Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με f2g δεν χρεώνομαι για τις κλήσεις αλλά στην εφαρμογή δεν μπορούσα να πάρω το login δώρο μου μόλις γυρίσω σε περιοχή Ελλάδα το πήρα κανονικά,μπράβο στον φίλο που το κατάλαβε

 

Σε Γαλλικό Lumia 820, με PfD, UK και USA region, και πάντα γλώσσα Αγγλικά (είτε UK, είτε USA), δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα log n win δώρα.

 

Και εγώ σε UΚ unbranded με f2g καμμία χρεώση και τα δώρα τα παίρνω και εύκολα. Με US region και γλώσσα Ελληνικά. Δεν είχα κανένα θέμα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ σε UΚ unbranded με f2g καμμία χρεώση και τα δώρα τα παίρνω και εύκολα. Με US region και γλώσσα Ελληνικά. Δεν είχα κανένα θέμα.

 

Κάτι άλλο εσάς την κορτανα σας την εμφανίζει?εμένα με τπτ έχω κάνει και σοφτ ρεσετ αλλά πάλι τπτ αρνείται πεισματικά με περιοχή us και γλώσσα πάλι την ίδια

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο εσάς την κορτανα σας την εμφανίζει?εμένα με τπτ έχω κάνει και σοφτ ρεσετ αλλά πάλι τπτ αρνείται πεισματικά με περιοχή us και γλώσσα πάλι την ίδια

 

Εμένα με us την εμφάνιζε...

Link to comment
Share on other sites

Ένας με συμβόλαιο δεν θα το καταλάβει ποτέ...

 

Στο συμβόλαιο το ποσό που χρεώνεσαι (πάγιο+ΦΠΑ+φόρος κράτους κλπ) είναι στάνταρ και αν δε ξεφύγεις, πληρώνεις κάθε μήνα το ίδιο ποσό!

 

Και αν κάποια στιγμή ξεφύγεις, μπορείς να το ελέγξεις απ'το λογαριασμό!

 

Οποιαδήποτε λοιπόν έξτρα χρέωση, φαίνεται κατευθείαν στο λογαριασμό, οπότε και δεν ισχύει αυτό που λες, ότι ένας με συμβόλαιο, δε θα το καταλάβει ποτέ . . .

 

Επίσης, δεν έχω σε όλες τις επαφές μου το πρόθεμα +30 (μόνο σ' αυτές που αποθήκευσα από εισερχόμενες η αναπάντητες) και δεν είχα ποτέ έξτρα χρέωση . . .

 

Ps

 

Αν ισχύει μόνο σε καρτοκινητά, υπάρχει απλή λύση:

 

Setting---> κανεις swipe για να πας δεξιά ---> Phone---> International assist στο ON

 

Προσοχή, το region πρέπει να είναι Ελλάδα, για να βγάζει αυτόματα το +30 πριν από κάθε κλήση. . .

 

 

 

Κάτι άλλο εσάς την κορτανα σας την εμφανίζει?εμένα με τπτ έχω κάνει και σοφτ ρεσετ αλλά πάλι τπτ αρνείται πεισματικά με περιοχή us και γλώσσα πάλι την ίδια

 

Φίλε μου, θέλει περιοχή US, πληκτρολόγιο Αγγλικά πρώτα και μετά Ελληνικά, γλώσσα Αγγλικά (US) και ομιλία Αγγλικά (US)

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο εσάς την κορτανα σας την εμφανίζει?εμένα με τπτ έχω κάνει και σοφτ ρεσετ αλλά πάλι τπτ αρνείται πεισματικά με περιοχή us και γλώσσα πάλι την ίδια

 

Όταν το πρωτοπηρα και εμένα δε μου την εμφάνιζε.. Ότι και να έκανα.. Έκανα hard reset και τώρα οποτε το γυρνάω αλλάζει χωρίς κανένα πρόβλημα..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο το ποσό που χρεώνεσαι (πάγιο+ΦΠΑ+φόρος κράτους κλπ) είναι στάνταρ και αν δε ξεφύγεις, πληρώνεις κάθε μήνα το ίδιο ποσό!

 

Και αν κάποια στιγμή ξεφύγεις, μπορείς να το ελέγξεις απ'το λογαριασμό!

 

Οποιαδήποτε λοιπόν έξτρα χρέωση, φαίνεται κατευθείαν στο λογαριασμό, οπότε και δεν ισχύει αυτό που λες, ότι ένας με συμβόλαιο, δε θα το καταλάβει ποτέ . . .

 

Επίσης, δεν έχω σε όλες τις επαφές μου το πρόθεμα +30 (μόνο σ' αυτές που αποθήκευσα από εισερχόμενες η αναπάντητες) και δεν είχα ποτέ έξτρα χρέωση . . .

 

Ps

 

Αν ισχύει μόνο σε καρτοκινητά, υπάρχει απλή λύση:

 

Setting---> κανεις swipe για να πας δεξιά ---> Phone---> International assist στο ON

 

Προσοχή, το region πρέπει να είναι Ελλάδα, για να βγάζει αυτόματα το +30 πριν από κάθε κλήση. . .

 

 

Αν έχεις region Ελλάδα, δεν χρειάζεται να ενεργοποίησης τίποτα γιατί δεν υπάρχει πρόβλημα...

 

Και μη ξεχνάς ότι μερικοί δεν κοιτάνε αναλυτικά τον λογαριασμό τους και αν γίνετε κάτι τέτοιο (που δεν γίνετε από τα λεγάμενα σου) είναι κρίμα να χρεώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είστε σίγουροι ότι συμβαίνει αυτό στο CU; Έχω CU και πριν καιρό είχα γυρίσει το τηλέφωνο για αρκετό διάστημα σε USA region και γλώσσα αγγλικά us για να έχω την Cortana. Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Και άντε, μερικές επαφές μου έχουν το πρόθεμα +30, η κύρια επαφή όμως που κάλω, αυτή της γυναίκας μου, δεν έχει το πρόθεμα και πάντα γινόταν αφαίρεση του υπόλοιπου προς CU και όχι από την κάρτα. Το λέω αυτό γιατί στην κάρτα στην ουσία δεν έχω υπόλοιπο. Κάθε φορά βάζω το ποσό που χρειάζεται για την αγορά συγκεκριμένων πακέτων που ενεργοποιώ κάθε μήνα, πριν την λήξη τους.

 

Το blog του colossusr πιστεύω πως είναι κορυφή και από εδώ και πέρα θα το επισκέπτομαι καθημερινά. Μπράβο στον ιδιοκτήτη του.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πρωτοπηρα και εμένα δε μου την εμφάνιζε.. Ότι και να έκανα.. Έκανα hard reset και τώρα οποτε το γυρνάω αλλάζει χωρίς κανένα πρόβλημα..

 

Και γω μάλλον για εκεί πάω το μόνο που με χαλάει είναι ότι θα χάσω πολλές εφαρμογές που είχα κατεβάσει δωρεάν κατά καιρούς.....που ήταν δωρεάν από το store

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είστε σίγουροι ότι συμβαίνει αυτό στο CU; Έχω CU και πριν καιρό είχα γυρίσει το τηλέφωνο για αρκετό διάστημα σε USA region και γλώσσα αγγλικά us για να έχω την Cortana. Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Και άντε, μερικές επαφές μου έχουν το πρόθεμα +30, η κύρια επαφή όμως που κάλω, αυτή της γυναίκας μου, δεν έχει το πρόθεμα και πάντα γινόταν αφαίρεση του υπόλοιπου προς CU και όχι από την κάρτα. Το λέω αυτό γιατί στην κάρτα στην ουσία δεν έχω υπόλοιπο. Κάθε φορά βάζω το ποσό που χρειάζεται για την αγορά συγκεκριμένων πακέτων που ενεργοποιώ κάθε μήνα, πριν την λήξη τους.

 

Αυτό συμβαίνει μόνο στα σταθερά τηλέφωνα, το έγραψα και πριν... με μηδέν υπόλοιπο στην κάρτα σου προσπάθησε να κάνεις κλήση σε σταθερό χωρίς το +30 μπροστά και με region us και πες μας λίγο.

Πρόσεχε μήπως έχει περισσέψει υπόλοιπο από το πρόγραμμα που έχεις βάλει...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα. Είχα στην κάρτα 2.69 και προς όλους 217 λεπτά. Κάλεσα σπίτι μου στο σταθερό και το απάντησα χωρίς το 0030. Μου εμφάνισε μάλιστα και διαφορετικά τον αριθμό που καλούσα. Αμέσως μετά το έκλεισα και κάλεσα στο 1252 για να δω την διαφορά. Το υπόλοιπο της κάρτας παρέμεινε το ίδιο και μειώθηκαν κατά 3 τα διαθέσιμα λεπτά προς όλους.

 

Μάλλον δεν κατάλαβα πάλι κάτι έτσι;

 

Τι εννοείς να μην έχω υπόλοιπο;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα. Είχα στην κάρτα 2.69 και προς όλους 217 λεπτά. Κάλεσα σπίτι μου στο σταθερό και το απάντησα χωρίς το 0030. Μου εμφάνισε μάλιστα και διαφορετικά τον αριθμό που καλούσα. Αμέσως μετά το έκλεισα και κάλεσα στο 1252 για να δω την διαφορά. Το υπόλοιπο της κάρτας παρέμεινε το ίδιο και μειώθηκαν κατά 3 τα διαθέσιμα λεπτά προς όλους.

 

Μάλλον δεν κατάλαβα πάλι κάτι έτσι;

 

Τι εννοείς να μην έχω υπόλοιπο;

 

Τι να πω, δεν ξέρω... Μακάρι να το διορθώσανε, η να το είχα μονο εγώ αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχουν και άλλες ιδιαιτερότητες, όπως ότι έχω δυο κάρτες με το ίδιο νούμερο;

 

Φυσικά πάντα η μια είναι ενεργοποιημένη, η άλλη σε κατάσταση αεροπλάνου.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και γω μάλλον για εκεί πάω το μόνο που με χαλάει είναι ότι θα χάσω πολλές εφαρμογές που είχα κατεβάσει δωρεάν κατά καιρούς.....που ήταν δωρεάν από το store

 

Δεν νομίζω να τις χάνεις. Το proshot το πήρα με την προσφορά της πρωτοχρονιάς.. Και πριν μια βδομάδα έκανα hard reset και το ξαναεγκατεστησα δωρεάν. Απλά βάλε με την πρώτη region και γλώσσα Αγγλικά US μετά το reset..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εδω live με καθε λεπτομέρεια windows 10 in action σε smartphone ,tablet,pc και αλληλεπίδραση κάτω απο κοινό ui και εφαρμογών.

http://live.theverge.com/microsoft-windows-10-event-live-blog/

 

http://d35lb3dl296zwu.cloudfront.net/uploads/photo/image/19205/microsoft-windows-10-live-verge-_0502.jpg

 

http://d35lb3dl296zwu.cloudfront.net/uploads/photo/image/19209/microsoft-windows-10-live-verge-_0524.jpg

 

Action Center (Notification Center) is now synced to the PC so you can dismiss a notification and it will disappear on the PC.

http://d35lb3dl296zwu.cloudfront.net/uploads/photo/image/19208/microsoft-windows-10-live-verge-_0519.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον Φεβρουάριο θα κυκλοφορήσει η πρώτη έκδοση για τα κινητά.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι,δυνατόν να είναι δωρεάν μόνο για ένα χρόνο στα κινητά;Θα μας τρελάνουν εντελώς μου φαίνεται...,
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι,δυνατόν να είναι δωρεάν μόνο για ένα χρόνο στα κινητά;Θα μας τρελάνουν εντελώς μου φαίνεται...,

Εγω κατάλαβα οτι για τον πρώτο χρόνο όταν βγουν επιςημα θα ειναι δωρεάν η αναβάθμιση.

Όσοι δεν το εκμεταλλευτούν αυτό το διάστημα θα πληρώσουν μετά.

Αυτό για pc,tablet,για κινητά δεν νομίζω τέτοιο σενάριο που ανέφερες.

Το λογικό αυτό ειναι.

 

http://live.cnet.com/Event/Windows_10_The_Next_Chapter

Our coverage so far:

Microsoft has 'tailored' version of Windows 10 for phones, tablets

Microsoft to deliver free upgrades to Windows 10

How Continuum will work in Windows 10

Microsoft shows off touch-first universal Office apps

Cortana officially comes to the PC in Windows 10

Microsoft's 'Spartan' browser makes official debut

Project Spartan is Microsoft's new way to browse

Live from Microsoft's Windows 10 event (pictures)

Xbox One and Windows 10: new best friends

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατάλαβα οτι για τον πρώτο χρόνο όταν βγουν επιςημα θα ειναι δωρεάν η αναβάθμιση.

Όσοι δεν το εκμεταλλευτούν αυτό το διάστημα θα πληρώσουν μετά.

Αυτό για pc,tablet,για κινητά δεν νομίζω τέτοιο σενάριο που ανέφερες.

Το λογικό αυτό ειναι.

 

Our coverage so far:

Microsoft has 'tailored' version of Windows 10 for phones, tablets

Microsoft to deliver free upgrades to Windows 10

How Continuum will work in Windows 10

Microsoft shows off touch-first universal Office apps

Cortana officially comes to the PC in Windows 10

Microsoft's 'Spartan' browser makes official debut

Project Spartan is Microsoft's new way to browse

Live from Microsoft's Windows 10 event (pictures)

Xbox One and Windows 10: new best friends

 

 

Μακάρι να είναι όπως το λες γιατί αν το πρώτο χρόνο είναι δωρεάν και μετά πρέπει να πληρώσεις είναι μεγάλη βλακεία....

 

Πρέπει να το διευκρινήσουν πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι,δυνατόν να είναι δωρεάν μόνο για ένα χρόνο στα κινητά;Θα μας τρελάνουν εντελώς μου φαίνεται...,

Εγώ κατάλαβα για το desktop. Όχι για κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι,δυνατόν να είναι δωρεάν μόνο για ένα χρόνο στα κινητά;Θα μας τρελάνουν εντελώς μου φαίνεται...,

 

Αυτο που καταλαβα ειναι οτι οσοι εχουν windows desktop 7 ή 8.1 θα εχουν εναν χρονο να κανουν αναβαθμιση δωρεαν στα 10αρια για pc.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που καταλαβα ειναι οτι οσοι εχουν windows desktop 7 ή 8.1 θα εχουν εναν χρονο να κανουν αναβαθμιση δωρεαν στα 10αρια για pc.

 

Ακριβώς ετςι.

Τιποτα λιγότερο τιποτα περισσότερο.

Καμία σχεςη με αρνητική εξέλιξη για τα κινητά που δωρεάν θα πάρουν ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ την αναβάθμιση στα 10.

 

Windows 10 will be a free upgrade for Windows 7 and 8.1 users

http://www.theverge.com/2015/1/21/7866679/windows-10-will-be-a-free-upgrade-for-windows-7-and-8-1-users/in/7630402

 

Terry Myerson just announced on stage that, for the first year after Windows 10 launches, any device running Windows 7, Windows 8.1, or Windows Phone 8.1 will be able to upgrade to the latest version of MIcrosoft's OS — for free

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετςι.

Τιποτα λιγότερο τιποτα περισσότερο.

Καμία σχεςη με αρνητική εξέλιξη για τα κινητά που δωρεάν θα πάρουν ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ την αναβάθμιση στα 10.

Ενταξει τι λεμε τωρα για τα τηλεφωνα ..και βεβαια θα ειναι δωρεαν ...

Εδω δινει δωρεαν τα Windows σε ολα κατω απο 9 ιντσες και τωρα δωρεαν αναβαθμιση σε ολους (7αρια & 8αρια) για ενα χρονο (προφανως για να πιεσει τον κοσμο να αναβαθμισει γρηγορα)

 

Ρε παιδιά, είστε σίγουροι ότι συμβαίνει αυτό στο CU; Έχω CU και πριν καιρό είχα γυρίσει το τηλέφωνο για αρκετό διάστημα σε USA region και γλώσσα αγγλικά us για να έχω την Cortana. Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Και άντε, μερικές επαφές μου έχουν το πρόθεμα +30, η κύρια επαφή όμως που κάλω, αυτή της γυναίκας μου, δεν έχει το πρόθεμα και πάντα γινόταν αφαίρεση του υπόλοιπου προς CU και όχι από την κάρτα. Το λέω αυτό γιατί στην κάρτα στην ουσία δεν έχω υπόλοιπο. Κάθε φορά βάζω το ποσό που χρειάζεται για την αγορά συγκεκριμένων πακέτων που ενεργοποιώ κάθε μήνα, πριν την λήξη τους.

Ετσι ακριβως γινεται και στο 920 που εχω σαν δευτερο ...

 

Το blog του colossusr πιστεύω πως είναι κορυφή και από εδώ και πέρα θα το επισκέπτομαι καθημερινά. Μπράβο στον ιδιοκτήτη του.

 

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια φιλε

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

μετά την παρουσίαση των Windows 10 τι γινεται με τις αναβαθμίσεις των 8.1? Θα βγει 8.1.2?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται το μέγιστο αριθμό επαφών που μπορώ να έχω στον κατάλογο επαφών. Αυτή τη στιγμή έχω ένα sybian και στις 1000 έχει γεμίσει. Σκέφτομαι να πάρω το 730.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...