-prezzo-del-mi2s-ora-a-soli-212-snapdragon-600-ram-2gb-display-4-3hd/

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι όμως? Το 16αρι ή το 32GB?? Edited by navi55
απαγορεύονται τα greeklish
Sent from my MI 2S using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το 16άρι $212 στην Κίνα. Το ibuygou εβγαλε προσγορά το 16άρι στα $279 χωρις μεταφορικά. Με χρυσά chopsticks τρώνε οι resellers.

Άντε να πέσει και το 32άρι...

Edited by pRomptER
Link to comment
Share on other sites

οντως!! δικιο εχεις, αλλα οπως και να εχει, παραμενει φθηνότερο απο πολλα αλλα κινητα αλλων επωνυμων εταιριων, με ιδια η καλυτερα specifications
Sent from my MI 2S using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

για να λεει 8mpx καμερα ,ειναι το 16αρι.

πιστευω ειναι πολυ καλη τιμη για αυτο το κινητο,εστω και για το 16αρι για καποιον που δεν χρειαζεται πολυ αποθηκευτικο χωρο.

προσωπικα ειχα το xperia p,και προβλημα χωρου με τη δικη μου χρηση,δεν αντιμετωπισα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και αν δεν υπάρχει κάποια native εφαρμογή, στο store έχει ένα σωρό για να κρατάς σημειώσεις ή να σχεδιάζεις με το δάχτυλο ή με stylus. Λογικά θα δουλεύουν και στο MI-2S. Αν κανείς ενδιαφέρεται, η papyrus θα έλεγα ότι είναι η πληρέστερη και πιο απλή στο χειρισμό. Το link με τον τύπο που γκρινιάζει για την ακρίβεια της οθόνης στις σημειώσεις.

τζάμπα τα λεει αυτος.Το κατέβασα εχθές και μια χαρά 'ακουει' η οθόνη.Σε πένα δεν εχω κάτι για να δκοκιμάσω.με τον δείκτη του χεριού το δοκίμασα.Χωρις πένα δε λέει πάντως σε θέμα ευχρηστίας.

Link to comment
Share on other sites

τζάμπα τα λεει αυτος.Το κατέβασα εχθές και μια χαρά 'ακουει' η οθόνη.Σε πένα δεν εχω κάτι για να δκοκιμάσω.με τον δείκτη του χεριού το δοκίμασα.Χωρις πένα δε λέει πάντως σε θέμα ευχρηστίας.

 

Χαίρομαι! Πιθανόν να έχει πρόβλημα η συσκευή του. Χωρίς πενάκι πράγματι δεν γίνεται δουλειά με τίποτα, με ένα φθηνό όμως από ebay κατήργησα οποιοδήποτε χαρτάκι. Φυσικά το κινητό δεν γίνεται ξαφνικά Note, αλλά για γρήγορες δουλειές είναι ό,τι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία WIUI 4.2.28 υποστηρίζει πλέον 160 χαρακτήρες SMS στα Ελληνικά

http://xiaomi.eu/community/threads/rom-wiui-4-2-28-multilanguage-v4-v5-aroma.19628/

Όχι βέβαια σαν τις εργοστασιακές ρομς αλλά με μετατροπή. Από το ολότελα....

Edited by VRaCh
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προσθήκη του developer είναι αυτό και όχι της νεας έκδοσης :(

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Προσθήκη του dev είναι, αλλά από όσο διάβασα, δουλεύει σωστά. Εγώ πάντως θα βάλω την WIUI κατευθείαν μόλις το παραλάβω, δεν βλέπω να έχει κάποιο πρόβλημα ως rom.
Link to comment
Share on other sites

Μείωση τιμής στα 204€(χωρίς μεταφορικά) και από merimobiles: http://www.merimobiles.com/xiaomi-m2s-quadcore-smartphone_p/meri8961.htm

Για το 16GB.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία WIUI 4.2.28 υποστηρίζει πλέον 160 χαρακτήρες SMS στα Ελληνικά

http://xiaomi.eu/community/threads/rom-wiui-4-2-28-multilanguage-v4-v5-aroma.19628/

Όχι βέβαια σαν τις εργοστασιακές ρομς αλλά με μετατροπή. Από το ολότελα....

 

εχω αναβαθμισει και εγω το δικο μου σε 4.2.28 αλλα σμσ με 160 χαρακτηρες δεν μπορω να γραψω ... πρεπει να κανω καποια ρυθμιση ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για την αγορα του κινητου αυτου.μπορειτε να μου πειτε αν ειναι δικαρτο η μονοκαρτο γιατι εχω δει σιτε να λενε οτι ειναι μονο και αλλα οτι ειναι διπλο.α για αυτους που το εχουν πρεπει να περασω καποια καινουρια ρομ η αυτη που εχει ειναι οκ;(αναφαιρομαι στο 16αρι).ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

@kalman2013 μια sim μπαίνει. Από rom προσωπικά δεν θα άλλαζα. Λειτουργεί υποδειγματικά όπως είναι. Καθαρά προσωπική άποψη πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για την αγορα του κινητου αυτου.μπορειτε να μου πειτε αν ειναι δικαρτο η μονοκαρτο γιατι εχω δει σιτε να λενε οτι ειναι μονο και αλλα οτι ειναι διπλο.α για αυτους που το εχουν πρεπει να περασω καποια καινουρια ρομ η αυτη που εχει ειναι οκ;(αναφαιρομαι στο 16αρι).ευχαριστω

 

αν βρηκες mi2 δικαρτο τοτε ειναι σιγουρα μαιμου.

1 καρτα sim εχει.

 

κοιτα 2-3 καλα σαιτ και ασε τα δεξια αριστερα που γραφουν για spec οτι θελουν ή πουλανε μαιμουδες.

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Dual SIM Card Dual Standby αυτο λεει το μινιδεαλ για αυτο και ρωτησα.εφοσον ειναι μονο οπως λετε θα κοιταξω καποιο αλλο κινητο.

 

Δες το Xiaomi Hongmi/Redmi/Redrice(έχει και 100 ονόματα) είναι δίκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκε κανεις λυση για τους 160 χαρακτηρες στα σμσ ; με το νεο απντειτ δεν διορθωθηκε το προβλημα (τουλαχιστον σε μενα)

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε μέιλ

http://www.antelife.com/xiaomi-2s-quad-core-snapdragon-600-smartphone-with-android-4-1-4-3-inch-2gb-rom-16gb-ram-dual-camera-bluetooth-white.html

νομίζω είναι η πιο φτηνή τιμή που παίζει.

Από αξιοπιστία όμως τι λέει το συγκεκριμένο, γιατί ψάχνωντας έχω δει αντιφατικές απόψεις. Μήπως να προτιμήσω για σιγουριά ibuygou?

(για φίλο το θέλω, έχω το Μι3 εγώ)

Link to comment
Share on other sites

εχω αναβαθμισει και εγω το δικο μου σε 4.2.28 αλλα σμσ με 160 χαρακτηρες δεν μπορω να γραψω ... πρεπει να κανω καποια ρυθμιση ;

 

Προσωπικά δεν έκανα τίποτα και ούτε είδα κάποια σχετική ρύθμιση, δες λίγο τα ποιο κάτω screenshots.

Το πρώτο είναι την ώρα που γράφω, έχω γράψει ήδη 110 και λέει υπόλοιπο 50.

Στο δεύτερο είναι η μετατροπή που κάνει μετά την αποστολή

και στο τρίτο βλέπεις το μήνυμα όπως πάει στον παραλήπτη.

 

http://i486.photobucket.com/albums/rr229/Vrachos/Other/SMSTest1_zps931bc167.png http://i486.photobucket.com/albums/rr229/Vrachos/Other/SMSTest2_zpsb71eef85.png http://i486.photobucket.com/albums/rr229/Vrachos/Other/SMSTest3_zpse8505021.png

 

EDIT

μισό λεπτό, ποιο κινητό έχεις (γιατί βλέπω στην υπογραφή Mi2A) και ποια 4.2.28 πέρασες;

Εγώ μιλάω για το Mi2S (όπως και όλο το thread) και για την WIUI όχι την MIUI rom.

Για το Α δεν βγαίνει WIUI.

Edited by VRaCh
τζάμπα χρόνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε μέιλ

http://www.antelife.com/xiaomi-2s-quad-core-snapdragon-600-smartphone-with-android-4-1-4-3-inch-2gb-rom-16gb-ram-dual-camera-bluetooth-white.html

νομίζω είναι η πιο φτηνή τιμή που παίζει.

Από αξιοπιστία όμως τι λέει το συγκεκριμένο, γιατί ψάχνωντας έχω δει αντιφατικές απόψεις. Μήπως να προτιμήσω για σιγουριά ibuygou?

(για φίλο το θέλω, έχω το Μι3 εγώ)

 

προσωπικα για xiaomi μονο απο merimobiles και ibuygou αγοραζω, δεν νομιζω πως αξιζει ρισκο για 5-10 ευρω διαφορα με αλλα καταστηματα.

--------

 

** εχω και Μ2Α και m2s , αλλα εχω miui οχι wiui ... γι'αυτο μαλλον δεν μου λυθηκε το προβλημα με τα sms

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το μωρό!..

Η ποιότητα κατασκευής του και η οθόνη του ήταν ένα σοκ για εμένα. Λέγατε ότι είναι ποιοτικό, αλλά δεν το περίμενα τόσο ποιοτικό.

Αρχίζω το στήσιμο και τα λέμε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...