Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

XXDLK7 η ποιο νέα ..

Πραγματι,αυτη ηλθε και σε μενα τελευταια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους Νοτεληδες και απο εμενα, επιτελους πηρα και εγω το θηριακι πριν απο 10 ημερες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος προερχομενος απο το νοτε1... λοιπον παιδια εχω βαλει απο εχθες αυτην εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2143742 και η ρομ ειναι απιστευτη, δοκιμαστε την ανεπιφυλαχτα νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο μεχρι στιγμης για το κινητο μας :happy:
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα πρώτη μου φορά να περάσω official firmware (το τελευταίο γαλλικό) με mobile odin και έπαθα πλάκα με την ταχύτητα και την ευκολία που πέρασε η ρομ κρατώντας μου το ρουτ και μάλιστα με στοκ recovery και μηδενικό μετρητή!!!

 

Είχα την Pulce του Στράτου και Perseus kernel (ο custom kernel μας αφήνει να μηδενισουμε τον μετρητή χωρίς να επανακινηθει το τηλέφωνο.)

Είχα κατεβασμένο το σημερινό γαλλικό firmware το έβαλα στο mobile odin τικαρωντας τα enable everroot, inject superuser, wipe data and cache και wipe dalvik cashe και πήρα σε 5' ρουταρισμενο τηλέφωνο με το τελευταίο firmware και έτοιμο να δεχτεί επίσημες ενημερώσεις...(βέβαια μου έγραψε πως έχω ήδη την τελευταία ενημέρωση).

Απίστευτη ευκολία (και για unroot) χωρίς χρήση υπολογιστή!:)

 

Βέβαια δεν με άφησε λίγο σε ησυχία ο pafimal και κατέβασα την EsaNote του "μακαρονά" να δοκιμάσω...:D

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια δεν με άφησε λίγο σε ησυχία ο pafimal και κατέβασα την EsaNote του "μακαρονά" να δοκιμάσω...:D

 

Ωπ!! Καλο ακουγεται αυτο! Αngelom on the game? Περιμενουμε εντυπωσεις φιλτατε.

Επισης, την Criskelo την εχει δοκιμασει κανεις? Eιχε καλες υλοποιησεις πισω στο SGS1.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ωπ!! Καλο ακουγεται αυτο! Αngelom on the game? Περιμενουμε εντυπωσεις φιλτατε.

Επισης, την Criskelo την εχει δοκιμασει κανεις? Eιχε καλες υλοποιησεις πισω στο SGS1.

 

offtopic ειχε καει κοσμακης τοτε με τον kernel του.Ειχε παει το τουβλιασμα συννεφο.Μετα χαθηκε.Ελπιζω μα μην εχουμε ατυχηματα :-D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

offtopic ειχε καει κοσμακης τοτε με τον kernel του.Ειχε παει το τουβλιασμα συννεφο.Μετα χαθηκε.Ελπιζω μα μην εχουμε ατυχηματα :-D

 

Μeh ξερεις πως ειναι αυτα, αν δε σπασουν αυγα δε γινεται ομελετα :lol:

Σοβαρα ομως δεν το ηξερα αυτο, ειχα αλλαξει συσκευη πριν γινει το μπαμ μαλλον.

Και μια που το πηγαμε στο ψιλοοφφτοπικ και μαλλον θα μεταφερθουν, ο Leomar δεν ξερω επισης τι απεγινε, αλλα ετσι και βγαλει για Note 2 δηλωνω πως θα γινω beta tester του. Μακραν η καλυτερες rom κατα τη γνωμη μου :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και με τον Siyah παλιότερα είχε καεί πολύς κόσμος με τα πειράματα που έκανε.Ιδίως όταν πήγε να αυξήσει το ρεύμα φόρτισης...

Και όμως είναι πλέον κάργα διαδεδομένος.

Ο Leomar ήταν ο καλύτερος μέχρι που άρχισαν τις παγαποντιές με τον Gadgetcheck...

Πλεόν οι 2 καλύτεροι στα Samsung, είναι ο wanam με τον salesale.

Link to comment
Share on other sites

offtopic ειχε καει κοσμακης τοτε με τον kernel του.Ειχε παει το τουβλιασμα συννεφο.Μετα χαθηκε.Ελπιζω μα μην εχουμε ατυχηματα :-D

 

Φτου φτου φάε τη γλώσσα σου!:p

 

 

 

 

 

Ωπ!! Καλο ακουγεται αυτο! Αngelom on the game? Περιμενουμε εντυπωσεις φιλτατε.

Επισης, την Criskelo την εχει δοκιμασει κανεις? Eιχε καλες υλοποιησεις πισω στο SGS1.

 

Σε πρώτη φάση βλέπω φουλ παραμετροποίηση του στυλ Goa Roms για όσους θυμούνται...:D

Μεγάλο "χάλι" ο Abyss kernel!

Τρείς φορές μου έχει "παγώσει" η οθόνη και χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία (στους 5 μήνες που έχω το τηλέφωνο) και οι τρείς με τον Abyss...τυχαίο;...δε νομίζω...:p

Είπα μπας και με τον τελευταίο διορθώθηκε η κατάσταση αλλά που τέτοια τύχη.

Έβαλα τον αγαπημένο Perseus να ησυχάσει το κεφάλι μου.:)

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ λοιπον οπως ειπε ο Αργυρης εχθες ειχαν προκυψει πολλα προβληματα με τον κερνελ του Angelom στο ΝΟΤΕ1 πολλα απο απο αυτα μπρικαριστικαν ειπα και εγω να τον ξαναδοκιμασω αλλα η μπαταρια επεφτε αρκετα και ειχε αρκετα παγωματα επομενως οποιος θελει να περασει την ρομ του μακαρονα οπως ειπε ο pandrits προτεινω να βαλει αλλο κερνελ εγω προσωπικα εβαλα μαμισιο και ησυχασα τωρα πανε ολα ρολοι η ρομ του μακαρονα ειναι σουπερ και απο οτι διαβασα στο xda ετοιμαζει αναβαθμιση με πολλα νεα καλουδια
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Και με τον Siyah παλιότερα είχε καεί πολύς κόσμος με τα πειράματα που έκανε.Ιδίως όταν πήγε να αυξήσει το ρεύμα φόρτισης...

Και όμως είναι πλέον κάργα διαδεδομένος.

Ο Leomar ήταν ο καλύτερος μέχρι που άρχισαν τις παγαποντιές με τον Gadgetcheck...

Πλεόν οι 2 καλύτεροι στα Samsung, είναι ο wanam με τον salesale.

 

Πέστα πέστα .Αυτός ο Gadgetcheck μεγάλη απάτη.

Ακόμα θυμάμαι τον κέρνελ που έβγαζε τρελά σκορ και το κινητό λάγκαρε εμφανώς ,παρόλα αυτά στο XDA τον εκθείαζαν,αρχικά τουλάχιστον.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

αν και εκανα πατατα και ποσταρα πριν σε λαθος σημειο ας το κανω και στο σωστο (ετσι πιστευω).

 

παιδια εχω 2 προβληματακια. σε ακανονιστες ωρες το κινητο αναβει και σβηνει απο μονο του. το κανει 4-5 φορες και το αναμα κραταει 1-2 δευτερολεπτα. ουτε wifi εχω ανοιχτο ουτε τα data. νομιζα οτι φταιει η sd μιας και αφαιρειται απο μονη καποιες φορες αλλα και χωρις αυτη το ιδιο γινεται.

το αλλο προβλημα ειναι οταν μπαινω σε διαφορα site πχ insomnia με οποιο browser και να μπω με το που φορτωνει την σελιδα κλεινει το προγραμμα. οποιοσδηποτε browser που εχω. μαμισιος, maxthon, dolphin.

ειμαι μαμα ρομ χωρις ροοτ 4.1.1 .

καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

αν και εκανα πατατα και ποσταρα πριν σε λαθος σημειο ας το κανω και στο σωστο (ετσι πιστευω).

 

παιδια εχω 2 προβληματακια. σε ακανονιστες ωρες το κινητο αναβει και σβηνει απο μονο του. το κανει 4-5 φορες και το αναμα κραταει 1-2 δευτερολεπτα. ουτε wifi εχω ανοιχτο ουτε τα data. νομιζα οτι φταιει η sd μιας και αφαιρειται απο μονη καποιες φορες αλλα και χωρις αυτη το ιδιο γινεται.

το αλλο προβλημα ειναι οταν μπαινω σε διαφορα site πχ insomnia με οποιο browser και να μπω με το που φορτωνει την σελιδα κλεινει το προγραμμα. οποιοσδηποτε browser που εχω. μαμισιος, maxthon, dolphin.

ειμαι μαμα ρομ χωρις ροοτ 4.1.1 .

καμια ιδεα ?

 

Σχετικα με το οτι αναβει και σβηνει, πιθανολογω πως καποια εφαρμογη στο προκαλει. Θυμαμαι παλιοτερα ειχε αναφερθει το παιχνιδι Εκατομμυριουχος και νομιζω πως ηταν κι αλλο ενα..

 

Ειδικα για το insomnia παιζει ενα θεματακι αλλα δεν εχει να κανει με το προγραμμα αλλα με το site, το εχουν αναφερει πολλοι. Δοκιμασε με Opera (ή mini). Αν και προσωπικα με τον Dolphin + Jetpack δεν εχω τετοιο θεμα..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

αν και εκανα πατατα και ποσταρα πριν σε λαθος σημειο ας το κανω και στο σωστο (ετσι πιστευω).

 

παιδια εχω 2 προβληματακια. σε ακανονιστες ωρες το κινητο αναβει και σβηνει απο μονο του. το κανει 4-5 φορες και το αναμα κραταει 1-2 δευτερολεπτα. ουτε wifi εχω ανοιχτο ουτε τα data. νομιζα οτι φταιει η sd μιας και αφαιρειται απο μονη καποιες φορες αλλα και χωρις αυτη το ιδιο γινεται.

το αλλο προβλημα ειναι οταν μπαινω σε διαφορα site πχ insomnia με οποιο browser και να μπω με το που φορτωνει την σελιδα κλεινει το προγραμμα. οποιοσδηποτε browser που εχω. μαμισιος, maxthon, dolphin.

ειμαι μαμα ρομ χωρις ροοτ 4.1.1 .

καμια ιδεα ?

 

Ελενξε τώρα τελευταία τη εφαρμογές έχεις κατεβάσει και δες από το store σε τη έχουν πρόσβαση!

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο τρελός ανέβασε phoenix v6.5 με framework 3.5 ...

 

http://revolutionrom.com/index.php/samsung-galaxy-note-ii/news/41-phoenix-v65-is-here

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Ο τρελός ανέβασε phoenix v6.5 με framework 3.5 ...

 

http://revolutionrom.com/index.php/samsung-galaxy-note-ii/news/41-phoenix-v65-is-here

 

Ειναι δουλεια τωρα αυτη, καθε 2-3 μερες να φλασαρεις καινουρια Rom?

Stock 4.1.2 και τα μυαλα στα καγκελα.

 

Αντε και κανα mod απο τα δικα μας παιδια εδω που κανουν καταπληκτικη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θελω να κάνω full wipe. Κάνω wipe cache,dalvik,wipedata/factory reset αλλά μου μένουν κάποια αρχεία και στην εσωτερικη και στην εξωτερική κάρτα. Πως μπορώ να τα καθαρίσω ολα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θελω να κάνω full wipe. Κάνω wipe cache,dalvik,wipedata/factory reset αλλά μου μένουν κάποια αρχεία και στην εσωτερικη και στην εξωτερική κάρτα. Πως μπορώ να τα καθαρίσω ολα?

 

Τι σου μένει στην εσωτερική;

Το wipe δεν επηρεάζει την εξωτερική κάρτα.Αν θες κάντην φορμάτ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θελω να κάνω full wipe. Κάνω wipe cache,dalvik,wipedata/factory reset αλλά μου μένουν κάποια αρχεία και στην εσωτερικη και στην εξωτερική κάρτα. Πως μπορώ να τα καθαρίσω ολα?

 

Επίσης στην εσωτερική κάρτα όταν κάνεις factory reset κάποια αρχεία και φάκελοι που υπάρχουν από μαμά,ξαναδημιουργούνται

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μην γίνει κανένα μπέρδεμα επειδή έχω αντιστρέψει τις μνήμες εσωτερική εξωτερική.

Μου μένουν κάτι αρχεία / φάκελοι από παλιά περασμένα προγραμματα.. Αν κάνω format τώρα την εξωτερική κάρτα το κινητό λογικά θα κάνει την εσωτερική σωστα? είναι λίγο μπέρδεμα έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Ελενξε τώρα τελευταία τη εφαρμογές έχεις κατεβάσει και δες από το store σε τη έχουν πρόσβαση!

 

Σχετικα με το οτι αναβει και σβηνει, πιθανολογω πως καποια εφαρμογη στο προκαλει. Θυμαμαι παλιοτερα ειχε αναφερθει το παιχνιδι Εκατομμυριουχος και νομιζω πως ηταν κι αλλο ενα..

 

Ειδικα για το insomnia παιζει ενα θεματακι αλλα δεν εχει να κανει με το προγραμμα αλλα με το site, το εχουν αναφερει πολλοι. Δοκιμασε με Opera (ή mini). Αν και προσωπικα με τον Dolphin + Jetpack δεν εχω τετοιο θεμα..

 

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις. θα αφιερωσω λιγο χρονο οταν μπορεσω για να κανω αυτα που λετε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θελω να κάνω full wipe. Κάνω wipe cache,dalvik,wipedata/factory reset αλλά μου μένουν κάποια αρχεία και στην εσωτερικη και στην εξωτερική κάρτα. Πως μπορώ να τα καθαρίσω ολα?

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1983489

για πλήρες καθάρισμα της εσωτερικής μνήμης. Η εξωτερική δεν επηρεάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι λειτουργώ με το script ΕΧΤ2ΙΝΤ οπότε ίσως χρειάζεται πρώτα να αντιστρέψω πάλι τη μνήμη πριν το κάνω αυτό ωστε να κάνω format και την εξωτερική κάρτα για να ξαναπεράσω εκεί πάλι τα αρχεία συστήματος. Καλό το λινκ πάντως. Thanks!
Link to comment
Share on other sites

Πριν δώσω το Note μου θα ήθελα να παίξω λίγο με aosp. Έχει ασχοληθεί κανείς?

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...