Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχα παραγγείλει την Τρίτη που άνοιξε το γερμανικό playstore στις 17:01:03..

ώπαααααα, αυτό είναι κουφό τώρα.......από Δουβλίνο το στέλνουν, καλά δεν σου έστειλαν την παραγγελία που αναφέρει 5-6 εβδομάδες ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mολις μου πηραν τα χρηματα απο τη τραπεζα για το δευτερο bumperακι.

Λογικα αρxιζουν να ξεκολανε οι παραγγελιες.

Link to comment
Share on other sites

ώπαααααα, αυτό είναι κουφό τώρα.......από Δουβλίνο το στέλνουν, καλά δεν σου έστειλαν την παραγγελία που αναφέρει 5-6 εβδομάδες ?

 

Το στατους των 5-6 εβδομάδων έγινε μετά από 2-3 ώρες. Οποιοι πρόλαβαν και παράγγειλαν πρώτοι, ήταν απλά "In stock", μετά έγινε 1-2 βδομάδες κτλπ Οπότε κάποια ετοιμοπαράδοτα τα είχαν και τα παίρνουν οι πρώτοι που πρόλαβαν.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Το στατους των 5-6 εβδομάδων έγινε μετά από 2-3 ώρες. Οποιοι πρόλαβαν και παράγγειλαν πρώτοι, ήταν απλά "In stock", μετά έγινε 1-2 βδομάδες κτλπ Οπότε κάποια ετοιμοπαράδοτα τα είχαν και τα παίρνουν οι πρώτοι που πρόλαβαν.

 

γονατιστοί προσευχόμαστε να γίνει κανά θάμα και να σταλεί και σε εμάς που κάναμε την παραγγελία μετά από 2 ώρες ένα αντίστοιχο email :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μπορεί κάποιος να γράψει τη διαδικασία (trick) για να παραγγείλουμε από Ελλάδα με Ελληνική πιστωτική, από play store UK και παράδοση σε UK address ??

 

thanks!

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Το στατους των 5-6 εβδομάδων έγινε μετά από 2-3 ώρες. Οποιοι πρόλαβαν και παράγγειλαν πρώτοι, ήταν απλά "In stock", μετά έγινε 1-2 βδομάδες κτλπ Οπότε κάποια ετοιμοπαράδοτα τα είχαν και τα παίρνουν οι πρώτοι που πρόλαβαν.
Όπως τα λέει ο φίλος με τη διαφορά ότι από την πρώτη στιγμή που άνοιξε το play store έλεγε για 1-2 εβδομάδες και στην παραγγελία το ίδιο έγραφε "Estimated Ship:1-2 weeks"
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τι μπορω να κανω για να μου στειλει η Google mail για το ποτε θα ανοιξει το store για ισπανια...?!!?

Επισης γνωριζει κανεις ποσα ειναι τα μετορικα (απο την Google) σε €...?!?! Π.χ για γερμανια

Edited by Dimitris_tz
Link to comment
Share on other sites

Για γερμανια ειναι 9.99 ευρω. Για να σου στειλει η google email θα πρεπει να μπεις στο ισπανικο play store και να βαλεις το email σου στη φορμα ειδοποιησης.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να κανουμε λογαριασμο στο αμερικανικο για να το παραγγειλω απο εκει? θα μου το φερουν επειτα.. μεσω anon.proxy.co.uk δεν μπορω. μπορει να βοηθησει καποιος?

 

κανενας για βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η michelle απάντησε για το "Nexus 4 made for US".

 

Έλα ρε παιδιά, λίγη κοινη λογική επιτέλους, οι τύποι στο video που ανέβασα είπαν πως έχει μπρος-πίσω, δηλ. έλεος.. Τα Ν4 για την Αμερική είναι τα ίδια και για την Ευρώπη..

Link to comment
Share on other sites

Πας στο google wallet προσθέτεις την κάρτα με το billing σωστά αλλά εκεί που λέει country επιλέγεις αγγλία και όχι ελλάδα.

Επίσης στο google wallet στα settings προσθέτεις την διεύθυνση αποστολής (shipping address) και βάζεις την αγγλική διευθυνση παράδοσης, εκεί να βάλεις το όνομα αυτού που θα το παραλάβει κιολας και μένει στο σπίτι.

 

τώρα για το proxy δεν μπορώ να σου προτείνω πιο να χρησιμοποιήσεις γιατί ίσως δεν σου παρέχει ασφάλεια και δεν θέλω να αναφέρω κάποιον (δεν έχω ψάξει ποιος proxy είναι ασφαλής)

 

Έλα ρε παιδιά, λίγη κοινη λογική επιτέλους, οι τύποι στο video που ανέβασα είπαν πως έχει μπρος-πίσω, δηλ. έλεος.. Τα Ν4 για την Αμερική είναι τα ίδια και για την Ευρώπη..

 

μην είσαι σίγουρος γιατί το lg optimus L9 US έχει gorilla glass ενω το lg optimus L9 eu δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε παιδιά, λίγη κοινη λογική επιτέλους, οι τύποι στο video που ανέβασα είπαν πως έχει μπρος-πίσω, δηλ. έλεος.. Τα Ν4 για την Αμερική είναι τα ίδια και για την Ευρώπη..

 

Δεν διαφωνώ και αυτό φαίνεται και από το υπόλοιπο ποστ μου. Αυτό το έγραψα πιο πολύ για την michelle :P

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγείλουμε απο Αγγλία μέσω φίλου και αυτός μετά το στείλει σε εμάς τι κόστος μπορεί να έχει αυτή η αποστολή?
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ απο Google Γερμανίας. Shipping 4-5 βδομάδες :-)

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα στα χέρια μου το 4 του Ευθύμη. Αυτά που έχω να πω είναι ότι τα χρώματα είναι πολύ ωραία. Η οθόνη φαίνεται καθαρότατα κόντρα στον ήλιο και το τηλέφωνο τρέχει σαν τρελό. Ελαφρύ,όχι σαν μερικά μερικά βαριά και μεγάλα(δε μιλάω για το note βέβαια) που τόσο χαίρονται να το κουβαλάνε σαν βαρίδι στην τσέπη τους. Ο σχεδιασμός και η λεπτομέρεια είναι το μεγάλο του ατού. Τελικά αν το πουλούσε οποιαδήποτε άλλη εταιρεία κάτω από 650 ,αρχική τιμή, δε θα είχε!!!

Τώρα κατάλαβα τα λόγια του vaggelis που έγραψε ότι και 500 αξίζει!!!

Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε βρε Κωστή!! Πάντως είναι συσκευή που μέρα με την μέρα ξεδιπλώνει τις αρετές του. Σήμερα έκανα τεστ στο gps τρέχοντας το sygic. Πολύ καλό σήμα με γρήγορο κλείδωμα και πολύ καλή ακρίβεια (ακριβές στο μέτρο). Επίσης μέσα στο αυτοκίνητο δεν έχανε το σήμα όπως κάποιες συσκευές παλιότερα που δεν είχαν και glonas support :)

Φυσικά και αξίζει και για 500 και για παραπανω ακόμα. Τώρα αν η google απέτυχε παταγωδώς να παραδόσει μεγάλη ποσότητα συσκευών κοντά στην τιμή του Play Store είναι άλλο θέμα το οποίο έχει εξαντληθεί :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, τα 'χουμε πει αυτά, με την τιμή του Play Store μπαίνουν μέσα αφού πουλάνε κάτω του κόστους.

 

facepalm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέσα Ιανουαρίου στην Ελλάδα...από τέλος χρόνου-αρχές του επόμενου που είχα πει δηλαδή, παίρνει παράταση κανά 10-15ήμερο..
Link to comment
Share on other sites

Μέσα Ιανουαρίου στην Ελλάδα...από τέλος χρόνου-αρχές του επόμενου που είχα πει δηλαδή, παίρνει παράταση κανά 10-15ήμερο..

 

Είναι σίγουρο...?!?! Από τι πηγή...?!?! Είδες τιποτα για τιμή..?

Link to comment
Share on other sites

τώρα για το proxy δεν μπορώ να σου προτείνω πιο να χρησιμοποιήσεις γιατί ίσως δεν σου παρέχει ασφάλεια και δεν θέλω να αναφέρω κάποιον (δεν έχω ψάξει ποιος proxy είναι ασφαλής)

 

Εσείς που παραγγείλατε από Ελλάδα με proxy παραγγείλατε ? και να ναι θα δώσετε ενα link...?

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που παραγγείλατε από Ελλάδα με proxy παραγγείλατε ? και να ναι θα δώσετε ενα link...?

 

για άλλη μία φορά, μέσω proxy δεν είναι καθόλου μα καθόλου ασφαλές!!!! Μην κάνετε τέτοιες κινήσεις !

Και για να ευθυμήσουμε και λίγο......σκεφτείτε και βρείτε παλιούς γνωστούς ή συγγενείς σας που μένουν πλέον στην Γερμανία ή στο Η.Β ακόμα και άτομα που μπορεί να έχετε τσακωθεί, είναι ευκαιρία το n4 να σας φέρει πιο κοντά :)

( χωρίς καμιά δόση ειρωνίας ή ξυπνιτζήδικης συμπεριφορας )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν και τα παιδιά δεν είναι άμεσα συγκρίσιμα γιατί το note2 είναι μια άλλη περίπτωση, ξεχωριστή :)

Σίγουρα βλέπεις διαφορά στα χρώματα αφού το μάτι έχει συνηθίσει στα έντονα χρώματα των amoled και κάθε μέρα το μάτι προσαρμοζεται στην νέα οθόνη. Γενικά κάθε μέρα νοιώθω να με κερδίζει όλο και περισσότερο. Είναι απίστευτα γρήγορο και με βολεύει πολύ το μέγεθός του. Πάντως όπως και να έχει είναι άλλη συσκευή σε σχέση με το Note με την εμπειρία pure να είναι απολαυστική (είναι η πρώτη μου συσκευή Nexus ever και νομίζω πέτυχα το όλο concept της Google στην καλύτερη και πιο ώριμη στιγμή του έως τωρα)

Ευθύμη βοήθεια!!!Πριν από λιγο με πήρε κολλητός που μένει Αγγλία και παρήγγειλε 2 Nexus(μαζί μ' ένα φίλο του που τελικά δεν το θέλει γιατί πήρε το 5άρι).Του μένει λοιπόν το ένα και με έβαλε σε πρώτη προτεραιότητα.Τι κάνουμε τώρα;Δεν μπορώ να κρατήσω και το Note και το Nexus.Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Note αλλά η πρόκληση του Nexus είναι μεγάλη.Ξέρω ότι αν το πουλήσω τώρα θα έχω αρκετή χασούρα(το πήρα στα 620),αλλά ο φίλος μ' έβαλε σε μεγάλο δίλλημα.:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...