Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Perseus 32 τον τελευταίο οτι καλύτερο.

Οταν φλασαρεις μια phoenix rom δεν ειναι σαν μια απλη αλλη που τα κάνει ολα η εγκατάσταση μονη της ..

Σε ρωταει στο set up τι θες να στήσεις πιον κερνελ θα βαλεις ποιο μοντεμ να βαλει ποιο πρόγραμμα θες για ηχο το framework και πολλά αλλα εκει θελει προσοχή τι θα τσέκαρεις και ποιους συνδιασμους δεν πρέπει να βάλεις μαζι τα ολα ολα ο dev. Αναλυτικά στο xda .

Εαν δεν πολύ ξέρεις βάλε μια ωμέγα να δεις πως ειναι εκει ειναι πολύ απλά τα πράγματα .

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς είσαι από μπαταρία με την ομεγα και με ποιον κερνελ φίλε μου???

 

Εγώ με omega είχα perseus αλλά όταν ο redpill απέκτησε υποστήριξη για OC/UV ξανά γύρισα σε redpill γιατί μου είναι αρκετά πιο smooth το κινητό τόσο σε menus όσο και σε εφαρμογές.

 

Από μπαταρία ειδικά και μετά το undervolt έχω θεαματικά αποτελέσματα.

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα ειμαι με την τελευταια γαλλικη 4,1,2 ροοτ κανονικα μπορει καποιος να μ πει πωσ περναμε τα mod του stratou δοκιμασα να περασω μεσω recovery ta 4 way reboot και μ κολλαει να αναβοσβινει το logo της samsung kai πως περναμε και τα αλλα mods ..
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα ειμαι με την τελευταια γαλλικη 4,1,2 ροοτ κανονικα μπορει καποιος να μ πει πωσ περναμε τα mod του stratou δοκιμασα να περασω μεσω recovery ta 4 way reboot και μ κολλαει να αναβοσβινει το logo της samsung kai πως περναμε και τα αλλα mods ..

 

Δοκίμασε αυτό και πες μου http://dl.dropbox.com/u/46595847/test4wayreboot.zip

Link to comment
Share on other sites

Stato μεσω odin i μεσω recovery sorry αλλα πρωτη φορσ βαζω stock rom ολο custom και ηξερα τις διαδικασιες και ειχα τιμησει την rom s οταν ειχα το s3 (φοβερη μονο αυτο μπορω να πω ) ...

 

περιμενα μια απαντηση ,δοκιμασα ειδα οτι μεσω odin δεν γινεται και μεσω recovery κολλησε παλι στο logo samsung

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Stato μεσω odin i μεσω recovery sorry αλλα πρωτη φορσ βαζω stock rom ολο custom και ηξερα τις διαδικασιες και ειχα τιμησει την rom s οταν ειχα το s3 (φοβερη μονο αυτο μπορω να πω ) ...

 

Μέσω recovery.

Mέχρι να διορθώσω το script εγκατάστασης, μη τα δοκιμάζετε σε stock roms.

Σε custom roms η εγκατάσταση γίνεται κανονικότατα.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Cpu εχεις πειράξει ?? Η μαμα 1.6 ??

 

Μέχρι πριν κάτι μέρες είχα CPU 1.8@1.2500 και GPU 733@1125mV.

 

Πλέον έκανα undervoltage σε όλα τα steps με max frequency τα 1.6@1.1500 και 533@1000mV.

 

Επίσης τις ώρες που είμαι στη δουλειά ή γενικά όταν δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα το γυρνάω σε max 2 cores αφού η χρήση είναι πολύ light πού δεν καταλαβαίνω διαφορά στην απόκριση ή την ταχύτητα ενώ παράλληλα γίνεται φοβερή οικονομία στην κατανάλωση.

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Perseus 32 τον τελευταίο οτι καλύτερο.

Οταν φλασαρεις μια phoenix rom δεν ειναι σαν μια απλη αλλη που τα κάνει ολα η εγκατάσταση μονη της ..

Σε ρωταει στο set up τι θες να στήσεις πιον κερνελ θα βαλεις ποιο μοντεμ να βαλει ποιο πρόγραμμα θες για ηχο το framework και πολλά αλλα εκει θελει προσοχή τι θα τσέκαρεις και ποιους συνδιασμους δεν πρέπει να βάλεις μαζι τα ολα ολα ο dev. Αναλυτικά στο xda .

Εαν δεν πολύ ξέρεις βάλε μια ωμέγα να δεις πως ειναι εκει ειναι πολύ απλά τα πράγματα .

Καλημέρα τελικά έβαλα την ωμέγα . Πολύ καλή έχω πάθει πλάκα ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που την έφτιαξαν. Το μόνο μείον μέχρι τώρα η μπαταρία, με την PULSE κρατούσε καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά έβαλα την ωμέγα . Πολύ καλή έχω πάθει πλάκα ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που την έφτιαξαν. Το μόνο μείον μέχρι τώρα η μπαταρία, με την PULSE κρατούσε καλύτερα

 

Η μπαταρία φαίνεται μετά από δύο φορτίσεις σε κάθε αλλαγή ρομ. Μην βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα...:)

Από Κυριακή μεσημέρι είμαι με Pulce και μέχρι ώρας είναι σταθερότατη...

Μπράβο Στράτο!:)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το mod 23 togles και δεν υπαρχει η μπαρα notificanios.υπαρχει τροπος να την επαναφερω χωρις format?
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το mod 23 togles και δεν υπαρχει η μπαρα notificanios.υπαρχει τροπος να την επαναφερω χωρις format?

 

Στο φάκελο system/app θα βρεις 2 αρχεία με όνομα SystemUI.

Το 1 έχει κατάληξη odex και το άλλο apk.

Σβήσε το odex και κάνε reboot.

Aν δε σου φτιάξει

στο φάκελο system/framework θα βρεις επίσης τα αρχεία services.jar και services.odex.

Σβήσε το odex και κάνε reboot.

Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο system/app θα βρεις 2 αρχεία με όνομα SystemUI.

Το 1 έχει κατάληξη odex και το άλλο apk.

Σβήσε το odex και κάνε reboot.

Aν δε σου φτιάξει

στο φάκελο system/framework θα βρεις επίσης τα αρχεία services.jar και services.odex.

Σβήσε το odex και κάνε reboot.

 

Δεν μου σβηνει τα systemui.με το root explorel οταν κανω διαγραφη μου γραφει cannot be deleted because the file system is read only

Edited by grigoris10
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου σβηνει τα systemui.με το root explorel οταν κανω διαγραφη μου γραφει cannot be deleted because the file system is read only

 

Μόνο το odex θα σβήσεις.

Στο πάνω μέρος στον root explorer εχει κουμπάκι που πρέπει να το πατήσεις και να γράφει mount as r/w

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το odex θα σβήσεις.

Στο πάνω μέρος στον root explorer εχει κουμπάκι που πρέπει να το πατήσεις και να γράφει mount as r/w

 

τα εκανα ολα αυτα που μου ειπες και κολησε στην αρχη που λεει samsung δεν ανοιγει το τηλ.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία φαίνεται μετά από δύο φορτίσεις σε κάθε αλλαγή ρομ. Μην βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα...:)

Από Κυριακή μεσημέρι είμαι με Pulce και μέχρι ώρας είναι σταθερότατη...

Μπράβο Στράτο!:)

 

Και στην Pulce γιατί από την αρχή ήταν πολύ καλή; :O

Link to comment
Share on other sites

Και στην Pulce γιατί από την αρχή ήταν πολύ καλή; :O

 

Θα σου απαντήσω με τη δική μου εμπειρία...

Όταν πέρασα την Omega 11 (την πρώτη μέρα που την είχε ανεβάσει ο Γιάννης) μου παρουσίασε battery drain. Μετά από ένα καλιμπράρισμα της μπαταρίας, την δεύτερη μέρα μου έβγαλε 9+ οθόνη ανοιχτή(προσπαθούσα να αδειασω την μπαταρία και δεν μπορούσα!)

Ειδικά σε εμάς που αλλάζουμε ρομ συχνά, θέλει υπομονή για να φανεί η πραγματική διάρκεια της μπαταρίας. Δεν προλαβαίνει το τηλέφωνο να έρθει στα ίσια του! Τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την Phoenix v5 end perseus 32.1

Είμαι καθημερινά κάπως έτσι...

6-7 ώρες ανοικτή οθόνη

1:30-2:00 ομιλία

Πάντα ανοικτό το 3g end wifi

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα επειδή ρώτησα και αλλού και δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν..

Να κάμω και εδώ μια δυο ερώτησεις :

1) έχω κάνει ρουτ το τηλ με το exynosabuse.apk/B] είμαι μαμά Rom και δεν έχω πειράξει τίποτα άλλο

Το ρουτ το έκανα μόνο και μόνο για να βάλω το Μοντ με τις εφαρμογές Όλες να φαίνονται στο muktiwindow

Τίποτα άλλο δεν έχει πειραχτεί από θέμα ρουτ

 

 

2) μέσα στους xda λένε για unroot ανοίγεις το πρόγραμμα exynosabuse ξετικαρεις τις επιλογές και τελείωσε είσαι unroot.

Τώρα επειδή θα το πουλησω το κινητό και θέλω να το δώσω μαμά όπως το αγόρασα ρωτάω:

Για να τα σβήσω όλα τι κάνω; Πρέπει να κάνω αν ρουτ και μετά ρυθμίσεις επαναφορά εργοστασιακές ρυθμίσεις;

Αν έτσι όπως είμαι τώρα πατήσω επαναφορά εργοστασιακές ρυθμίσεις και είναι και ρουτ τι θα γίνει;

Ξανά τονίζω είμαι ρουτ με το apk exynosabuse

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω με τη δική μου εμπειρία...

Όταν πέρασα την Omega 11 (την πρώτη μέρα που την είχε ανεβάσει ο Γιάννης) μου παρουσίασε battery drain. Μετά από ένα καλιμπράρισμα της μπαταρίας, την δεύτερη μέρα μου έβγαλε 9+ οθόνη ανοιχτή(προσπαθούσα να αδειασω την μπαταρία και δεν μπορούσα!)

Ειδικά σε εμάς που αλλάζουμε ρομ συχνά, θέλει υπομονή για να φανεί η πραγματική διάρκεια της μπαταρίας. Δεν προλαβαίνει το τηλέφωνο να έρθει στα ίσια του! Τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ.:)

Τελικά η μπαταρία και μετά από 2 φορτίσεις και καλιμπραρισμα. δεν αντέχει πολύ. Κρίμα γιατί είναι φοβερή η ωμέγα αλλά θα την αλλάξω*. Τώρα μια ερώτηση έχω κανει κανονικά Root αλλά δεν μου έβγαλε ποτέ το triangle. Τώρα αν θέλω να το κάνω unroot πρέπει να τρέξω έτσι και αλλιώς το triangle; Και μετά φυσικά να του περάσω μια stock μέσω odin
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία και μετά από 2 φορτίσεις και καλιμπραρισμα. δεν αντέχει πολύ. Κρίμα γιατί είναι φοβερή η ωμέγα αλλά θα την αλλάξω*. Τώρα μια ερώτηση έχω κανει κανονικά Root αλλά δεν μου έβγαλε ποτέ το triangle. Τώρα αν θέλω να το κάνω unroot πρέπει να τρέξω έτσι και αλλιώς το triangle; Και μετά φυσικά να του περάσω μια stock μέσω odin

 

Τι εννοείς "δεν στο έβγαλε";;; Πρέπει να το κατεβάσεις από το market να το τρέξεις εσυ και να ακολουθήσεις τις οδηγίες.

Τώρα όσον αφορά το unroot ακολούθησε "πιστά" τις οδηγίες του Tyxerakia

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554

Με μια υποσημείωση, πριν κάνεις την διαδικασία βγάλε την κάρτα μνήμης και μόλις τελειώσεις ξαναβαλτην.:)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "δεν στο έβγαλε";;; Πρέπει να το κατεβάσεις από το market να το τρέξεις εσυ και να ακολουθήσεις τις οδηγίες.

Τώρα όσον αφορά το unroot ακολούθησε "πιστά" τις οδηγίες του Tyxerakia

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554

Με μια υποσημείωση, πριν κάνεις την διαδικασία βγάλε την κάρτα μνήμης και μόλις τελειώσεις ξαναβαλτην.:)

 

Εγω που δεν εχω βγαλει καμια φορα την μπαταρία κανοντας αυτη την διαδικασια ειμαι τυχερος; η εκανα λαλακια;;;κ ρωταω γιατι ειμαι νεος στο αντροιντ...απλα δεν μου εβγαλε κανενα "θεμα" ολα κυλησαν καλα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν εχω βγαλει καμια φορα την μπαταρία κανοντας αυτη την διαδικασια ειμαι τυχερος; η εκανα λαλακια;;;κ ρωταω γιατι ειμαι νεος στο αντροιντ...απλα δεν μου εβγαλε κανενα "θεμα" ολα κυλησαν καλα...

 

Τη μπαταρία την βγάζουμε πριν το boot για να μην ξαναμετρησει ο μετρητής.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "δεν στο έβγαλε";;; Πρέπει να το κατεβάσεις από το market να το τρέξεις εσυ και να ακολουθήσεις τις οδηγίες.

Τώρα όσον αφορά το unroot ακολούθησε "πιστά" τις οδηγίες του Tyxerakia

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554

Με μια υποσημείωση, πριν κάνεις την διαδικασία βγάλε την κάρτα μνήμης και μόλις τελειώσεις ξαναβαλτην.:)

οχι δεν καταλαβες εννοω δεν μου το βγαζει οταν μπουταρει το κινητο στην αρχη.Πρεπει να το βαλω στο κινητο και να το τρεξω η να μην το βαλω καθόλου;
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία φαίνεται μετά από δύο φορτίσεις σε κάθε αλλαγή ρομ. Μην βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα...:)

Από Κυριακή μεσημέρι είμαι με Pulce και μέχρι ώρας είναι σταθερότατη...

Μπράβο Στράτο!:)

 

Οντως πολυ καλη..

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...