Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορώ να κρατήσω backup από τις συνομιλίες του viber?

Πρέπει να είσαι root. Μπαίνεις στην διαδρομή στα αρχεία συστήματος που φαίνεται στη φωτογραφία και κρατάς αντίγραφο του αρχείου που σου δείχνω. Όταν θελήσεις να το επαναφέρεις το αντιγραφείς στην ίδια διαδρομή και κανείς επανεκκίνηση του Viber για να τα πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Google keep αναβάθμιση 3.0.01 οποίος γουστάρει, πάρτε το apk. http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/keep/keep-3-0-01-apk/

Την έλαβα από το google play πριν λίγη ώρα, ήρθε ειδοποίηση με το που συνδέθηκα στο δίκτυο του σπιτιού. :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,εχω το tapatalk https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity και μου εχει σπασει τα νευρα τωρα τελευταια, υπαρχει κατι καλυτερο για τετοια δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,εχω το tapatalk https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity και μου εχει σπασει τα νευρα τωρα τελευταια, υπαρχει κατι καλυτερο για τετοια δουλεια?

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι τα νεύρα στα έχει σπάσει μόνο όταν μπαίνεις στο myphone.. αυτό συμβαίνει επειδή το myphone δεν συνεργάζεται καλά με το tapatalk όμως, γιατί σε όλα τα υπόλοιπα φόρουμ που το χρησιμοποιώ εδω και χρόνια είναι άπαιχτο - και μάλλον το μοναδικό στο είδος του.. :)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Cloudmagic για email και έχω συνδέσει έναν Microsoft Exchange λογαριασμό. Είχα γράψει ένα mail στο outlook μου στο pc και το έσωσα στο Draft αλλά στο Cloudmagic δε βρίσκω κανέναν φάκελο Draft!! Ισχύει ότι δεν έχει ή δε βλέπω καλά?

Thanks!

 

Edit: Οι mods ας μεταφέρουν το post στις εφαρμογές γραφείου, sorry.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι τα νεύρα στα έχει σπάσει μόνο όταν μπαίνεις στο myphone.. αυτό συμβαίνει επειδή το myphone δεν συνεργάζεται καλά με το tapatalk όμως, γιατί σε όλα τα υπόλοιπα φόρουμ που το χρησιμοποιώ εδω και χρόνια είναι άπαιχτο - και μάλλον το μοναδικό στο είδος του.. :)

 

Μακη σωστα, το myphone ειναι το προβλημα, λυση δεν υπαρχει ε? ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

Μακη σωστα, το myphone ειναι το προβλημα, λυση δεν υπαρχει ε? ευχαριστω φιλε

Όσα χρόνια χρησιμοποιώ το tapatalk κάποια θεματάκια υπήρχαν πάντα με το myphone συγκεκριμένα, δεν έρχονται ειδοποιήσεις, έβγαινε πάντα αυτό το "failed to connect.." κατά την είσοδο στο myphone κι όμως εισαγωγή γινόταν τις περισσότερες φορές.. πιστεύω ότι δεν θα λυθεί ποτέ αυτό, θα μπαίνουμε δηλαδή κανονικά στο φόρουμ τις πιο πολλές φορές αλλά προβλήματα θα συναντάμε συχνά πυκνά με τη "συνεργασία" αυτών των δυο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μακη σωστα, το myphone ειναι το προβλημα, λυση δεν υπαρχει ε? ευχαριστω φιλε

Έχουν γίνει άπειρες συΖητήσεις τόσα χρόνια για το θέμα tapatalk+myphone.

Οπότε απλά να ξέρεις τίποτα δεν θα αλλάξει.

Υπομονή

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, το θεμα ειναι οτι δε μπορω να μπω καθολου στο myphone τις τελευταιες δυο μερες, εκανα και εκκαθάριση δεδομενων και παλι τα ιδια, για τις ειδοποιησεις δε με απασχολη και τοσο
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, το θεμα ειναι οτι δε μπορω να μπω καθολου στο myphone τις τελευταιες δυο μερες, εκανα και εκκαθάριση δεδομενων και παλι τα ιδια, για τις ειδοποιησεις δε με απασχολη και τοσο

Τις τελευταίες 2 μέρες ήταν μεγαλύτερο το πρόβλημα αλλά από εχθές δεν έχω θέμα.

Δεν με άφηνε να μπω από ταπαταλκ αλλά κάτι θα είχε η σελίδα γιατί είχα θέμα και από το pc .Τώρα όμως όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...μήπως κάποιος ξέρει πως μπορώ να κάνω το wakelock dedector να δουλέψει σε note 3?δεν είμαι root....
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 μέρες ήταν μεγαλύτερο το πρόβλημα αλλά από εχθές δεν έχω θέμα.

Δεν με άφηνε να μπω από ταπαταλκ αλλά κάτι θα είχε η σελίδα γιατί είχα θέμα και από το pc .Τώρα όμως όλα καλά

 

Τις τελευταίες μέρες έχει θέμα ο server του myphone, συχνά πυκνά πέταγε 503. Δεν είναι θέμα tapatalk, οπότε δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...μήπως κάποιος ξέρει πως μπορώ να κάνω το wakelock dedector να δουλέψει σε note 3?δεν είμαι root....

Μπορείς να κατεβάσεις το πρόγραμμα για Windows και να συνδέεις το κινητό για να βλέπεις όλες τις πληροφορίες που θες αφού δεν είσαι root.

Δες στο description της εφαρμογής στο Google play, έχει link.

Το έχω δοκιμάσει και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το πρόγραμμα για Windows και να συνδέεις το κινητό για να βλέπεις όλες τις πληροφορίες που θες αφού δεν είσαι root.

Δες στο description της εφαρμογής στο Google play, έχει link.

Το έχω δοκιμάσει και δουλεύει μια χαρά.

ευχαριστώ....το προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το wakelock dedector εκτός από το να σου δείχνει τι τρέχει κάνει και κάτι άλλο?

 

Επίσης με awake 3% είμαι καλά?:confused:

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε καμενα προγραμμα για συγχρονισμό υπότιτλων;;

Τι εννοείς συγχρονισμό;

Αν έχεις το note3 δοκίμασε με τον ΜΑΜΑ πλειερ παίζει υπότιτλους αρκεί να έχουν τι ίδιο όνομα και να είναι στον ίδιο φάκελο τα αρχεία. Αν θες άλλο δοκίμασε bsplayer,mxplayer

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το wakelock dedector εκτός από το να σου δείχνει τι τρέχει κάνει και κάτι άλλο?

 

Επίσης με awake 3% είμαι καλά?:confused:

 

Ευχαριστώ

σου δείχνει ουσιαστικά τι κάνει το κινητο σου να ξυπνάει....δηλαδή ποιες εφαρμογές δουλεύουν στο παρασκήνιο και σου καταναλώνουν μπαταριά.το θέμα είναι ότι εγώ είμαι non root και δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει.....

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες αν δηλωσω το facebook στο greenify δε θα ερχονται ειδοποιησεις?

Όχι δεν θα έρχονται, έκτος αγοράσεις την προ έκδοση που έχει και ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

σου δείχνει ουσιαστικά τι κάνει το κινητο σου να ξυπνάει....δηλαδή ποιες εφαρμογές δουλεύουν στο παρασκήνιο και σου καταναλώνουν μπαταριά.το θέμα είναι ότι εγώ είμαι non root και δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει.....

 

Ωραίος.

 

Δηλαδή πρέπει να έχω κάποια εφαρμογή π.χ autostarts για να κόβω αυτά που δεν θέλω?

 

Το awake 3% είναι καλό?

Link to comment
Share on other sites

βάλε ενα screenshot να δω τι εννοείς???γιατί αν δεν είσαι root δεν δουλεύει και το 3 %σημαίνει πόση ώρα το έχεις εγκαταστήσει.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα έρχονται, έκτος αγοράσεις την προ έκδοση που έχει και ειδοποιήσεις

 

εγινε φιλε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...