Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1484

  • georgemv

    736

  • cmvr

    1009

  • georgebad

    1099

Έχει 1 εβδομάδα που 1/2 κλήσεις όταν είμαι σε 4g μου έρχονται σε μήνυμα μετά από 2-3 λεπτά. Μου το κάνει και Καλλικράτεια και Θεσσαλονίκη. Σήμα τέλειο και ταχύτητα καλή. Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει ξαφνικά.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο ΚΤΕΛ Κηφισού. Η συσκευή μου παίζει με απλό 4G.

 

http://www.speedtest.net/android/2992235134.png

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Έχει 1 εβδομάδα που 1/2 κλήσεις όταν είμαι σε 4g μου έρχονται σε μήνυμα μετά από 2-3 λεπτά. Μου το κάνει και Καλλικράτεια και Θεσσαλονίκη. Σήμα τέλειο και ταχύτητα καλή. Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει ξαφνικά.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα που είμαι Ανατολική Θεσσαλονίκη προς Νέα Ραιδεστό. Μετά από επικοινωνία μου με την COSMOTE παραδέχτηκαν ότι όντως έχει πρόβλημα κάλυψης η περιοχή και μου είπαν να βγάλω το 4G από τις ρυθμίσεις δικτύου και να το βάλω σε 3G-2G. Έτσι σχεδόν εξαφανίστηκε το πρόβλημα αλλά την εποχή που ζούμε το θεωρώ απαράδεκτο ως λύση κι έτσι έκανα φορητότητα στην μπλε που έχει αναβαθμίσει πρόσφατα όλον τον Νομό Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής και βρήκα την υγειά μου. Έχω σήμα μέσα στο σπίτι φουλ 4G.

Link to comment
Share on other sites

Έχει 1 εβδομάδα που 1/2 κλήσεις όταν είμαι σε 4g μου έρχονται σε μήνυμα μετά από 2-3 λεπτά. Μου το κάνει και Καλλικράτεια και Θεσσαλονίκη. Σήμα τέλειο και ταχύτητα καλή. Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει ξαφνικά.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδη ειμαι Χαριλαου,εχω διπλα την κεραια της Cosmote(πανω στο κτηριο του οτε).Λογος που εφυγα ειναι η υπερφορτωση.Μιλαμε για απιστευτο συρσιμο στο 3G

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα που είμαι Ανατολική Θεσσαλονίκη προς Νέα Ραιδεστό. Μετά από επικοινωνία μου με την COSMOTE παραδέχτηκαν ότι όντως έχει πρόβλημα κάλυψης η περιοχή και μου είπαν να βγάλω το 4G από τις ρυθμίσεις δικτύου και να το βάλω σε 3G-2G. Έτσι σχεδόν εξαφανίστηκε το πρόβλημα αλλά την εποχή που ζούμε το θεωρώ απαράδεκτο ως λύση κι έτσι έκανα φορητότητα στην μπλε που έχει αναβαθμίσει πρόσφατα όλον τον Νομό Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής και βρήκα την υγειά μου. Έχω σήμα μέσα στο σπίτι φουλ 4G.

Μα άμα βγάλω το 4g είναι σαν να μην έχω Internet ειδικά στο κέντρο. Κολλάει στο Η και μέχρι να βγάλει το plus "+" δίπλα δε φορτώνει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα άμα βγάλω το 4g είναι σαν να μην έχω Internet ειδικά στο κέντρο. Κολλάει στο Η και μέχρι να βγάλει το plus "+" δίπλα δε φορτώνει τίποτα.

 

καλημερα! τα ιδια και στην Αθηνα! οταν ειναι σε Η σκετο δεν ανοιγει τιποτα!!! γιατι γινεται αυτο μονο με το Η, ενω σε 4G, 2G, 3G, Η+ και Edge δεν υπαρχει προβλημα? ακομα και GPRS εχω δει και φορτωνει, αλλο αν αργει τρομερα!

το Η ομως ειναι απλα πεθαμενο....:mad: με σκετο Η δεν υπαρχει καν routing. Τωρα πως γινεται αυτο αυτοι ξερουν!

Link to comment
Share on other sites

Παραλία χαρακας πριν το Σούνιο χωρίς 4g με 3g η κατάσταση είναι χάλια.

Η μπλε με κλείδωμα σε edit:3g πετάει.

Στο μαύρο λιθαρι η πράσινη λίγο καλύτερα αλλά θέλει κλείδωμα σε 3g για να μιλήσεις.

 

Γενικότερα χωρίς 4g η κατάσταση είναι μαύρο χάλι είτε στο κέντρο είτε στις παραλίες.

 

Διακοπές απίστευτες σε voip κλπ.

Δεν υποστηρίζει η κάρτα 4g και δεν ξέρω.

Αλλά φαντάζομαι αν δεν έχει 800 να τραβάει μακριά και εντός κτιρίων η κατάσταση θα είναι μέτρια.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Στη μέση του πουθενά της ορεινής Αχαΐας, σε μέρος που δεν πιάνει ούτε 2G, μόνο 800άρι LTE http://www.speedtest.net/my-result/i/2154770024 Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

Στη μέση του πουθενά της ορεινής Αχαΐας, σε μέρος που δεν πιάνει ούτε 2G, μόνο 800άρι LTE http://www.speedtest.net/my-result/i/-2140197272

Δεν φαινεται αυτο που εβαλες (τουλάχιστον σε μένα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται αυτο που εβαλες (τουλάχιστον σε μένα)

 

Ευχαριστώ, το διόρθωσα. Εδώ http://www.speedtest.net/my-result/i/2154770024

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι! Όταν έρθει άτομο με Wind σε κάποιες μέρες, θα μπορώ να σου πω:)

 

Πανε παρε μια καρτα,παω στοιχημα οτι με Wind δε χρειαζεσαι 2η καρτα στο Πηλιο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πανε παρε μια καρτα,παω στοιχημα οτι με Wind δε χρειαζεσαι 2η καρτα στο Πηλιο.

 

Δεν έχω χρόνο για πειράματα, Νικόλα, ούτε για στοιχήματα. Επειδή το κινητό είναι εργαλείο και επειδή δεν είμαι σταθερός σε ένα σημείο, η Wind δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη, ιδίως για Mobile Internet. Οπότε,μέχρι να αναβαθμίσει όλους τους σταθμούς σε HSPA και LTE παραμένω στις άλλες 2. Συν τοις άλλοις, υπάρχουν και αναφορές για μέρη που έχει,υποτίθεται, αναβαθμίσει και το σήμα είναι μόνο για εξωτερικούς χώρους. Όταν διορθώσει τα πασαλείματα σχεδόν παντού, ευχαρίστως να μεταφέρω έναν από τους 2 μου αριθμούς εκεί και να μην παίζω με τις κάρτες SIM:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρόνο για πειράματα, Νικόλα, ούτε για στοιχήματα. Επειδή το κινητό είναι εργαλείο και επειδή δεν είμαι σταθερός σε ένα σημείο, η Wind δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη, ιδίως για Mobile Internet. Οπότε,μέχρι να αναβαθμίσει όλους τους σταθμούς σε HSPA και LTE παραμένω στις άλλες 2. Συν τοις άλλοις, υπάρχουν και αναφορές για μέρη που έχει,υποτίθεται, αναβαθμίσει και το σήμα είναι μόνο για εξωτερικούς χώρους. Όταν διορθώσει τα πασαλείματα σχεδόν παντού, ευχαρίστως να μεταφέρω έναν από τους 2 μου αριθμούς εκεί και να μην παίζω με τις κάρτες SIM:)

 

I will update you ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρόνο για πειράματα, Νικόλα, ούτε για στοιχήματα. Επειδή το κινητό είναι εργαλείο και επειδή δεν είμαι σταθερός σε ένα σημείο, η Wind δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη, ιδίως για Mobile Internet. Οπότε,μέχρι να αναβαθμίσει όλους τους σταθμούς σε HSPA και LTE παραμένω στις άλλες 2. Συν τοις άλλοις, υπάρχουν και αναφορές για μέρη που έχει,υποτίθεται, αναβαθμίσει και το σήμα είναι μόνο για εξωτερικούς χώρους. Όταν διορθώσει τα πασαλείματα σχεδόν παντού, ευχαρίστως να μεταφέρω έναν από τους 2 μου αριθμούς εκεί και να μην παίζω με τις κάρτες SIM:)

 

Για να γυρνας πανελλαδικα σιγουρα οχι,αλλα οπου εχει αναβαθμισει ειναι αξιοπιστη.Δεν εχει τυχει να εχω θεμα σε αναβαθμισμενες περιοχες.Και χαμενες κλησεις για να εχω πρεπει να μην εχω σημα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το πόσταρα και στους διαξιφισμούς, το ποστάρω και εδώ για αρχείο. Φανταστική απόδοση μέσα στην πόλη της Πάτρας.

Πραγματικα τερμάτισε το μόντεμ (300/50).

http://www.speedtest.net/my-result/i/2159434708

Link to comment
Share on other sites

Το πόσταρα και στους διαξιφισμούς, το ποστάρω και εδώ για αρχείο. Φανταστική απόδοση μέσα στην πόλη της Πάτρας.

Πραγματικα τερμάτισε το μόντεμ (300/50).

http://www.speedtest.net/my-result/i/2159434708

 

Καλησπέρα,

 

Ποιον server επέλεξες;

Φιλικά,

 

Γιώργος Βαρδίκος

HyperHosting Web Hosting Services

http://www.hyperhosting.gr

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό.Απλά μην σας φανεί περίεργο αν σας πω οτι τεχνικά η κοτέ το έχει ξεπεράσει.Έχουν αρχίσει και πιάνονται σε speedtest ταχύτητες σχεδόν 400d/75up
Link to comment
Share on other sites

Διαδρομή Τσαγκαράδα - Μηλιές (Πηλίου). Μια διαδρομή κάπου 20 χιλιόμετρα. Χάλια ή κάλυψη. Με το ζόρι 2G στα πιο πολλά σημεία. Ο κόκκινος ανταγωνιστής στα πιο πολλά σημεία έχει 3G (από 2100,όχι 900). Το 4G εννοείται άφαντο.

 

Παραλία Παπά Νερό, προς Μούρεσι Πηλίου. Λίγο 3G που συνήθως γυρνάει σε EDGE. Κόκκινος ανταγωνιστής με λίγο LTE @band 20 και UMTS @band 1 και @band 8.

 

Μηλιές Πηλίου, σταθμός Μηλεών, Βυζίτσα, Πινακάτες: Λίγο LTE στις Μηλιες (από την κακόμοιρη omni στον ΟΤΕ), λίγο 2G σε σταθμό Μηλεών, Βυζίτσα, Πινακάτες.

 

Έχει δουλειά ακόμη προς ανατολικό Πήλιο και κομμάτια του νοτίου. Πίστευα θα είχε βελτιωθεί από πέρυσι, αλλά τζίφος. Από την άλλη βέβαια, η κόκκινη είναι χάλι σε μεγάλο κομμάτι του δυτικού Πηλίου.

 

Πιάσ'τ'αυγό και κούρευ'το. Θες οπωσδήποτε dual SIM συσκευή στο Πήλιο

 

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να πάω ανατολικό Πήλιο για φέτος.

Αυτό που περιγράφεις είναι η γνωστή συνηθισμένη κατάσταση εδώ και χρόνια. :down:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...