Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως λέγεται μια εφαρμογή που ενεργοποιεί στοιχεία όπως 3G, δόνηση και άλλα όταν φεύγεις από το σπίτι;

 

Γράφατε πως παίρνει σαν οδηγό τις κεραίες κινητής τηλεφωνίας και ενεργοποιεί τις επιθυμητές ενέργειες.

Στο llama αναφέρεσαι

Link to comment
Share on other sites

Z Launcher

Γνωρίζει κάποιος γιατί οι χειρογραφίες δεν λειτουργούν για τα Ελληνικά;

Για παράδειγμα, ψάχνω "Παπαδόπουλος" σχεδιάζω το "Π" αλλά τίποτα. Με τα Αγγλικά λειτουργεί τέλεια.

 

Gmail ή Inbox;

Τι μπέρδεμα είναι αυτό τώρα;

Ποιο κρατάμε; Ποιο αφαιρούμε; Δεν έχω καταλάβει τι διαφορές έχουν, τουλάχιστον για κάποιον που χρησιμοποιεί ένα email.

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Z Launcher

Γνωρίζει κάποιος γιατί οι χειρογραφίες δεν λειτουργούν για τα Ελληνικά;

Για παράδειγμα, ψάχνω "Παπαδόπουλος" σχεδιάζω το "Π" αλλά τίποτα. Με τα Αγγλικά λειτουργεί τέλεια.

 

Gmail ή Inbox;

Τι μπέρδεμα είναι αυτό τώρα;

Ποιο κρατάμε; Ποιο αφαιρούμε; Δεν έχω καταλάβει τι διαφορές έχουν, τουλάχιστον για κάποιον που χρησιμοποιεί ένα email.

Προσωπικά έβγαλα μόλις χθες το Inbox επειδή είχε θέμα με τα notifications. Θα το παρακολουθώ όμως επειδή είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Z Launcher

Γνωρίζει κάποιος γιατί οι χειρογραφίες δεν λειτουργούν για τα Ελληνικά;

Για παράδειγμα, ψάχνω "Παπαδόπουλος" σχεδιάζω το "Π" αλλά τίποτα. Με τα Αγγλικά λειτουργεί τέλεια.

 

Είναι beta ακόμα. Θα μπουν κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Gmail ή Inbox;

Τι μπέρδεμα είναι αυτό τώρα;

Ποιο κρατάμε; Ποιο αφαιρούμε; Δεν έχω καταλάβει τι διαφορές έχουν, τουλάχιστον για κάποιον που χρησιμοποιεί ένα email.

 

Εμένα με βόλεψε πολύ το inbox. Αν και η πρώτη εντύπωση ήταν εντελώς αρνητική τελικά νομίζω είναι πολύ εύχρηστο. Το μόνο που μου τη σπάει είναι ότι κάποιες φορές αν έρθει ένα μέιλ της κατηγορίας "Ταξίδια" (για παράδειγμα) το εντάσσει στη σωστή κατηγορία και το βλέπω και στα "Εισερχόμενα" κανονικά. Άλλες φορές όμως μπαίνει μόνο στην κατηγορία "Ταξίδια" και δεν είναι στη λίστα των Εισερχόμενων, που σημαίνει ότι πρέπει κάθε φορά να μπω σε όλες τις κατηγορίες να δω αν έχει έρθει κάποιο μέιλ που δε φαίνεται στα Εισερχόμενα.

Ελπίζω να λυθεί γιατί είναι πραγματικά βολικό κατά τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έβγαλα μόλις χθες το Inbox επειδή είχε θέμα με τα notifications. Θα το παρακολουθώ όμως επειδή είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα προσπάθεια.

 

 

Δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα με notifications ουτε με ΚΚ, ούτε με Lollipop.

Τι ακριβώς σου βγάζει;

 

Gmail ή Inbox;

Τι μπέρδεμα είναι αυτό τώρα;

Ποιο κρατάμε; Ποιο αφαιρούμε; Δεν έχω καταλάβει τι διαφορές έχουν, τουλάχιστον για κάποιον που χρησιμοποιεί ένα email.

 

Μπέρδεμα γιατί;

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις διαφορά μεταξύ τους, τότε δεν σου χρειάζεται προφανώς το Inbox.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

Thnx... Μονο το undeleter φαίνεται να κανει αυτή τη δουλειά, αλλα εκτός οτι δεν εχει search button και τα αρχεία ειναι χιλιαδες, για restore ζητάει την προ έκδοση, ενω λεει ότι είναι δωρεάν...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα με notifications ουτε με ΚΚ, ούτε με Lollipop

Τι ακριβώς σου βγάζει;

 

Το πρόβλημα είναι ότι άρχισε χωρίς να έχω αλλάξει οτιδήποτε να μη με ειδοποιεί για νέα emails. Έλεγξα και τις ρυθμίσεις των labels όπως και τις ρυθμίσεις συγχρονισμού και ήταν όλα εντάξει. Το Gmail από την άλλη με ειδοποιουσε κανονικά όταν το ενεργοποίησα. Θα περιμένω να γίνουν κάνα δυο updates και θα το ξαναβάλω. Το interface του είναι καταπληκτικό (ειδικά το Web είναι άλλη κλάση σε σχέση με το gmail). Με βόλεψε πολύ και το feature για μη ειδοποιήσεις σε συγκεκριμένες κατηγορίες email (βλέπε promos). Φυσικά κάνα δυο προσθήκες τις θέλει για να γίνει πιο πλήρες αλλά αυτά θα έρθουν στην πορεία. Κινούνται πάντως στη σωστή κατεύθυνση στη Google

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκτός απο το Cerberus ποια αλλη εφαρμογή ξέρουμε για παρακολούθηση κινητού;;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ζητηθεί ξανά... Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να γυρνάει απο 3g σε 2g όταν δεν κάνω χρηση data εγώ; Δηλαδή να είναι 2g συνέχεια για background data και όταν χρησημοποιω κάποια εφαρμογή πχ browser ή fb να γυρνάει σε 3g και με το που το κλεινω, να γυρναει παλι σε 2g αυτόματα. Ζητάω πολλά ε;;
Link to comment
Share on other sites

Για exhange email ποιο είναι το καλύτερο; To gmail δεν με έπεισε λίγο χθες που έπαιξα, τα δειχνει λίγο μικρά σε αντίθεση με το stock app του android.
Link to comment
Share on other sites

Απο 'augmented reality' εφαρμογες, αλλα σε offline mode (χωρις απαιτηση για internet), τι θα προτεινατε;

 

Ενα καταπληκτικο παραδειγμα, που με εχει αφησει αφωνο ειναι η εφαρμογη wordlens, που προσφατα την εξαγορασε η google.

 

Υπαρχουν αλλα τετοια παραδειγματα, χρηστικων-πρωτοποριακων εφαρμογων;

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκτός απο το Cerberus ποια αλλη εφαρμογή ξέρουμε για παρακολούθηση κινητού;;

 

Υπάρχει ολόκληρο θέμα για εφαρμογές ασφάλειας, σίγουρα θα βρεις πιο πλήρεις πληροφορίες εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ζητηθεί ξανά... Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να γυρνάει απο 3g σε 2g όταν δεν κάνω χρηση data εγώ; Δηλαδή να είναι 2g συνέχεια για background data και όταν χρησημοποιω κάποια εφαρμογή πχ browser ή fb να γυρνάει σε 3g και με το που το κλεινω, να γυρναει παλι σε 2g αυτόματα. Ζητάω πολλά ε;;

Αν είσαι root και με dalvik, βάζεις xposed και το inteli 3g (δες το στο play store).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δωρεάν εφαρμογή για να στείλω σε fax αρχείο pdf ?

 

PC FAX..

1 την ημέρα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι οι αναφορές ήταν για το Tasker;

Ναι στο tasker αναφερόμουν, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία πολύ ελαφριά και απλή εφαρμογή folder play που να παίζει και στο background? Επίσης αντιμετωπίζω το εξής θέμα. Το Viber όταν με καλούν κι έχω συνδεμενο το Bluetooth χτυπάει στο Bluetooth με αποτέλεσμα να μην ακούγεται καθόλου ότι με παίρνουν! Υπάρχει λύση;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει καμια εφαρμογή που να μπορώ να δω αν κάποιος μου κλέβει internet??

 

Fing στο play store

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω φωνητική κλήση με Bluetooth χωρίς χρήση internet (s Voice), πάντως στις επαφές μπορείς να βάλεις φωνητικό όνομα. Το κινητό μου είναι samsoung core i8260. Γνωρίζετε κάποια άλλη εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Rootαρα το κινητο μου, εγκατασταθηκε το Superuser, εβαλα το Discdigger αλλα δεν αναγνωριζει οτι η συσκευη εχει γινει root. Γιατι;

 

Μπορει να ειναι χαζη η απορια μου αλλα ειμαι ψιλο εως χοντρο ασχετος με τις διαδικασιες :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Rootαρα το κινητο μου, εγκατασταθηκε το Superuser, εβαλα το Discdigger αλλα δεν αναγνωριζει οτι η συσκευη εχει γινει root. Γιατι;

 

Μπορει να ειναι χαζη η απορια μου αλλα ειμαι ψιλο εως χοντρο ασχετος με τις διαδικασιες :lol::lol:

 

Μάλλον γιατί δεν έχει γίνει;;;

πες μας ποια συσκευή είναι ή ακόμα καλύτερα δες αν έχει νήμα και απευθύνσου εκεί.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε με αυτην την εφαρμογη να πεταξουμε καποιον απ το wifi μας;

Όχι, Ψάξε στο διαδίκτυο το WiFiKiLL, δεν υπάρχει στο play . Και θέλει root.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...