Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα, αν ειναι για μανιτάρια... Αλλα ειπε για φυτά, δεν ξερω αν το θέλει για αυτο το λογο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή task - ημερολόγιο με την οποία να έχω επιλογή, επανάληψη ενός γεγονότος ΚΑΘΕ 142 ημέρες για παράδειγμα ή ΚΑΘΕ 84. Γνωρίζει κάποιος; Θα με διευκόλυνε πολύ στη δουλειά μου.

Και φυσικά αν είναι δυνατόν να ενσωματώνεται στο κυρίως ημερολόγιο της Google.

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή task - ημερολόγιο με την οποία να έχω επιλογή, επανάληψη ενός γεγονότος ΚΑΘΕ 142 ημέρες για παράδειγμα ή ΚΑΘΕ 84. Γνωρίζει κάποιος; Θα με διευκόλυνε πολύ στη δουλειά μου.

Και φυσικά αν είναι δυνατόν να ενσωματώνεται στο κυρίως ημερολόγιο της Google.

Μα αυτό το κανει ηδη το google calendar... Οταν δημιουργεις ενα συμβάν και επιλέξεις κάθε ποτε θέλεις να επαναλαμβάνεται, σου δίνει τη δυνατότητα για ωρες, ημέρες, εβδομαδες, μηνες και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας από δω και απο κει για λυσεις που ξεκουραζουν τα ματια επεσα πανω στην εφαρμογη twiligh που ρυθμιζει τα χρωματα και απαλυνει την ενταση τους με το περασμα της ωρα και τις αλλαγες του φωτός.. παρολο που το εγκατεστησα και αλλαζει η οθόνη η χρωματα οταν βρίσκομαι στην εφαρμογη, όταν βγω για να παω αλλου τα χρωματα επανέρχοντε, ξερει κανεις πως ακριβως λειτουργεί και πως ρυθμιζεται;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή όπου να ενσωματώνει τις Βάρδιες μου στο ημερολόγιο. Να φτιάξω με κάποιο τρόπο τις Βάρδιες και να τις ενσωματώσω στο ημερολόγιο.

Εγώ χρησιμοποιώ τη myshiftwork..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει την χρησιμότητα του greenify, και πως δουλεύει σε συσκευές χωρίς ρουτ? Δεν με πειράζει και να το αγοράσω, άλλα με το λίγο που πεδευτικα με την free έκδοση δεν βρίσκω άκρη για το τι πρέπει να κάνω.. Υπάρχει κάποιος οδηγός (στα ελληνικά) που να λέει βήμα βήμα πως το ρυθμιζουμε?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει την χρησιμότητα του greenify, και πως δουλεύει σε συσκευές χωρίς ρουτ? Δεν με πειράζει και να το αγοράσω, άλλα με το λίγο που πεδευτικα με την free έκδοση δεν βρίσκω άκρη για το τι πρέπει να κάνω.. Υπάρχει κάποιος οδηγός (στα ελληνικά) που να λέει βήμα βήμα πως το ρυθμιζουμε?

Διαλέγεις ποιες εφαρμογές θες να γίνουν '' πράσινες ''. Αυτό σημαίνει πως παυουν να δουλεύουν στο παρασκήνιο όταν δεν τις χρησιμοποιείς. Στην ουσία σαν να τις κλείνεις από το multi-task, πάνω κάτω. Επίσης αν είναι πράσινες δεν έρχονται ειδοποιήσεις οπότε πρόσεχε τι θα βάλεις εκεί

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας από δω και απο κει για λυσεις που ξεκουραζουν τα ματια επεσα πανω στην εφαρμογη twiligh που ρυθμιζει τα χρωματα και απαλυνει την ενταση τους με το περασμα της ωρα και τις αλλαγες του φωτός.. παρολο που το εγκατεστησα και αλλαζει η οθόνη η χρωματα οταν βρίσκομαι στην εφαρμογη, όταν βγω για να παω αλλου τα χρωματα επανέρχοντε, ξερει κανεις πως ακριβως λειτουργεί και πως ρυθμιζεται;

Βάλε το Darker να ξενοιασεις

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Darker να ξενοιασεις

και σε αυτο οταν βγω απτην εφαρμογη χάνετε το φίλτρο, προφανως κατι κανω λαθος.

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Διαλέγεις ποιες εφαρμογές θες να γίνουν '' πράσινες ''. Αυτό σημαίνει πως παυουν να δουλεύουν στο παρασκήνιο όταν δεν τις χρησιμοποιείς. Στην ουσία σαν να τις κλείνεις από το multi-task, πάνω κάτω. Επίσης αν είναι πράσινες δεν έρχονται ειδοποιήσεις οπότε πρόσεχε τι θα βάλεις εκεί

Ειδοποιήσεις έρχονται αρκεί να βάλεις την επί πληρωμή εφαρμογή και να το επιλέξεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό το κανει ηδη το google calendar... Οταν δημιουργεις ενα συμβάν και επιλέξεις κάθε ποτε θέλεις να επαναλαμβάνεται, σου δίνει τη δυνατότητα για ωρες, ημέρες, εβδομαδες, μηνες και χρόνια.

Να και ενα screenshot

Είσαι σίγουρος πως μπορείς να ζητήσεις επανάληψη του γεγονότος κάθε 152 ήμερες για παράδειγμα; Γιατί εγώ δεν βρίσκω τον τρόπο.

 

Εγώ χρησιμοποιώ τη myshiftwork..

Της "Thierry Bellevue" ή της "MT Soft";

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως μπορείς να ζητήσεις επανάληψη του γεγονότος κάθε 152 ήμερες για παράδειγμα; Γιατί εγώ δεν βρίσκω τον τρόπο.

 

 

Της "Thierry Bellevue" ή της "MT Soft";

Τώρα που το ξαναβλεπω δίνει τη δυνατότητα αλλά μέχρι 99 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει την χρησιμότητα του greenify, και πως δουλεύει σε συσκευές χωρίς ρουτ? Δεν με πειράζει και να το αγοράσω, άλλα με το λίγο που πεδευτικα με την free έκδοση δεν βρίσκω άκρη για το τι πρέπει να κάνω.. Υπάρχει κάποιος οδηγός (στα ελληνικά) που να λέει βήμα βήμα πως το ρυθμιζουμε?

Μια αναζήτηση να κάνεις στο παρόν θέμα με την λέξη greenify θα βρεις δεκάδες χρήσιμα ποστ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις έρχονται αρκεί να βάλεις την επί πληρωμή εφαρμογή και να το επιλέξεις.

Ναι συγγνώμη δεν το ήξερα επειδή εγώ έχω την έκδοση με ρουτ όχι την πληρωμένη :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποια εφαρμογή παρόμοια με το SwiftKey έχετε να προτείνετε; έχει καταντήσει κουραστικό να κολλάει ορισμένες φορές...

Link to comment
Share on other sites

και σε αυτο οταν βγω απτην εφαρμογη χάνετε το φίλτρο, προφανως κατι κανω λαθος.

 

Πως γίνεται αυτό; Κανονικά όταν ενεργοποιεις την εφαρμογή , αυτή τρέχει μέχρι να την κλεισεις εσύ χειροκίνητα απο την μπάρα εφαρμογών.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ναι συγγνώμη δεν το ήξερα επειδή εγώ έχω την έκδοση με ρουτ όχι την πληρωμένη :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποια εφαρμογή παρόμοια με το SwiftKey έχετε να προτείνετε; έχει καταντήσει κουραστικό να κολλάει ορισμένες φορές...

Δες στο θέμα με τα πληκτρολόγια.

Swype από μένα

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δες στο θέμα με τα πληκτρολόγια.

Swype από μένα

Συμφωνώ..το εχω δυο μέρες αλλά πιο πολύ με εχει καταπληξει η φωνητικη πληκτρολόγηση γιατί δεν χάνει λέξεις

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Δες στο θέμα με τα πληκτρολόγια.

Swype από μένα

 

δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοιο θεμα. ευχαριστω για την συμβουλη!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή task - ημερολόγιο με την οποία να έχω επιλογή, επανάληψη ενός γεγονότος ΚΑΘΕ 142 ημέρες για παράδειγμα ή ΚΑΘΕ 84. Γνωρίζει κάποιος; Θα με διευκόλυνε πολύ στη δουλειά μου.

Και φυσικά αν είναι δυνατόν να ενσωματώνεται στο κυρίως ημερολόγιο της Google.

 

Αυτό το κάνει το ticktick. Στις οδηγίες του λέει πως θα το ενσωματώσεις στο Google ημερολόγιο.

https://help.ticktick.com/public/guide/ticktick_web_app/calendar_subscription.html

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως μπορείς να ζητήσεις επανάληψη του γεγονότος κάθε 152 ήμερες για παράδειγμα; Γιατί εγώ δεν βρίσκω τον τρόπο.

 

 

Της "Thierry Bellevue" ή της "MT Soft";

Της πρώτης. Και μπορείς να φτιάξεις κύκλο βαρδιων με όσες ημέρες θες. Εγώ ας πούμε έχω αλλαγή βάρδιας κάθε 36 ημέρες και με έχει βολέψει..

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε ζητήσει εφαρμογή που να εμφανίζει ένα popup σε εισερχόμενη κλήση, όπως στο Android L και στο LG G3.

Βγήκε μια νέα εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidmate.call

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε ζητήσει εφαρμογή που να εμφανίζει ένα popup σε εισερχόμενη κλήση, όπως στο Android L και στο LG G3.

Βγήκε μια νέα εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidmate.call

Την βρήκα χθες και βρήκα την υγεία μου

:)

Ευχαριστώ πολύ

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...