Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε αναφερθεί μια εφαρμογή που αποθηκεύει τις κάρτες σου.Για παράδειγμα Κωστόπουλου κτλπ.και δίνεις το κινητό αντί για την κάρτα.Ποια είναι?

 

Αν μιλάμε για κάρτες των super markets, χρησιμοποιώ το Beep'nGo και έχω απαλλαγεί από το κουβάλημα των καρτών.

Στην περίπτωση που δεν δέχεται σκανάρισμα το κινητό σου, προβάλλει τον barcode με μεγάλα ψηφία για να διευκολύνει τον/την ταμία να τον διαβάσει και να τον πληκτρολογήσει στην ταμιακή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

ποια εφαρμογη μας δειχνει ποση ραμ καταναλωνη καθε εφαρμογη

γιατι με 1G ραμ στο κινητο ειμαι μονιμα απο 70%-90%

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή όπου να ενσωματώνει τις Βάρδιες μου στο ημερολόγιο. Να φτιάξω με κάποιο τρόπο τις Βάρδιες και να τις ενσωματώσω στο ημερολόγιο.

 

Εγώ φίλε επειδή δουλεύω βάρδιες,τις πέρασα στο ημερολόγιο του gmail και τις έχω με το widget στην οθόνη του κινητού.Αλλιώς δες και το shift schedule.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του Titanium και κάπου να ορίσεις σε ποιο φάκελο έχεις το backup. Θα κάνει ένα restart και έτοιμος!

Και κατι ακομα αν ξερει καποιος...;προγραμμα για backup και restore του viber..το titanium δεν τα καταφερε σ αυτη την εφαρμογη

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια

ποια εφαρμογη μας δειχνει ποση ραμ καταναλωνη καθε εφαρμογη

γιατι με 1G ραμ στο κινητο ειμαι μονιμα απο 70%-90%

Δοκιμασε το free memory ram widjet

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θελει να σταλει κωδικος ξανα, δε γίνεται να μην τα καταφερει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θελει να σταλει κωδικος ξανα, δε γίνεται να μην τα καταφερει..

Κανω επαναφορά δεδομένα και εφαρμογή και μόλις ανοίγω την εφαρμογή μου βγάζει να βάλω τον κωδικό επαλήθευσης...μολις τον βάλω δεν υπάρχει τίποτα από αυτά που είχα κανει backup..ωστοσο δεν βρηκα πουθενα τιποτα στο ιντερνετ για restore

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να χρειάζεται κατι.. Δε σου εμφανιζει τις επαφες; Μηπως είναι αδειος ο τηλεφωνικός σου καταλογος;

Εγω σε ολες τις συσκευές που το περναω, βγάζει αυτομάτως ολες τις επαφες.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να χρειάζεται κατι.. Δε σου εμφανιζει τις επαφες; Μηπως είναι αδειος ο τηλεφωνικός σου καταλογος;

Εγω σε ολες τις συσκευές που το περναω, βγάζει αυτομάτως ολες τις επαφες.

Δεν μιλάω για τις επαφές. Backup τα μηνύματα εννοώ . Τις επαφές έτσι και αλλιώς τις παίρνει μέσα το Google account

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο viber εκεί που λέει Πότε συνδέθηκε τελευταία φορά η επαφή δεν φαίνεται η ώρα! Κρύβεται από τα εικονίδια αστεράκι κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Γύρνα το κινητό στο πλάι
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασε το free memory ram widjet

σ ευχαριστω για την απαντηση αλλα δε μου δειχνει καθε εφαρμογη τι ram καταναλωνει, κατι αλλο ισως? Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Κανω επαναφορά δεδομένα και εφαρμογή και μόλις ανοίγω την εφαρμογή μου βγάζει να βάλω τον κωδικό επαλήθευσης...μολις τον βάλω δεν υπάρχει τίποτα από αυτά που είχα κανει backup..ωστοσο δεν βρηκα πουθενα τιποτα στο ιντερνετ για restore

Δες το post μου #15623. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος, ούτε εφαρμογή. Με μια εφαρμογή όπως το foldersync, μπορείς να το ρυθμίσεις να γίνεται πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει προγραμμα για pc που μπορω να επαναφερω αρχεια απο corrupted καρτα μνημης (σε card reader)??

 

Κανεις κατι??

Link to comment
Share on other sites

Το αναφερω, διχως να περιμενω απαντηση, δεν ειναι συνηθισμενο αυτο που ζητάω εξαλλου.

Ψαχνω για εφαρμογη, να μπορει να αναγνωριζει φυτά, με την καμερα του κινητου.

Κατι υπαρχει στο play, αλλα μερικα ειναι με πληρωμη και ηθελα κατι free, αλλα ν ακανει δουλεια, γιατι σε σχολια διαβασα μεγαλα ποσοστα αποτυχιας σε καποιες εφαρμογες. Φυσικα ειναι δυσκολο εγχειρημα, για μια εφαρμογη, αλλα καποια στιγμη, καποιος θα το καταφερει σωστα πιστευω....

Ιδανικο δε, να μην θελει συνδεση στο νετ.

Μαλλον προς 'βοτανικη' παει το θεμα, και θα ηθελα πχ σε μια βολτα στη φυση, να φωτογραφισω ενα φυτο και να μου βρει το ονομα του, αν τρωγεται κλπ.

Απλα οποιος εχει τετοια 'ψαγμενα' ενδιαφεροντα, ας το εχει υποψη του.

Για μενα, αυτες ειναι πραγματικα 'εξυπνες' εφαρμογες κινητου.

Οπως και οι augmented reality που ειχα ρωτησει, και δεν πηρα εδω απαντηση καμία.

 

 

Έχεις δοκιμάσει το Goggles στο κινητό;

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το αναφερω, διχως να περιμενω απαντηση, δεν ειναι συνηθισμενο αυτο που ζητάω εξαλλου.

Ψαχνω για εφαρμογη, να μπορει να αναγνωριζει φυτά, με την καμερα του κινητου.

Κατι υπαρχει στο play, αλλα μερικα ειναι με πληρωμη και ηθελα κατι free, αλλα ν ακανει δουλεια, γιατι σε σχολια διαβασα μεγαλα ποσοστα αποτυχιας σε καποιες εφαρμογες. Φυσικα ειναι δυσκολο εγχειρημα, για μια εφαρμογη, αλλα καποια στιγμη, καποιος θα το καταφερει σωστα πιστευω....

Ιδανικο δε, να μην θελει συνδεση στο νετ.

Μαλλον προς 'βοτανικη' παει το θεμα, και θα ηθελα πχ σε μια βολτα στη φυση, να φωτογραφισω ενα φυτο και να μου βρει το ονομα του, αν τρωγεται κλπ.

Απλα οποιος εχει τετοια 'ψαγμενα' ενδιαφεροντα, ας το εχει υποψη του.

Για μενα, αυτες ειναι πραγματικα 'εξυπνες' εφαρμογες κινητου.

Οπως και οι augmented reality που ειχα ρωτησει, και δεν πηρα εδω απαντηση καμία.

Χαχα αμα υπήρχε αυτό οσο ήμουν στη σχολη, μπορει και να μου γλιτωνε ενα ολόκληρο ετος..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή όπου να ενσωματώνει τις Βάρδιες μου στο ημερολόγιο. Να φτιάξω με κάποιο τρόπο τις Βάρδιες και να τις ενσωματώσω στο ημερολόγιο.

 

Μήπως σου κανει αυτό?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themelisx.myshifts

Edited by tyel
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω μια φωτογραφία ως wallpaper ολόκληρη χωρίς να μου την κόψει όταν πάω να κάνω 'ορισμό ως' σε tablet που δεν είναι root.

Με ποια εφαρμογή θα το κάνω ;

Κάποιο πρόγραμμα γνωρίζει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω για την απαντηση αλλα δε μου δειχνει καθε εφαρμογη τι ram καταναλωνει, κατι αλλο ισως?

 

Advanced task manager

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για κάρτες των super markets, χρησιμοποιώ το Beep'nGo και έχω απαλλαγεί από το κουβάλημα των καρτών.

Στην περίπτωση που δεν δέχεται σκανάρισμα το κινητό σου, προβάλλει τον barcode με μεγάλα ψηφία για να διευκολύνει τον/την ταμία να τον διαβάσει και να τον πληκτρολογήσει στην ταμιακή.

Ναι αλλα αυτη η εφαρμογη απο οτι ειδα ειναι μονο για Samsung...

Link to comment
Share on other sites

να φωτογραφισω ενα φυτο και να μου βρει το ονομα του, αν τρωγεται κλπ.

 

Συγγνώμη για το off topic , αλλά θα εμπιστευθείς μια εφαρμογή για να μάθεις εάν τρώγεται κάποιο φυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το off topic , αλλά θα εμπιστευθείς μια εφαρμογή για να μάθεις εάν τρώγεται κάποιο φυτό ;

 

Λογικο..... Αλλα δεν είμαστε και στον Αμαζόνιο :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λογικο..... Αλλα δεν είμαστε και στον Αμαζόνιο :lol:

 

Δεν ειμαστε στον Αμαζονιο αλλα δεν εχουν πεθανει και λιγοι ανθρωποι απο λαθος επιλογη πχ μανιταριων με προσφατα παραδειγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...