Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εβαλα κανα 2-3 φορες στο usb του υπολογιστη αλλα οχι πανω απο 5 λεπτα η καθε μια...

Αν εννοεις αυτο, τοτε παλι ικανοποιημενος ειμαι απο την μπαταρια...

 

Εννοείται πως είναι φοβερή η μπαταρία σου. Αν έκανες λίγο συντηρητική χρήση το είχες ευκολα το 9ωρο. Εγώ είμαι στοκ τελείως για αυτό είμαι πίσω σε χρόνους αλλά παρόλα αυτά είμαι πολύ ικανοποιημενος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην Phoenix η transparent h simplistic framework διαλέγεις Στην εγκατάσταση . Εάν βάλεις και τα δύο μαζί κανείς κιμά με μακαρόνια και σάλτσα μαζί.

Επιλέγουμε μόνο ένα από τα δύο . Έβγαλε και νέα 7'7 Phoenix...

Βάλε μόνο simplistic και χαμήλωσε λίγο τα dpi. me perseus kernel να δεις πως πάει η ρομ

 

Την εχω περασει στοκ τελείως πως να μπορω να περασω το simplistic framework τώρα? Πρέπει να κανω παλι wipe?τα dpi απο που τα χαμηλωνεις?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είναι φοβερή η μπαταρία σου. Αν έκανες λίγο συντηρητική χρήση το είχες ευκολα το 9ωρο. Εγώ είμαι στοκ τελείως για αυτό είμαι πίσω σε χρόνους αλλά παρόλα αυτά είμαι πολύ ικανοποιημενος

 

Aπλα τις πιο πολλες ωρες εχω τον φωτισμο τερμα χαμηλα, οταν βγω εξω τοτε το βαζω στο αυτοματο...

Link to comment
Share on other sites

Την εχω περασει στοκ τελείως πως να μπορω να περασω το simplistic framework τώρα? Πρέπει να κανω παλι wipe?τα dpi απο που τα χαμηλωνεις?

 

Ναι ξανά φλασαρε με wipe .dalvik-.-μην επιλέξεις τπτ από transparent όλα στο μηδέν και τσέκαρε το simplistic.

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξανά φλασαρε με wipe .dalvik-.-μην επιλέξεις τπτ από transparent όλα στο μηδέν και τσέκαρε το simplistic.

 

Εντάξει την φλασαρα παλι με wipe dalvik.ολα οκ.τα dpi απο που τα αλλαζω τωρα?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

-.-οκ κατέβασε το build.prop Editor .

Κανε πρώτα ένα μπακ απ.

Βρες κάτω προς το τέλος την τιμή ro.sf.lcd_density

Μαμά είναι 320 . Βάλτο Για αρχή 280 δες αν σου αρέσει και μετά κάνε save από πάνω δεξιά επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος .. Κανε σίγουρα μπακ απ από το αριστερό πλήκτρο του νοτε να το έχεις μην γίνει κάνα χαζό μετά με restore το επαναφέρει...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

-.-οκ κατέβασε το build.prop Editor .

Κανε πρώτα ένα μπακ απ.

Βρες κάτω προς το τέλος την τιμή ro.sf.lcd_density

Μαμά είναι 320 . Βάλτο Για αρχή 280 δες αν σου αρέσει και μετά κάνε save από πάνω δεξιά επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος .. Κανε σίγουρα μπακ απ από το αριστερό πλήκτρο του νοτε να το έχεις μην γίνει κάνα χαζό μετά με restore το επαναφέρει...

 

Δεν μου αρεσε καθόλου γιατι μενει αρκετό κενο και το εβαλα οπως ηταν..σε ευχαριστώ πολυ για τις οδηγιες σου.

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Από τις καλύτερες σε θέμα αυτονομίας και με στοκ κέρνελ...πάντα. Όσες φορές έχω δοκιμάσει άλλον κέρνελ έχω πολύ λιγότερη αυτονομία.

Τώρα είμαι και εγώ με esanote πολύ γρήγορη χωρίς λαγκαρίσματα και στην καινούργια ετοιμάζει πολλά καλούδια...

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έσπασαν τα νεύρα μου. Ήμουν με DualNote 7.1 και όλα ήταν εντάξει. Κρατάω ένα backup και είπα να περάσω την Phoenix την τελευταία με Perseus kernel. Οπότε τα περνάω μέσα στην κάρτα και μπαίνω recovery.

Κάνει την εγκατάσταση κανονικά, πάω να μπω και έμενε στο logo. Ξαναμπαίνω recovery κάνω εγκατάσταση, μου πετάει μήνυμα ότι δε μπορεί να διαβάσει το zip.

Κάνω restore και μπαίνω στην rom και ξαναπερνάω στην sd το zip. Recovery και εγκατάσταση, τα ίδια.

Παρατηρώ ότι κατά το copy του zip στην κάρτα τα τελευταία 200 μβ περνιόταν σε μισό δευτερόλεπτο άρα κάτι δε πήγαινε καλά. Κάνω format την microSD ξαναπερνάω τα αρχεία, το ίδιο.

 

Να μη τα πολυλογώ σε κάποια φάση στο restore μπαίνω ξανά στο κινητό και πετούσε ότι είναι κατεστραμμένη η κάρτα. Την βάζω στον υπολογιστή την βλέπει κανονικά. Την κάνω format περνάω τα αρχεία από την αρχή αλλά τίποτα. Δεν έλεγε να τα διαβάσει.

 

Τελικά κατέβασα από την αρχή το official πολωνικό firmware, το πέρασα με odin, ξαναπέρασα recovery και με την αρχική κάρτα και αφότου είχα περάσει τα αρχεία από το πισί μέσα της, κατάφερα και έκανα εγκατάσταση την omega 13 (η phoenix άκυρο μόνο και μόνο από τα νεύρα).

 

Η κάρτα δεν πρέπει να είχε πρόβλημα τελικά γιατί στον υπολογιστή δούλευε κανονικά. ο card reader της συσκευής πλέον νιώθει κανονικά ... Τι στο διάολο είχε γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έσπασαν τα νεύρα μου. Ήμουν με DualNote 7.1 και όλα ήταν εντάξει. Κρατάω ένα backup και είπα να περάσω την Phoenix την τελευταία με Perseus kernel. Οπότε τα περνάω μέσα στην κάρτα και μπαίνω recovery.

Κάνει την εγκατάσταση κανονικά, πάω να μπω και έμενε στο logo. Ξαναμπαίνω recovery κάνω εγκατάσταση, μου πετάει μήνυμα ότι δε μπορεί να διαβάσει το zip.

Κάνω restore και μπαίνω στην rom και ξαναπερνάω στην sd το zip. Recovery και εγκατάσταση, τα ίδια.

Παρατηρώ ότι κατά το copy του zip στην κάρτα τα τελευταία 200 μβ περνιόταν σε μισό δευτερόλεπτο άρα κάτι δε πήγαινε καλά. Κάνω format την microSD ξαναπερνάω τα αρχεία, το ίδιο.

 

Να μη τα πολυλογώ σε κάποια φάση στο restore μπαίνω ξανά στο κινητό και πετούσε ότι είναι κατεστραμμένη η κάρτα. Την βάζω στον υπολογιστή την βλέπει κανονικά. Την κάνω format περνάω τα αρχεία από την αρχή αλλά τίποτα. Δεν έλεγε να τα διαβάσει.

 

Τελικά κατέβασα από την αρχή το official πολωνικό firmware, το πέρασα με odin, ξαναπέρασα recovery και με την αρχική κάρτα και αφότου είχα περάσει τα αρχεία από το πισί μέσα της, κατάφερα και έκανα εγκατάσταση την omega 13 (η phoenix άκυρο μόνο και μόνο από τα νεύρα).

 

Η κάρτα δεν πρέπει να είχε πρόβλημα τελικά γιατί στον υπολογιστή δούλευε κανονικά. ο card reader της συσκευής πλέον νιώθει κανονικά ... Τι στο διάολο είχε γίνει;

 

Με πιο recovery είσαι φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ,παιδια εαν εχετε ορεξη για φλασαρισμα και σε αναμονη του μακαρονα(EsaNote) ριχτε την πανω ειναι πολυ καλη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2119003
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μου την έβγαλε αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ την 8..

2 ώρες κατεβαίνει και ακόμα στο 73 % είναι....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Έδωσε και η Phoenix tin v8...

 

Ειχα ριξει επανω στο θηριο την 7.7 απαγοητευτηκα καθολου καλη για εμενα σε καθε επανεκινηση εφευγαν τα γουιτζετς απο την αρχικη οθονη πολυ στοκ με πολλες φανφαρες (τουικς) με αποτελεσμα να βυθιζεται πολυ γρηγορα η μπαταρια παρολο που ειχα για κερνελ τον περσεα δεν ξερω εγω εχω βρει καλο λιμανι με την ρομ του amnodaniel σε αναμονη βεβαιως του EsaNote

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο εγώ την έχω από παλιά από την ν5 μέχρι κα τώρα την ν7.7 Ούτε κιχ ούτε κανένα πρόβλημα απίστευτα γρήγορα πολύ καλή μπαταρία άψογα όλα με την Φοίνιξ .....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Esanote & phoenix κατά την γνώμη μου οι καλύτερες rom φουλ παραμετροποίηση σε ότι θες & perseus ο πιο σταθερός kernel. Εγω δοκιμασα και τις δυο αλλα μου ταιριαξε καλυτερα η Esanote και εδω και μια εβδομαδα το εχω κανει ραπτομηχανη το νοτελι:D:D
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με πιο recovery είσαι φίλε μου?

 

Όταν μου τα έκανε αυτά είναι CWM 6.0.1.5 αν θυμάμαι καλά, πλέον έβαλα τον TWRP στην τελευταία του έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Esanote & phoenix κατά την γνώμη μου οι καλύτερες rom φουλ παραμετροποίηση σε ότι θες & perseus ο πιο σταθερός kernel. Εγω δοκιμασα και τις δυο αλλα μου ταιριαξε καλυτερα η Esanote και εδω και μια εβδομαδα το εχω κανει ραπτομηχανη το νοτελι:D:D

 

Ναι συμφωνω μαζι σου οτι καλυτερο για εμενα η EsaNote με περσεα κερνελ αλλα η ρομ του amnodaniel εκτος του οτι δεν μου εχει βγαλει μεχρι στιγμης κανενα μα κανενα απολυτως προβλημα ειναι και μακραν η ωραιοτερη,φανταστικο το θεμα που εχει ο τυπος στην ρομ του το μονο που μου λειπει ειναι το γουιτζετ της LG του καιρου απο την PhoeniX ξεζιπαρα το apk το εβαλα μεσω ρουτ εξπλορερ στο system/apps του εδωσα τα σωστα permissions αλλα δεν μου βγαινει σαν γουιτζετ πρεπει κατι να τρεχει με το framework αλλα δεν ειμαι ντεβελοπερ για να το φτιαξω ισως εδω να μπορουσε να βοηθησει ο motomoto

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ,παιδια εαν εχετε ορεξη για φλασαρισμα και σε αναμονη του μακαρονα(EsaNote) ριχτε την πανω ειναι πολυ καλη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2119003

 

αυτήν έχω βάλει εδώ και

τρεις μέρες πραγματικά είναι

πολύ καλή και σε μπαταρία και

σε γρηγοράδα

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω μαζι σου οτι καλυτερο για εμενα η EsaNote με περσεα κερνελ αλλα η ρομ του amnodaniel εκτος του οτι δεν μου εχει βγαλει μεχρι στιγμης κανενα μα κανενα απολυτως προβλημα ειναι και μακραν η ωραιοτερη,φανταστικο το θεμα που εχει ο τυπος στην ρομ του το μονο που μου λειπει ειναι το γουιτζετ της LG του καιρου απο την PhoeniX ξεζιπαρα το apk το εβαλα μεσω ρουτ εξπλορερ στο system/apps του εδωσα τα σωστα permissions αλλα δεν μου βγαινει σαν γουιτζετ πρεπει κατι να τρεχει με το framework αλλα δεν ειμαι ντεβελοπερ για να το φτιαξω ισως εδω να μπορουσε να βοηθησει ο motomoto

 

Κατα σύμπτωση το δοκίμασα και εγώ αυτό που λες:lol: και όντως δεν δουλεύει μάλλον κάτι θέλει :confused::confused:

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατα σύμπτωση το δοκίμασα και εγώ αυτό που λες:lol: και όντως δεν δουλεύει μάλλον κάτι θέλει :confused::confused:

 

Ναι κατι του λειπει μαλλον το framework αποτι ειδα στο φακελλο της φοινιξ το απκ της lg ειναι σε ενα φακελλο και μαζι εχει ενα φακελλο με το καταλληλο framework κατι παιζει αλλα δεν ξερω off the topic whitemen απο περιβολακι μερια εισαι?

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Όταν μου τα έκανε αυτά είναι CWM 6.0.1.5 αν θυμάμαι καλά, πλέον έβαλα τον TWRP στην τελευταία του έκδοση.

 

Απο το recovery πρέπει να στα έκανε βαλε του philz to recoverειναι πολύ καλό και εχει πολλά καλούδια αν φυσικά γνωρίζεις θα κάνεις παπάδες. ...

Link to comment
Share on other sites

Απο το recovery πρέπει να στα έκανε βαλε του philz to recoverειναι πολύ καλό και εχει πολλά καλούδια αν φυσικά γνωρίζεις θα κάνεις παπάδες. ...

 

Το είδα σαν προτεινόμενο μέσα στην Phoenix, θα το δοκιμάσω αύριο κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος στην Phoenix έχει κάνει τρομερή δουλειά παιδιά...

Όλα τα λεφτά εκτός του widget for LG και τα βίντεο και οι φωτογραφίες by Xperia z...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...