Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους,

 

απεκτησα την Δευτερα το galaxy note2 μεταχειρισμενο από ενα παιδι. του εχει φορτωμενη την omega rom, και μαλιστα δεν εμφανιζει το κιτρινο θαυμαστικο οταν ανοιγει, ενω και το kies το αναγνωριζει αλλα δεν δινει αναβαθμιση,

 

δεν θελω να το πειραξω/περασω αλλη custom ή επισημη γιατι μ αρεσει με την omega.

 

ομως από την Πεμπτη, το widget του καιρου επαψε να κανει updates.

κανεις ιδεα?

ειχα κλεισει για λιγο τα data/ορισει οριο το οποιο το κινητο επιασε, ομως και με το wifi του σπιτιου μου οπου το συνδεω, δεν κανει update ακομα και χειροκινητα.

 

κανεις ιδεα? τι μπορει να φταιει?

άλλο καλό αντιστοιχο widget καιρου για Ελλάδα, υπαρχει ?

 

ΥΓ. με την κλασσικη πρώτη ιδεα για λύση σε υπολογιστες, δλδ , επανεκκινηση, οκ εγινε update. απλά δε ξερω γιατι κολλαει μερικες φορες το update αυτοματο. μαλλον μια επανεκκινηση την εβδομαδα καλό του κανει.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το kies αφού έχεις την omega δεν πρόκειται να σου κάνει αναβάθμιση. Δε σε ενοχλεί όμως αυτό, μια χαρά rom είναι! Άστο έτσι και απόλαυσε το. Αν βγει κάτι καινούριο που αξίζει να το περάσεις θα το μάθεις σίγουρα από εδώ μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι μπορει να φταιει και δεν εχω ελληνικα στο πενακι?Ειμαι με phoenix 8

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι μπορει να φταιει και δεν εχω ελληνικα στο πενακι?Ειμαι με phoenix 8

 

1. Έχεις κατεβάσει την ελληνική γλώσσα στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου;

2. Όταν πας να γράψεις το spacebar το έχεις γυρισμένο στα ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

1. Έχεις κατεβάσει την ελληνική γλώσσα στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου;

2. Όταν πας να γράψεις το spacebar το έχεις γυρισμένο στα ελληνικά;

 

Ναι κανονικα ειναι επιλεγμενα και τα ελληνικα οπως στις εικονες σου αλλα ενω οταν γραφω αγγλικα μου εχει την επιλογη του <ταμπλω> για να γραψω χειροκινητα,οταν γραφω ελληνικα δεν μου την εμφανιζει καν αυτη την επιλογη παρα μονο του μικροφωνου,των ρυθμισεων και κατι αλλα ασχετα..Να πω οτι κατα την εγκατασταση της phoenix επελεξα το spenboard switcher καθως για κυριο πληκτρολογιο χρησιμοποιω το swiftkey..Το προγραμμα δουλευει σωστα..Μολις βγαλω το πενακι το γυρναει στο μαμα πληκτρολογιο και το αντιθετο αλλα ελληνικα στο χειρογραφο..δεν..Επισης δοκιμασα βαζοντας προεπιλογη το μαμα πληκτρολογιο αλλα παλι τα ιδια..Ξαναπερασα απο την αρχη την ρομ,παλι τα ιδια..Καπου τρωει σκαλωμα και πιστευω φταιει το spenboard switcher παροτι την δουλεια του(εναλλαγη) την κανει σωστα..Αυτο που μενει ειναι να ξαναπερασω την ρομ χωρις το spenboard..Το δουλευει κανεις αλλος αυτο να μας πει?

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Τη ρομ την πέρασες Full Wipe Wipe ή ήσουν στην 7.7 και την έριξες από πάνω;

Είναι διαφορετική βάση και θέλει Full Wipe...το λέει και ο Tamirda στις οδηγίες.:)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την phoenix 8,αλλα δεν μπορω ναπερασω blueray ταινια στην external καρτα.τι να κανω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Μηπως αυτη η ρομ εχει θεμα με το exfat?

 

Βασικα νομιζω οτι γενικα υπαρχει θεμα, με ολες τις καρτες στα samsung.αν ηξερα ολη αυτη την ταλαιπωρια δεν θα επαιρνα καρτα.δοκιμαζω τωρα την easy ums εφαρμογη, ειδωμεν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Βασικα νομιζω οτι γενικα υπαρχει θεμα, με ολες τις καρτες στα samsung.αν ηξερα ολη αυτη την ταλαιπωρια δεν θα επαιρνα καρτα.δοκιμαζω τωρα την easy ums εφαρμογη, ειδωμεν.

 

Γραψε τα αποτελεσματα για να βοηθησεις κι αλλους που ψαχνονται

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Βασικα νομιζω οτι γενικα υπαρχει θεμα, με ολες τις καρτες στα samsung.αν ηξερα ολη αυτη την ταλαιπωρια δεν θα επαιρνα καρτα.δοκιμαζω τωρα την easy ums εφαρμογη, ειδωμεν.

 

Παράξενο :confused: εχω 64 gb σε exfat και με όσες rom έχω δοκιμάσει (revolution-wanamlite-omega-phoenix) δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα .

Ποιο recovery εχεις ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο :confused: εχω 64 gb σε exfat και με όσες rom έχω δοκιμάσει (revolution-wanamlite-omega-phoenix) δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα .

Ποιο recovery εχεις ?

 

Philz touch 6.0.2.8

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Philz touch 6.0.2.8

 

Κανε ενα format στην sd και δοκίμασε παλι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβγαλα ακρη με το easy ums,χωρις να ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,γιατι πρεπει καθε φορα να κανεις mount unmount.δεν ξερω κατα ποσο φταιει η καρτα,η οποια ειναι adata 32 gb,clas 10. Edited by kabalos_1971

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

1.δεν γράφω sms 160 χαρακτήρες με τίποτα.

δοκίμασα στοκ και 2 custom,τωρα ειμαι με phoenix 8,οταν βάζω πληκτρολόγιο gsm γυρίζει σε κεφάλαια εχει 160 αλλα οταν στέλνω sms μου βγαζει μήνυμα οτι το sms μπορει να παει κατεστραμμένο και να γυρίσω αυτόματη επιλογή.γυρίζω στο αυτόματο και χάνω το 160 χαρακτήρες. εχω δοκιμάσει και αλλα πληκτρολόγια.

καμιά ιδέα?

2.μπορεί κάποιος που εχει βάλει την phoenix 8,να γράψει ενα μπούσουλα στο aroma με κερνελ,μοντεμ που του εχει δουλέψει καλα ?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

1.δεν γράφω sms 160 χαρακτήρες με τίποτα.

δοκίμασα στοκ και 2 custom,τωρα ειμαι με phoenix 8,οταν βάζω πληκτρολόγιο gsm γυρίζει σε κεφάλαια εχει 160 αλλα οταν στέλνω sms μου βγαζει μήνυμα οτι το sms μπορει να παει κατεστραμμένο και να γυρίσω αυτόματη επιλογή.γυρίζω στο αυτόματο και χάνω το 160 χαρακτήρες. εχω δοκιμάσει και αλλα πληκτρολόγια.

καμιά ιδέα?

2.μπορεί κάποιος που εχει βάλει την phoenix 8,να γράψει ενα μπούσουλα στο aroma με κερνελ,μοντεμ που του εχει δουλέψει καλα ?

 

Βαλτο σε Unicode και θα εισαι κομπλε φιλε μου .:)

Link to comment
Share on other sites

Greek theme dialer..

 

Εφτιαξα αυτο το dialer για μενα αλλα θα το μοιραστω και μ'εσας...

 

Download

 

http://imageshack.us/a/img835/6849/20130317164214.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια νεος κατοχος του θηριου.....μια ερωτηση,υπαρχει καποιος που μετα απο αναβαθμιση σε 4.1.2 δεν μπορει να συνδεθει σε wifi?δεν μπορω να συνδεθω πουθενα....ευχαριστω εκ των προτερων οποιον μπορει να βοηθηση:(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια νεος κατοχος του θηριου.....μια ερωτηση,υπαρχει καποιος που μετα απο αναβαθμιση σε 4.1.2 δεν μπορει να συνδεθει σε wifi?δεν μπορω να συνδεθω πουθενα....ευχαριστω εκ των προτερων οποιον μπορει να βοηθηση:(

 

Φιλε μου το προβλημα σου εχει αναφερθει εδω..

Δεν θυμαιμαι σε ποια σελιδα, προσφατα παντως,αν θες ριξε μια ματια...

Link to comment
Share on other sites

Βαλτο σε Unicode και θα εισαι κομπλε φιλε μου .:)

 

Δηλαδη με το unicode θα μπορουμε να γραφουμε με πεζους χαρακτηρες και να εχουμε και 160?

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με το unicode θα μπορουμε να γραφουμε με πεζους χαρακτηρες και να εχουμε και 160?

 

Με κεφαλαία γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Με κεφαλαία γράμματα.

 

Μόλις τώρα το δοκίμασα αλλά είτε έχω κεφαλαία είτε μικρά 160 χαρακτήρες δεν μου δίνει. Μήπως έχεις κάποια άλλη ρύθμιση;

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα και σε όλους πιστεύω δίνει, απλά βγάζει το ενοχλητικό μήνυμα ότι το μήνυμα μπορεί να πάει κατεστραμένο άσχετα αν πάει τελικά μια χαρά.
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...