Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μπορειτε να μου πειτε με ποια εφαρμογη για sms μπορω να στειλω μηνυμα 160 χαρακτηρων και να χρεωθω μονο ενα μηνυμα?

 

Επισης καποια καλη εφαρμογη για ηχογραφηση κλησεων?

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε με ποια εφαρμογη για sms μπορω να στειλω μηνυμα 160 χαρακτηρων και να χρεωθω μονο ενα μηνυμα?

 

Επισης καποια καλη εφαρμογη για ηχογραφηση κλησεων?

Textra για SMS, αλλιώς κοίτα εδώ που προτείνουν τις 5 καλύτερες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387532

 

Για ηχογράφηση ACR

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr

Link to comment
Share on other sites

To gmail ρουφάει μπαταρία γιατι δεν έχει push λειτουργιά για τους λογαριασμούς εκτός gmail ....

 

Αν έχεις την 5 τι Gmail έχει push notification. Ακόμα και στο εταιρικό μου mail έχω push notifications.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε με ποια εφαρμογη για sms μπορω να στειλω μηνυμα 160 χαρακτηρων και να χρεωθω μονο ενα μηνυμα?

 

εγω θα σου προτεινα και το handcent sms ειναι πολυ καλη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκατασταση το tubemate, όταν κατεβάζω αυτό που θέλω η ανάλυση του σε σχέση με αυτό

που είδα πριν το κατεβάσω δεν έχει καμία σχέση,ξέρετε γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Textra για SMS, αλλιώς κοίτα εδώ που προτείνουν τις 5 καλύτερες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387532

 

Για ηχογράφηση ACR

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr

Ευχαριστω πολυ. Το ACR πολυ καλο, το δοκιμασα αλλα τις κλησεις που αποθηκευει ειναι 0 kb και μου λεει οτι δεν μπορει να αναπαραγει.

Μηπως πρεπει να αλλαξω την μορφη ηχογραφησης?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

To gmail ρουφάει μπαταρία γιατι δεν έχει push λειτουργιά για τους λογαριασμούς εκτός gmail ....

 

Και όμως έχετε δίκιο... το έσβησα και συνήλθε το τηλέφωνο

Το έχουν πει πόσα άτομα.

Δεν υπάρχουν πουθενά ενδείξεις ότι το Gmail τρώει μπαταρία.

Αν νομίζετε ότι αυτό φταίει, τότε κάτι άλλο είναι το πρόβλημα.

Αλλιώς αν δεν έχετε screenshot που να δείχνει την υψηλή κατανάλωση δεν έχει νόημα να το συζητήσουμε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ούτε να μην μας πιστεύεις έχει νόημα. ....δεν το είπε μόνο ένας.

Εγώ προσωπικά έχω τις γνώσεις και την εμπειρία να ξέρω τι είναι αυτό που ρουφάει. ...

Δλδ τι θες να ξαναβάλω την εφαρμογή για να σου αποδείξω( ότι στο δικό μου τηλέφωνο με την δική μου ρομ με τον δικό μου κερνελ και με τις δικές μου υπόλοιπες εφαρμογές που ίσως και αυτά να παίζουν ρόλο )

ότι είχα τρελή κατανάλωση χάχα ωραία τα λες αλλά δεν νομίζω .

Σε όσους δουλεύει χωρίς να έχουν κανένα πρόβλημα όλα καλά αλλά υπάρχουμε και εμείς που δεν .....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Με ποια εφαρμογή έχετε καλές ενδείξεις για την κίνηση στους δρόμους της Αθήνας ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Το ACR πολυ καλο, το δοκιμασα αλλα τις κλησεις που αποθηκευει ειναι 0 kb και μου λεει οτι δεν μπορει να αναπαραγει.

Μηπως πρεπει να αλλαξω την μορφη ηχογραφησης?

Κάνε δοκιμές, αλλιώς ίσως να μην είναι συμβατή με τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Titanium backup

Εβαλα το Titanium (pro) σε νεο τηλέφωνο, εβαλα τις εφαρμογες μου, αλλα δεν παιρνει backup, λεει insufficient storage space. Εκανα απο τα prefernces επιβεβαίωση της τοποθεσίας του φακελου, ολα οκ στην καρτα, 32αρα με 28 γιγα ελευθερα.. Τι αλλο παιζει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Titanium (pro) σε νεο τηλέφωνο, εβαλα τις εφαρμογες μου, αλλα δεν παιρνει backup, λεει insufficient storage space. Εκανα απο τα prefernces επιβεβαίωση της τοποθεσίας του φακελου, ολα οκ στην καρτα, 32αρα με 28 γιγα ελευθερα.. Τι αλλο παιζει;

 

Κανε μια επανεκκίνηση την συσκευή...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και επανεκκινησεις....

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και επανεκκινησεις....

Δοκίμασε από διαχείριση εφαρμογών βρες το τιτανίου πάτα επάνω του και καντου μια εκκαθάριση δεδομένων ...

Επιταχυντή ξανατρέξε το μπας και στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από διαχείριση εφαρμογών βρες το τιτανίου πάτα επάνω του και καντου μια εκκαθάριση δεδομένων ...

Επιταχυντή ξανατρέξε το μπας και στρώσει

 

Τα ίδια δυστυχώς...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Με ποια εφαρμογή έχετε καλές ενδείξεις για την κίνηση στους δρόμους της Αθήνας ;

Εγώ χρησιμοποιώ το real traffic https://play.google.com/store/apps/details?id=your.traffic.namespace το όποιο θεωρώ πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση σχετικη με το facebook messenger. εχω παρατηρησει πως οταν παω να στειλω καποιες φωτο μεσω τσατ σε εναν φιλο τυχαινει στις μικρογραφιες να μου βγαζει και να στελνει καποια φωτο που εχω σβησει παλαιοτερα και οχι αυτην που τραβηξα τελευταια. εχει τυχει και σε καποιον αλλον; ξερει κανεις πως διορθωνεται;
Link to comment
Share on other sites

Ούτε να μην μας πιστεύεις έχει νόημα. ....δεν το είπε μόνο ένας.

Εγώ προσωπικά έχω τις γνώσεις και την εμπειρία να ξέρω τι είναι αυτό που ρουφάει. ...

Δλδ τι θες να ξαναβάλω την εφαρμογή για να σου αποδείξω( ότι στο δικό μου τηλέφωνο με την δική μου ρομ με τον δικό μου κερνελ και με τις δικές μου υπόλοιπες εφαρμογές που ίσως και αυτά να παίζουν ρόλο )

ότι είχα τρελή κατανάλωση χάχα ωραία τα λες αλλά δεν νομίζω .

Σε όσους δουλεύει χωρίς να έχουν κανένα πρόβλημα όλα καλά αλλά υπάρχουμε και εμείς που δεν .....

Η διαφορά είναι ότι εγώ μπορώ να αποδείξω τα λεγόμενα μου.

Εσύ μπορείς;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χάχα σε εσένα δουλεύει καλά φίλε μου σε εσένα γιατί σε εμένα δεν ούτε το Yahoo συγχρονίζει σωστά και για κάποιο λόγο τράβαγε μπαταρία Δλδ γιατί δεν μπορείτε να το καταλάβετε; ;;

Εσύ πως ξέρεις Δλδ πως είναι η εφαρμογή στο note 3? Λέω εγώ τώρα σε εσένα για να τα ακούσουν και οι άλλοι ....

Πάντα φιλικά εννοείτε. ....

Link to comment
Share on other sites

Χάχα σε εσένα δουλεύει καλά φίλε μου σε εσένα γιατί σε εμένα δεν ούτε το Yahoo συγχρονίζει σωστά και για κάποιο λόγο τράβαγε μπαταρία Δλδ γιατί δεν μπορείτε να το καταλάβετε; ;;

Εσύ πως ξέρεις Δλδ πως είναι η εφαρμογή στο note 3? Λέω εγώ τώρα σε εσένα για να τα ακούσουν και οι άλλοι ....

Πάντα φιλικά εννοείτε. ....

 

τεσπα , η αληθεια ειναι πως δε μπορω να ξερω τι γινετε στο δικο σου κινητο, τωρα αν δε σου συγχρονιζει σωστα το yahoo σιγουρα καταναλωνει πορους, με ποια εφαρμογη κανεις τον ελεγχο?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Titanium (pro) σε νεο τηλέφωνο, εβαλα τις εφαρμογες μου, αλλα δεν παιρνει backup, λεει insufficient storage space. Εκανα απο τα prefernces επιβεβαίωση της τοποθεσίας του φακελου, ολα οκ στην καρτα, 32αρα με 28 γιγα ελευθερα.. Τι αλλο παιζει;

 

Μήπως φοράς νέα έκδοση android (4.4.x) και η εξωτερική κάρτα είναι μόνο για ανάγνωση;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...