Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ παιδια ειχα αναφερει προβλημα με στοκ ρομ και ρουτ οτι μετα απο 2 με 3 μερες το κεντρικο κουμπι δε μπαινει στις ανοιχτες εφαρμογες κ κανει που κ που επανεκινηση... αλλαξα εβαλα ωμεγα 11 εκανα και επαναφορα εργαστ. και σβηστηκαν ολα κ αρχισα να ξαναστηνω σιγα σιγα... το θεμα παραμενει με το κεντρικο κουμπι και δεν δειχνει τις ανοιχτες εφαρμογες.. αλλα τωρα δε κανει επανεκινηση αλλα μου γραφει διακοπη UI Κ ΜΕΤΑ δουλευει κανονικα παλι... η μπαταρια τωρα κραταει με καποιο ζορι 1 μερα σε σχεση με πριν που εβγαζε πιο ανετα 1μιση.. ΔΕΚΤΗ ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ευχαριστω προκατβολικα :-)

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ παιδια ειχα αναφερει προβλημα με στοκ ρομ και ρουτ οτι μετα απο 2 με 3 μερες το κεντρικο κουμπι δε μπαινει στις ανοιχτες εφαρμογες κ κανει που κ που επανεκινηση... αλλαξα εβαλα ωμεγα 11 εκανα και επαναφορα εργαστ. και σβηστηκαν ολα κ αρχισα να ξαναστηνω σιγα σιγα... το θεμα παραμενει με το κεντρικο κουμπι και δεν δειχνει τις ανοιχτες εφαρμογες.. αλλα τωρα δε κανει επανεκινηση αλλα μου γραφει διακοπη UI Κ ΜΕΤΑ δουλευει κανονικα παλι... η μπαταρια τωρα κραταει με καποιο ζορι 1 μερα σε σχεση με πριν που εβγαζε πιο ανετα 1μιση.. ΔΕΚΤΗ ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ευχαριστω προκατβολικα :-)

 

Χμμμ κανενα τετοιο προβλημα με Ω.. Εισαι σιγουρος πως ακολουθησες πιστα τις οδηγιες (βλ. Wipes κλπ)?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ κανενα τετοιο προβλημα με Ω.. Εισαι σιγουρος πως ακολουθησες πιστα τις οδηγιες (βλ. Wipes κλπ)?

 

πιστευω πως ναι.. τι να κανω νατην ξαναπερασω απτην αρχη με φουλ wipe ? δε ξερω να κραταω πληρης μπακ απς κ αναγκαζομαι να τα περναω οοολα απτην αρχη επαφες παιχνιδια κτλ

:wacko:

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως ναι.. τι να κανω νατην ξαναπερασω απτην αρχη με φουλ wipe ? δε ξερω να κραταω πληρης μπακ απς κ αναγκαζομαι να τα περναω οοολα απτην αρχη επαφες παιχνιδια κτλ

:wacko:

 

Εγω αυτο θα εκανα.

 

Το πληρες backup ειναι πανευκολο.

1. Κατεβαζεις το Titanium

2. Κανεις το backup των User Apps

3. Κανεις τα wipes/flash κλπ

4. Eγκαθιστας παλι το Titanium

5. Κανεις Restore των Αpps

6. Profit :)

 

Οσο για τις επαφες, αυτες ειναι συγχρονισμενες με το Gmail σου λογικα. Αρα μολις θεσεις το Gmail σου στην φορμαρισμενη πλεον συσκευη, θα περασει αυτοματα ο καταλογος.

 

Το μονο που θα χρειαστει να στησεις απο την αρχη ειναι τα widgets του launcher, που και παλι, καποιοι εχουν setting για backup.

 

Γενικα παντως το εκ νεου στησιμο της συσκευης δεν παιρνει πανω απο 20 λεπτα πανω κατω.

 

Επισης οταν στησεις σωστα τη Rom σου και βεβαιωθεις πως ολα λειτουργουν τελεια, ειναι ο καταλληλος χρονος για να παρεις ενα nandroid backup. Ενα image δλδ του συστηματος σου που θα σου επιτρεψει να ξαναγυρισεις στην ιδια χρονικη στιγμη που το πηρες (το backup ε) αν κατι παει στραβα. Αλλιως παιρνεις το nandroid πριν φλασαρεις νεα rom για να μπορεις να ξαναγυρισεις σε αυτην αν η νεα δε σου κανει.

 

Για να παρεις το nandroid μπαινεις σε Recovery Mode (στις περισσοτερες custom εχει επιλογη με παρατεταμενο πατημα του Power Button), πας στο Backup and Restore, επιλεγεις Bakcup, το αφηνεις να κανει αυτο που πρεπει και εισαι ετοιμος να φλασαρεις χωρις κοστος :)

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πριν δώσω το Note μου θα ήθελα να παίξω λίγο με aosp. Έχει ασχοληθεί κανείς?

 

Καλημέρα φίλος μόλις πέρασα AOSP την Carbon v1.1 απίστευτη Ρομ σχεδόν ισάξια με τις οριτζιναλ σαμσουνγκ ρομς πολύ σμουθ πολύ γρήγορη δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής βέβαια λοιπουν οι εφαρμογές που σχετίζονται με το πενάκι .. Περισσότερα μπορεί να σου πει ο Αργύρης μιας και είναι φαν της cyanogen απο οτι γνωρίζω και κάτι άλλο off the topic να δώσεις το θηρίο και να πάρεις ΤΙ???

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλος μόλις πέρασα AOSP την Carbon v1.1 απίστευτη Ρομ σχεδόν ισάξια με τις οριτζιναλ σαμσουνγκ ρομς πολύ σμουθ πολύ γρήγορη δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής βέβαια λοιπουν οι εφαρμογές που σχετίζονται με το πενάκι .. Περισσότερα μπορεί να σου πει ο Αργύρης μιας και είναι φαν της cyanogen απο οτι γνωρίζω και κάτι άλλο off the topic να δώσεις το θηρίο και να πάρεις ΤΙ???

 

R.I.P note2 :D

Δεν τη δοκιμασα,το ειχα πουλησει το θηριο.Ο Ηλιας μου ειπε οτι τρεχει morfic kernel,ο οποιος στα nexus εχει κανει πολυ καλη δουλεια.Τα μπινελικια τα ξεχνατε σε aosp.Υπαρχουν καποιες εφαρμογες που παιζουν πολυ καλα με το πενακι,αλλα για παραδειγμα το motion (smart look κτλ κτλ) τα ξεχνατε

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

R.I.P note2 :D

Δεν τη δοκιμασα,το ειχα πουλησει το θηριο.Ο Ηλιας μου ειπε οτι τρεχει morfic kernel,ο οποιος στα nexus εχει κανει πολυ καλη δουλεια.Τα μπινελικια τα ξεχνατε σε aosp.Υπαρχουν καποιες εφαρμογες που παιζουν πολυ καλα με το πενακι,αλλα για παραδειγμα το motion (smart look κτλ κτλ) τα ξεχνατε

 

Ναι Αργυρη τρεχει morfic kernel πολυ καλος κριμα που το πουλησες το θηριο(και τωρα τι θα παρεις?)....παιδια οποιος θελει AOSP να την βαλετε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2136995

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Για πες για την aosp εντυπωσεις ?? Ψήνομαι να την δοκιμάσω άσχημα. ..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά!

Ερώτηση:μήπως υπαρχει κάποια εφαρμογή η οποια να χαμηλώνει περισσότερο την ένταση της φωτεινότητας της οθόνη;

Το κινητο ειναι μαμά και στην χαμηλότερη ένταση η φωτεινότητα, το βράδυ,μου φαίνεται μεγάλη εως και ενοχλητική!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά!

Ερώτηση:μήπως υπαρχει κάποια εφαρμογή η οποια να χαμηλώνει περισσότερο την ένταση της φωτεινότητας της οθόνη;

Το κινητο ειναι μαμά και στην χαμηλότερη ένταση η φωτεινότητα, το βράδυ,μου φαίνεται μεγάλη εως και ενοχλητική!

 

Για δοκιμασε το screen filter απο το store

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αν ξέρει κανείς. Έβαλα την phoenix 6.5 (με perseus) και μετά πέρασα mods για μπλε εικονίδια στην μπάρα. Κάποια στιγμή μετά από φόρτιση και ενώ πριν δούλευε κανονικά, αντιλήφθηκα ότι το blue circle είναι κολλημένο στο 100. Έκανα reboot, wipe cache/delvnik/battery αλλά τίποτα. Στο μενού της μπαταρίας δείχνει το σωστό ποσοστό, όπως και αν τσεκάρω να εμφανίζει και το ποσοστό στην μπάρα.

 

Πέρασα άλλο mod, το honeycomb blue battery, και κάνει το ίδιο. Ξανά έβαλα το αρχικό circle blue battery αλλά τίποτα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αν ξέρει κανείς. Έβαλα την phoenix 6.5 (με perseus) και μετά πέρασα mods για μπλε εικονίδια στην μπάρα. Κάποια στιγμή μετά από φόρτιση και ενώ πριν δούλευε κανονικά, αντιλήφθηκα ότι το blue circle είναι κολλημένο στο 100. Έκανα reboot, wipe cache/delvnik/battery αλλά τίποτα. Στο μενού της μπαταρίας δείχνει το σωστό ποσοστό, όπως και αν τσεκάρω να εμφανίζει και το ποσοστό στην μπάρα.

 

Πέρασα άλλο mod, το honeycomb blue battery, και κάνει το ίδιο. Ξανά έβαλα το αρχικό circle blue battery αλλά τίποτα.

 

Ευχαριστώ.

 

Εχεις επιλεξει απο το aroma και το simplistic framework;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το `χω περάσει.

 

Δοκιμασε λιγο αυτο που θα σου πω...

 

1) φλασαρε αυτο: http://www.mediafire.com/download.php?13iwax7307v2dft

 

2) στο καπακι αυτο: http://db.tt/qN4T78z1

 

Και ενημερωσε..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε λιγο αυτο που θα σου πω...

 

1) φλασαρε αυτο: http://www.mediafire.com/download.php?13iwax7307v2dft

 

2) στο καπακι αυτο: http://db.tt/qN4T78z1

 

Και ενημερωσε..

 

Έλα, τώρα δουλεύει κανονικά απλά είναι το πράσινο, να περάσω τα μπλε τώρα στη μπάρα;

Link to comment
Share on other sites

Έλα, τώρα δουλεύει κανονικά απλά είναι το πράσινο, να περάσω τα μπλε τώρα στη μπάρα;

 

Περασες και το δευτερο που σου εδωσα;

Δεν ειναι μπλε;

Link to comment
Share on other sites

Περασες και το δευτερο που σου εδωσα;

 

Ναι και τα δύο τα πέρασα με την σειρά που μου είπες.

 

Να διευκρινίσω ότι τα toggles είναι ήδη μπλε, μιλάω για την μπαταρία, το σήμα το δίκτυο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα δύο τα πέρασα με την σειρά που μου είπες.

 

Να διευκρινίσω ότι τα toggles είναι ήδη μπλε, μιλάω για την μπαταρία, το σήμα το δίκτυο κλπ.

 

Ναι τωρα μπορεις να βαλεις οτι θελεις..

Διάλεξε απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32595320&postcount=5

Link to comment
Share on other sites

Ναι τωρα μπορεις να βαλεις οτι θελεις..

Διάλεξε απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32595320&postcount=5

 

ΟΚ σε ευχαριστώ πάρα πολύ, όλα άψογα και συγνώμη στα υπόλοιπα παιδιά αν κουράσαμε λίγο με τα συνεχόμενα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε το screen filter απο το store

Ευχαριστω πολύ, κάνει ακριβώς αυτο που έψαχνα,γιατί ετρωγα ζόρι τα βράδια κοιτώντας την οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ, κάνει ακριβώς αυτο που έψαχνα,γιατί ετρωγα ζόρι τα βράδια κοιτώντας την οθόνη!

 

Και το flux επίσης πολύ καλό.

Αυτό χρησιμοποιώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια εφαρμογη για να μου δειχνει την ραμ στο notification bar;;

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Elixir 2 και φτιάχνω ό,τι θέλω στην αρχική οθόνη...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bartat.android.elixir

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...