Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ χρησιμοποιώ το Elixir 2 και φτιάχνω ό,τι θέλω στην αρχική οθόνη...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bartat.android.elixir

 

Ναι ε; για να το δοκιμασω...Ελπίζω να μην είναι πολύπλοκο. ..:D

Πολυ καλο φιλε μου σ ευχαριστώ!!

Edited by Kopoylos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eιμαι στη φαση να πειραματιστω με νεα Rom μετα την Ω.

Για πειτε καποιος που να εχει δοκιμασει και τις δυο, ειμαι αναμεσα σε Phoenix και EsaNote ποια ειναι καλυτερη σε stability και μπαταρια?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι στη φαση να πειραματιστω με νεα Rom μετα την Ω.

Για πειτε καποιος που να εχει δοκιμασει και τις δυο, ειμαι αναμεσα σε Phoenix και EsaNote ποια ειναι καλυτερη σε stability και μπαταρια?

 

Κοίτα την Phoenix και δεν θα το μετανιώσεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι στη φαση να πειραματιστω με νεα Rom μετα την Ω.

Για πειτε καποιος που να εχει δοκιμασει και τις δυο, ειμαι αναμεσα σε Phoenix και EsaNote ποια ειναι καλυτερη σε stability και μπαταρια?

 

Αφού θες πειραματισμούς...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2143742

 

Βαλτην με Perseus kernel...η ρομ ήρθε για να μείνει! Τρείς μέρες και ακόμα πειραματίζομαι...:D

Link to comment
Share on other sites

Αφού θες πειραματισμούς...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2143742

 

Βαλτην με Perseus kernel...η ρομ ήρθε για να μείνει! Τρείς μέρες και ακόμα πειραματίζομαι...:D

 

Χρειάζεται κατι ιδιαιτερο για να την περάσω και εγώ? Η απλα απο cwm recovery επιλογη αρχειου κ flashαρισμα;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την omega 12 και από πάνω το simplistic framework. Υπάρχει τρόπος να κάνω την room όσο πιο aosp γίνεται με τα κλασικά για παράδειγμα μπλε εικονίδια, μπλε toggles κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδή γουστάρω πειράματα για πες εντυπώσεις ??

Βασικά μπαταρία.. smooth ...fast με ενδιαφέρει. ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Αφού θες πειραματισμούς...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2143742

 

Βαλτην με Perseus kernel...η ρομ ήρθε για να μείνει! Τρείς μέρες και ακόμα πειραματίζομαι...:D

 

Συμφωνω απολυτα με τον pandrits αυτη η ρομ του μακαρονα με τον Perseus κερνελ ειναι οτι πιο σμουθ για το τερατακι μας βαλτην ανεπιφυλαχτα εγω την εχω απο την πρωτη ημερα που βγηκε, η ρομ πεταει πραγματικα οτι καλυτερο..

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα την τελαιυταια γαλλικη deodex.αφερεσα οτι αχρηστο υπηρχε και δουλευει μια χαρα το τηλ.για μπαταρια θα σας ενημεροσω σε μερικες μερες να δω πως δουλεβει.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδή γουστάρω πειράματα για πες εντυπώσεις ??

Βασικά μπαταρία.. smooth ...fast με ενδιαφέρει. ...

 

Καλησπερα argyk απο οτι ειδα στο xda την περασες τελικα του μακαρονα.... εντυπωσεις??

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ο μακαρονας ειναι πολυ μπροστα ο άνθρωπος ουτε wanam ουτε phoenix καμια σχέση πολυ ποιο γρήγορη πιο smooth απο ολες οσες εχω δοκιμάσει φανταστική . Απίστευτη παράμετροι και στο στήσιμο αλλά και μέσα απο την ίδια την ρομ .

Ιδίως αυτό ..esanote update .. απο τις ρυθμίσεις μπορείς απλα να κάνεις update σε οτι θέλεις και στην ρομ και σε theme-applications-dpi-fonts-kernel -.app . Τα πάντα κανεις μεσα απο το κινητό και οχι σε μοντακια η με cmw ... άμα κρατάει και η μπαταρία καλα τοτε δεν υπάρχει πιστεύω καλύτερη ρομ. Ρε τον μακαρονα...)))

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καλη ειναι ρε παιδια?Ειχα του wanam..Ημουν ευχαριστημενος γενικα αλλα δεν ειδα και τοσο καλη μπαταρια..Με <ψησανε> καποια παιδια για την phoenix την οποια φοραω και τωρα..Νομιζω οτι ειναι καλυτερη απο την wanamlite αλλα τωρα βλεπω παλι να λετε για την esanote..Την εχω κατεβασει και με το ζορι κρατιεμαι να μην φλασαρω..Αλλα δεν νομιζω να αντεξω.. :p

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καλη ειναι ρε παιδια?Ειχα του wanam..Ημουν ευχαριστημενος γενικα αλλα δεν ειδα και τοσο καλη μπαταρια..Με <ψησανε> καποια παιδια για την phoenix την οποια φοραω και τωρα..Νομιζω οτι ειναι καλυτερη απο την wanamlite αλλα τωρα βλεπω παλι να λετε για την esanote..Την εχω κατεβασει και με το ζορι κρατιεμαι να μην φλασαρω..Αλλα δεν νομιζω να αντεξω.. :p

 

Ριχτη επανω Δημητρη θα παθεις πλακα the very best πληρως παραμετροποιησιμη πολυ σμουθ γρηγορη καλη μπαταρια με τον κερνελ perseus δεν ξερω τι αλλα να πω...

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την phoenix ειχα τρέλα αλλα καμιά σχέση απο αλλη πλανήτη είναι τούτη ...πραγματικά απίστευτη ρομ.. στα 240 dpi τρέχουν ολα ρολόι ..

Μόνο η μπαταρία μένει να δω σε κανα 2 μερες ..

Μπράβο ρε μακαρόνια. ..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Ψήθηκα και εγώ να τη βάλω που είμαι στη pheonix rom. Σου έχει επιλογή κατά την εγκατάσταση να χρησιμοποιήσεις το EXT2INT ή πρέπει να το κάνεις μετά? και όντως περιμένω και εγώ να ακούσω εμπειρίες από μπαταρία γιατί με αυτή που έχω τώρα το 5ωρο με ανοικτή οθόνη το βγάζω. 2 μέρες το ελάχιστο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα είμαι ταξίδι για δουλειά στα Χανιά.

Δηλαδή από τις 06:00 το πρωί εκτός ρεύματος.

Η ρομ είναι "βούτυρο"...βιντεοκλήσεις , φωτογραφίες, βίντεο, wifi, 3g deep sleep για μεγάλα διαστήματα. το τηλέφωνο Ούτε Ένα Κόλλημα!Άμεση απόκριση ανά πάσα ώρα και στιγμή...εγώ σας λέω αυτή η ρομ ήρθε για να μείνει!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, ηρθα και γω στην παρεα σας....

 

Το Νοτελι 2 μου φοραει 4.1.1 δεν εχει βγει 4.2.1 ακομα ? Το εβαλα στο Kies και δεν μου εβγαλε καμια αναβαθμηση.

 

τα φωτα σας παιδες.

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Ριχτη επανω Δημητρη θα παθεις πλακα the very best πληρως παραμετροποιησιμη πολυ σμουθ γρηγορη καλη μπαταρια με τον κερνελ perseus δεν ξερω τι αλλα να πω...

 

Φλασαρω αμεσως.. http://www.s2ki.com/s2000/public/style_emoticons/default/revto9k.gif

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να κοιμάται σήμερα ο Δημήτρης...

Από τις 17.00 που την φλασαρα μέχρι τώρα ακόμα στήνω και δοκιμάζω....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, ηρθα και γω στην παρεα σας....

 

Το Νοτελι 2 μου φοραει 4.1.1 δεν εχει βγει 4.2.1 ακομα ? Το εβαλα στο Kies και δεν μου εβγαλε καμια αναβαθμηση.

 

τα φωτα σας παιδες.

 

Thanks.

 

Φίλε μου περιμένεις.. Αν δεν σου την έβγαλε ακόμα την 4.2.1 δεν ήρθε η σειρά σου....

Υπομονή..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να φλασαρεις οκ.. Περνάς μόνος σου την τελευταία...

Αλλιώς περιμένεις να έρθει και σε σένα δεν πιστεύω να αργήσει πολύ..

Ελληνικό είναι το Νοτελι σου??

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Παω να φτιαξω φραπεδακι.. :p

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να φλασαρεις οκ.. Περνάς μόνος σου την τελευταία...

Αλλιώς περιμένεις να έρθει και σε σένα δεν πιστεύω να αργήσει πολύ..

Ελληνικό είναι το Νοτελι σου??

 

Ναι ελληνικο ειναι φιλε μου, γιατι ?

 

Βασικα πως το καταλαβαινω αν οντως ειναι Ελληνικο ?

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την phoenix ειχα τρέλα αλλα καμιά σχέση απο αλλη πλανήτη είναι τούτη ...πραγματικά απίστευτη ρομ.. στα 240 dpi τρέχουν ολα ρολόι ..

Μόνο η μπαταρία μένει να δω σε κανα 2 μερες ..

Μπράβο ρε μακαρόνια. ..

 

περασες 240dpi στο system ui και στο flashbar?μολις περασα με ρεκοβερυ τον Sony Xperia z Launcher πολυ ωραιος πανγρηγορος αλλα τα εικονιδια του ειναι τεραστια και δεν μου καθονται καλα στο ματι

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...