Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευθύμη βοήθεια!!!Πριν από λιγο με πήρε κολλητός που μένει Αγγλία και παρήγγειλε 2 Nexus(μαζί μ' ένα φίλο του που τελικά δεν το θέλει γιατί πήρε το 5άρι).Του μένει λοιπόν το ένα και με έβαλε σε πρώτη προτεραιότητα.Τι κάνουμε τώρα;Δεν μπορώ να κρατήσω και το Note και το Nexus.Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Note αλλά η πρόκληση του Nexus είναι μεγάλη.Ξέρω ότι αν το πουλήσω τώρα θα έχω αρκετή χασούρα(το πήρα στα 620),αλλά ο φίλος μ' έβαλε σε μεγάλο δίλλημα.:(

 

κάνε ένα ψυχικό λόγω εορτών, πάρτο και πούλα το σε κάποιο από τα παιδιά από εδώ μέσα που δεν έχουν προσβασή στα εξωτερικά!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάνε ένα ψυχικό λόγω εορτών, πάρτο και πούλα το σε κάποιο από τα παιδιά από εδώ μέσα που δεν έχουν προσβασή στα εξωτερικά!

 

+1 αυτο να κανεις.

εγω παραλιγο να το κανω αλλα δεν εκατσε.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

για άλλη μία φορά, μέσω proxy δεν είναι καθόλου μα καθόλου ασφαλές!!!! Μην κάνετε τέτοιες κινήσεις !

Και για να ευθυμήσουμε και λίγο......σκεφτείτε και βρείτε παλιούς γνωστούς ή συγγενείς σας που μένουν πλέον στην Γερμανία ή στο Η.Β ακόμα και άτομα που μπορεί να έχετε τσακωθεί, είναι ευκαιρία το n4 να σας φέρει πιο κοντά :)

( χωρίς καμιά δόση ειρωνίας ή ξυπνιτζήδικης συμπεριφορας )

 

thanks! Τον αφήνουμε τον proxy....

 

Υπάρχει τρόπος να το παραγγείλουμε-πληρώσουμε από Ελλάδα και απλά ο γνωστός στο UK να το παραλάβει..??

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτο να κανεις. Αφου εισαι καλυμμενος με το Note δεν βλεπω καποιο λογο να ασχοληθεις.

 

 

 

 

thanks! Τον αφήνουμε τον proxy....

 

Υπάρχει τρόπος να το παραγγείλουμε-πληρώσουμε από Ελλάδα και απλά ο γνωστός στο UK να το παραλάβει..??

 

 

 

Ναι. Βαλε καποιον απο την χωρα που σε ενδιαφερει να ανοιξει teamviewer και κανε την παραγγελια κανονικα.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα ψυχικό λόγω εορτών, πάρτο και πούλα το σε κάποιο από τα παιδιά από εδώ μέσα που δεν έχουν προσβασή στα εξωτερικά!

Δεν θα είχα πρόβλημα,αλλά όπως έγραψα είμαι πρώτος στη σειρά.Υπάρχει μετά από μένα κι άλλος φίλος.Θα ήταν unfair να του κάνω κάτι τέτοιο,άσε που θα έβλεπε ότι δεν το έχω και θα τρωγα ξύλο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη βοήθεια!!!Πριν από λιγο με πήρε κολλητός που μένει Αγγλία και παρήγγειλε 2 Nexus(μαζί μ' ένα φίλο του που τελικά δεν το θέλει γιατί πήρε το 5άρι).Του μένει λοιπόν το ένα και με έβαλε σε πρώτη προτεραιότητα.Τι κάνουμε τώρα;Δεν μπορώ να κρατήσω και το Note και το Nexus.Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Note αλλά η πρόκληση του Nexus είναι μεγάλη.Ξέρω ότι αν το πουλήσω τώρα θα έχω αρκετή χασούρα(το πήρα στα 620),αλλά ο φίλος μ' έβαλε σε μεγάλο δίλλημα.:(

 

Ελπίζω οτι δεν αστειεύεσαι :)

Τουλάχιστον κράτα και τα δυο και η παράλληλη χρήση θα σου δείξει πιο να κρατήσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω οτι δεν αστειεύεσαι :)

Τουλάχιστον κράτα και τα δυο και η παράλληλη χρήση θα σου δείξει πιο να κρατήσεις.

 

Συμφωνώ μαζί σου...

Αν έχει αυτή την δυνατότητα είναι το καλύτερο που μπορεί να κάνει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο αμερικη δουλευει το τηλεφωνο κανονικα εδω? εχω δνση στην αμερικη ,αυτες που εχεις μουφα και μετα στελνεις στην ελλαδα. μπορω απο εκει να το παρω απο το playstore με την αμερικανικη δ/νση δηλωμενη και μετα να ερθει εδω?
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως την ακύρωσα την αγορά θα μείνω με το Lg optimus L9 μου, νέξους άλλη φορά ίσως όταν βγει το 5 :p το γυάλινο πίσω καπάκι δεν μου αρέσει καθόλου... ξέρω ότι είμαι περίεργος :X
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι ακουσα αρκετα σπασιματα.ελπιζω να μην ειναι τοσο ευθραυστο οσο ακουγεται
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη βοήθεια!!!Πριν από λιγο με πήρε κολλητός που μένει Αγγλία και παρήγγειλε 2 Nexus(μαζί μ' ένα φίλο του που τελικά δεν το θέλει γιατί πήρε το 5άρι).Του μένει λοιπόν το ένα και με έβαλε σε πρώτη προτεραιότητα.Τι κάνουμε τώρα;Δεν μπορώ να κρατήσω και το Note και το Nexus.Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Note αλλά η πρόκληση του Nexus είναι μεγάλη.Ξέρω ότι αν το πουλήσω τώρα θα έχω αρκετή χασούρα(το πήρα στα 620),αλλά ο φίλος μ' έβαλε σε μεγάλο δίλλημα.:(

Αν είσαι ευχαριστημενος με το noteli μένεις εκεί και δεν μπαίνεις σε έξτρα έξοδα κτλ. Τώρα αν βαρέθηκες το όλο πακέτο Samsung και θες το πείραγμα και την εμπειρία του Nexus αλλάζει το πράγμα.. Πάντως, όπως τα έχω πει πολλές φορές, είναι εντελώς διαφορετικές συσκευές και η επιλογή υπόκειται καθαρά στις ανάγκες του καθενός. Εγώ πχ ήθελα κάτι μικρότερο και επίσης με έφτιαχνε η ιδέα της εμπειρίας Nexus :)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ευχαριστημενος με το noteli μένεις εκεί και δεν μπαίνεις σε έξτρα έξοδα κτλ. Τώρα αν βαρέθηκες το όλο πακέτο Samsung και θες το πείραγμα και την εμπειρία του Nexus αλλάζει το πράγμα.. Πάντως όπως το έχω πει πολλές φορές είναι εντελώς διαφορετικές συσκευές και η επιλογή υπόκειται καθαρά στις ανάγκες του καθενός. Εγώ πχ ήθελα κάτι μικρότερο και επίσης με έφτιαχνε η ιδέα της εμπειρίας Nexus :)

 

Ευθυμη με κερασε καφε (στην κουπα - χειροβομβιδα :lol:) ο Χαρης σημερα και ειδα final nexus 4 (μεχρι τωρα ειχα παιξει μονο με preproduction hardware και αντιστοιχα rom και final rom, αλλα οχι release). Ηθελα με λιγα λογια να δω πως ειναι το hardware παραγωγης.

Ετσι λοιπον, οπως ειδα και σημερα:

1) Δεν υπαρχει κανενα θεμα με την οθονη. Ειναι υψηλου επιπεδου, στο level του one x (που θεωρω κορυφαια), με πολυ καλο λευκο και καλη χρωματικη αποδοση

2) Σε αντιθεση με το προπαραγωγης που ειδα και ετριζε το λαστιχο εδω ηταν ολα αψογα

3) Ο Χαρης του ειχε ριξει apex με τα shortcuts στο πλαι (δεν το ειχα ξαναδει) και με αφησε να ψαχνομαι :lol:

4) Ασχετο, αλλα ειδα λιγο το Ν10 του και μου θυμισε οτι αργησα χαρακτηριστικα να αλλαξω το dpi σε 240 στο δικο μου. Τελευταια κινηση, λοιπον, πριν τον υπνο :lol::cry:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο ειναι τα μεταφορικα του για αγορα απο Αμερικη και αποστολη ...Αμερικη και ποσο κοστιζει εκει το 16 αρι....?

 

επειδη μαλλον βρηκα ακρη απο εκει, πως να μου το στειλουν για να ελλατωσω τις πιθανοτητες να με τσεκουρωσουν τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με επιασε μια ανατριχιλα.....για ψαχτειτε οι αγοραστες μεσω uk ηρθε κανενα email με θεμα παραδοσης νωριτερα απο τις 4-5 εβδομαδες;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω οτι δεν αστειεύεσαι :)

Τουλάχιστον κράτα και τα δυο και η παράλληλη χρήση θα σου δείξει πιο να κρατήσεις.

Συμφωνώ μαζί σου...

Αν έχει αυτή την δυνατότητα είναι το καλύτερο που μπορεί να κάνει...

 

Χαχα πλάκωσε το Note club.:lol:

Συμφωνώ μαζί σας,απλά το τηλεφώνημα ήταν πρόσφατο και με είχε ξεσηκώσει.Προσπαθώ να δώ αν θα μπορέσω να έχω την πολυτέλεια και των δύο.Γενικά προτιμώ σαν δεύτερο μαζί με το Note να έχω μια μικρή συσκευή, για τις στιγμές που δεν υπάρχει λόγος να κουβαλάω το μεγάλο.Τέλος πάντων μου έδωσε περιθώριο μέχρι Δευτέρα να απαντήσω.Θα δούμε.

Ευθύμη ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη με κερασε καφε (στην κουπα - χειροβομβιδα :lol:) ο Χαρης σημερα και ειδα final nexus 4 (μεχρι τωρα ειχα παιξει μονο με preproduction hardware και αντιστοιχα rom και final rom, αλλα οχι release). Ηθελα με λιγα λογια να δω πως ειναι το hardware παραγωγης.

Ετσι λοιπον, οπως ειδα και σημερα:

1) Δεν υπαρχει κανενα θεμα με την οθονη. Ειναι υψηλου επιπεδου, στο level του one x (που θεωρω κορυφαια), με πολυ καλο λευκο και καλη χρωματικη αποδοση

2) Σε αντιθεση με το προπαραγωγης που ειδα και ετριζε το λαστιχο εδω ηταν ολα αψογα

3) Ο Χαρης του ειχε ριξει apex με τα shortcuts στο πλαι (δεν το ειχα ξαναδει) και με αφησε να ψαχνομαι :lol:

4) Ασχετο, αλλα ειδα λιγο το Ν10 του και μου θυμισε οτι αργησα χαρακτηριστικα να αλλαξω το dpi σε 240 στο δικο μου. Τελευταια κινηση, λοιπον, πριν τον υπνο :lol::cry:

Χαχαχα ωραία!! Είδες κι έτοιμο καλοστημένο του Χάρη!! Είναι πολυ καλή η συσκευή και η 4.2 τρέχει αέρα χωρίς το παραμικρό θέμα.. Το τηλέφωνο του Flash Gordon lolol!! Στο tablet το έχω 280 το dpi ;)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βρει απο Αγγλια απο ενα παιδι και μου το δινει 420€. Αξιζει?Ειναι αγορασμενο απο play store Αγγλιας.Ισχυει η εγγυηση κανονικα για Ελλαδα? και κατι αλλο: Η μπαρα κατω με τα 3 κουμπια υπαρχει περιπτωση να εξαφανιζεται με καποιο τροπο οταν δεν χρησιμοποιειται? Edited by alfisti43100
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το 8ρι.Λέτε να είναι τόσο πρόβλημα το θέμα χωρητικότητας?έχω και dropbox 25 gb για 2 χρόνια απο ενα Htc one s που είχα αγοράσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το 8ρι.Λέτε να είναι τόσο πρόβλημα το θέμα χωρητικότητας?έχω και dropbox 25 gb για 2 χρόνια απο ενα Htc one s που είχα αγοράσει.

προσωπικα δεν θα επερνα 8αρι με τπτ.......θα δεις γεμιζει πολυ ευκολα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο να κανεις. Αφου εισαι καλυμμενος με το Note δεν βλεπω καποιο λογο να ασχοληθεις.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ναι. Βαλε καποιον απο την χωρα που σε ενδιαφερει να ανοιξει teamviewer και κανε την παραγγελια κανονικα.

 

ή μπορει να δοκιμασει και αυτο:

http://superfreevpn.com/

αν θελει να κανεις ο ιδιος την αγορα και εννοειται για Αμερικη (μπορει να υπαρχει vpn address και για uk)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω με Proxy ισπανιας να μπω στο play store αλλα δεν βρισκω που ειναι η φορμα για να βαλω το μειλ και να μου στειλουν οταν θα ειναι διαθεσιμο... μπορει κανεις να βοηθησει...!?!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα dpi που λετε τι κανει αλλαζοντας τα? Επισης καπου ακουσα οτι εδωσε αναβαθμιση η google και βελτιωνει το μαυρο της οθονης. Ισχυει??
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη επίσημη αντίδραση (3 βδομάδες αργότερα) για τη ζήτηση και την έλλειψη διαθεσιμότητας. Με λίγα λόγια: υπομονή!
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...