Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μύκονος, ενδοχώρα. Not bad (το καλοκαίρι μάλλον θα σέρνεται :p )86fb43ec678e168e886d045eaf7af155.jpg . Το upload έχει μόνο ένα θεματάκι.

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1482

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Εχθές μέτρησα Θεσσαλονίκη και περίχωρα2b30f4172762f68a4111ba1c4a1a5921.jpg

Πρώτη μέτρηση στο αστυνομικό μέγαρο επί της Εγνατίας οδού.

Δεύτερη,Νεάπολη σε 6 οροφή πολυκατοικία στο υπόγειο που μένει η γιαγιά μου.

3η..Μετά τα λαγκαδικια στην τεχνητή λημνη στον δρόμο για προφήτη(εν κίνηση) 4η πανω απο την μεγάλη βολβη στην Εγνατία εν κίνηση..

 

Στάλθηκε από το FIND7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Mark_K
off topic

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μέτρησα Θεσσαλονίκη και περίχωρα2b30f4172762f68a4111ba1c4a1a5921.jpg

Πρώτη μέτρηση στο αστυνομικό μέγαρο επί της Εγνατίας οδού.

Δεύτερη,Νεάπολη σε 6 οροφή πολυκατοικία στο υπόγειο που μένει η γιαγιά μου.

3η..Μετά τα λαγκαδικια στην τεχνητή λημνη στον δρόμο για προφήτη(εν κίνηση) 4η πανω απο την μεγάλη βολβη στην Εγνατία εν κίνηση..

 

Στάλθηκε από το FIND7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω στο 4ο σημειο εβλεπα B20 (πανω στην Εγνατια)http://www.speedtest.net/my-result/i/1991567813

http://www.speedtest.net/my-result/i/1990316551 Παρε και 3G http://www.speedtest.net/my-result/i/1990736332

Με το 5s μου ειναι που τερματιζει στα 100/50.

Και Περιφεριακο,πανω στην εξοδο για Νεαπολη http://www.speedtest.net/my-result/i/1991548713 απο 1800.

Edited by Mark_K
off topic

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πτολεμαΐδα τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά στην cosmote. Τα πρωτα 2 ειναι στο κεντρο και τα υπολοιπα στο σπιτι μου επου ειναι προς τα εξω στο Γηπεδο. Απο τον Ιανουαριο μεχρι και σημερα παντως εχει ινει απο οτι φενεται αυξηση χωριτικοτητας και ανεβηκε και η ταχυτητα

 

http://i64.tinypic.com/1okh9z.png

Edited by GreekMu
Link to comment
Share on other sites

Άλιμος, απέναντι απο το υπουργείο συγκοινωνιών, τώρα.

32143bcad6a6ba8b13503a7eb8a6a38b.jpg

 

Sent from my XT1562

 

Πολυ καλα.εγω κατω απο την Λ.Αλιμου κοντα στα jumbi πανω απο 30mbos down δεν εχω δει

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά αν σκεφτείς ότι στην Γεωργίου Παπανδρέου στον Άλιμο σε ισόγειο δεν έχει καν καλό σήμα για ομιλία... Και οι άλλες είναι full.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και λίγα τετράγωνα πιο εκεί, ένας φίλος μου στον 4ο όροφο με Cosmote δεν έχει καν σήμα να μιλήσει. Έχει να κάνει με τη μορφολογία της περιοχής πιστεύω. Αυξομείωση μεγάλη στο υψόμετρο και γεμάτο πολυκατοικίες το μέρος. Δεν είναι λογικό;

 

Sent from MotoE2

Link to comment
Share on other sites

Άλιμος, απέναντι απο το υπουργείο συγκοινωνιών, τώρα.

32143bcad6a6ba8b13503a7eb8a6a38b.jpg

 

Sent from my XT1562

 

πολυ κουλο το 41mbs ενω σου βγαζει 80 ! παντως πολυ καλες ταχυτητες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πολυ κουλο το 41mbs ενω σου βγαζει 80 ! παντως πολυ καλες ταχυτητες.

 

41Mbps Upload ειναι,μια χαρα ειναι.Εγω σε οπτικη επαφη με κεραια στη θεσσαλονικη με χειροτερο modem(το iPhone 5s,ειναι απο τα πρωτα 4G κινητα με LTE Cat.3 100Mbps Donwload/50Mbps Upload) επιασα 98,4Mbps Download και 48,9Mbps Upload.Σε αποσταση 200 μετρα την εκανα με οπτικη επαφη(το ειχα σε ευθεια με την κεραια).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το upload είναι το 41. Επίτηδες ήθελα να τραβήξω το screenshot εκείνη τη στιγμή για να φαίνεται και ο server.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μας δουλευει λιγο η πρασινη με το 80℅+ πληθυσμιακη 4g + (lte advanced) καλυψη, εκτος απο το κεντρο (περιοχη δακτυλιου) και καποιες περιοχες βοριοτερα πχ μαρουσι, υπαρχει ελαχιστη καλυψη δυτικα, ανατολικα και στα νοτια της αττικης.

 

Παντως εβαλαν απλο 4g πολυ προσφατα (τα Χριστουγεννα δεν υπηρχε) και στην ανατολικη Αρκαδια, σχεδον σε ολοκληρη την ακτογραμμη.

Οι αλλες δυο ειχαν ηδη απο το Μαιο του '16.

 

Ξερεις κανεις με τι μπαντες παιζει κυριως το 4 g+ της η πρασινη? 1800/2600?

Το καλυτερο αποτελεσμα που εχω δει σε 4g+ με hyper ειναι 90down 30 up και 15ping

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Στην κεντρική Μακεδονία σχεδόν παντού έχει 4G+ και όπου έχει 4G οι ταχύτητες ειναι πολύ ικανοποιητικες

όπου έχει

Link to comment
Share on other sites

 

Ξερεις κανεις με τι μπαντες παιζει κυριως το 4 g+ της η πρασινη? 1800/2600?

Το καλυτερο αποτελεσμα που εχω δει σε 4g+ με hyper ειναι 90down 30 up και 15ping

 

Σε αυτές αλλά πλέον έχω δει και 800ΜΗz.

Eγώ που δεν έχω κινητό με 4G+ αλλά απλό έχω δει μέχρι και λίγο παραπάνω από 130mbps.

Link to comment
Share on other sites

Mark_k, σχεδόν εδώ και περίπου 1 μήνα έχω σε αρκετά σημεία στο κέντρο της Θεσσαλονίκης 4G+, μάλλον κάτι αναβάθμισαν στο δίκτυο γιατί με την ίδια συσκευή ξαφνικά έχω τέτοιες ταχύτητες, μέχρι και 137mbps, η αλήθεια είναι όμως ότι βλέπεις μια αισθητά μικρή αύξηση της θερμοκρασίας στο κινητό εάν το έχεις πάνω από 10 λεπτά,

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω. Για τον εαυτό μου μιλάω, και δεν μπορώ να ξέρω αν έχει 4G+ ή όχι, μιας και η συσκευή μου δεν το υποστηρίζει.

 

Sent from my MotoE2

Link to comment
Share on other sites

Αραγε το 800αρι το βαζει για volte; Η το εχει μονο για aggregation;

Και για τα δύο.

 

Send by Huawei Mate 8 - NXT-L29 (The last DSFA in market) via Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Και για τα δύο.

 

Send by Huawei Mate 8 - NXT-L29 (The last DSFA in market) via Tapatalk.

 

εχει ηδη βαλει 800αρι και στο κεντρο αθηνας; Δεν εχω δει πουθενα να ειμαι ειλικρινης.

Link to comment
Share on other sites

εχει ηδη βαλει 800αρι και στο κεντρο αθηνας; Δεν εχω δει πουθενα να ειμαι ειλικρινης.

Δοκίμασε οδό Δράκου, έξω από το σταθμό μετρό Συγγρού - ΦΙΞ. :)

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο με cosmote το 2ο με frog. Στο ίδιο σημείο ακριβώς.

 

 

37b672eeb5afabb81810766e0b03d1df.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Με ποιά σειρά το πρώτο είναι το κάτω η εννοείς το επάνω (το speed test συνήθως δείχνει ως χρονική σειρά η πρώτη μέτρηση είναι η από κάτω).

 

Send by Huawei Mate 8 - NXT-L29 (The last DSFA in market) via Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά σειρά το πρώτο είναι το κάτω η εννοείς το επάνω (το speed test συνήθως δείχνει ως χρονική σειρά η πρώτη μέτρηση είναι η από κάτω).

 

Send by Huawei Mate 8 - NXT-L29 (The last DSFA in market) via Tapatalk.

Πρώτο όπως φαίνεται σαν λίστα. Πρώτο το πάνω, 2ο το κάτω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο όπως φαίνεται σαν λίστα. Πρώτο το πάνω, 2ο το κάτω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Πάντως μου κάνει εντύπωση μέτρησες από μια φορά μόνο ;

 

Send by Huawei Mate 8 - NXT-L29 (The last DSFA in market) via Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...