Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθόλου βολικό δυστυχώς. Απορώ, είναι δυνατόν να μην γίνεται; Τότε τι τα έχουμε τα Office, OneDrive, αν δεν μπορούμε να στείλουμε αρχεία από αυτά; Αναφέρομαι βέβαια για την περίπτωση που θέλει κάποιος να κάνει δουλειά.

 

Καλό θα ήταν να φτιάξουν κάποια στιγμή την εφαρμογή. Αλλά και άβολο δεν το λες.. είναι σαν να μπαίνεις από pc, η ίδια διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχετικο είναι αυτό και πάλι, γιατί π.χ. εγώ που έχω 8 άρια στον υπολογιστή, έχω αφήσει το hotmail μέσω browser και δουλεύω με την desktop εφαρμογή...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικο είναι αυτό και πάλι, γιατί π.χ. εγώ που έχω 8 άρια στον υπολογιστή, έχω αφήσει το hotmail μέσω browser και δουλεύω με την desktop εφαρμογή...

 

Δοκίμασε την εφαρμογή MetroMail. Έχει τη δυνατότητα επισύναψης.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου βολικό δυστυχώς. Απορώ, είναι δυνατόν να μην γίνεται; Τότε τι τα έχουμε τα Office, OneDrive, αν δεν μπορούμε να στείλουμε αρχεία από αυτά; Αναφέρομαι βέβαια για την περίπτωση που θέλει κάποιος να κάνει δουλειά.

 

Το έχω πει και σε άλλο θέμα.

Για να στείλεις με email τέτοια αρχεία, πας στην εφαρμογή αρχεία (της microsoft), βρίσκεις τον φάκελο όπου είναι αποθηκευμένα τα αρχεία που θες να στείλεις, επιλέγεις τα αρχεία που θες, πατάς κοινή χρήση και επιλεγεις το email σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, ευχαριστώ, ήθελε την εφαρμογή αρχεία, που δεν την είχα, μέσα από το office δεν είχα τη δυνατότητα πολλαπλής επιλογής.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αφού θα υπάρχει παράλληλα και ο Spartan,έρχεται και ο Opera :)

http://m.windowscentral.com/opera-mini-beta-returns-windows-phone-store

 

Έως το φθινόπωρο έχουμε πολύ καιρό και σίγουρα θα γίνουν προσθήκες/βελτιώσεις στο ui.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να είμαστε ευχαριστημένοι δηλαδή που έχουμε Opera mini beta?

Παρ' όλο που χρησιμοποιώ καιρό τώρα WP και μου αρέσουν ιδιαίτερα, δικαιολογώ όσους δεν το θέλουν το λειτουργικό με τίποτα, λόγω ελλείψεων...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Να είμαστε ευχαριστημένοι δηλαδή που έχουμε Opera mini beta?

Παρ' όλο που χρησιμοποιώ καιρό τώρα WP και μου αρέσουν ιδιαίτερα, δικαιολογώ όσους δεν το θέλουν το λειτουργικό με τίποτα, λόγω ελλείψεων...

 

Προσωπικά ο ie δεν με χαλούσε στα κινητά,παρα περισσότερο η metro εκδοχή του για Tablet που τον θεωρώ λίγο.

Αλλά ούτε σε Android η browsing εμπειρία είναι τόσο εξαιρετική(μόνο ο dolphin αξίζει,οι άλλοι για πέταμα είναι)

Και σε ios ο mercury browser αξίζει πολύ περισσότερο από safari η Chrome που μετριους τους χαρακτηριζω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία, μα καμία σχέση, ο Chrome για android με τον ΙΕ για WP. Ημέρα με τη νύχτα κατά τη γνώμη μου.

πχ, προσπαθώ να πατήσω απο τη συσκευή μου (930) στον ΙΕ το κουμπάκι επάνω δεξιά με το nickname μου, δεν ανοίγει με τίποτα. Προσπαθώ να ανεβάσω φωτογραφίες στο φόρουμ, πρέπει να πάρω joker αν τα καταφέρω, 1 στις 5-6 φορές το καταφέρνω, και με flickr καθόλου, παρά μόνο με imgur. Να μην πω για το scrolling σε απάντηση σε θέμα εδώ, πόσο άσχημο είναι. Ή ακόμα για την έλλειψη wrap text... που πηγαίνεις πέρα - δώθε γαι να διαβάσεις ένα ποστ.

Μόνο εγώ τα έχω αυτά;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 11 του ΙΕ σε desktop δεν είναι καθόλου πίσω από τους άλλους. Ειναι πολύ γρήγορη και πιο ελαφριά απι τον chrome με τα ίδια tab ανοιχτά. Η δε 12 ειναι πιο καλη. Η συμβατότητα προς τα πίσω που αφαιρέθηκε στον σπαρταν και οι προσθήκες μοντέρνων elements (addons κλπ) θα τον κάνει ακόμη πιο καλό. Ήδη στα τελευταια 10αρια πάει σφαίρα και είναι ακόμη σε beta.

Το my phone έχει ένα θέμα με τον ΙΕ και το scrolling του ειναι όντως κακο.

Αλλα αυτο συμβαίνει σε πολύ λίγα σαιτ. To wrap text ειναι μεγάλο πρόβλημα και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το λύνουν γιατί το reading mode που έχε δεν είναι λυση

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή "αρχεία" δεν υπάρχει ενσωματωμένη στα WP, πρέπει να τη κατεβάσεις κι αυτήν;:(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι...... :)

 

Που βρίσκεται στο store; Στις εφαρμογές ή εκεί που λέει "χρήσιμα εργαλεία;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία, μα καμία σχέση, ο Chrome για android με τον ΙΕ για WP. Ημέρα με τη νύχτα κατά τη γνώμη μου.

πχ, προσπαθώ να πατήσω απο τη συσκευή μου (930) στον ΙΕ το κουμπάκι επάνω δεξιά με το nickname μου, δεν ανοίγει με τίποτα. Προσπαθώ να ανεβάσω φωτογραφίες στο φόρουμ, πρέπει να πάρω joker αν τα καταφέρω, 1 στις 5-6 φορές το καταφέρνω, και με flickr καθόλου, παρά μόνο με imgur. Να μην πω για το scrolling σε απάντηση σε θέμα εδώ, πόσο άσχημο είναι. Ή ακόμα για την έλλειψη wrap text... που πηγαίνεις πέρα - δώθε γαι να διαβάσεις ένα ποστ.

Μόνο εγώ τα έχω αυτά;

 

Αυτό το πρόβλημα με το nickname εδώ στο site το είχα κι εγώ που δεν άνοιγε το μενού αλλά λύθηκε με την αναβάθμιση σε denim.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για να δω τα γράμματα στη desktop έκδοση του myphone, πρέπει να πηγαίνω πέρα δώθε το κείμενο, αλλιώς τα δείχνει πολύ μικρά τα γράμματα!!!! Ακόμα και το κείμενο που γράφεις,όπως τώρα καλή ώρα, έχει πολύ μικρά γράμματα!!!

Η έκδοση για κινητά είναι πολύ αργή και με μπερδεύει αρκετά!!!!

Ελπίζω με τα W10 να βελτιωθούν ολ' αυτά κι άλλα πολλά!!!!! :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία, μα καμία σχέση, ο Chrome για android με τον ΙΕ για WP. Ημέρα με τη νύχτα κατά τη γνώμη μου.

πχ, προσπαθώ να πατήσω απο τη συσκευή μου (930) στον ΙΕ το κουμπάκι επάνω δεξιά με το nickname μου, δεν ανοίγει με τίποτα. Προσπαθώ να ανεβάσω φωτογραφίες στο φόρουμ, πρέπει να πάρω joker αν τα καταφέρω, 1 στις 5-6 φορές το καταφέρνω, και με flickr καθόλου, παρά μόνο με imgur. Να μην πω για το scrolling σε απάντηση σε θέμα εδώ, πόσο άσχημο είναι. Ή ακόμα για την έλλειψη wrap text... που πηγαίνεις πέρα - δώθε γαι να διαβάσεις ένα ποστ.

Μόνο εγώ τα έχω αυτά;

 

Συμφωνώ απόλυτα και δεν θεωρώ ότι αυτό είναι πρόβλημα του Myphone, όλες οι σελίδες που έχουν υποκατηγορίες, συμπλήρωση στηλών/κενών σε μορφή όπως το Excel κλπ έχουν πρόβλημα στον IE.

 

Αυτό που επίσης θέλω να λυθεί οπωσδήποτε είναι ο τρόπος με τον οποίο γίνεται η λήψη αρχείων. Δηλαδή να μην καταλαμβάνει όλο το χώρο της οθόνης (σε στυλ Android εφ' όσον τώρα υπάρχει και η μπάρα ειδοποιήσεων) και να φαίνεται τουλάχιστον πόσα Mb/Gb έχει κατεβάσει αντί να δείχνει το συνολικό μέγεθος και να φορτώνει η μπάρα από κάτω.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα με το nickname εδώ στο site το είχα κι εγώ που δεν άνοιγε το μενού αλλά λύθηκε με την αναβάθμιση σε denim.

Εγώ το έχω με Denim

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μιας που πιασαμε τα "παραπονα", εμενα με ενοχλει που η εμπειρία χρήσης δεν είναι ακόμα όσο καλή θα μπορούσε να είναι. Παράδειγμα, πας να ανοιξεις προφιλ Facebook απο το Messenger και ενω εχεις την εφαρμογη του Facebook, ανοίγει ο IE. Ή αντίστοιχα πατάς να δεις μια ενημέρωση μέσα από την εφαρμογή του FB και σε πετάει στον IE, αντι να την ανοιξει.
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου βολικό δυστυχώς. Απορώ, είναι δυνατόν να μην γίνεται; Τότε τι τα έχουμε τα Office, OneDrive, αν δεν μπορούμε να στείλουμε αρχεία από αυτά; Αναφέρομαι βέβαια για την περίπτωση που θέλει κάποιος να κάνει δουλειά.

 

Κατέβασε το metromail. Είναι το καλύτερο, κάνει αυτό που θες και μπορεί να στείλεις φωτογραφίες χωρίς να ρίξει την ανάλυση. Επίσης μπορείς να συνδέσεις όλα σου τα mails και να τα χειρίζεσαι απο εκεί. Είναι ότι το καλύτερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που βρίσκεται στο store; Στις εφαρμογές ή εκεί που λέει "χρήσιμα εργαλεία;

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=762e837f-461d-4847-8399-3526f54fc25e

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία, μα καμία σχέση, ο Chrome για android με τον ΙΕ για WP. Ημέρα με τη νύχτα κατά τη γνώμη μου.

πχ, προσπαθώ να πατήσω απο τη συσκευή μου (930) στον ΙΕ το κουμπάκι επάνω δεξιά με το nickname μου, δεν ανοίγει με τίποτα. Προσπαθώ να ανεβάσω φωτογραφίες στο φόρουμ, πρέπει να πάρω joker αν τα καταφέρω, 1 στις 5-6 φορές το καταφέρνω, και με flickr καθόλου, παρά μόνο με imgur. Να μην πω για το scrolling σε απάντηση σε θέμα εδώ, πόσο άσχημο είναι. Ή ακόμα για την έλλειψη wrap text... που πηγαίνεις πέρα - δώθε γαι να διαβάσεις ένα ποστ.

Μόνο εγώ τα έχω αυτά;

Κωνσταντίνε δε τα έχεις μόνο εσύ αυτά. Απλά εσύ έτυχε να έχεις δουλέψει και καλά Android και μπορείς και κάνεις συγκρίσεις άμεσα.

Τα έχω πει χρόνια κατά καιρούς και εγώ και το συμπέρασμα που έχω βγάλει είναι πως κυρίως για χρηση ίντερνετ(browsing, social etc) είναι σαφώς προτιμότερο 1 καλό Android και αυτό το λέω καθώς ακόμα και το γομάρι το 1520 που είχα πάρει γιαυτό το σκοπό το έδωσα γρήγορα καθώς έκανα τη δουλειά μου πολύ πιο άνετα ακόμα και με το τόσο δα S5 μου.

Θέλουν δουλειά τα internet apps και όχι μόνο απ τους developers αλλά και απ την ίδια τη Microsoft καθώς ο βασικός browser είναι απαράδεκτο να μη παίρνει μεγέθυνση στη γραμματοσειρά ώστε να το δουλεύεις άνετα με double tap to zoom.

Δε θα εμβαθύνω περισσότερο, για χρήση ίντερνετ υστερεί, όποιος έχει δουλέψει κορυφαία Android θα καταλάβει.

Τα wp είναι πολύ καλά σε άλλα και μου αρέσουν αλλά σε αυτό το τομέα υστερούν καθαρά και χρήζουν βελτίωσης για το καλό του λειτουργικού.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη για να συνδεσω το 930 με τον υπολογιστη μου; με το παλιο 5800xpress music και με ενα απλο nokia suite και bluetooth ειχα απολυτο ελεγχο: αναγνωση και αποστολη μηνυματων, απαντηση κλησεων και ηχειο του υπολ για ακουστικο και μικροφωνο της καμερας για να μιλαω, συνδεση στο νετ, μεταφορα δεδομενων ακομα και επαφων... και τωρα με το 930 θα πεδευομαι με καλωδια και χαζα; ουτε καν με bluetooth δεν μπορω να το συνδεσω καλα καλα........ δεν βρηκα καμια εφαρμογη για τον υπολογιστη η το κινητο που να μπορω να κανω αυτην την συνδεση. win8 σε λαπτοπ και denim στο 930...... αν εχετε κατι στα υποψιν θα βοηθουσε πολυ.....
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη για να συνδεσω το 930 με τον υπολογιστη μου; με το παλιο 5800xpress music και με ενα απλο nokia suite και bluetooth ειχα απολυτο ελεγχο: αναγνωση και αποστολη μηνυματων, απαντηση κλησεων και ηχειο του υπολ για ακουστικο και μικροφωνο της καμερας για να μιλαω, συνδεση στο νετ, μεταφορα δεδομενων ακομα και επαφων... και τωρα με το 930 θα πεδευομαι με καλωδια και χαζα; ουτε καν με bluetooth δεν μπορω να το συνδεσω καλα καλα........ δεν βρηκα καμια εφαρμογη για τον υπολογιστη η το κινητο που να μπορω να κανω αυτην την συνδεση. win8 σε λαπτοπ και denim στο 930...... αν εχετε κατι στα υποψιν θα βοηθουσε πολυ.....

 

και εγώ το ίδιο ψάχνω αλλά δεν μπορώ να βρώ κάτι. Επίσης το θέμα με το bluetooth το έχω και εγώ (δε λύθηκε ούτε μετά απο αναβάθμιση των drivers).

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μιας που πιασαμε τα "παραπονα", εμενα με ενοχλει που η εμπειρία χρήσης δεν είναι ακόμα όσο καλή θα μπορούσε να είναι. Παράδειγμα, πας να ανοιξεις προφιλ Facebook απο το Messenger και ενω εχεις την εφαρμογη του Facebook, ανοίγει ο IE. Ή αντίστοιχα πατάς να δεις μια ενημέρωση μέσα από την εφαρμογή του FB και σε πετάει στον IE, αντι να την ανοιξει.

 

Όταν λες "μέσα από την εφαρμογή" εννοείς ότι δεν έχεις τον in build browser των Android? Αν ναι, δυστυχώς αυτό είναι ένα θέμα, όπως επίσης και το ότι παρ' όλο που η εφαρμογή του Facebook τρέχει από πίσω 24/7, κάποιες εφαρμογές ή και παιχνίδια ζητάνε εκ νέου τα στοιχεία μου ανοίγοντας τον IE (που ακόμα κι αν ο IE τα έχει, τα ξαναζητάει σα να κάνει αυτόματο log out) αντί απλώς να ανοίξουν και να πάρουν τα δικαιώματα από την εφαρμογή.

 

Μ'έχει μπερδέψει ο τρόπος που σκέφτεται η MSFT. :p

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...