Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χίλια ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.

το κατέβασα, το εγκατέστησα, αλλά κολλάει στη συγκεκριμένη οθόνη http://db.tt/2fAXTBEe και δεν μπαίνει ποτέ...

 

http://db.tt/2fAXTBEe

 

εννοείται πως είμαι root (stock Rom, τελευταία Γαλλική)

Edited by spyrospatras

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χίλια ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.

το κατέβασα, το εγκατέστησα, αλλά κολλάει στη συγκεκριμένη οθόνη και δεν μπαίνει ποτέ...

 

http://db.tt/2fAXTBEe

 

εννοείται πως είμαι root (stock Rom, τελευταία Γαλλική)

 

Κάπου δεν έκατσε καλά η εγκατάσταση ,κατέβασε το πάλι απο xda (μόνο το apk οχι το tar) και πέρνα το .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

Εφτιαξα ενα mod για το dialer γιατι δε μου αρεσει να πηγαινω την μπαρα προς τ'αριστερα για να κανω κλικ στις επαφες..

Το μονο που αλλαξα ειναι το "Αρχεια κλησεων" το εκανα "Ιστορικο" για να ειναι πιο μικρη η γραμματοσειρα και να μη χρειαζεται να πηγαινεις δεξια η αριστερα την μπαρα..

 

Screenshot πριν και μετα (Τα screenshot ειναι απο το S3, απλα για να δειτε)

Κατεβαζετε το zip και εγκατασταση απο cwm recovery (4.1.2 JB)..

Και καλος σας βρηκα με το καινουριο εργαλειο.. :) (Ετοιμαζω και το νεο Theme (Aroma Installer) για το Note II)

 

Download

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/Screenshot_2013-01-02-17-_zps2da23198.png http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/Screenshot_2013-01-02-17-45-_zps28708985.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ειδικά για τύπους σαν και μένα που μαι ψείρας κάτι τέτοιες λεπτομέρεις είναι όλα τα λεφτά. Δηλαδή πόσο δύσκολο τους ήταν να το κάνουν εξ αρχής? Ευχαριστούμε πολύ moto ;)

 

ps δεν παίζει καμιά μόντα και για το πληκτρολόγιο στον dialer να μην έχει τα σπαστικά μαύρα πλαίσια γύρω γύρω?

Edited by QQTilt
Link to comment
Share on other sites

Από χθες με την Phoenix v5 end perseus και το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο νοτελι στην 4.1.2...

Επίσης η μπαταρία απέκτησε και πάλι φυσιολογική ζωή...

Το είχα χάσει με την wannam...

Όποιος δεν την έβαλε ας το κάνει...

Δεν θα το μετανιωσει σε καμία περίπτωση...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Την εχω 5 μερες απιστευτα γρήγορη κανεις οτι θελεις τρομερα smooth πολυ καλύτερη μπαταρια και απο την μαμα με persaius οντως οτι καλυτερο υπάρχει απιστευτη ρομ εχω δοκιμάσει σχεδον ολες τις ρομ εχω παθει την πλακα μου με αυτην απλα δεν υπαρχει η poinex ...5...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες με την Phoenix v5 end perseus και το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο νοτελι στην 4.1.2...

Επίσης η μπαταρία απέκτησε και πάλι φυσιολογική ζωή...

Το είχα χάσει με την wannam...

Όποιος δεν την έβαλε ας το κάνει...

Δεν θα το μετανιωσει σε καμία περίπτωση...

 

οταν λες "φυσιολογικη ζωη"?

ποσο ειχες πριν και μετα;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

οταν λες "φυσιολογικη ζωη"?

ποσο ειχες πριν και μετα;

 

3.5-4 ώρες μου έβγαζε με τις τελευταίες wannam...

Πλέον 5.5-6...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Από χθες με την Phoenix v5 end perseus και το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο νοτελι στην 4.1.2...

Επίσης η μπαταρία απέκτησε και πάλι φυσιολογική ζωή...

Το είχα χάσει με την wannam...

Όποιος δεν την έβαλε ας το κάνει...

Δεν θα το μετανιωσει σε καμία περίπτωση...

 

Μου κινησες την περιεργια..Κατεβαζω και φλασαρω..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

Εφτιαξα ενα mod για το dialer γιατι δε μου αρεσει να πηγαινω την μπαρα προς τ'αριστερα για να κανω κλικ στις επαφες..

Το μονο που αλλαξα ειναι το "Αρχεια κλησεων" το εκανα "Ιστορικο" για να ειναι πιο μικρη η γραμματοσειρα και να μη χρειαζεται να πηγαινεις δεξια η αριστερα την μπαρα..

 

Screenshot πριν και μετα (Τα screenshot ειναι απο το S3, απλα για να δειτε)

Κατεβαζετε το zip και εγκατασταση απο cwm recovery (4.1.2 JB)..

Και καλος σας βρηκα με το καινουριο εργαλειο.. :) (Ετοιμαζω και το νεο Theme (Aroma Installer) για το Note II)

 

Download

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/Screenshot_2013-01-02-17-_zps2da23198.png http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/Screenshot_2013-01-02-17-45-_zps28708985.png

 

Σταυρο υπαρχει κανα mod ωστε να δουλευει το θεμα σου σε 240 dpi?

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο υπαρχει κανα mod ωστε να δουλευει το θεμα σου σε 240 dpi?

 

Τωρα το πηρα το Note και τωρα αρχιζω να ψαχνομαι.. Μεχρι εχθες δεν το ειχα πιασει καν στα χερια μου... Δεν ξερω ο raubkatze στο xda αν ξερει η καποιος αλλος απο εκει..

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το πηρα το Note και τωρα αρχιζω να ψαχνομαι.. Μεχρι εχθες δεν το ειχα πιασει καν στα χερια μου... Δεν ξερω ο raubkatze στο xda αν ξερει η καποιος αλλος απο εκει..

 

Καλώς μας ήρθες...

Ξεκινα όπως μόνο εσύ ξέρεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλησπρα εκανα εχθες το κινητο μου ρουτ αν θελω να κανω υν ρουτ πως γινετε;το εκανα με το autoroot μεσω του odin.πως βλεπω τον counter;
Link to comment
Share on other sites

@motomoto00: Αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που με χάλασε στο ελληνικό UI της official ROM του Note II. Απορώ γιατί δεν προσλαμβάνουν μια σοβαρή ομάδα ανθρώπων για να κάνει έναν σωστό εξελληνισμό του UI...

 

Αν και δεν έχω κάνει root τη συσκευή μου και την έχω στα Αγγλικά, άρα δεν θα χρησιμοποιήσω το mod σου, ένα μπράβο από μένα για την προσοχή σου στη λεπτομέρεια και για το mod που το διορθώνει! Μακάρι να περάσει και σε κάποια μελλοντική official ROM.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

καλησπρα εκανα εχθες το κινητο μου ρουτ αν θελω να κανω υν ρουτ πως γινετε;το εκανα με το autoroot μεσω του odin.πως βλεπω τον counter;

 

Στον οδηγο για root υπαρχουν και αντίστοιχες οδηγιες για unroot .

Μπες σε download mode (volume down/home/power) και θα δεις τον counter.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

@motomoto00: Αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που με χάλασε στο ελληνικό UI της official ROM του Note II. Απορώ γιατί δεν προσλαμβάνουν μια σοβαρή ομάδα ανθρώπων για να κάνει έναν σωστό εξελληνισμό του UI...

 

Αν και δεν έχω κάνει root τη συσκευή μου και την έχω στα Αγγλικά, άρα δεν θα χρησιμοποιήσω το mod σου, ένα μπράβο από μένα για την προσοχή σου στη λεπτομέρεια και για το mod που το διορθώνει! Μακάρι να περάσει και σε κάποια μελλοντική official ROM.

 

Νομιζω για να γινουν ολα σωστα στο τηλεφωνο θα πρεπει αυτος που κανει την μεταφραση να εχει και το συγκεκριμενο τηλεφωνο και για προσωπικη του χρηση..

Αν αυτος η αυτοι το κανουν και δεν ξερουν πως φαινεται, τοτε μια ζωη ετσι θα ειναι..Ασε που την μεταφραση μπορει να μη την κανουν Ελληνες..

Ευχαριστω πολυ παντως..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω για να γινουν ολα σωστα στο τηλεφωνο θα πρεπει αυτος που κανει την μεταφραση να εχει και το συγκεκριμενο τηλεφωνο και για προσωπικη του χρηση..

Αν αυτος η αυτοι το κανουν και δεν ξερουν πως φαινεται, τοτε μια ζωη ετσι θα ειναι..Ασε που την μεταφραση μπορει να μη την κανουν Ελληνες..

Ευχαριστω πολυ παντως..

 

Χεχε Είναι το δεύτερο mod που έφτιαξα στο note ( πάντα προηγείται το 23 toggles) :)

Όταν βρω λίγο χρόνο θα τα κάνω μια μάζωξη και θα τα ανεβάσω :)

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο καλορίζικο.

Το mod παίζει και σε odexed ;

Πρέπει να σβυσω το sec contacts.apk odex και μετα φλασαρω;

Αν και με εψησε ο galanakop να δοκιμασω phoenix + perseus.

Με τη τελευταια Γαλλική xxdma6 βγαζω δεν βγαζω 2 μερες αναμονη και 2μιση ωρες οθονη ανοιχτη.Χάλια!!

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο καλορίζικο.

Το mod παίζει και σε odexed ;

Πρέπει να σβυσω το sec contacts.apk odex και μετα φλασαρω;

Αν και με εψησε ο galanakop να δοκιμασω phoenix + perseus.

Με τη τελευταια Γαλλική xxdma6 βγαζω δεν βγαζω 2 μερες αναμονη και 2μιση ωρες οθονη ανοιχτη.Χάλια!!

 

Ευχαριστω πολυ..

Ναι δουλευει και σε stock rom, απλα θα πρεπει να πας στο system/app με root explorer και να διαγραψεις το SecContact.odex και μετα να φλασαρεις..

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε αμέσως. Τρομερό! ! Όσοι το χρησιμοποιουν πανω στο τρεξιμο, σε μηχανακι, βιαστικοι κλπ λυνει τα χερια..Μπραβο σου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφτιαξα και μεγαλο καιρο για την οθονη κλειδωματος..

Ειναι για ολες τις 4.1.2 ρομς..

Το ρολοι δεν αλλαζει..

 

Download με μπλε γραμματα

 

Download με stock γραμματα

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/f1bfaffe-ab59-4d8d-93ff-ecf7f45131a4_zps22fc209f.jpg http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/bfb60132-c1cd-4a2a-9481-9f5cb1790320_zps1419de11.jpg

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφτιαξα και μεγαλο καιρο για την οθονη κλειδωματος..

Ειναι για ολες τις 4.1.2 ρομς..

Το ρολοι δεν αλλαζει..

 

Download με μπλε γραμματα

 

Download με stock γραμματα

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/f1bfaffe-ab59-4d8d-93ff-ecf7f45131a4_zps22fc209f.jpg http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/bfb60132-c1cd-4a2a-9481-9f5cb1790320_zps1419de11.jpg

 

Ρε Σταύρο είσαι Μεγάλος!!!

Επιτέλους το flashing απέκτησε πάλι αξία στο Note 2.

Φαντάζομαι να το δουλέψεις και κανα μήνα το εργαλείο...θα μας το κάνεις αγνώριστο!!!:)

Για εμένα η είσοδός σου στη μαγεία του Note 2 είναι η μεγαλύτερη αναβάθμιση που μπορούμε να έχουμε οι φαν των τροποποιήσεων!:D

Μακάρι να ακολουθούσε και ο StratosGr και η ομάδα θα γινόταν όπως του S3 και παλιότερα του S2...:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε Σταύρο είσαι Μεγάλος!!!

Επιτέλους το flashing απέκτησε πάλι αξία στο Note 2.

Φαντάζομαι να το δουλέψεις και κανα μήνα το εργαλείο...θα μας το κάνεις αγνώριστο!!!:)

Για εμένα η είσοδός σου στη μαγεία του Note 2 είναι η μεγαλύτερη αναβάθμιση που μπορούμε να έχουμε οι φαν των τροποποιήσεων!:D

Μακάρι να ακολουθούσε και ο StratosGr και η ομάδα θα γινόταν όπως του S3 και παλιότερα του S2...:D

 

Θα συμφωνήσω με το προλαλήσαντα..

 

Ο Στρατος θα κανει το μπαμ, εγω σιγα σιγα ξεκινησα... :D

Σας ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...