Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να στείλει ρυθμίσεις στους κατασκευαστές και να ζητήσει υποστήριξη. Δεν μπορεί να τους αναγκάσει να περάσουν τις ρυθμίσεις.

 

Θα το κανει στα xiaomi,oneplus, leeco κτλ...? Αφου δεν τα υποστηριζει επισημα.

Χλωμο το βλεπω αλλα μακαρι.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1482

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να στείλει ρυθμίσεις στους κατασκευαστές και να ζητήσει υποστήριξη. Δεν μπορεί να τους αναγκάσει να περάσουν τις ρυθμίσεις.

 

Άσχετο δε ποίες εταιρίες έχεις τα παρακάτω πακέτα ;

Current plans: >>30GB UK Data of which 15GB can be used in the EU, Unlimited UK calls and texts, Unlimited EU calls and texts while roaming in EU at £24.99 pcm & 64GB UK Data of which 15GB can be used in the EU at £16.10 pcm<<

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η Google έφτιαξε εφαρμογή συστήματος να χειρίζεται κεντρικά τις ρυθμίσεις του IMS

http://www.androidpolice.com/2017/03/13/google-carrier-services-moves-play-store-absolutely-nothing-now/

Προς το παρόν είναι placeholder, ελπίζουμε να φέρει ρυθμίσεις για volte/vowifi σύντομα και κεντρικοποιημένα!

Link to comment
Share on other sites

Η Google έφτιαξε εφαρμογή συστήματος να χειρίζεται κεντρικά τις ρυθμίσεις του IMS

http://www.androidpolice.com/2017/03/13/google-carrier-services-moves-play-store-absolutely-nothing-now/

Προς το παρόν είναι placeholder, ελπίζουμε να φέρει ρυθμίσεις για volte/vowifi σύντομα και κεντρικοποιημένα!

 

Με το vowifi ok, αλλα τι μπορει να κανει σε σχεση με το volte ενα application... Θα σου αλλαζει το firmware...?

Link to comment
Share on other sites

Με το vowifi ok, αλλα τι μπορει να κανει σε σχεση με το volte ενα application... Θα σου αλλαζει το firmware...?

 

Προϋποθέτει υποστήριξη από τη συσκευή. Μέσα από στάνταρ API να μπορεί να σπρώχνει στο firmware updated carrier settings.

Link to comment
Share on other sites

Προϋποθέτει υποστήριξη από τη συσκευή. Μέσα από στάνταρ API να μπορεί να σπρώχνει στο firmware updated carrier settings.

 

Μακαρι, αλλα ακομα ειμαστε στις εικασιες και μονο.

Link to comment
Share on other sites

Η Google έφτιαξε εφαρμογή συστήματος να χειρίζεται κεντρικά τις ρυθμίσεις του IMS

http://www.androidpolice.com/2017/03/13/google-carrier-services-moves-play-store-absolutely-nothing-now/

Προς το παρόν είναι placeholder, ελπίζουμε να φέρει ρυθμίσεις για volte/vowifi σύντομα και κεντρικοποιημένα!

 

επιτέλους.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 1 μήνα περίπου προβλήματα με κολλημένα data στο iPhone.

Το τηλέφωνο φαίνεται συνδεδεμένο στο δίκτυο αλλά δεν κουνάει ούτε byte.

Χρειάζεται να κλείσω και να ανοίξω πάλι τα data ή on/off airplane mode.

Μετά το ξαναπαθαίνει σε τυχαίες στιγμές και κολλάει μέχρι να επέμβω.

Έχω μιλήσει 3 φορές με το CC και ακούω κάθε απίθανη θεωρία, από το δεν έχω σήμα (έχω 4/5 LTE) μέχρι ότι φταίει η SIM ή η συσκευή.

Πήρα το τηλέφωνο της γυναίκας να αλλάξουμε κάρτες για 1 εβδομάδα να αποκλείσουμε συσκευή/SIM και πριν προλάβω να το κλείσω, κολλημένα data και σε αυτό. Άλλη κάρτα, άλλη συσκευή, ακριβώς το ίδιο θέμα.

Το αναφέρω και πάλι και πήρα την απάντηση «όποτε νομίζετε ότι έχει θέμα να μπαίνετε σε airplane mode και να βγαίνετε».

Το αφήνω ασχολίαστο.

Σήμερα με ξαναπήραν και με ενημέρωσαν ότι το δίκτυο έχει πρόβλημα κάλυψης στο σπίτι μου και κάνουν ενέργειες ενίσχυσης.

Προσωπικά δίνω 1% πιθανότητα να φταίει το RAN και 99% να χάνουν sessions κάπου στο δίκτυο κορμού, στους load balancers ή στην πλατφόρμα που κάνει TCP termination.

 

Υπάρχουν και άλλοι φίλοι με αντίστοιχα προβλήματα με την Cosmote ή είμαι μόνος μου;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αρκετά συχνά. Ειδικά κατά την απομάκρυνση από δίκτυο WiFi, που πρέπει να ξεκινήσει να συνδέεται σε mobile data, πάρα πολλές φορές. Μου έχουν πει ότι οφείλεται σε bug του Android 6, και είναι αλήθεια ότι και οι 2 συσκευές μου αυτό τρέχουν. Ωστόσο με SIM από Vodafone και Wind δεν το έχω δει ποτέ.

 

Sent from my MotoE2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά δεν ανοίγουν τα data σε 4g ακόμα και αν βάλω βγάλω airplane mode. Πρέπει να τα ανοίξω να κάνω κλήση (πχ 1314) να ανοίξουν τα data στο Η+ και μόλις κλείσει η κλήση με γυρίζει στο 4g με ανοιχτά data. Κουραστικό να το κάνω συνέχεια γιατί πολλές φορές δε με γυρνάει στο 4g όσο καλό σήμα και να έχει η περιοχή. Με wind και voda δοκιμασμένο πάντα δουλεύει άψογα.

 

Huawei mate 8 & galaxy note 3 neo.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αρκετά συχνά. Ειδικά κατά την απομάκρυνση από δίκτυο WiFi, που πρέπει να ξεκινήσει να συνδέεται σε mobile data, πάρα πολλές φορές. Μου έχουν πει ότι οφείλεται σε bug του Android 6, και είναι αλήθεια ότι και οι 2 συσκευές μου αυτό τρέχουν. Ωστόσο με SIM από Vodafone και Wind δεν το έχω δει ποτέ.

 

Sent from my MotoE2

 

Είναι διαφορετικό το δικό μου, μπορεί να συνδέεται μπορεί και όχι. Το iOS κρατάει πάντα τη mobile σύνδεση ενεργή, ακόμα και όταν είσαι σε WiFi. Οπότε δεν έχω θέμα καινούργιου PDP session που αποτυγχάνει αλλά το υπάρχον παγώνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα προσωπικά δεν ανοίγουν τα data σε 4g ακόμα και αν βάλω βγάλω airplane mode. Πρέπει να τα ανοίξω να κάνω κλήση (πχ 1314) να ανοίξουν τα data στο Η+ και μόλις κλείσει η κλήση με γυρίζει στο 4g με ανοιχτά data. Κουραστικό να το κάνω συνέχεια γιατί πολλές φορές δε με γυρνάει στο 4g όσο καλό σήμα και να έχει η περιοχή. Με wind και voda δοκιμασμένο πάντα δουλεύει άψογα.

 

Huawei mate 8 & galaxy note 3 neo.

 

Είσαι σίγουρος ότι έχεις ενεργοποιήσει το προφίλ 4G? Ακούγεται σαν να μην σε ξέρει μέσω 4G το HLR.

Δοκίμασε να στείλεις 4G στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό πρόβλημα SIM_EAP authentication που έχει οδηγήσει τις εταιρείες στο βορρά να απορρίπτουν κατηγορηματικα τo VOWIFI/VOLTE. Υπομονή, σε καμία δεκαετία θα το βρούνε το bug. Δεν είναι γνωστό τι φταίει αλλά λογικά σε σας το κάνει σε όλα τα router και κλειδωμένα δίκτυα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό πρόβλημα SIM_EAP authentication που έχει οδηγήσει τις εταιρείες στο βορρά να απορρίπτουν κατηγορηματικα τo VOWIFI/VOLTE. Υπομονή, σε καμία δεκαετία θα το βρούνε το bug. Δεν είναι γνωστό τι φταίει αλλά λογικά σε σας το κάνει σε όλα τα router και κλειδωμένα δίκτυα.

 

Αν πάρω Cosmote Mobile Internet, που η SIM δεν υποστηρίζει ομιλία, πιστεύεις να έχω τέτοια προβλήματα με το LTE; Δε θέλω να κάνω συμβόλαιο και να παίζω με 3G... :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω με iphone 5s,τετοιο θεμα δεν ειχα.Ολα ρολοι δουλευουν με το 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικό το δικό μου, μπορεί να συνδέεται μπορεί και όχι. Το iOS κρατάει πάντα τη mobile σύνδεση ενεργή, ακόμα και όταν είσαι σε WiFi. Οπότε δεν έχω θέμα καινούργιου PDP session που αποτυγχάνει αλλά το υπάρχον παγώνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είσαι σίγουρος ότι έχεις ενεργοποιήσει το προφίλ 4G? Ακούγεται σαν να μην σε ξέρει μέσω 4G το HLR.

Δοκίμασε να στείλεις 4G στο 1333.

Ναι σίγουρο γιατί χρησιμοποιώ 4g αλλά για να ανοίξουν τα data πρέπει πρώτα να με ρίξει σε 3g.

 

Huawei mate 8 & galaxy note 3 neo.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα με τα παγώματα στο 4G το είχα παρατηρήσει και στην EE στο ΗΒ για μία περίοδο πριν μερικούς μήνες. Μετά από αναφορά στο CS το διόρθωσαν και δεν παρουσιάστηκε από τότε. Μάλλον πρέπει να το δηλώσετε ως βλάβη επίσημα. Πιέστε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών να το καταγράψει ή στείλτε επιστολή με καταγεγραμμένες ημερομηνίες και ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αρκετά συχνά. Ειδικά κατά την απομάκρυνση από δίκτυο WiFi, που πρέπει να ξεκινήσει να συνδέεται σε mobile data, πάρα πολλές φορές. Μου έχουν πει ότι οφείλεται σε bug του Android 6, και είναι αλήθεια ότι και οι 2 συσκευές μου αυτό τρέχουν. Ωστόσο με SIM από Vodafone και Wind δεν το έχω δει ποτέ.

 

Sent from my MotoE2

Με το umi που έτρεχε 5.1 δεν το είχα πάθει ποτέ.με τo find 7 που τρέχει 6.01 το έχω πάθει αρκετές φορές τελευταία

 

Στάλθηκε από το FIND7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό πρόβλημα SIM_EAP authentication που έχει οδηγήσει τις εταιρείες στο βορρά να απορρίπτουν κατηγορηματικα τo VOWIFI/VOLTE. Υπομονή, σε καμία δεκαετία θα το βρούνε το bug. Δεν είναι γνωστό τι φταίει αλλά λογικά σε σας το κάνει σε όλα τα router και κλειδωμένα δίκτυα.

 

Δεν έχει ενεργοποιηθεί το volte/vowifi στα iphone στην Cosmote.

Σίγουρα δεν είναι θέμα EAP_SIM.

Ένα ακόμα στοιχείο που είδα χθες: Το network monitor του iPhone χθες που είχε συστηματικά πρόβλημα με τα δεδομένα έβλεπε σαν serving cell ένα band 7 του κέντρου, παρόλο που είχα απομακρυνθεί πάρα πολύ και δεν υπήρχε περίπτωση να πιάνει. Μήπως έχει θέμα με το aggregation άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω Cosmote Mobile Internet, που η SIM δεν υποστηρίζει ομιλία, πιστεύεις να έχω τέτοια προβλήματα με το LTE; Δε θέλω να κάνω συμβόλαιο και να παίζω με 3G... :p

Όλοι μπορούν να ενεργοποιήσουν το 4g, ανεξαρτήτου κάρτας, καρτοσυμβολαίου, συμβόλαιο.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ενεργοποιηθεί το volte/vowifi στα iphone στην Cosmote.

Σίγουρα δεν είναι θέμα EAP_SIM.

Ένα ακόμα στοιχείο που είδα χθες: Το network monitor του iPhone χθες που είχε συστηματικά πρόβλημα με τα δεδομένα έβλεπε σαν serving cell ένα band 7 του κέντρου, παρόλο που είχα απομακρυνθεί πάρα πολύ και δεν υπήρχε περίπτωση να πιάνει. Μήπως έχει θέμα με το aggregation άραγε?

 

Το authentication τρέχει κανονικά σε όλα τα δίκτυα είτε υπάρχει volte/vowifi είτε όχι. Αυτό είναι ο μανδύας που σου περνάει τα δεδομένα από μια IP σε άλλη χωρίς πρόβλημα. Αλλιώς το δίκτυο στο οποίο μεταβαίνεις θεωρείται unauthorized (δηλαδή δεν αποδέχεται το πιστοποιητικό σου) και μένεις στον αέρα. Αυτός είναι ο νέος τρόπος που τα δίκτυα "συνεργάζονται" μεταξύ τους και μπορείς να κάνεις handover πάνω από διαφορετικές τεχνολογίες. Ουσιαστικά ένα πιστοποιητικό.

Όλες οι συσκευές που υποστηρίζουν EAP_SIM authentication έχουν τέτοια θέματα αλλά ΟΧΙ σε όλα τα router και όχι με όλα τα configuration. To iPhone 5s δεν το υποστηρίζει αυτό.

Όπως είπε και ο Κώστας δημιουργείστε trouble ticket, αν και δεν εξαρτάται από τη ΚΟΣΜΟΤΕ τόσο πολύ αυτό το πρόβλημα. Όταν και οι άλλες ενεργοποιήσουν το flag στα carrier settings το ίδιο θα γίνει. Θα βγαίνετε από wifi και θα μένετε στον αέρα. Λίγο υπομονή, έχει διορθωθεί στις περισσότερες περιπτώσεις. Τι router έχεις;

Κάνε λίγο το εξής πείραμα. Ξεκίνα τη συσκευή σου από LTE και μπες στο wifi και ξαναβγες. Λογικά δεν έχεις πρόβλημα. Αν ξεκινήσεις όμως το data session από WiFi είσαι στον αέρα, έτσι;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το authentication τρέχει κανονικά σε όλα τα δίκτυα είτε υπάρχει volte/vowifi είτε όχι. Αυτό είναι ο μανδύας που σου περνάει τα δεδομένα από μια IP σε άλλη χωρίς πρόβλημα. Αλλιώς το δίκτυο στο οποίο μεταβαίνεις θεωρείται unauthorized (δηλαδή δεν αποδέχεται το πιστοποιητικό σου) και μένεις στον αέρα. Αυτός είναι ο νέος τρόπος που τα δίκτυα "συνεργάζονται" μεταξύ τους και μπορείς να κάνεις handover πάνω από διαφορετικές τεχνολογίες. Ουσιαστικά ένα πιστοποιητικό.

Όλες οι συσκευές που υποστηρίζουν EAP_SIM authentication έχουν τέτοια θέματα αλλά ΟΧΙ σε όλα τα router και όχι με όλα τα configuration. To iPhone 5s δεν το υποστηρίζει αυτό.

Όπως είπε και ο Κώστας δημιουργείστε trouble ticket, αν και δεν εξαρτάται από τη ΚΟΣΜΟΤΕ τόσο πολύ αυτό το πρόβλημα. Όταν και οι άλλες ενεργοποιήσουν το flag στα carrier settings το ίδιο θα γίνει. Θα βγαίνετε από wifi και θα μένετε στον αέρα. Λίγο υπομονή, έχει διορθωθεί στις περισσότερες περιπτώσεις. Τι router έχεις;

Κάνε λίγο το εξής πείραμα. Ξεκίνα τη συσκευή σου από LTE και μπες στο wifi και ξαναβγες. Λογικά δεν έχεις πρόβλημα. Αν ξεκινήσεις όμως το data session από WiFi είσαι στον αέρα, έτσι;

 

Μάλλον έχουμε μπερδευτεί μεταξύ μας. Δεν κρατάει την ίδια IP το τηλέφωνο όταν περνάει από wifi σε mobile.

Τα iPhone με το configuration της Cosmote κρατάνε ένα PDP session ανοιχτό πάντα με το APN internet και αν βρουν wifi σηκώνουν και το αντίστοιχο interface. Όταν βγαίνουν από wifi έχουν την IP του wifi, όταν βγαίνουν από cellular έχουν την IP του cellular. Nothing fancy. Δεν γίνεται κανενός είδους mobile IP ούτε και υπάρχει public wifi δίκτυο της Cosmote με EAP SIM authentication (αν και έχουν σχετικό configuration στο carrier bundle δεν έχουν εκπέμψει ποτέ σε 802.11).

Έχω δημιουργήσει trouble ticket και μου λένε κάθε φορά κάτι διαφορετικό, μου δίνουν εμμέσως να καταλάβω ότι ξέρουν ότι κάτι πάει στραβά αλλά δεν πρόκειται να διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουμε μπερδευτεί μεταξύ μας. Δεν κρατάει την ίδια IP το τηλέφωνο όταν περνάει από wifi σε mobile.

Τα iPhone με το configuration της Cosmote κρατάνε ένα PDP session ανοιχτό πάντα με το APN internet και αν βρουν wifi σηκώνουν και το αντίστοιχο interface. Όταν βγαίνουν από wifi έχουν την IP του wifi, όταν βγαίνουν από cellular έχουν την IP του cellular. Nothing fancy. Δεν γίνεται κανενός είδους mobile IP ούτε και υπάρχει public wifi δίκτυο της Cosmote με EAP SIM authentication (αν και έχουν σχετικό configuration στο carrier bundle δεν έχουν εκπέμψει ποτέ σε 802.11).

Έχω δημιουργήσει trouble ticket και μου λένε κάθε φορά κάτι διαφορετικό, μου δίνουν εμμέσως να καταλάβω ότι ξέρουν ότι κάτι πάει στραβά αλλά δεν πρόκειται να διορθωθεί.

 

Δεν είναι Mobile IP, δε μίλησα για κάτι τέτοιο.

Είναι ο τρόπος που σου μεταφέρει το session.

Όλες οι εφαρμογές σου στο τηλέφωνο κάνουν report σε ένα proxy πλέον (Android, για iOS θεωρώ ότι είναι το ίδιο λόγω 3GPP) και αυτός ο proxy σου ανοίγει σύνδεση με τον έξω κόσμο. Αυτό μιλάμε ότι είναι σε επίπεδο baseband.

Η υλοποίηση αυτού του proxy με απλά λόγια βασίζεται στο ότι δίνει εσωτερικές ΙΡ στις εφαρμογές σου και τις περνάει όλες από μια σύνδεση που αυτός διαχειρίζεται. Εκεί μπαίνει και η πιστοποίηση. Αν το router σου δε σου στείλει πιστοποιητικό όταν κάνεις μετάβαση στο εξωτερικό δίκτυο το authentication simply fails και είσαι στον αέρα. Όταν κάνεις επανεκκίνηση σύνδεσης παίρνεις το πιστοποιητικό από τον πάροχο (SIM) και το κρατάς ενεργό μέχρι να αποσυνδεθείς. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο πως περνάει το πιστοποιητικό στο τηλέφωνό σου. Το οποίο πολλές φορές αποτυγχάνει.

Νομίζω ότι δεν είναι στο χέρι της ΚΟΣΜΟΤΕ να το διορθώσει. :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου το κάνει αυτό κάθε φορά που βγαίνω από το σπίτι έχοντας ενεργοποιημένο το τέλειο σήμα; αν το κλείσω το σήμα, δεν έχει θέμα με τα data. Την COSMOTE δεν την έχω ενοχλήσει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου το κάνει αυτό κάθε φορά που βγαίνω από το σπίτι έχοντας ενεργοποιημένο το τέλειο σήμα; αν το κλείσω το σήμα, δεν έχει θέμα με τα data. Την COSMOTE δεν την έχω ενοχλήσει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εκει αλλαζει το θεμα,αμα εχεις αυτη τη συσκευη γιατι στην ουσια σου αναμεταδιδει το σημα απο την κεραια.Μηπως στη περιοχη σου εχει θεμα η Cosmote?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εκει αλλαζει το θεμα,αμα εχεις αυτη τη συσκευη γιατι στην ουσια σου αναμεταδιδει το σημα απο την κεραια.Μηπως στη περιοχη σου εχει θεμα η Cosmote?

 

 

 

Δεν έχω σήμα σπίτι, μου έδωσαν τη συσκευή και μετά όποτε έβγαινα εκτός δεν είχα ποτέ data, έπρεπε να κάνω και γω airplane mode on/off. Οπότε πήγα στη δεύτερη λύση για εντός σπιτιού, εκμεταλλεύτηκα το wifi calling του iOS, δηλαδή άφηνα το iPhone στο παράθυρο που είχε σήμα και έκανα μέσω του iPad τις κλήσεις. Τώρα αναμένω πλέον το wifi calling της COSMOTE για να σωθώ(ελπίζω). Το τέλειο σήμα το ξήλωσα, δε γίνεται κάθε φορά που έβγαινα από το σπίτι να ασχολιομουν με τα data

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...