Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση πως το alarmdroid το εχει σαν επιλογή στο widget του αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Τσέκαρε το απο market δωρεάν είναι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω παρατηρησει οτι με την esanote εξασθενησε το σημα του wifi..Εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο?

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι με την esanote εξασθενησε το σημα του wifi..Εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο?

 

οχι δεν εχει εξασθενησει καθολου ποιον κερνελ εχεις βαλει?

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις την slim bean stable; σε αυτήν τη ρομ λειτουργούν όλα τα καλούδια του νοτελι; πχ πένα κτλ;;

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει εξασθενησει καθολου ποιον κερνελ εχεις βαλει?

 

Κλασσικα τον perseus εχω..Μπορει να ειναι και ιδεα μου γιατι ανεκαθεν ημουν σε μεγαλη αποσταση απο το ρουτερ στο σπιτι αλλα εχω την εντυπωση οτι πριν με αλλες ρομ ηταν καπως καλυτερα..Θα το ψαξω και θα επανελθω..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Εχει πεσει κανεις σε κανενα modακι που να ενεργοποιει το video shooting της οθονης? Υπηρχε νομιζω αρχικα και καπου ειχε αναφερει ο Αργυρης πως το κατηργησε η sammy, αλλα δεν εχω δει πουθενα καποιο μοντ που να το ενεργοποιει..

 

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εχει πεσει κανεις σε κανενα modακι που να ενεργοποιει το video shooting της οθονης? Υπηρχε νομιζω αρχικα και καπου ειχε αναφερει ο Αργυρης πως το κατηργησε η sammy, αλλα δεν εχω δει πουθενα καποιο μοντ που να το ενεργοποιει..

 

Οπως και αυτη η εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zausan.zscreenrecorderpro&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS56YXVzYW4uenNjcmVlbnJlY29yZGVycHJvIl0.

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

 

 

Thanks both.

Βρηκα και ενα screencast (δεν το εχω δοκιμασει ακομα) το οποιο πρεπει να ειναι κι αυτο καλο. Θα τα τσεκαρω :)

Απορω γιατι το εβγαλαν ομως.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Thanks both.

Βρηκα και ενα screencast (δεν το εχω δοκιμασει ακομα) το οποιο πρεπει να ειναι κι αυτο καλο. Θα τα τσεκαρω :)

Απορω γιατι το εβγαλαν ομως.

 

Πετρο οποια και να βαλεις,μη κανεις το λαθος και την αγορασεις πρωτα.Δες αν εχει δοκιμαστικη και αν δουλευει σωστα το recording.Η screencast που ειχα κατεβασει τη δοκιμαστικη δεν επαιζε σωστα.Βεβαια ολα αυτα καιρο πριν.Νομιζω οτι κοπηκε στην ιδια λογικη που δεν μπορεις να απενεργοποιησεις τον ηχο της καμερας οταν παιρνεις φωτογραφια

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλα ολα, αλλα ας "φαμε" το διαδικτυο για να βρουμε την εκδοση του awesome notes που εχει "αποκλειστικα" το νεο note 8, γιατι απλα θα ειναι εξαιρετικη προσθηκη στο note 2 μας.

Θεωρω πως δε θα αργησει πολυ να κανει την εμφανιση του ενα system dump του note 8... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλα ολα, αλλα ας "φαμε" το διαδικτυο για να βρουμε την εκδοση του awesome notes που εχει "αποκλειστικα" το νεο note 8, γιατι απλα θα ειναι εξαιρετικη προσθηκη στο note 2 μας.

Θεωρω πως δε θα αργησει πολυ να κανει την εμφανιση του ενα system dump του note 8... ;)

 

Βαγγέλη τι εννοείς???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη τι εννοείς???

 

Το awesome note ( http://bridworks.com/anote/en/main/index.php ), η καλυτερη εφαρμογη pim που υπαρχει για smartphones/tablets (ios exclusive μεχρι σημερα), δινεται πλεον bundled με το νεο galaxy note 8.

Το "κακο" ειναι πως βλεπω να την αφηνουν preinstalled με τις νεες note υλοποιησεις και να μην την κυκλοφορουν στο Samsung appstore (στο android market ειναι δεδομενο πως δε θα τη δουμε τον επομενο χρονο, μιας και τα δικαιωματα της εφαρμογης τα εχει η Samsung για ενα χρονο), οποτε ο μοναδικος τροπος να την τσιμπησουμε ειναι ενα system dump του note 8... ;)

Link to comment
Share on other sites

θεμα ημερων ειναι απο τη στιγμη που θα κυκλοφορησει το 8.

 

Ναι, ετσι ειναι, αλλα ευελπιστω οτι θα εχουμε leak πριν καν την κυκλοφορια του, οποτε stay tuned ;)

ΥΓ Δε θα ειχα κανενα προβλημα να την αγορασω αν κυκλοφορουσε στο Samsung store (οπως ειχα κανει και με το applestore), αλλα δεν το βλεπω πιθανο να τη δουμε εκει...

Link to comment
Share on other sites

Πετρο οποια και να βαλεις,μη κανεις το λαθος και την αγορασεις πρωτα.Δες αν εχει δοκιμαστικη και αν δουλευει σωστα το recording.Η screencast που ειχα κατεβασει τη δοκιμαστικη δεν επαιζε σωστα.Βεβαια ολα αυτα καιρο πριν.Νομιζω οτι κοπηκε στην ιδια λογικη που δεν μπορεις να απενεργοποιησεις τον ηχο της καμερας οταν παιρνεις φωτογραφια

 

Καλα που το ανεφερες φιλτατε για να μην πεταω χρηματα ετσι :)

Θα κατεβασω το demo πρωτα και θα ποσταρω feedback!!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

χαζευοντας στο xda για προτεινομενες εφαρμογες ειδα να προτεινει καποιος το CPU Sleeper Quad Core.

αυτο που κανει ειναι οταν σβηνει η οθονη να αφηνει ενεργη μονο την πρωτη cpu. οταν ξαναναβει ενεργοποιουνται ολες. δεν εχω κλεισει μερα που την δοκιμαζω αλλα μου δινει την εντυπωση κανει δουλεια. μαλον θα την αγορασω. με μαμα ρομ 4.1.1

Link to comment
Share on other sites

Πετρο οποια και να βαλεις,μη κανεις το λαθος και την αγορασεις πρωτα.Δες αν εχει δοκιμαστικη και αν δουλευει σωστα το recording.Η screencast που ειχα κατεβασει τη δοκιμαστικη δεν επαιζε σωστα.Βεβαια ολα αυτα καιρο πριν.Νομιζω οτι κοπηκε στην ιδια λογικη που δεν μπορεις να απενεργοποιησεις τον ηχο της καμερας οταν παιρνεις φωτογραφια

 

Καλα που το ανεφερες φιλτατε για να μην πεταω χρηματα ετσι :)

Θα κατεβασω το demo πρωτα και θα ποσταρω feedback!!

 

Τελικα το screencast μου δουλευει μια χαρα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια.

Φοραω την ρομ του μακαρονα (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2143742) που ειναι πραγματι καταπληκτικη......

Ενα θεματακι εχω μονο..... δεν με αφηνει να βαλω Live Wallpaper..... σε κανεναν Launcer οσους και αν εχω δοκιμασει...

Τι μπορει να φταιει;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια.

Φοραω την ρομ του μακαρονα (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2143742) που ειναι πραγματι καταπληκτικη......

Ενα θεματακι εχω μονο..... δεν με αφηνει να βαλω Live Wallpaper..... σε κανεναν Launcer οσους και αν εχω δοκιμασει...

Τι μπορει να φταιει;

 

Παενε (sic!!)στις ρυθμισεις κ απο esanote update extras(fix-update) βρες το live update fixer κατεβασε το,φλασαρε το κ βουαλα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά του μακαρονα από μπαταρία πως πάει???

Και πιο κερνελ προτείνετε???

Ευχαριστώ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά του μακαρονα από μπαταρία πως πάει???

Και πιο κερνελ προτείνετε???

Ευχαριστώ

 

Εγω δεν είμαι ο πιο κατάλληλος για ν απαντήσω γιατί την λιώνω καθημερινά την μπαταρία. ..κερνελ abyss ν2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά του μακαρονα από μπαταρία πως πάει???

Και πιο κερνελ προτείνετε???

Ευχαριστώ

 

Ήμουν παιδί του μακαρονά, τώρα είμαι παιδί της MB2 γαλλικής αλλά Νίκο ξέρεις ο kernel είναι μονόδρομος...και τότε και τώρα Perseus!

Ο Abyss αργά ή γρήγορα θα σου παρουσιάσει κολλήματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά του μακαρονα από μπαταρία πως πάει???

Και πιο κερνελ προτείνετε???

Ευχαριστώ

 

Δεν ξερω για τον abyss αλλα με perseus ειναι η καλυτερη ρομ που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης..Και απ'οτι λεει απο βδομαδα περιμενουμε νεα εκδοση κατα πολυ βελτιωμενη..Για να δουμε..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για τον abyss αλλα με perseus ειναι η καλυτερη ρομ που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης..Και απ'οτι λεει απο βδομαδα περιμενουμε νεα εκδοση κατα πολυ βελτιωμενη..Για να δουμε..

 

Αυτα ειναι...Τι αλλη αλλαγη θα κανει ο τυπος δλδ;; ηδη ειναι σουπερ...γνωμη μου παντα...αιντε να φουμε τι θα δούμε. ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με perseus και PhoeniX Rom έβγαλα 3 ημέρες και 12 ώρες με 5.30 ώρες ανοικτή οθόνη. Στο 15% το έβαλα για φόρτιση οπότε είχε να δώσει και άλλο! Την PhoeniX Rom δεν την αλλάζω. Δοκίμασα και την ιταλική και την wanam αλλά ψηφίζω αυτη! Έχει και άπειρες επιλογές κατά την εγκατάσταση!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...