Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, Ψάξε στο διαδίκτυο το WiFiKiLL, δεν υπάρχει στο play . Και θέλει root.

Ευχαριστώ για την σ συμβουλή θα την ψάξω

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τον ''κάδο απορριμάτων'' , πατάς μενού (οι τρεις κάθετες τελίτσες πάνω δεξιά) και αδειάζεις;)
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τον ''κάδο απορριμάτων'' , πατάς μενού (οι τρεις κάθετες τελίτσες πάνω δεξιά) και αδειάζεις;)

Βασικά επειδή δεν δίνεται η δυνατότητα για διαγραφή από εκεί θα πρέπει να τα κάνει "Μετακίνηση σε" στον φάκελο [imap]/Trash και μετά να μεταφερθεί εκεί ώστε να κάνει την ίδια διαδικασία (επιλογή όλων και τρεις τελίτσες πάνω δεξιά δηλαδή). Στο μενού του φακέλου [imap]/Trash θα του βάλει και τον "κάδο" για οριστική διαγραφή. :)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μόνο έτσι γίνεται και ευχαριστώ πολύ. Αναρωτιέμαι βέβαια γιατί πρέπει να γίνεται όλη αυτή η διαδικασία και να μην γίνεται κατευθείαν από τον φάκελο trash
Link to comment
Share on other sites

Όταν στα εισερχόμενα πατάς τον κάδο απορριμάτων σου πάει το μήνυμα στο trash. Από εκεί δεν υπάρχει η δυνατότητα αδειάσματός του και μόνιμης διαγραφής του μηνύματος. Ο δε τρόπος που πρότεινε ο φίλος παραπάνω τελικά δεν τα διαγράφει τα μηνύματα οριστικά αφού τα μετακίνησα στον φάκελο Imap/Trash, τα επέλεξα όλα και μόλις πάτησα τον κάδο απορριμάτων μου τα ξαναγύρισε στον trash!!!!! Επομένως ούτε έτσι διαγράφονται οριστικά τα μηνύματα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα . Ισως να εχει απαντηθει παλαιοτερα αλλα δεν το βρισκω. Πατωντας στα λινκ του tapatalk δεν τα ανοιγει κανενας browser. Συγκεκριμενα βγαζει το εξης [/img]

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

To trash δεν είναι ο κάδος απορριμάτων??

Σύμφωνοι αλλά για κάποιο λόγο το gmail δεν δίνει την οριστική διαγραφή από εκεί, δεν εμφανίζεται το εικονίδιο του κάδου στο μενού του φακέλου "Trash".. ;)

 

Edit:

 

Όταν στα εισερχόμενα πατάς τον κάδο απορριμάτων σου πάει το μήνυμα στο trash. Από εκεί δεν υπάρχει η δυνατότητα αδειάσματός του και μόνιμης διαγραφής του μηνύματος. Ο δε τρόπος που πρότεινε ο φίλος παραπάνω τελικά δεν τα διαγράφει τα μηνύματα οριστικά αφού τα μετακίνησα στον φάκελο Imap/Trash, τα επέλεξα όλα και μόλις πάτησα τον κάδο απορριμάτων μου τα ξαναγύρισε στον trash!!!!! Επομένως ούτε έτσι διαγράφονται οριστικά τα μηνύματα...

 

Τώρα το είδα αυτό, θα μας τρελάνει αυτή η Google μου φαίνεται.. ντε και καλά δηλαδή να τα σβήνουμε οριστικά απ'το pc και μόνο..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γιατί δεν έχει γίνει;;;

πες μας ποια συσκευή είναι ή ακόμα καλύτερα δες αν έχει νήμα και απευθύνσου εκεί.

G2 είναι η συσκευή. Είχα ακολουθήσει ένα tutorial που βρήκα στο ίντερνετ και έλεγε ότι όλα έγιναν κανονικά. Μετά απο ψάξιμο βρήκα ότι οι οδηγίες αφορούσαν 4.2 έκδοση ενώ εγώ έχω 4.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν στα εισερχόμενα πατάς τον κάδο απορριμάτων σου πάει το μήνυμα στο trash. Από εκεί δεν υπάρχει η δυνατότητα αδειάσματός του και μόνιμης διαγραφής του μηνύματος. Ο δε τρόπος που πρότεινε ο φίλος παραπάνω τελικά δεν τα διαγράφει τα μηνύματα οριστικά αφού τα μετακίνησα στον φάκελο Imap/Trash, τα επέλεξα όλα και μόλις πάτησα τον κάδο απορριμάτων μου τα ξαναγύρισε στον trash!!!!! Επομένως ούτε έτσι διαγράφονται οριστικά τα μηνύματα...

 

Εγώ όταν πατάω σε ένα εισερχόμενο το εικονίδιο με τον κάδο πάει στον κάδο απορριμάτων.

 

Όταν πάω στον φάκελο ''κάδος απορριμάτων μου έχει την επιλογή που σου είπα παραπάνω.

 

Τσεκαρισμένο και με το pc μου ότι τα σβήνει οριστικά.

 

Υπ' όψιν ότι έχω μόνο Gmail λογαριασμό...

Link to comment
Share on other sites

Υπ' όψιν ότι έχω μόνο Gmail λογαριασμό...

 

Στο gmail έχω προσθέσει και τον hotmail λογαριασμό μου και παραδόξως, απ'τον φάκελο trash (του hotmail λογαριασμού) μπορώ να διαγράψω αμέσως τα μηνύματα που έχω ήδη στείλει εκεί χωρίς να χρειάζεται να τα μετακινώ πρώτα κάπου αλλού. Τώρα γιατί στον gmail λογαριασμό δεν συμβαίνει αυτό..

 

Edit: ..και επιβεβαιώνω, όντως η διαγραφή απ'το [imap]/Trash τα επιστρέψει και πάλι στον "Trash".

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μόνο Gmail έχω αλλά δυστυχώς μου τα ξαναπάει στον trash και δεν σβήνονται ποτέ. Αναγκαστικά θα το κάνω από το pc εκτός αν χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση που μου ξεφεύγει
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να εξαφανισω τα (χιλιαδες)εικονιδια που αφήνει το fb messanger στην Gallery του quickpic??
Link to comment
Share on other sites

@int70

Αν είναι σε ξεχωριστώ φάκελο πάτα παρατεταμένα θα εμφανίσει πάνω δεξιά έναν "Κάδο" για διαγραφή.

Link to comment
Share on other sites

@int70

Αν είναι σε ξεχωριστώ φάκελο πάτα παρατεταμένα θα εμφανίσει πάνω δεξιά έναν "Κάδο" για διαγραφή.

 

Μακαρι να ητανε...δυστυχως ειναι χυμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να εξαφανισω τα (χιλιαδες)εικονιδια που αφήνει το fb messanger στην Gallery του quickpic??

στο φάκελο που υπάρχουν οι φωτογραφίες (εικονίδια)φτιάξε ένα αρχείο με όνομα .nomedia (μπορείς με Es εξερεύνηση) . κάνε επανεκκίνηση και δεν θα εμφανίζονται πλέον!! (δουλεύει 1000% )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να αποθηκεύει τις φωτο που βλέπεις στο Instagram oπως στο iOS?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα . Ισως να εχει απαντηθει παλαιοτερα αλλα δεν το βρισκω. Πατωντας στα λινκ του tapatalk δεν τα ανοιγει κανενας browser. Συγκεκριμενα βγαζει το εξης [/img]

Καμια ιδεα?

 

 

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showpost.php?p=5761926

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ αυτο ηταν. Ευχαριστώ κ το μελος ekotas για το πμ

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να εξαφανισω τα (χιλιαδες)εικονιδια που αφήνει το fb messanger στην Gallery του quickpic??

Πας στο φάκελο com.facebook.orca ή κάπως έτσι και δημιουργείς αρχείο με όνομα .nomedia.... Αυτό θα δουλέψει λογικά.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει προγραμμα για pc που μπορω να επαναφερω αρχεια απο corrupted καρτα μνημης (σε card reader)??
Link to comment
Share on other sites

κατι για μεταφραση κειμενων παιδια τι προτεινετε?

 

 

Google Translate ή BK Dictionary Greek English

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

στο φάκελο που υπάρχουν οι φωτογραφίες (εικονίδια)φτιάξε ένα αρχείο με όνομα .nomedia (μπορείς με Es εξερεύνηση) . κάνε επανεκκίνηση και δεν θα εμφανίζονται πλέον!! (δουλεύει 1000% )

 

οκ ευχαριστωωω...δουλεψε:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...