Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζοντας οτι είμαι στο σωστο section αυτή τη φορά θα ήθελα να παραθέσω το πρόβλημά μου.

Μου στέλνουν άγνωστα νούμερα μηνύματα στο viber.

Δεν έχω τα τηλέφωνά τους στις επαφές μου, δεν τους γνωρίζω και μου εμφανίζεται ονοματεπώνυμο κανονικά.

Έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό;

Ευχαριστώ!

Για να σου τους εμφανίζει κάπου έχεις αποθηκευμένους τους αριθμούς τους ή σε έχουν αυτοί (αν και νομίζω πρέπει να ισχύει το πρώτο..).

Μήπως αγόρασες μεταχειρισμένη συσκευή ή η κάρτα sim σου είναι κάποιου παλιού φίλου, μόνο εκεί πηγαίνει το μυαλό μου μιας και δεν έχω ξανακούσει κάτι παρόμοιο. :)

Χρειαζομαι μια αξιοπιστη κ ευχρηστη εφαρμογη για διαχειρηση e-mail, οπως πχ το cloudmagic.

 

Από τα γνωστά εδώ με έχει βολέψει το Blue Mail.

Καλές προτάσεις επίσης το Aqua Mail, K-9 Mail αλλά και το νέο Gmail τώρα που υποστηρίζει και MS, Yahoo λογαριασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζοντας οτι είμαι στο σωστο section αυτή τη φορά θα ήθελα να παραθέσω το πρόβλημά μου.

Μου στέλνουν άγνωστα νούμερα μηνύματα στο viber.

Δεν έχω τα τηλέφωνά τους στις επαφές μου, δεν τους γνωρίζω και μου εμφανίζεται ονοματεπώνυμο κανονικά.

Έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό;

Ευχαριστώ!

Αποθήκευσε τους αριθμούς τους ως επαφές με κάποιο όνομα,ότι θέλεις, και μετά θα σου εμφανίσει τη φωτογραφία τους και το όνομα τους στο viber και θα δεις αν τους ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Για να σου τους εμφανίζει κάπου έχεις αποθηκευμένους τους αριθμούς τους ή σε έχουν αυτοί (αν και νομίζω πρέπει να ισχύει το πρώτο..).

Μήπως αγόρασες μεταχειρισμένη συσκευή ή η κάρτα sim σου είναι κάποιου παλιού φίλου, μόνο εκεί πηγαίνει το μυαλό μου μιας και δεν έχω ξανακούσει κάτι παρόμοιο. :)

 

 

Από τα γνωστά εδώ με έχει βολέψει το Blue Mail.

Καλές προτάσεις επίσης το Aqua Mail, K-9 Mail αλλά και το νέο Gmail τώρα που υποστηρίζει και MS, Yahoo λογαριασμούς.

Προσπάθησα να σεταρω το yahoo email μου στην εφαρμογή του Gmail αλλά βλέπω πως δεν έχει push δηλαδή real time συγχρονισμό παρα μονο να διαλεξω αν θα κανει συγχρονισμό ανά 5, 10, 15 κλπ λεπτα.

Κάνω κάτι λάθος ή απλα δεν υπάρχει η επιλογή που με ενδιαφέρει;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να σεταρω το yahoo email μου στην εφαρμογή του Gmail αλλά βλέπω πως δεν έχει push δηλαδή real time συγχρονισμό παρα μονο να διαλεξω αν θα κανει συγχρονισμό ανά 5, 10, 15 κλπ λεπτα.

Κάνω κάτι λάθος ή απλα δεν υπάρχει η επιλογή που με ενδιαφέρει;

 

Δεν έχει.... και εγω μια απο τα ίδια ..... επέστρεψα στο blue mail

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως η Yahoo επιτρέπει Push μόνο στην δική της εφαρμογή.. No?

 

Το Aqua Mail πάντως όντως δεν φαίνεται να προσφέρει Push πρωτόκολλο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως η Yahoo επιτρέπει Push μόνο στην δική της εφαρμογή.. No?

 

Το Aqua Mail πάντως όντως δεν φαίνεται να προσφέρει Push πρωτόκολλο.

Οσον αφορά το yahoo συμφωνω.

Το aqua εδω.

Link to comment
Share on other sites

Κερδιζουμε τιποτα με αυτο το imap ρε παιδια σε σχεση με το αλλο pop3 που χρησιμοποιουν τα περισσοτερα προγραμματα?
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές ειπαμε επαναφέρουν σβησμενα αρχεια..;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως η Yahoo επιτρέπει Push μόνο στην δική της εφαρμογή.. No?

 

Το Aqua Mail πάντως όντως δεν φαίνεται να προσφέρει Push πρωτόκολλο.

 

Blue mail εχει σιγουρα, cloudmagic επίσης.... και να θυμαμαι καλα και το mymail

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές ειπαμε επαναφέρουν σβησμενα αρχεια..;

 

Dumpster !

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια θελω να κατεβασω καινουργιες γραμματοσειρες για το τηλεφωνο. παω στο google play και τις κατεβαζω κανονικα αλλα οταν παω να τις βαλω μου λεει οτι το κινητο δεν υποστηρίζει flip-fonts. τι μπορω να κανω? αυτες που εχει προεγκατεστημενες δεν μου αρεσουν πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη διαγράψει ενα σημαντικό αρχειο που ηθελα.. Θα το επαναφερει; ή ειναι απλως recycle bin?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κερδιζουμε τιποτα με αυτο το imap ρε παιδια σε σχεση με το αλλο pop3 που χρησιμοποιουν τα περισσοτερα προγραμματα?

 

IMAP είναι πιο ισχυρό πρωτόκολλο και συνήθως χρησιμοποιείται σε συνδυασμό με διατήρηση των μηνυμάτων στο server. Εάν έχεις την επιλογή, προτίμησέ το.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη διαγράψει ενα σημαντικό αρχειο που ηθελα.. Θα το επαναφερει; ή ειναι απλως recycle bin?

Recycle bin είναι , δεν μπορείς να κάνεις τίποτε από όσο ξέρω .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω φωνητική κλήση με Bluetooth χωρίς χρήση internet (s Voice), πάντως στις επαφές μπορείς να βάλεις φωνητικό όνομα. Το κινητό μου είναι samsoung core i8260. Γνωρίζετε κάποια άλλη εφαρμογή; Edited by jimyst
Link to comment
Share on other sites

Recycle bin είναι , δεν μπορείς να κάνεις τίποτε από όσο ξέρω .

 

Thnx.. Απλα σα να θυμάμαι παλιότερα ειχε αναφερθεί εφαρμογή για επαναφορά, αλλα δεν τη χρειαζόμουν τότε.. Με τη λογική οτι στους δίσκους, τα αρχεία διαγράφονται οριστικά μόνο οταν ο χώρος που καταλαμβαναν ξαναχρειαστουν για εγγραφή

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από τα γνωστά εδώ με έχει βολέψει το Blue Mail.

Καλές προτάσεις επίσης το Aqua Mail, K-9 Mail αλλά και το νέο Gmail τώρα που υποστηρίζει και MS, Yahoo λογαριασμούς.

 

Δοκιμασε το aquamail.

 

Ευχαριστω πολυ παιδες, θα τα δοκιμασω!!

Edited by thodorischr
Link to comment
Share on other sites

Thnx.. Απλα σα να θυμάμαι παλιότερα ειχε αναφερθεί εφαρμογή για επαναφορά,

 

Δεν την γνωρίζω δυστυχώς , ξέρω όμως το Dumpster διότι το χρησιμοποιώ .

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως λέγεται μια εφαρμογή που ενεργοποιεί στοιχεία όπως 3G, δόνηση και άλλα όταν φεύγεις από το σπίτι;

 

Γράφατε πως παίρνει σαν οδηγό τις κεραίες κινητής τηλεφωνίας και ενεργοποιεί τις επιθυμητές ενέργειες.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που να γραφω τον αριθμο καποιου τηλεφωνου κι να λεει σε ποια περιοχη βρισκεται εκεινη τη στιγμη?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως λέγεται μια εφαρμογή που ενεργοποιεί στοιχεία όπως 3G, δόνηση και άλλα όταν φεύγεις από το σπίτι;

 

Γράφατε πως παίρνει σαν οδηγό τις κεραίες κινητής τηλεφωνίας και ενεργοποιεί τις επιθυμητές ενέργειες.

 

Να υποθέσω ότι οι αναφορές ήταν για το Tasker;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές ειπαμε επαναφέρουν σβησμενα αρχεια..;

 

Κοίταξε εδώ φίλε μου:

http://osarena.net/android/android-apps/anaktiste-diagrammena-archia-sto-android-sas.html

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...