Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαγγέλη γίνεται αυτό στο Ν10; Επιλογή dpi;; Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το χτυπήσω λόγω δουλειάς....

 

Για τον φίλο που βρίσκει ένα με 420€: πάρε το ανοιχτά! Εγγύηση εντός Ελλάδας θα ισχύει όταν εισαχθεί και επίσημα από την LG, εως τότε μόνο Αγγλία.

 

Για τον φίλο που είναι σε δίλλημα: αν το πρόβλημά σου είναι τα χρήματα (και να μην κρεμάσεις τον γνωστό σου), κανόνισε να σου τα δώσει κάποιος από εδώ και να του πουλήσεις το τηλέφωνο, θα βρεις εύκολα ενδιαφερόμενους.

 

Το Note δεν συγκρίνεται με κάποια άλλη συσκευή, είναι ξεχωριστή κατηγορία λόγω μεγέθους κυρίως.

 

 

ΥΓ: υπάρχουν και τα pm's ;)

 

Με root ολα γινονται πολυ ευκολα. Ετοιμασε το και ο,τι χρειαστεις, εδω ειμαστε ;)

 

@costsa41

Ετσι ειναι, η συσκευη αξιζει πολλα περισσοτερα απο τα 350 που αναλωνομαστε να συζηταμε συνεχεια εδω.

Οπως ειχα γραψει και 599 να ειχε τιμολογηθει παντου θα ηταν απλα sold out...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για του κατόχους της συσκευή η ερώτηση. Η 4.2.1 έχει εμφανίσει πολλά προβλήματα στους κατόχους των GN. Εσείς έχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Με root ολα γινονται πολυ ευκολα. Ετοιμασε το και ο,τι χρειαστεις, εδω ειμαστε ;)

 

@costsa41

Ετσι ειναι, η συσκευη αξιζει πολλα περισσοτερα απο τα 350 που αναλωνομαστε να συζηταμε συνεχεια εδω.

Οπως ειχα γραψει και 599 να ειχε τιμολογηθει παντου θα ηταν απλα sold out...

Ψήθηκες κι εσύ Βαγγέλη?????...:)

Για του κατόχους της συσκευή η ερώτηση. Η 4.2.1 έχει εμφανίσει πολλά προβλήματα στους κατόχους των GN. Εσείς έχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Όταν λες προβλήματα;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για του κατόχους της συσκευή η ερώτηση. Η 4.2.1 έχει εμφανίσει πολλά προβλήματα στους κατόχους των GN. Εσείς έχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Στην περίπτωση του n4 δεν υπάρχουν θέματα. Κάποια μικρά bugs λύθηκαν άμεσα και από εκεί και πέρα δεν έχω δει τίποτα απολύτως :)

Ψήθηκες κι εσύ Βαγγέλη?????...:)

Πώς να μην ψηθεί μετά από καφέ με Χάρη lolololol?? Καλημέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Μερικά από τα προβλήματα: η αργή απόκριση από portrait σε landscape όταν είσαι στη διαδικασία λήψης φωτογραφίας. Κολλάει ο browser και crashάρει. Ανάβει κόκκινο το led ειδοποίησης σε άσχετους χρόνους. Επανεκκίνηση σε τυχαίο χρόνο. Δεν λειτουργεί το bluetooth.

Όλα αυτά είναι παρατηρήσεις από μεγάλη μερίδα χρηστών και στο αντίστοιχο τοπικ βουΐζει ο τόπος.

Link to comment
Share on other sites

Μερικά από τα προβλήματα: η αργή απόκριση από portrait σε landscape όταν είσαι στη διαδικασία λήψης φωτογραφίας. Κολλάει ο browser και crashάρει. Ανάβει κόκκινο το led ειδοποίησης σε άσχετους χρόνους. Επανεκκίνηση σε τυχαίο χρόνο. Δεν λειτουργεί το bluetooth.

Όλα αυτά είναι παρατηρήσεις από μεγάλη μερίδα χρηστών και στο αντίστοιχο τοπικ βουΐζει ο τόπος.

 

Τίποτα απολύτως σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ψήθηκες κι εσύ Βαγγέλη?????...:)

 

Όταν λες προβλήματα;

 

Ηλία εγω ψημενος ημουν ενα μηνα πριν την ανακοινωση του, οταν και εμαθα για αυτο.

Ηθελα να δω το final release κομματι, γιατι απο τα προπαραγωγης δε μου αρεσαν 2 πραγματα (κιτρινη οθονη + καποιους τριγμους στο πλαισιο).

Οπως ειχα πει και τοτε θα το παρω για δοκιμη, αλλα κατα 99% θα το δωσω μετα απο λιγο και θα μεινω με το νοτελι μου, που παιζει μονο του χωρις αντιπαλο ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω με Proxy ισπανιας να μπω στο play store αλλα δεν βρισκω που ειναι η φορμα για να βαλω το μειλ και να μου στειλουν οταν θα ειναι διαθεσιμο... μπορει κανεις να βοηθησει...!?!

Δεν υπαρχει συστημα ειδοποιησης. Υπηρξε για ενα μικρο διαστημα στην αρχη αλλα οχι πλεον.

Αυτο με τα dpi που λετε τι κανει αλλαζοντας τα? Επισης καπου ακουσα οτι εδωσε αναβαθμιση η google και βελτιωνει το μαυρο της οθονης. Ισχυει??

Η τιμη του dpi επηρεαζει το μεγεθος των εικονιδιων και γενικα ολου του συστηματος. Το να κατεβασεις το dpi ειναι σαν να ανεβαζεις την αναλυση του υπολογιστη σου.

Κατω απο 133 dpi ενεργοποιειται το tablet mode.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω με Proxy ισπανιας να μπω στο play store αλλα δεν βρισκω που ειναι η φορμα για να βαλω το μειλ και να μου στειλουν οταν θα ειναι διαθεσιμο... μπορει κανεις να βοηθησει...!?!

Δεν υπαρχει συστημα ειδοποιησης. Υπηρξε για ενα μικρο διαστημα στην αρχη αλλα οχι πλεον.

Αυτο με τα dpi που λετε τι κανει αλλαζοντας τα? Επισης καπου ακουσα οτι εδωσε αναβαθμιση η google και βελτιωνει το μαυρο της οθονης. Ισχυει??

Η τιμη του dpi επηρεαζει το μεγεθος των εικονιδιων και γενικα ολου του συστηματος. Το να κατεβασεις το dpi ειναι σαν να ανεβαζεις την αναλυση του υπολογιστη σου.

Κατω απο 133 dpi ενεργοποιειται το tablet mode.

 

 

 

Οταν αλλαχτει το dpi ενδεχεται να υπαρχουν προβληματα συμβατοτητας με εφαρμογες. Αλλες να μην ανοιγουν ( σπανιο ) ενω αλλες δεν τις δειχνει το Play σαν συμβατες με την συσκευη σου και δεν σε αφηνει να τις κατεβασεις ή να τις αναβαθμισεις ( αυτο εχει συμβει και σε εμενα και σε αρκετους αλλους ) .

 

edit: double ποστ καταλαθος. αν ειναι ευκολο σβηστε το προηγουμενο. Thanks.

Edited by Totos
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από εχθές στα χέρια μου. Στοιβαρή κατασκευή, πολύ όμορφο και ωραία αίσθηση στο χέρι. Η οθόνη του χορταστική (για εμένα προσωπικά). Ερχόμενος από το Desire και παρόλο που λόγω δουλειάς έχω δουλέψει με αρκετά άλλα κινητά, το κινητό μου φαίνεται ότι πετάει. Δεν το νιώθω να κολλάει/κολώνει πουθενά :D:D:lol::). Να δούμε αν θα συνεχίσει έτσι. Η όλη εμπειρία πάντως είναι άψογη.

Το περίεργο που συνέβη ήταν ότι ενώ είχα παραγγείλει ένα 16αρι και ένα 8άρι (αφού αρχικά δεν σε άφηναν να πάρεις περισσότερα 16άρια - πλέον μπορείς να παραγγείλεις μέχρι 2), το 16άρι έλεγε χρόνο παράδοσης 1-2 εβδομάδες και το 8άρι 4-5. Παρόλα αυτά ήρθαν και τα δυο μαζί μέσα σε 2 μέρες!!! Και το ίδιο ακριβώς συνέβη σε έναν συνάδελφο που παραγγείλαμε μαζί!!! (γερμανικό play store)

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα είναι πολύ ευχάριστα και από την δική μου πλευρά!

Παραγγελία της Τρίτης για 16αρι μέσω playstore uk χτες έστειλε μήνυμα ΄΄Your order on Google Play has shipped΄΄ σήμερα λοιπόν αναφέρει στο τραγκιγκ ΄΄Out for delivery between the hours of 09:00 - 18:00΄΄ οπότε λογικά μέχρι την Τετάρτη θα το έχω στα χέρια μου:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα 5/12 από Γερμανία. Θα δείξει :-P

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

 

Για τον φίλο που είναι σε δίλλημα: αν το πρόβλημά σου είναι τα χρήματα (και να μην κρεμάσεις τον γνωστό σου), κανόνισε να σου τα δώσει κάποιος από εδώ και να του πουλήσεις το τηλέφωνο, θα βρεις εύκολα ενδιαφερόμενους.

 

Το Note δεν συγκρίνεται με κάποια άλλη συσκευή, είναι ξεχωριστή κατηγορία λόγω μεγέθους κυρίως.

 

 

ΥΓ: υπάρχουν και τα pm's ;)

Παιδιά θέλω να το ξεκαθαρίσω λίγο αυτό το θέμα για να μην δημιουργούνται παρανοήσεις.Ίσως δεν ήμουν σαφής.Είμαστε δύο άτομα σε αναμονή,που είμαστε φίλοι και κάνουμε παρέα.Ο τρίτος κοινός φίλος βρίσκεται στην Αγγλία και θα έχει το Nexus.Μας ενημέρωσε και τους δύο, απλά έθεσε εμένα πρώτο σε προτεραιότητα.Αν δεν το πάρω εγώ θα το πάρει ο άλλος.Οποιαδήποτε άλλη κίνηση θα ήταν ''ρίξιμο'' στον εδώ κολλητό.Ευχαριστώ για την κατανόηση.:)

Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω τα μεγάλα κεφάλια του forum αν υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν οδηγοί για root και πέρασμα rom στο Nexus(για όσους θέλουν)ή αν όλα θα υπάρχουν εδώ μέσα(και όσοι ψάχνουν στο xda).
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα είναι πολύ ευχάριστα και από την δική μου πλευρά!

Παραγγελία της Τρίτης για 16αρι μέσω playstore uk χτες έστειλε μήνυμα ΄΄Your order on Google Play has shipped΄΄ σήμερα λοιπόν αναφέρει στο τραγκιγκ ΄΄Out for delivery between the hours of 09:00 - 18:00΄΄ οπότε λογικά μέχρι την Τετάρτη θα το έχω στα χέρια μου:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ενημέρωση: Εγινε ήδη η παραλαβή στην Αγγλία :) Αύριο ή το αργότερο την Δευτέρα ταξιδεύει για Ελλάδα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου, επιτέλους..:up::up::up::up::up::up:

προβλέπω από Δευτερα έχει να γίνει ο κακός χαμός με τις νέες ταύλες να καταφθάνουν στα χέρια μας :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις που μπορούμε να παραγγείλουμε bumper εκτός απο google?

2-3 ΣΕΛΊΔΕς πριν ένας φίλος πόσταρε ένα Link που σε στέλνει στο amazon, εγώ από εκεί έκανα παραγγελία με παράδοση 4 ημέρες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το usb otg.Στην σελίδα της η google έγραφε πριν λίγες ημέρες ότι μπορούν να συνδεθούν με usb ποντίκια,πληκτρολόγια κτλ.Tελικά άλλαξαν το usb σε bluetooth σύνδεση http://support.google.com/nexus/bin/answer.py?hl=en&answer=2809827&topic=2809758&ctx=topic
Link to comment
Share on other sites

Η Google άλλαξε τη σελίδα του nexus 4 support και πλέον γράφει:

"You can connect a keyboard, mouse, or even a joystick or other input device to your phone via Bluetooth and use it just as you would with a PC. USB is not supported for connecting such devices."

 

link: http://support.google.com/nexus/bin/answer.py?hl=en&answer=2809827&topic=2809758&ctx=topic

 

Οπότε δε θα υπάρξει επίσημη υποστήριξη για USB on the go. Τόσος κόσμος πήρε το 8άρι nexus μόνο και μόνο με το σκεπτικό ότι θα μπορεί να συνδέσει φλασάκι για έξτρα αποθηκευτικό χώρο και η google απλά άλλαξε το support page χωρίς να βγάλει καν μια ανακοίνωση. Μεγάλη πατάτα εκ μέρους της Google :mad:

 

Το ερώτημα τώρα είναι αν κάποιος developer μπορεί να ενεργοποιήσει το usb on the go έστω και με χρήση powered usb hub, ή αν είναι αδύνατο να λειτουργήσει.

 

Edit: Με πρόλαβε ο bbbb

Link to comment
Share on other sites

2-3 ΣΕΛΊΔΕς πριν ένας φίλος πόσταρε ένα Link που σε στέλνει στο amazon, εγώ από εκεί έκανα παραγγελία με παράδοση 4 ημέρες

 

 

εισαι σιγουρος πως δεν εννοεις αυτο που ειχα ανεβασει εγω?ελεγε διαθεσιμοτητα απο 30 Δεκεμβριου ομως....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...