Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο είναι αγγλική ρομ ,τι πρέπει να κάνω τώρα;

 

πήγα σε nokia care τελικά δεν ήξερε και αυτός μάλλον φταίει η κάρτα μου είπε , τελικά τον έπεισα να βάλει κάποια άλλη ρομ , θα μου το έχει έτοιμο το μεσημέρι , άντε να δούμε

πήγα το πήρα δεν ξέρω αν έκανε κάτι αλλά βλέπω πάλι mobile operator 000-GB οπότε έχω μόνο 3και 4g , μπορούσε να την αλλάξει την ρομ ή τους το απαγορεύουν τι μπορώ να κάνω τώρα?

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα δεγ συνδέεται καν!!!!! Πάει να συνδεθεί με το Ν8 και αποσυνδέεται μετά από δευτερόλεπτα, γράφοντας από πάνω "η συσκευή δεν υποστηρίζει Bluetooth κοινής χρήσης"!!!!! Τι ακριβώς εννοεί δεν ξέρω! Αυτό γίνεται μόνο στο Ν8. Οπουδήποτε αλλού συνδέεται κανονικά!!!!! :(

 

Δοκίμασες στο Ν8 να το κάνεις αξιόπιστη συσκευή?

Το Ν8 συνδέεται με άλλες συσκευές?

Έκανες καμια επανεκκίνηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αύξηση πωλήσεων για τα Lumia.

http://wmpoweruser.com/microsoft-announce-10-5-million-lumias-sold-in-q4-2014/

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες στο Ν8 να το κάνεις αξιόπιστη συσκευή?

Το Ν8 συνδέεται με άλλες συσκευές?

Έκανες καμια επανεκκίνηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αύξηση πωλήσεων για τα Lumia.

http://wmpoweruser.com/microsoft-announce-10-5-million-lumias-sold-in-q4-2014/

Όλα τα έκανα εκτός από το να σβήσω της συσκευες από το μενού του Bluetooth και απ" της δυο πλευρες και να τα συνδεσω εκ νέου! Σήμερα το πρωί μου ήρθε και το νέο update!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Nice. :D Αργά και σταθερά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Nice. :D Αργά και σταθερά.

 

Το είχα γράψει και σε ένα άλλο post. Απο εδώ και στο εξής περιμένω να ανεβαίνουν οι πωλήσεις, είτε αργά είτε γοργά. Ειδικά στα low end (τυπικά) θα κάνει θραύση με το 535 αρχικά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε οι συσκευές να μείνουν σε σχετικά χαμηλό κόστος και όχι αφού φτάσουν το ποσοστό πωλήσεων που θέλουν, μετα τις αυξήσουν...
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε οι συσκευές να μείνουν σε σχετικά χαμηλό κόστος και όχι αφού φτάσουν το ποσοστό πωλήσεων που θέλουν, μετα τις αυξήσουν...

 

Αυτό είναι αναπόφευκτο. Τώρα απολαμβάνουμε τα καλά του 3%.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε οι συσκευές να μείνουν σε σχετικά χαμηλό κόστος και όχι αφού φτάσουν το ποσοστό πωλήσεων που θέλουν, μετα τις αυξήσουν...

Θα κάνουν πολύ καιρό να αυξήσουν το ποσοστό πωλήσεων στο σημείο που θέλουν.

 

Το 3+ του 2013 πάει στο 3- το 2014. Και το Wm10 θα έρθει Σεπτέμβρη-Οκτώβρη, του 2015...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με αυτά που παρουσίασαν στα 10 δεν βλέπω να γίνεται κανενα φοβερό μπαμ στα μερίδια τους. Μόνο από τις φθηνές συσκευές αν τραβήξουν.

 

Εγώ λόγω 1020 που είναι το κύριο τηλέφωνο μου έχω καθημερινη τριβή με τα WP8 και μετά από 2 μήνες τα έχω βαρεθεί ήδη ενώ από εφαρμογές χρησιμοποιώ ελάχιστες καθώς απλά υπολείπονται έναντι του Android (έχω ένα S4 ως δεύτερο) και του iOS.

 

Αντίθετα όταν αγορασα ταμπλετ πήρα συνειδητά το Acer W700 πρώτα και το Toshiba Encore 2 πρόσφατα με W8 αντί πχ για ένα Galaxy ή iPad γιατί όσο αυξάνουν οι ίντσες έχει λογική να μιλάμε για παραγωγικοτητα κτλ αλλά στις 5 ίντσες όχι.

 

Τέλος πάντων είναι ανούσιο να μιλάμε για τα 10 όταν ακόμα δεν έχουμε παρει επίσημα την Denim καθώς καλά τα Developers Preview κτλ αλλά πάνω από όλα σημασία σημασία έχει η επίσημη υποστήριξη της κάθε εταιρίας.

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με αυτά που παρουσίασαν στα 10 δεν βλέπω να γίνεται κανενα φοβερό μπαμ στα μερίδια τους. Μόνο από τις φθηνές συσκευές αν τραβήξουν.

 

Εγώ λόγω 1020 που είναι το κύριο τηλέφωνο μου έχω καθημερινη τριβή με τα WP8 και μετά από 2 μήνες τα έχω βαρεθεί ήδη ενώ από εφαρμογές χρησιμοποιώ ελάχιστες καθώς απλά υπολείπονται έναντι του Android (έχω ένα S4 ως δεύτερο) και του iOS.

 

Αντίθετα όταν αγορασα ταμπλετ πήρα συνειδητά το Acer W700 πρώτα και το Toshiba Encore 2 πρόσφατα με W8 αντί πχ για ένα Galaxy ή iPad γιατί όσο αυξάνουν οι ίντσες έχει λογική να μιλάμε για παραγωγικοτητα κτλ αλλά στις 5 ίντσες όχι.

 

Τέλος πάντων είναι ανούσιο να μιλάμε για τα 10 όταν ακόμα δεν έχουμε παρει επίσημα την Denim καθώς καλά τα Developers Preview κτλ αλλά πάνω από όλα σημασία σημασία έχει η επίσημη υποστήριξη της κάθε εταιρίας.

 

Εγω δεν κατάλαβα τον λόγο που έχεις το s4 ως δεύτερο.....!!!!

Τα 10ρια θα τα δοκιμάσουμε σύντομα μέσω dp;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν κατάλαβα τον λόγο που έχεις το s4 ως δεύτερο.....!!!!

Τα 10ρια θα τα δοκιμάσουμε σύντομα μέσω dp;)

 

Το ένα είναι προσωπικό και το άλλο εταιρικό.

Link to comment
Share on other sites

Το ένα είναι προσωπικό και το άλλο εταιρικό.

 

Ε και? Άλλαξε τις SIM και καθάρισες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνουν πολύ καιρό να αυξήσουν το ποσοστό πωλήσεων στο σημείο που θέλουν.

 

Το 3+ του 2013 πάει στο 3- το 2014. Και το Wm10 θα έρθει Σεπτέμβρη-Οκτώβρη, του 2015...

 

Εκεί ακριβώς περιμένουμε και την εκτόξευση προς τα πάνω βέβαια!!!!! Δεν θα μείνει για πάντα γύρω στο 3%!!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εκεί ακριβώς περιμένουμε και την εκτόξευση προς τα πάνω βέβαια!!!!! Δεν θα μείνει για πάντα γύρω στο 3%!!!!!

 

Evris να παρακαλας να μείνει εκεί ή έστω κάπου εκεί. Βλέπεις πως η ms τα δίνει όλα. Αν πιάσει καλά ποσοστά τότε καληνύχτα προσφορές. Θα παίρνει κεφάλια.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evris να παρακαλας να μείνει εκεί ή έστω κάπου εκεί. Βλέπεις πως η ms τα δίνει όλα. Αν πιάσει καλά ποσοστά τότε καληνύχτα προσφορές. Θα παίρνει κεφάλια.....;)

 

Δεν είναι νοοτροπία αυτή. Το καλύτερο για όλους μας είναι να πάρει τα πάνω της και να αυξήσει τα ποσοστά της γιατί έτσι θα γίνουν καλύτερα και τα windows phones και θα ασχοληθούν περισσότεροι developers να βγάλουν καλές εφαρμογές. Σαν χρήστης θα ήθελα ένα πιο πλήρες store κι αυτό δε θα γίνει όσο τα ποσοστά είναι τόσο χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι νοοτροπία αυτή. Το καλύτερο για όλους μας είναι να πάρει τα πάνω της και να αυξήσει τα ποσοστά της γιατί έτσι θα γίνουν καλύτερα και τα windows phones και θα ασχοληθούν περισσότεροι developers να βγάλουν καλές εφαρμογές. Σαν χρήστης θα ήθελα ένα πιο πλήρες store κι αυτό δε θα γίνει όσο τα ποσοστά είναι τόσο χαμηλά.

 

ουδέν κακόν αμιγές καλού και το αντίστροφο.....

Βασικά, οσο χαμηλά κι αν παραμένει το λειτουργικό, η ms έχει το χρημα και την θέληση να το βελτιώνει οπότε δεν με χαλάει το 3%. Αυτό με τους developers έχεις δίκιο αλλά τώρα που κάποιος θα γράφει μια εφαρμογή και θα είναι για tablet, PC, smartphone σημαίνει πως δεν απευθύνετε πλέον στο 3% αλλα σε πολύ μεγαλύτερο;)

Υ.Γ. Αν πιάσει πχ 10-15% άντε να βρεις Lumia 930 στα 300€. 450 στην καλύτερη......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το τελευταίο που με κρατούσε στα Android (κύρια συσκευή) ήταν η εγγραφή κλήσεων. "Έπεσε" όμως και αυτό καθώς δεν "παίζει" πια στη lollipop.
3>4
Link to comment
Share on other sites

ουδέν κακόν αμιγές καλού και το αντίστροφο.....

Βασικά, οσο χαμηλά κι αν παραμένει το λειτουργικό, η ms έχει το χρημα και την θέληση να το βελτιώνει οπότε δεν με χαλάει το 3%. Αυτό με τους developers έχεις δίκιο αλλά τώρα που κάποιος θα γράφει μια εφαρμογή και θα είναι για tablet, PC, smartphone σημαίνει πως δεν απευθύνετε πλέον στο 3% αλλα σε πολύ μεγαλύτερο;)

Υ.Γ. Αν πιάσει πχ 10-15% άντε να βρεις Lumia 930 στα 300€. 450 στην καλύτερη......

 

Συμφωνώ εν μέρει σε αυτό που λες για τους developers και τις εφαρμογές. Από την άλλη όμως όσα χρήματα και να διαθέτει η MS δεν θα τα ρίξει σε ένα λειτουρικό που δεν έχει χρήστες και άρα δεν της αποφέρει κέρδη.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, θα τα ρίξει τα χρήματα, ακόμα κι αν μπαίνει "μέσα" γιατί αυτό που την καίει είναι να πιάσει και την συγκεκριμένη αγορά. Μετά να είσαι βέβαιος πως θα τα πάρει πίσω πολλαπλάσια. Γι αυτό ας απολαύσουμε αυτή την λύσσα που έχει...;)

Γνώμη μου πάντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, θα τα ρίξει τα χρήματα, ακόμα κι αν μπαίνει "μέσα" γιατί αυτό που την καίει είναι να πιάσει και την συγκεκριμένη αγορά. Μετά να είσαι βέβαιος πως θα τα πάρει πίσω πολλαπλάσια. Γι αυτό ας απολαύσουμε αυτή την λύσσα που έχει...;)

Γνώμη μου πάντα.

 

Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί έχει δυνατότητες και θα είναι κρίμα να το παρατήσουν.

Link to comment
Share on other sites

@montoya_42 έτσι κι αλλιώς δεν έχει σκοπό η MS να μείνει σ' αυτά τα ποσοστά. Ακόμα όμως και να τα αυξήσει, δεν νομίζω να ακριβαίνει τόσο πολύ της συσκευές της μέχρι να της γνωρίσει ο κόσμος καλύτερα! Αυτό διότι δεν θα ονομάζονται πλέον Nokia!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας... Όποιος ξέρει... Γράφω εκ μέρους φίλου που δεν είναι μέλος. έχει το lumia 930. Είχε ξεχάσει τον κωδικό από το λογαριασμό microsoft του υπολογιστή του και έφτιαξε άλλον. Το συνέδεσε στο τηλέφωνο, αλλά δεν έβαλε ημερομηνία γέννησης. Το σύστημα τον θεώρησε ανήλικο και δεν του επιτρέπει να κατεβάσει οποιαδήποτε εφαρμογή. Πήρε nokia care και του είπαν να κάνει επαναφορά του λογαριασμού του και να ξαναπεράσει τους κωδικούς. Ξέρει κάποιος πως γίνεται;; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας... Όποιος ξέρει... Γράφω εκ μέρους φίλου που δεν είναι μέλος. έχει το lumia 930. Είχε ξεχάσει τον κωδικό από το λογαριασμό microsoft του υπολογιστή του και έφτιαξε άλλον. Το συνέδεσε στο τηλέφωνο, αλλά δεν έβαλε ημερομηνία γέννησης. Το σύστημα τον θεώρησε ανήλικο και δεν του επιτρέπει να κατεβάσει οποιαδήποτε εφαρμογή. Πήρε nokia care και του είπαν να κάνει επαναφορά του λογαριασμού του και να ξαναπεράσει τους κωδικούς. Ξέρει κάποιος πως γίνεται;; Ευχαριστώ

 

SETTINGS/about/reset your phone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας... Όποιος ξέρει... Γράφω εκ μέρους φίλου που δεν είναι μέλος. έχει το lumia 930. Είχε ξεχάσει τον κωδικό από το λογαριασμό microsoft του υπολογιστή του και έφτιαξε άλλον. Το συνέδεσε στο τηλέφωνο, αλλά δεν έβαλε ημερομηνία γέννησης. Το σύστημα τον θεώρησε ανήλικο και δεν του επιτρέπει να κατεβάσει οποιαδήποτε εφαρμογή. Πήρε nokia care και του είπαν να κάνει επαναφορά του λογαριασμού του και να ξαναπεράσει τους κωδικούς. Ξέρει κάποιος πως γίνεται;; Ευχαριστώ

 

Μπορει να παει στον καινουργιο λογαριασμο και να αλλαξει ημερομηνια γεννησης στο live.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...