Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλος απο αγγλια μου εχει παραγγειλει 2 16αρια και ενω εγραφε 4-5 βδομαδες παραδοση το ενα ηδη το εχει στα χερια του.Το δευτερο δεν το στειλαν ακομα αν και η παραγγελια εγινε την ιδια ωρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως αυτo πoυ μoυ εκανε εντυπωση πριν λιγo ειναι oτι πριν 4-5 μερες στo ebay εβλεπες πoλυ λιγα κoμματια πρoς πωληση.Τωρα αν μπειτε στo ebay γινεται κυριoλεκτικα της π@@@@ας απo Ν4.Τι εγινε ρε παιδια?Επεσαν oλoι και τα εξαφανισας απo τo play store για να τα πoυλησoυν με καπελo στo ebay?Τα περισσoτερα παντως στελνoνται μoνo σε US και oχι Worldwide.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Οχι, πρέπει να γίνει παραλαβή από το κατάστημα.

 

ωραια....δηλαδη οποιος δεν εχει γνωστο στο εξωτερικο.....

πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι θα πωλειται τοσο ακριβοτερα στην ελλαδα απο την ιδια την lg

στο amazon αν βγει θα βγει παλι με κανα καπελο;

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι θα πωλειται τοσο ακριβοτερα στην ελλαδα απο την ιδια την lg

 

Τι καινoυργιo κυκλoφoρησε στην ελλαδα φιλε μoυ και δεν ηταν ΥΠΕΡτιμoλoγημενo?Μια ζωη ετσι θα γινεται.Ξαφνικα εδω εχoυμε λειτoυργικα εξoδα για τα καταστηματα και ενα σωρo αλλες λαλακιες λες και στo εξωτερικo δεν τα εχoυν αυτα.Μια ζωη ψαρoκωσταινα η ελλαδιτσα.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως απο πολλους σε εξωτερικο κ ελλαδα εγινε εμποριο κ ευκαιρια για χρημα...με αποτελεσμα να μη μπορει να το αποκτησει πολυς κοσμος
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τι καινoυργιo κυκλoφoρησε στην ελλαδα φιλε μoυ και δεν ηταν ΥΠΕΡτιμoλoγημενo?Μια ζωη ετσι θα γινεται.Ξαφνικα εδω εχoυμε λειτoυργικα εξoδα για τα καταστηματα και ενα σωρo αλλες λαλακιες λες και στo εξωτερικo δεν τα εχoυν αυτα.Μια ζωη ψαρoκωσταινα η ελλαδιτσα.

 

εχεις δικιο αμαν πια:mad:

τουλαχιστον υπαρχει περιπτωση να το δουμε στο amazon στην τιμη του google play η οχι;

 

δυστυχως απο πολλους σε εξωτερικο κ ελλαδα εγινε εμποριο κ ευκαιρια για χρημα...με αποτελεσμα να μη μπορει να το αποκτησει πολυς κοσμος

 

ακριβως.οι περισσοτεροι εκμεταλλευτηκαν αυτο και τους βλεπεις να τα πουλανε με καπελα 100-200ευρω στο ebay

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο αμαν πια:mad:

τουλαχιστον υπαρχει περιπτωση να το δουμε στο amazon στην τιμη του google play η οχι;

 

θα το δουμε πιθανολογω σε τιμη 40-60€ πανω απο το play store, αλλα μετα τον Γεναρη που θα εχει ξεμπλοκαρει η μεγαλη ζητηση.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πρωσωπικα ενα πραγμα με ενoχλει αφανταστα.Τo oτι δεν υπαρχει επισημη ενημερωση απo πoυθενα.Ουτε για την τιμη αλλα ακoμη περισσoτερo για τo ΠΟΤΕ θα ερθει Ελλαδα.Δηλαδη αν καπoιoς απo LG μερια η ακoμα και η google ελεγε επισημα παντα oτι ξερεται τo Ν4 θα κυκλoφoρησει στην ευρωπη (και στην ελλαδα κατα συνεπεια) τoν Γεναρη και η τιμη θα ειναι μεταξυ 400€ και 500€ θα ηταν τoσo κακo πια?Τι εχoυν να κερδισoυν απo αυτo δεν ξερω.Εκτoς αν εχoυν βγει και oι ιδιoι εκτoς πρoγραμματoς.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποιο είναι το κριτήριο που το στέλνουν; Δεν μπορώ να καταλάβω. Εμένα το έκλεισαν στο play όταν έγραφε 1-2 εβδομάδες και ακόμα τίποτα.....Άι σιχτίρ θα πάω να πάρω το....lumia:lol::lol:

Have faith my friend!! Δεν μπορεί θα σου έρθει κι εσένα, αλλά να σε δω με Lumia και τί στον κόσμο. Ειδικά το κιτρινακι, τρελά λέμε :p:p

Εμενα πρωσωπικα ενα πραγμα με ενoχλει αφανταστα.Τo oτι δεν υπαρχει επισημη ενημερωση απo πoυθενα.Ουτε για την τιμη αλλα ακoμη περισσoτερo για τo ΠΟΤΕ θα ερθει Ελλαδα.Δηλαδη αν καπoιoς απo LG μερια η ακoμα και η google ελεγε επισημα παντα oτι ξερεται τo Ν4 θα κυκλoφoρησει στην ευρωπη (και στην ελλαδα κατα συνεπεια) τoν Γεναρη και η τιμη θα ειναι μεταξυ 400€ και 500€ θα ηταν τoσo κακo πια?Τι εχoυν να κερδισoυν απo αυτo δεν ξερω.Εκτoς αν εχoυν βγει και oι ιδιoι εκτoς πρoγραμματoς.

Κανονικά έτσι έπρεπε να γίνει, να υπάρχει δηλαδή μια επίσημη ενημέρωση. Το θέμα είναι ότι δεν υπήρξε καν ενημέρωση και στις χώρες με Google Play. Εγώ προσωπικά έχω μάθει από την επαγγελματικη μου εμπειρία να μην αφήνω στο σκοτάδι πάντως μελλοντικούς μου πελάτες και πόσο μάλλον ψημενους! Όποτε αν ήμουν LG Hellas μια ωραία ανακοίνωση κάπως, με κάποιο τρόπο θα την έκανα..

Link to comment
Share on other sites

Have faith my friend!! Δεν μπορεί θα σου έρθει κι εσένα, αλλά να σε δω με Lumia και τί στον κόσμο. Ειδικά το κιτρινακι, τρελά λέμε :p:p

 

Κανονικά έτσι έπρεπε να γίνει, να υπάρχει δηλαδή μια επίσημη ενημέρωση. Το θέμα είναι ότι δεν υπήρξε καν ενημέρωση και στις χώρες με Google Play. Εγώ προσωπικά έχω μάθει από την επαγγελματικη μου εμπειρία να μην αφήνω στο σκοτάδι πάντως μελλοντικούς μου πελάτες και πόσο μάλλον ψημενους! Όποτε αν ήμουν LG Hellas μια ωραία ανακοίνωση κάπως, με κάποιο τρόπο θα την έκανα..

 

+1 ευθυμη.Στην τελικη αν τo καλoσκεφτεις δεν θα αλλαζε και τιπoτα αν τo εκαναν.Ισως και να ηταν πρoς ωφελoς δικo τoυς.Εγω για παραδειγμα πoυ εχω απoφασισει να παρω κινητo στις γιoρτες αν ειχα την επισημη ενημερωση η θα περιμενα να τo αγoρασω αν με συμφερει η αν oχι θα κoιτoυσα κατι αλλo.Απλα πραγματα νoμιζω.Kαι μια απoρια.Πως εξηγειται τo oτι ενω πρoς τo παρων ειναι διαθεσιμo ΜΟΝΟ απo τo store στην αγγλια τo δινει και η Ο2 απ oτι διαβασα.

Edited by xxSAKISxx

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

επιτηδες δε λενε...για να μη ξερεις τιμες κ ποτε θα ερθει ελλαδα μην τυχον κ αγορασεις απο εξωτερικο.σε εχουν δλδ στο περιμενε και εσυ δεν αγοραζεις
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα απο Google Play δεν θα ερθει.

Μονο απο LG και τιμη στο θεο.

Ηδη υπαρχουν οι ενδειξεις απο carphonewarehouse, Ο2 κλπ.

Ενημερωση στο UK τουλαχιστον υπηρξε μια χαρα, δε ξερω που ειδατε την ελειψη ενημερωσης.

Απο Φεβρουαριο θα εχουν ξεκολλησει ολες οι παραλαβες.

Αφου pre-buy εγινε, τοτε θα παραλαβουν.

Τωρα τα backorders ειναι αλλο θεμα αλλα δεν διαχειριζεται η google τιποτα απο αυτα που συζητατε.

Btw μου ηρθε χθες και το δευτερο bumperακι, ειναι εξαιρετικη κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη κι εγώ ελπίζω πως θα έρθει τελικά. Όσο περνάει ο καιρός η διαθεσιμότητα θα είναι μεγαλύτερη. Έπρεπε όμως να υπάρχει ενημέρωση από την LG. Το μόνο που μένει είναι να έρθει και Ελλάδα μόνο και μόνο για το service....Γι' αυτό παραδέχομαι τη samsung, αν ήταν ήδη θα το είχαν στην εδώ σελίδα τους! Στην LG κοιμούνται!! Εσύ τώρα Ευθύμη, βγάλε την κιθάρα στην επιφάνεια να τη δουλέψουμε γιατί θα έρθει και το S4 και πρέπει να είμαστε έτοιμοι:lol::lol:

Θα έρθει και εσείς θα το χαρείτε ακόμα παραπάνω!! Τώρα αρχίζουν και το παίρνουν στα χέρια τους οι devs οπότε τώρα αρχίζει σιγά σιγά το πάρτι.. Σήμερα το πήρε κι ο Franco, ως τώρα δούλευε στα "τυφλά". Γενικά η συσκευή είναι απίστευτα γρήγορη και smooth.. Smooth as it gets baby :D

Link to comment
Share on other sites

.Τωρα αν μπειτε στo ebay γινεται κυριoλεκτικα της π@@@@ας απo Ν4.Τι εγινε ρε παιδια?Επεσαν oλoι και τα εξαφανισας απo τo play store για να τα πoυλησoυν με καπελo στo ebay?.

 

μαγος εισαι????? εδω εκατσα σε μια δημοπρασια μεχρι τα 458 € ( μεχρι τοσα θα εδινα για smartphone) και τελικα πουληθηκε 580€!!!!

 

ο τυπος που το πουλαγε ειχε 4 Ν4 !!! αυτος πως διαολο προλαβε και πηρε 4 κιολας???

και εμεις στο αγγουρι.....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

καλα ειναι να τρελενεσαι.....δεν θα επρεπε να ειχε κανει κατι η google γι'αυτο;δηλαδη αλλοι θα θυσαυρισουν πουλωντας ενα κινητο που το πηραν 350ευρω τοσο παραπανω;

 

θα το δουμε πιθανολογω σε τιμη 40-60€ πανω απο το play store, αλλα μετα τον Γεναρη που θα εχει ξεμπλοκαρει η μεγαλη ζητηση.

 

μακαρι να το δουμε και ας ειναι και με τετοια τιμη.απο αυτα που θα ζητησουν εδω......

Link to comment
Share on other sites

Απo την μια λεω τα χριστoυγεννα θα παρω τo galaxy nexus γυρω στα 300€ μπoρει και πιo κατω.Απo την αλλη λεω να κανω υπoμoνη μεχρι και τoν γεναρη για τo Ν4 αλλα ΑΠΟKΛΕΙΕΤΑΙ να τo βρω 350-400€.Πω πω ρε π@@@τη μπερδεμα.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι να τρελενεσαι.....δεν θα επρεπε να ειχε κανει κατι η google γι'αυτο;δηλαδη αλλοι θα θυσαυρισουν πουλωντας ενα κινητο που το πηραν 350ευρω τοσο παραπανω;

 

Nα κάνει τί δηλαδή;;; :lol: Αυτά συμβαίνουν παντού στον κόσμο. Τι περιμένεις να κλείσει η Google το ebay πχ; Επειδή δεν υπήρχαν πολλά αποθέματα έβαλε περιορισμούς 1 με 2 μαξιμουμ συσκευές ανά λογαριασμό, δεν μπορούσε να κάνει κάτι άλλο.

Παιδιά γενικά χαλαρώστε λίγο, όλοι περιμέναμε άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο. Δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου (ελπίζω να το έχω στα χέρια μου πριν τις 21/12 :p:lol:)

 

350€ θα έχει μόνο από play store, οπουδήποτε αλλού ξεχάστε το. Από 400-500 θα παίξει, ενδεχομένως και παραπάνω σε τριτοκοσμικές χώρες όπως η δική μας. Οπως είπε και ο φίλος g47 ενημέρωση έχει υπάρξει. Στην Ελλάδα που δεν υπολογίζεται από κανένα και έχει μερίδιο πιο μικρό και από τις πιθανότητες της ΑΕΚ για πρωτάθλημα ποιός θα ασχοληθεί;

 

Οσο για την τιμολόγηση δεν μου φαίνεται απίθανο, όπως έχει δεσμεύσει η Google την LG για την τιμή χώμα του play store, να έχουν βάλει ένα deadline (2 μήνες πχ) όπου μετά θα παίζει μπάλα εξ'ολοκλήρου η LG και θα το δίνει σε ότι καταστήματα θέλει όσο θέλει. Μπορεί να το φέρει 420€ πχ Ελβετία και 650€ Ελλάδα, όπως γίνεται και με το iPhone που έχουμε την υψηλότερη τιμή πώλησης παγκοσμίως.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο ebay βρήκα αυτό εδώ (http://viewitem.eim.ebay.gr/GOOGLE-NEXUS-4-LG-E960--16-GB-FACTORY-UNLOCKED-NEW-SEALED-SHIPS-WORLDWIDE-TODAY/261138969734/item) που είναι σε σχετικά καλή τιμή και στέλνει worldwide από ότι λέει. αν και το ebay μου βγάζει πάνω πάνω μήνυμα "Ο πωλητής δεν στέλνει προϊόντα στη χώρα σας" για κάποιο λόγο.. Η αλήθεια είναι από ebay δεν ξέρω γενικά τι παίζει το παραθέτω για όποιον ενδιαφέρεται...

 

edit: μόλις είδα και αυτό (http://viewitem.eim.ebay.gr/BNIB-LG-GOOGLE-NEXUS-4-E960-8GB-ANDROID-FACTORY-UNLOCKED-GSM-NEW-SIMFREE/290826716682/item) και τρελάθηκα! 615 το 8αρι! Δηλαδή θα το πάρει κανείς από αυτόν?!

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

θα το δουμε πιθανολογω σε τιμη 40-60€ πανω απο το play store, αλλα μετα τον Γεναρη που θα εχει ξεμπλοκαρει η μεγαλη ζητηση.

Μακαρι αν και πολυ αισιοδοξη αποψη...!! (Στα media markt γερμανιας παντως ειναι 35€ παραπανω μονο..!!)

καλα ειναι να τρελενεσαι.....δεν θα επρεπε να ειχε κανει κατι η google γι'αυτο;δηλαδη αλλοι θα θυσαυρισουν πουλωντας ενα κινητο που το πηραν 350ευρω τοσο παραπανω;

Ενταξει... κι αυτοι που θα δωσουν τοσα λεφτα φταινε με την ιδια λογικη...!! Ειναι δικαιωμα του καθενος να πουλαει οσο θελει οτι θελει... το αν θυσαυρισει σημαινει οτι καποιος του τα σκαει... :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνει τί δηλαδή;;; :lol: Αυτά συμβαίνουν παντού στον κόσμο. Τι περιμένεις να κλείσει η Google το ebay πχ; Επειδή δεν υπήρχαν πολλά αποθέματα έβαλε περιορισμούς 1 με 2 μαξιμουμ συσκευές ανά λογαριασμό, δεν μπορούσε να κάνει κάτι άλλο.

Παιδιά γενικά χαλαρώστε λίγο, όλοι περιμέναμε άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο. Δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου (ελπίζω να το έχω στα χέρια μου πριν τις 21/12 :p:lol:)

 

350€ θα έχει μόνο από play store, οπουδήποτε αλλού ξεχάστε το. Από 400-500 θα παίξει, ενδεχομένως και παραπάνω σε τριτοκοσμικές χώρες όπως η δική μας. Οπως είπε και ο φίλος g47 ενημέρωση έχει υπάρξει. Στην Ελλάδα που δεν υπολογίζεται από κανένα και έχει μερίδιο πιο μικρό και από τις πιθανότητες της ΑΕΚ για πρωτάθλημα ποιός θα ασχοληθεί;

 

Οσο για την τιμολόγηση δεν μου φαίνεται απίθανο, όπως έχει δεσμεύσει η Google την LG για την τιμή χώμα του play store, να έχουν βάλει ένα deadline (2 μήνες πχ) όπου μετά θα παίζει μπάλα εξ'ολοκλήρου η LG και θα το δίνει σε ότι καταστήματα θέλει όσο θέλει. Μπορεί να το φέρει 420€ πχ Ελβετία και 650€ Ελλάδα, όπως γίνεται και με το iPhone που έχουμε την υψηλότερη τιμή πώλησης παγκοσμίως.

 

Γι αυτό σε πολλές χώρες δεν θα γίνει καθόλου εισαγωγή. Ποιος πάροχος θα το φέρει τέλος Γενάρη όταν ξέρει ότι μέχρι το Πασχα που θα ξαναζεσταθεί η αγορά θα μπορει καθένας να το βρει στα e-shops σε τιμές play store.

Οι Ιταλοί ήδη το ανακοίνωσαν.

Για μένα ακόμα και το Πάσχα να το πάρει κάποιος αν είναι στα 350Ε αξίζει. Αρκεί να μπορεί να συμβιβαστεί με τις ελλείψεις του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι να τρελενεσαι.....δεν θα επρεπε να ειχε κανει κατι η google γι'αυτο;δηλαδη αλλοι θα θυσαυρισουν πουλωντας ενα κινητο που το πηραν 350ευρω τοσο παραπανω;

 

Παιδιά...Ονομάζεται ελεύθερη αγορά.

 

Μακαρι αν και πολυ αισιοδοξη αποψη...!! (Στα media markt γερμανιας παντως ειναι 35€ παραπανω μονο..!!)

 

45€ :)

 

Aναζητώντας ένα όμορφο bumper...Πρέπει να είμαι ο μόνος προβληματικός που μέχρι τώρα δε του αρέσει ΚΑΝΕΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...Ονομάζεται ελεύθερη αγορά.

 

 

 

45€ :)

 

Aναζητώντας ένα όμορφο bumper...Πρέπει να είμαι ο μόνος προβληματικός που μέχρι τώρα δε του αρέσει ΚΑΝΕΝΑ.

 

Θελω να βρω το γνησιο. Μου αρεσει πολυ. Υπαρχει και τιποτ αλλο σε bumper?

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...Ονομάζεται ελεύθερη αγορά.

 

συγγνωμη για το offtopic , αλλα μαλλον εχεις παρεξηγησει κατι με τον ορο αυτο...

οταν καποιος αγοραζει κατι 350 ευρω και μετα ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΕΤΑΙ (απο πριν το γνωριζε δηλαδη) μια κατασταση ελλειψης της αγορας και το πουλαει περισσοτερο απο την αρχικη του τοτε αυτο ειναι παρανομο πολυ απλα... (ποσο μαλλον με τιμες περιπου 60+% παραπανω απο την τιμη αγορας)

πολυ απλα γιατι βγαζει ΜΑΥΡΑ χρηματα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...