Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στράτο,πότε θα ανεβάσεις τη δικιά σου?

 

Για να αιτιολογήσω αυτό που λέω και να μάθουν όσοι δεν ξέρουν τον Στράτο, οι Rom του είναι πολύ κοντά στην official, περιέχουν τα βασικά modes τα οποία έχει δουλέψει ο ίδιος και είναι σίγουρο ότι δεν θα δημιουργήσουν πρόβλημα συν ότι δεν αλλάζει αν δεν υπάρχει λόγος.

Κάποτε είχα την δική του rom (την ίδια έκδοση) για μήνες.

Την έβγαλα όταν άρχισαν να διαρρέουν οι πρώτες leaked ice cream Rom.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά :)

Τη ρομ δε θέλω να την βάλω γιατί όσοι με ξέρουν, γνωρίζουν ότι το κάνω εντελώς από χόμπυ και ούτε δέχομαι donations κ.λ.π.

Με έχει κουράσει το support ειδικά σε ανθρώπους που δε γνωρίζουν βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου και μετά με βομβαρδίζουν με ερωτήσεις (ακόμα και για το πως αλλάζουμε γλώσσα στο κινητό....).

Κατά τ' άλλα όμως το flash σύννεφο...

 

Για όσους όμως ξέρουν τι κάνουν, όποιος θέλει θα την βρει εδώ

Φυσικά είναι rooted, deodexed μπλα μπλα μπλα.

Το μόνο που έχει ενσωματωμένο είναι το 4way reboot στο power menu και ένα πολύ όμορφο accuweather.

Φυσικά τα μοντάκια που ήδη έχω ανεβάσει παίζουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ παιδιά :)

Τη ρομ δε θέλω να την βάλω γιατί όσοι με ξέρουν, γνωρίζουν ότι το κάνω εντελώς από χόμπυ και ούτε δέχομαι donations κ.λ.π.

Με έχει κουράσει το support ειδικά σε ανθρώπους που δε γνωρίζουν βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου και μετά με βομβαρδίζουν με ερωτήσεις (ακόμα και για το πως αλλάζουμε γλώσσα στο κινητό....).

Κατά τ' άλλα όμως το flash σύννεφο...

 

Για όσους όμως ξέρουν τι κάνουν, όποιος θέλει θα την βρει εδώ

Φυσικά είναι rooted, deodexed μπλα μπλα μπλα.

Το μόνο που έχει ενσωματωμένο είναι το 4way reboot στο power menu και ένα πολύ όμορφο accuweather.

Φυσικά τα μοντάκια που ήδη έχω ανεβάσει παίζουν κανονικά.

 

και εσυ φιλε στο θηριο 2?

οιμεεεεε:lol::lol:

αντε να το παρω (καποτε) και εγω να αρχίσουμε τα πειράματα...:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά :)

Τη ρομ δε θέλω να την βάλω γιατί όσοι με ξέρουν, γνωρίζουν ότι το κάνω εντελώς από χόμπυ και ούτε δέχομαι donations κ.λ.π.

Με έχει κουράσει το support ειδικά σε ανθρώπους που δε γνωρίζουν βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου και μετά με βομβαρδίζουν με ερωτήσεις (ακόμα και για το πως αλλάζουμε γλώσσα στο κινητό....).

Κατά τ' άλλα όμως το flash σύννεφο...

 

Για όσους όμως ξέρουν τι κάνουν, όποιος θέλει θα την βρει εδώ

Φυσικά είναι rooted, deodexed μπλα μπλα μπλα.

Το μόνο που έχει ενσωματωμένο είναι το 4way reboot στο power menu και ένα πολύ όμορφο accuweather.

Φυσικά τα μοντάκια που ήδη έχω ανεβάσει παίζουν κανονικά.

 

το download ξεκίνησε,απλα οταν μπορέσεις ειτε εδω ειτε με πμ η λιστα με οσα έχουν αφαιρεθεί ...

 

Thanks

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

το download ξεκίνησε,απλα οταν μπορέσεις ειτε εδω ειτε με πμ η λιστα με οσα έχουν αφαιρεθεί ...

 

Thanks

 

Εγώ την έστησα ήδη!:D

Δεν έχει αφαιρεθεί τίποτα...:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έστησα ήδη!:D

Δεν έχει αφαιρεθεί τίποτα...:)

 

Ειναι με ODIN;Αν οχι με ποιον kernel να την φλσαρω;:)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι με ODIN;Αν οχι με ποιον kernel να την φλσαρω;:)

 

Φλασάρεις με custom recovery (cwm).

Κερνελ έχει τον στοκ. Μετά βάζεις όποιον θέλεις(αν θέλεις).

Link to comment
Share on other sites

Έχω την omega v11 και μου βγάζει συνέχεια Google.gapps.com διακόπηκε.μου το κάνει συνέχεια έκανα και επαναφορά αλλά τίποτα δοκίμασα να μην περάσω εφαρμογές να δω αν φταίει κάποια άλλα τίποτα.καμία ιδέα?

 

Κλείσε WiFi / 3G.

 

Settings -> Accounts -> Google Account.

 

Μέσα στις επιλογές θα κάνεις uncheck αυτό πού λέει Sync Internet.

 

Reboot.

 

Και είσαι κομπλέ

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα την DMA6 (4.1.2) και παίζοντας μαζί της έκανα τις εξής πρώτες διαπιστώσεις:

Α) Πλέον για να αλλάξεις product code δεν αρκεί η εφαρμογή που περιγράφεται στον οδηγό του τυχερακια, θέλει να είσαι και root.

Β) Διορθωσαν το πρόβλημα που παρουσιαζόταν όταν έσβηνε η οθόνη και προσπαθούσες να την ξαναναψεις με το home button με αποτέλεσμα όμως να βγαίνεις από την εφαρμογή που είχες ανοιχτή. Το περιγράφω κάπως μπερδεμένα αλλά όποιος το είχε παρατηρήσει και τον ενοχλούσε θα με καταλάβει.

Γ) Πρόσθεσαν toggle για το multi window οπότε πλέον το ανοιγοκλείνεις και από εκεί.

Δ) Στο multi window όταν αλλαζεις το μέγεθος των παραθύρων υπάρχει πλέον ένα animation για να γίνεται η διαδικασία πιο όμορφα.

Ε) Αν έχεις ενεργό το εφέ με τα κύματα στο ξεκλείδωμα και πας να ξεκλειωσεις με το spen έχει προστεθεί ένα εφέ σαν να αφήνει η γραφίδα μελάνι, του οποίου το χρώμα μάλιστα μπορείς να διαλέξεις από τις ρυθμίσεις.

 

Αυτά για την ώρα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου έχει λείψει από το S2 είναι το "αξέχαστο" boot animation της ΑΕΚ...:)

 

Θα μου άρεσε και μένα κάτι τέτοιο αν υπάρχει.

 

Ευχαριστώ πολύ για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

@mindfield

Αυτό το θέμα με την επιστροφή όταν σβήνει η οθόνη, το είχα μόνο όσο ήμουν root και με παλιότερα 4.1.2 firmware.

Από τα Χριστούγεννα που είμαι με την N7100XXDLK7 εντελώς official, δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Νέα έκδοση Simplistic Framework V3.5

"Η αποθέωση της παραμετροποίησης"

Στα "πολύ συν" για εμένα η προσθήκη toogle 2g3g για απευθείας αλλαγή της λειτουργίας δικτύου (χωρίς να ανοίγει τις ρυθμίσεις!):)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2029712&nocache=1

 

Το μόνο που μου άλλαξε τα εικονίδια του motomoto αλλά...θα το καταπιώ...:D

Link to comment
Share on other sites

 

Το μόνο που μου άλλαξε τα εικονίδια του motomoto αλλά...θα το καταπιώ...:D

Χωρις να θελω να σε παρω στο λαιμο μου αν γινει καμια στραβη, θεωρω πως αν ξαναπερασεις το theme θα επανελθουν τα εικονιδια :)

Ειχα το ιδιο θεματακι με την προηγουμενη εκδοση του simplistic και απλα φλασαρα εκ νεου το motomoto.

Aν το δοκιμασεις παντως παρε nandroid.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχω προσθεσει το Simplistic framework στο theme γιατι πρεπει να χαλασω το aroma installer, προτίμησα να κρατησω το aroma, ίσως φτιαξω ξεχωριστό mod..

 

Edit: δοκιμασε αυτο http://db.tt/Oh2Wkkit

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αρχισαμε.. :shifty:

Ακομα ενα μοντακι που φαγαμε ενα ολοκληρο βραδυ με τον Στρατο να το κανουμε (αυτος εκανε σχεδον ολη την δουλεια)

Full Caller+Auto Call Recorder.

Το μοντακι αυτο αφαιρει τις μπαρες πανω και κατω απο την φωτογραφια και την κανει να φαινεται πιο μεγαλη..(All 4.1.2)

Εχω βαλει μεσα και το Auto Call record που μπορειτε να το ρυθμισετε απο τις ρυθμισεις του dialer..

Για να δουλεψει σε Odex, πρεπει πρωτα να διαγραψετε το αρχειο SecPhone.odex απο το system/app..

 

Download

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/2013-02-08012810_zps3364e4d2.png http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/2013-02-08013850_zps2a0cb291.png

 

Με 4.1.1 Perseus a31 εχει προβλημα το contacts (επαφες ελληνιστι). Το περασα με wipe cash/ wipe dalvik 2 φορες μετα απο nandroid restore και το προβλημα παραμενει. Δεν ανοιγει το contacts για να κανεις edit κτλ τις επαφες σου. Κανει πως το ανοίγει και κλεινει. Κριμα γιατι και το record δουλευει αψογα και και call delay ειναι εξυπηρετικοτατο.Εαν το παρατηρησει και καποιος αλλος αυτο, ας το αναφερει για να το βελτιωσουν τα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Με 4.1.1 Perseus a31 εχει προβλημα το contacts (επαφες ελληνιστι). Το περασα με wipe cash/ wipe dalvik 2 φορες μετα απο nandroid restore και το προβλημα παραμενει. Δεν ανοιγει το contacts για να κανεις edit κτλ τις επαφες σου. Κανει πως το ανοίγει και κλεινει. Κριμα γιατι και το record δουλευει αψογα και και call delay ειναι εξυπηρετικοτατο.Εαν το παρατηρησει και καποιος αλλος αυτο, ας το αναφερει για να το βελτιωσουν τα παιδια.

 

Νομιζω οτι το γραφω... (all 4.1.2)

Πλεον ολα θα τα κανουμε για 4.1.2, νομιζω οτι ειναι λιγοι που εχουν ακομα 4.1.1....

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το γραφω... (all 4.1.2)

Πλεον ολα θα τα κανουμε για 4.1.2, νομιζω οτι ειναι λιγοι που εχουν ακομα 4.1.1....

 

Ατυχια... Ειναι σαν να εχασα το λαχειο για το τελευταιο νουμερο. Thanks anyway

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η καλυτερη ROM αυτη τη στιγμη για το θηριο μας σε σχεση με μπαταρια και λειτουργιες απροβληματιστες ;:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η καλυτερη ROM αυτη τη στιγμη για το θηριο μας σε σχεση με μπαταρια και λειτουργιες απροβληματιστες ;:)

 

Κοίτα την Phoenix end perseus...

Δεν θα το μετανιώσεις ούτε στιγμή.

Φιλικά Νίκος

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μόντα για τα 15 toggles γίνεται στην μαμά 4.1.2?

Και αν ναι που μπορώ να τη βρω?

 

Για 15 toggles στην 4.1.2 δεν γνωρίζω ,αλλά για 23 δες εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστα ματια η ωμεγα .χωρις προβλήματα χωρις bags πολυ καλη μπαταρια και ισως η πιο σταθερη μεχρι τωρα..

 

Εαν σου αρεσουν τα πειραγματα στο φουλ τοτε phoenix v6 πολυ γρήγορη πολλα πειράματα απλα πρεπει να ξερεις τι κάνεις με αυτην στήνει το νοτε οπως θες εσυ με οτι θες εσυ ..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστα ματια η ωμεγα .χωρις προβλήματα χωρις bags πολυ καλη μπαταρια και ισως η πιο σταθερη μεχρι τωρα..

 

Εαν σου αρεσουν τα πειραγματα στο φουλ τοτε phoenix v6 πολυ γρήγορη πολλα πειράματα απλα πρεπει να ξερεις τι κάνεις με αυτην στήνει το νοτε οπως θες εσυ με οτι θες εσυ ..

 

Πώς είσαι από μπαταρία με την ομεγα και με ποιον κερνελ φίλε μου???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 4 μερες φοραω phoenix and perseus

Οτι καλύτερο εχω δει αυτη τη στιγμή και σε μπαταρία αλλα και σε ταχύτητα απίστευτα smooth βάζεις και στήνεις οπως θες εσυ και οτι θέλεις πολύ πείραγμα και αυτο μου αρέσει . Εχω δοκιμάσει πάνω απο 20 ρομ εδω και 3 μηνες που εχω το θεριό αλλα σαν την phoenix καμιά απίστευτη ..

Ο τύπος στο xda δεν υπάρχει , πάρα πολύ ψαγμένος .....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστα ματια η ωμεγα .χωρις προβλήματα χωρις bags πολυ καλη μπαταρια και ισως η πιο σταθερη μεχρι τωρα..

 

Εαν σου αρεσουν τα πειραγματα στο φουλ τοτε phoenix v6 πολυ γρήγορη πολλα πειράματα απλα πρεπει να ξερεις τι κάνεις με αυτην στήνει το νοτε οπως θες εσυ με οτι θες εσυ ..

 

Tι εννοεις πρεπει να ξερω τι κανω με την phoenix;Με τι kernel εβαλες την ωμεγα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...