Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ποσο πιστευετε να φερει το Media Μarkt το Ν4 στην Ελλαδα με ιδια τιμη με της Γερμανιας...?!?! Κι εαν οχι... και παει γενικα γυρω στα 500€... μεχρι το πασχα θα εχει παει κανα 400αρι στα σκρουτζομαγαζα....?!?! :/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ποσο πιστευετε να φερει το Media Μarkt το Ν4 στην Ελλαδα με ιδια τιμη με της Γερμανιας...?!?! Κι εαν οχι... και παει γενικα γυρω στα 500€... μεχρι το πασχα θα εχει παει κανα 400αρι στα σκρουτζομαγαζα....?!?! :/

 

δεν εχετε κουραστει να πιστευεται οτι θα δειτε στην ελλαδα το nexus 4 16GB στα 350, και γενικα τιμες play store στα προιοντα της google στην ελλαδα, με ποιο σκεπτικο ??? εχει η ελλαδα play store και δεν το ξερουμε ?? Η μηπως πιστευεται οτι η ελλαδα ειναι σημαντικη χωρα απο πλευρας μεγεθους, εμποριου κτλ ?? Αυτα ξεχαστετα. Η τιμη του nexus 7 16GB η πιο χαμηλη τιμη του ειναι στα 265 ευρω στα σκρουτζομαγαζα , μετα απο 5 μηνες κυκλοφοριας απο το play store, οπου το πουλαει στα 199 ευρω στην Γερμανια, Ισπανια και Γαλλια.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

δεν εχετε κουραστει να πιστευεται οτι θα δειτε στην ελλαδα το nexus 4 16GB στα 350, και γενικα τιμες play store στα προιοντα της google στην ελλαδα, με ποιο σκεπτικο ??? εχει η ελλαδα play store και δεν το ξερουμε ?? Η μηπως πιστευεται οτι η ελλαδα ειναι σημαντικη χωρα απο πλευρας μεγεθους, εμποριου κτλ ?? Αυτα ξεχαστετα. Η τιμη του nexus 7 16GB η πιο χαμηλη τιμη του ειναι στα 265 ευρω στα σκρουτζομαγαζα , μετα απο 5 μηνες κυκλοφοριας απο το play store, οπου το πουλαει στα 199 ευρω στην Γερμανια, Ισπανια και Γαλλια.

 

Εγω το λεω με το σκεπτικο οτι θα ειναι ιδιο μαγαζι (Media Markt) και εφοσον το πουλαει τοσο Γερμανια γιατι οχι και εδω...!? (395€ το εχει και οχι 350€...)

Επιπλεον οταν ανακοινωθηκε και ηρθε Ελλαδα το Nexus 7 16GB δεν ειχε ανακοινωθει το 32GB, οποτε και η τιμή του ηταν πιο ψηλα από τωρα...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο πιστευετε να φερει το Media Μarkt το Ν4 στην Ελλαδα με ιδια τιμη με της Γερμανιας...?!?! Κι εαν οχι... και παει γενικα γυρω στα 500€... μεχρι το πασχα θα εχει παει κανα 400αρι στα σκρουτζομαγαζα....?!?! :/

 

Κανείς δεν μπορεί να απαντήσει και μόνο σενάρια μπορούμε να κάνουμε και χωρίς ουσία κιόλας. Κανείς δεν μπορεί να σου πει πότε θα έρθει, σε τι τιμή θα έρθει και αν και πόσο θα πέσει μέχρι το Πάσχα!

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Στο review του pocketnow λένε ότι η οθόνη είναι κάπως unresponsive. Και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα όταν το συγκρίνει με το παλιό nexus. Εσάς πως σας φαίνεται το touch?

Να και το βιντεάκι

κοιτάξτε στο 12 λεπτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μπορεί να απαντήσει και μόνο σενάρια μπορούμε να κάνουμε και χωρίς ουσία κιόλας. Κανείς δεν μπορεί να σου πει πότε θα έρθει, σε τι τιμή θα έρθει και αν και πόσο θα πέσει μέχρι το Πάσχα!

 

Μην βαρατε ρε παιδες... :p δεν απαιτησα να μου πειτε τι θα γινει... απλα καποια επτιμηση μηπως εχει ακουσει κανεις κατι η εχει διαβασει κατι κτλ...!!

Link to comment
Share on other sites

Στο review του pocketnow λένε ότι η οθόνη είναι κάπως unresponsive. Και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα όταν το συγκρίνει με το παλιό nexus. Εσάς πως σας φαίνεται το touch?

Να και το βιντεάκι

κοιτάξτε στο 12 λεπτό.

Είναι καθαρά θέμα του chrome και το παρατήρησα κι εγώ όταν ήμουν στοκ. Με τον Dolphin δεν υπάρχει τέτοιο θέμα και σε καμία περίπτωση δεν έχει κάποιο πρόβλημα το touch responsiveness της συσκευής :)

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Όταν μπορείς να το αγοράσεις στα 350 οτιδήποτε άλλο δεν είναι ευκαιρία. Το αν θέλει τελικά η Google να κρατήσει τις οποίες ισορροπίες έχει στο μυαλό της είναι άλλο θέμα. Κανονικά νομίζω πως όλοι όσοι περιμένουν αυτήν την συσκευή θα έπρεπε να κοιτάξουν αλλού, μόνο και μόνο για να δηλώσουν στην Google πως διαφωνούν με αυτήν την πολιτική. Αν μπορείς να το δίνεις στα 350 καλώς, αν όχι (είναι δικαίωμα της να το δίνει όσο θέλει) μην το κάνεις. Εγώ γιατί πρέπει να μπω σε αυτό το παιχνίδι; Αν η Google δεν θέλει μια, εγώ δεν θέλω δέκα. Έχει και αλλού πορτοκαλιές. Στην εποχή που ζούμε σιγά μην παρακαλάω τον οποιοδήποτε, που θα ακουμπάω τα ωραία μου λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Τι θα λέγατε να ανοιχτεί ένα άλλο θέμα που θα ονομάζεται "Δεν δέχομαι να δώσω ούτε ένα ευρώ παραπάνω για το Ν4 αλλά δέχομαι να δώσω 600+ για καποιο ανταγωνιστικό παρόλο που ξέρω πως κανένα smartphone δεν αξίζει τα υπέρογκα ποσά αυτά" γιατί το Ν4 το έχουμε πάρει 4-5 άτομα οπότε κρίμα είναι 7/10 ποστς να είναι του προαναφερθέν τύπου, 2/10 να είναι του πότε θα ξαναβγει στοκ και μόλις το 1/10 να αφορά το τηλ. αυτό καθευατό.

 

Νταξ, το εξαντλήσαμε, το υπερκαταλάβαμε, ΔΕΝ θα δινατε παραπάνω από 350. Move on και μην τα δώσετε!

 

Τα τεστάκια τα έτρεξα και εγώ από την πρώτη εβδομάδα κιόλας για την θερμοκρασία και πάνω από 40 βαθμά ΔΕΝ είχε ανέβει οπότε έκρινα λογικό να μην το αναφέρω καν.

 

Θα σταθώ λιγο στο ποστ του Ευθύμη σχετικά με τα χρώματα και αυτό διότι εμένα μου φαίνονται πολύ άσπρα, όχι ξεπλυμμένα, αλλά σίγουρα δεν υπάρχει η "ζεστή κιτρινίλα" που είχε το RAZR και η οποία προσωπικά μου άρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Στο checker πάντως δεν δείχνει τον Καναδά να έχει stock.

 

Η μόνη μου απορία είναι γιατί δεν δέχεται το playstore προπαραγγελίες.Και να σου λέει:περίπου σε 2 μήνες θα το παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα λέγατε να ανοιχτεί ένα άλλο θέμα που θα ονομάζεται "Δεν δέχομαι να δώσω ούτε ένα ευρώ παραπάνω για το Ν4 αλλά δέχομαι να δώσω 600+ για καποιο ανταγωνιστικό παρόλο που ξέρω πως κανένα smartphone δεν αξίζει τα υπέρογκα ποσά αυτά" γιατί το Ν4 το έχουμε πάρει 4-5 άτομα οπότε κρίμα είναι 7/10 ποστς να είναι του προαναφερθέν τύπου, 2/10 να είναι του πότε θα ξαναβγει στοκ και μόλις το 1/10 να αφορά το τηλ. αυτό καθευατό.

 

Νταξ, το εξαντλήσαμε, το υπερκαταλάβαμε, ΔΕΝ θα δινατε παραπάνω από 350. Move on και μην τα δώσετε!

 

 

Μάλλον δεν κατάλαβες.

Μπορείς αν θες να δώσεις και 1.000. Ευκαιρία όμως δεν το λες.

Όσο το ανοιχτεί άλλο θέμα, νομίζω πως μόνος σου έδωσες την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Στο review του pocketnow λένε ότι η οθόνη είναι κάπως unresponsive. Και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα όταν το συγκρίνει με το παλιό nexus. Εσάς πως σας φαίνεται το touch?

Να και το βιντεάκι

κοιτάξτε στο 12 λεπτό.

 

Η διαφορα του ασπρου στο ενα κινητο με το αλλο ειναι ετσι οντως ή η συσκευη η συγκεκριμενη (Ν4) εχει κιτρινωπη οθόνη...?!?!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα του ασπρου στο ενα κινητο με το αλλο ειναι ετσι οντως ή η συσκευη η συγκεκριμενη (Ν4) εχει κιτρινωπη οθόνη...?!?!

Το είδα κι εγώ αυτό αλλά μάλλον έχει πολύ χαμηλά την φωτεινότητα στο n4 του video.. Δεν έχει καμία κιτρινίλα και τα λευκά είναι χλωρίνη klinex έστω και με φωτεινότητα στην μέση :)

Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ αυτό αλλά μάλλον έχει πολύ χαμηλά την φωτεινότητα στο n4 του video.. Δεν έχει καμία κιτρινίλα και τα λευκά είναι χλωρίνη klinex έστω και με φωτεινότητα στην μέση :)
Τέρμα την έχει βάλει και στα 2 από την αρχή του video. Πάντως εμένα δε με χαλάει αυτή η λίγο πιο κιτρινωπή απόχρωση, έχω συνηθίσει και από το xperia S :p
Link to comment
Share on other sites

Τέρμα την έχει βάλει και στα 2 από την αρχή του video. Πάντως εμένα δε με χαλάει αυτή η λίγο πιο κιτρινωπή απόχρωση, έχω συνηθίσει και από το xperia S :p

Τότε κάτι δεν πάει καλά με την οθόνη της συσκευής του.. Προφανώς!!

 

Μόλις πέρασα την rasbeanjelly και έχει απίστευτα μαύρα, δεν ξέρω πως το κατάφερε ο dev.. Λες και μεταμορφωθηκε σε amoled η οθόνη :D

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα την έχει βάλει και στα 2 από την αρχή του video. Πάντως εμένα δε με χαλάει αυτή η λίγο πιο κιτρινωπή απόχρωση, έχω συνηθίσει και από το xperia S :p

 

Δεν ειναι ωραιο αυτο το κιτρινωπο.... :/

Οι κατοχοι του Ν4 εχουν παρατηρησει το φαινομενο με το μωβιασμα των φωτογραφιων σε εντονη πηγη φωτός..?!!?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να συνοψίσουμε λίγο για εμάς που απλά θέλουμε το N4:

 

- Μπορείς να το πάρεις από Αμέρικα αν έχεις γνωστό.

- Μπορείς να το πάρεις από Αμέρικα χρησιμοποιώντας ψεύτικη διεύθυνση από sites όπως: http://global-express.us/faq.php

- Μπορείς να κάνεις προ-παραγγελία σε ένα εκ των Media Markt (DE), NegriElectronics (US, FedEx)...

 

Τέλως μπορούμε να βλέπουμε ενδεικτικά το stock από εδώ: http://www.n4checker.com/

 

Ξεχνάω κάτι; :rolleyes:

 

Eχει καταλάβει, γνωρίζει κανείς εάν κάνεις προπαραγγελία σε mediamarkt στην Γερμανία αν στο στέλνει Ελλάδα ή πρέπει να έχεις άτομο εκεί για να το παραλάβει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε είναι δύσκολο να το βγάλετε καμία φωτογραφία(SLR) δίπλα σε κάποιο με αμολεδ, να δούμε το λευκό και το μαύρο? Επίσης και μια μέσα στο μενού με τα εικονίδια?

Το ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά θα βοηθούσε πολύ την κοινότητά, είμαστε είμαστε πωρωμένοι με τα κινητά η δεν είμαστε? :p :D

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν θα ειναι διαθεσιμο στην Ιταλια απο την LG και ο μονος τροπος για να το αγορασει ενας στην Ιταλια ειναι απο το εξωτερικο και εννοειται μη εχοντας εγγυηση καλυψη σε περιπτωση που χρειαζεται τεχνικη υποστηριξη.

 

αυτα ειναι...

ειμαι περιεργος να δω ποιος θα το φερει στην Ελλαδα...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά εδώ λέει ότι το κινητό θα είναι διαθέσιμο στο γερμανικό play store στις 17:00 σήμερα

http://stadt-bremerhaven.de/nexus-4-ab-heute-bestellbar/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά εδώ λέει ότι το κινητό θα είναι διαθέσιμο στο γερμανικό play store στις 17:00 σήμερα

http://stadt-bremerhaven.de/nexus-4-ab-heute-bestellbar/

 

εσύ που τα πας καλά στα Γερμανικά μήπως μπορείς διαβάζοντας το site της mediamarkt να απαντήσεις στην απορία μου 3-4 ποστ παραπάνω?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εσύ που τα πας καλά στα Γερμανικά μήπως μπορείς διαβάζοντας το site της mediamarkt να απαντήσεις στην απορία μου 3-4 ποστ παραπάνω?
Δυστυχώς από ότι βλέπω σε επόμενο βήμα της διαδικασίας σου έχει παραλαβή από το κατάστημα (τουλάχιστον για το κατάστημα που διάλεξα εγώ - αλλά νομίζω και για όλα) οπότε η απάντηση είναι ότι πρέπει να πάει κάποιος να το πάρει από εκεί...
Link to comment
Share on other sites

Kαι ερχoμαι τωρα εγω να ρωτησω.Τoσες μερες η google τα πoυλαει με τo στανιo.Τωρα θα μoυ πειτε τα πoυλαει ταυτoχρoνα σε πoλλες χωρες oκ παω πασo.Τα media markt τoσo καιρo πoυ τo εχει σε pre-order αν και λεω αν εχει μαζεψει 5000 παραγγελιες ΠΟΥ θα τα βρει τoσα κoμματια?Kαι μoνo για γερμανια αφoυ oπως ειπε φιλoς πιo πριν η παραλαβη γινεται απo τo καταστημα.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...