Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται το μέγιστο αριθμό επαφών που μπορώ να έχω στον κατάλογο επαφών. Αυτή τη στιγμή έχω ένα sybian και στις 1000 έχει γεμίσει. Σκέφτομαι να πάρω το 730.

 

Καλησπέρα.

Οι επαφές συγχρονίζονται με τον Microsoft λογαριασμό που ορίζεις κατά το πρώτο setάρισμα της συσκευής και μπορείς να έχεις απεριόριστες. Δεν αποθηκεύονται στην μνήμη της συσκευής ώστε να έχεις κάποιον περιορισμό στο πλήθος τους.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδή είδα πριν διάφορα μηνύματα για χρεώσεις εντός Ελλάδας, θα πρέπει να απενεργοποιήσετε το "βοήθεια στις διεθνείς κλήσεις" (ή κάπως έτσι). είναι στο μενού των ρυθμίσεων κι αν είναι ενεργοποιημένο, καταναλώνει το υπόλοιπο σα να καλείται εξωτερικό. το γιατί δεν το ξέρω, αλλά μου συνέβη με whatsup, οπότε δεν είναι θέμα της vodafone.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδή είδα πριν διάφορα μηνύματα για χρεώσεις εντός Ελλάδας, θα πρέπει να απενεργοποιήσετε το "βοήθεια στις διεθνείς κλήσεις" (ή κάπως έτσι). είναι στο μενού των ρυθμίσεων κι αν είναι ενεργοποιημένο, καταναλώνει το υπόλοιπο σα να καλείται εξωτερικό. το γιατί δεν το ξέρω, αλλά μου συνέβη με whatsup, οπότε δεν είναι θέμα της vodafone.

 

 

 

Είδα πως το έχω όντως ενεργοποιημένο, παρόλα αυτά, πάλι που δοκίμασα μου μειώθηκε ο χρόνος προς σ'όλους και όχι από την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

επειδή είδα πριν διάφορα μηνύματα για χρεώσεις εντός Ελλάδας, θα πρέπει να απενεργοποιήσετε το "βοήθεια στις διεθνείς κλήσεις" (ή κάπως έτσι). είναι στο μενού των ρυθμίσεων κι αν είναι ενεργοποιημένο, καταναλώνει το υπόλοιπο σα να καλείται εξωτερικό. το γιατί δεν το ξέρω, αλλά μου συνέβη με whatsup, οπότε δεν είναι θέμα της vodafone.

 

Μήπως ξέρεις η κάποιος άλλος, πως το βρίσκουμε αυτό σε αγγλικό menu,

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Οι επαφές συγχρονίζονται με τον Microsoft λογαριασμό που ορίζεις κατά το πρώτο setάρισμα της συσκευής και μπορείς να έχεις απεριόριστες. Δεν αποθηκεύονται στην μνήμη της συσκευής ώστε να έχεις κάποιον περιορισμό στο πλήθος τους.

Αποθηκεύονται και στη μνήμη της συσκευής, αφού μπορείς να έχεις πρόσβαση και offline. ;)

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα ένα 830 μεταχχειρισμενο πως μπορώ να δω αν έχει την denim σε developer preview? Γιατί πάω να περάσω την lumia camera αλλά μου λέει ότι θέλει αναβάθμιση σε denim. Στις πληροφορίες της συσκευής όμως μου λέει ότι έχω την denim. Αν ξέρει κάποιος ας πει.

 

Ελπίζω να μην σβηστεί και αυτό το ποστ μου....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις η κάποιος άλλος, πως το βρίσκουμε αυτό σε αγγλικό menu,

 

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Settings---> κάνεις swipe για να πας δεξιά ---> Phone---> International assist ON/OF

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα ένα 830 μεταχχειρισμενο πως μπορώ να δω αν έχει την denim σε developer preview? Γιατί πάω να περάσω την lumia camera αλλά μου λέει ότι θέλει αναβάθμιση σε denim. Στις πληροφορίες της συσκευής όμως μου λέει ότι έχω την denim. Αν ξέρει κάποιος ας πει.

 

Ελπίζω να μην σβηστεί και αυτό το ποστ μου....

 

Μπες στο site που δίνω και δες που βρίσκεται επίσημα η συσκευή σου.

 

http://www.microsoft.com/en/mobile/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

Link to comment
Share on other sites

επειδή είδα πριν διάφορα μηνύματα για χρεώσεις εντός Ελλάδας, θα πρέπει να απενεργοποιήσετε το "βοήθεια στις διεθνείς κλήσεις" (ή κάπως έτσι). είναι στο μενού των ρυθμίσεων κι αν είναι ενεργοποιημένο, καταναλώνει το υπόλοιπο σα να καλείται εξωτερικό. το γιατί δεν το ξέρω, αλλά μου συνέβη με whatsup, οπότε δεν είναι θέμα της vodafone.

 

Στο δικό μου πάντως με χρέωνε με αυτή τη λειτουργία στο off

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Settings---> κάνεις swipe για να πας δεξιά ---> Phone---> International assist ON/OF

 

Thank you!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο site που δίνω και δες που βρίσκεται επίσημα η συσκευή σου.

 

http://www.microsoft.com/en/mobile/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

Στην denim είναι το έκανα και σαν επαναφορά με το Nokia software recovery tool αλλά πάλι τα ίδια μου κάνει

Link to comment
Share on other sites

Settings---> κάνεις swipe για να πας δεξιά ---> Phone---> International assist ON/OF

 

Παιδιά τι ακριβώς κάνει αυτή η ρυθμιση; Ρωτάω γιατί ταξιδεύω συχνά εκτός Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Στην denim είναι το έκανα και σαν επαναφορά με το Nokia software recovery tool αλλά πάλι τα ίδια μου κάνει

 

Μήπως να ξαναπεράσεις την επίσημη ROM απο την αρχή με τον οδηγό από το site? Όχι επαναφορά. Φλασαρισμα, με το Nokia care.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στην denim είναι το έκανα και σαν επαναφορά με το Nokia software recovery tool αλλά πάλι τα ίδια μου κάνει

Η επαναφορά δεν αλλάζει την έκδοση του λειτουργικού. Πρέπει να κάνεις φλασσαρισμα όπως λέει ο φιλος πιο κάτω. Εδώ είναι ο οδηγός

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=377547

 

Μήπως να ξαναπεράσεις την επίσημη ROM απο την αρχή με τον οδηγό από το site? Όχι επαναφορά. Φλασαρισμα, με το Nokia care.
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά δεν αλλάζει την έκδοση του λειτουργικού. Πρέπει να κάνεις φλασσαρισμα όπως λέει ο φιλος πιο κάτω. Εδώ είναι ο οδηγός

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=377547

 

 

 

Ναι αλλά απ ότι διάβασα χάνω την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά απ ότι διάβασα χάνω την εγγύηση.

 

Oχι δεν χανεις καμμια εγγυηση αν βαλεις την ΡΟΜ που ειναι η κανονικη του ...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον επαναφέρεις την εργοστασιακή ROM επανέρχεται και η εγγύηση.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε lumnia 1520 ήρθε επιτέλους η denim.

 

Μόνο η ΤΙΜ Ιταλίας δεν έδωσε ακόμη για 930 .. άντε μην αρχίσω τώρα :X :X

Έτοιμος να φλασαρω άλλη ρομ είμαι

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα hard reset δεν εμφανίζονται όλα τα άλμπουμ στη συλλογή, ενώ από τον File manager τα βλέπω όλα κανονικά. Το πρόβλημα δε λύθηκε ούτε με επανεκκίνηση ούτε με soft reset. Καμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις τις ονομασίες από τους φακέλους. Λογικά θα εμφανιστούν. Έπειτα μπορείς να βάλεις την προηγούμενη ονομασία που είχες.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις τις ονομασίες από τους φακέλους. Λογικά θα εμφανιστούν. Έπειτα μπορείς να βάλεις την προηγούμενη ονομασία που είχες.

 

Εμφανίστηκαν όλα τώρα, ευχαριστώ :)

Με κανέναν άλλο τρόπο δεν εμφανιζόντουσαν, μετέφερα τις εικόνες στον υπολογιστή και από εκεί ξανά στο κινητό και δεν έγινε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα 830 και θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να αλλάξω ρομ για να έχει και την επιλογή 2g ,γιατί έχει μόνο 3g kai 4g και εδώ που βρίσκομαι έχει πολύ κακό σήμα 3g
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα 830 και θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να αλλάξω ρομ για να έχει και την επιλογή 2g ,γιατί έχει μόνο 3g kai 4g και εδώ που βρίσκομαι έχει πολύ κακό σήμα 3g

 

Το 830 έχω κι εγώ και έχει επιλογή και για 2G. Εσύ γιατί δεν το βρίσκεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το 830 έχω κι εγώ και έχει επιλογή και για 2G. Εσύ γιατί δεν το βρίσκεις;

εμένα έχει μόνο 3g kai 4g δεν ξέρω για πιο λόγο, δεν κάνω κάτι σωστα?

Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει μόνο 3g kai 4g δεν ξέρω για πιο λόγο, δεν κάνω κάτι σωστα?

 

Πας στις ρυθμίσεις SIM και δεν σου βγάζει το 2G καθόλου;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...