Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και το redpill έχει πια για το bug. To λέει στα χαρακτηριστικά στην περιγραφή του αν διαβάσετε.

Αν πας στους σελιδοδείκτες και κρατήσεις πατημένο το χέρι σου πάνω στο σελιδοδείκτη που θες να διαγράψεις διαγράφεται και από εκεί.

Edited by c1oud
Link to comment
Share on other sites

πλεον μετα απο το update 4.1.2 εχει κλεισει το bug

οσο για τις ρομς μπορουμε και με κερνελ perseus

 

Ρε παιδια επειδη ο καθενας λεει τα δικα του. Μου λες δηλαδη αν γυρισω σε official rom cosmote 4.1.2 (ειτε το εχω ρουτ ειτε το κανω unroot) δεν θα εχω προβλημα με sds? Τωρα ειμαι με ωμεγα 11 και κερνελ περσευς*.

 

*Δεν εχω προβλημα να μεινω με αυτο, αλλα εχω μεγαλο προβλημα με τον ηχο της καμερας. εχει καταστραφει.

 

Υ.Γ. Αν θελω καποια στιγμη να βαλω την official αλλαζει και ο κερνελ? ή παραμενει ο περσευς

Link to comment
Share on other sites

Gotham τι πρόβλημα έχεις με τον ήχο; Είναι με το ίδιο ακριβώς setup και ακούω όταν ηχογραφώ πρόσθετο θόρυβο έξω μπορεί να είναι ακόμα και μέσα στο δωμάτιο με απόλυτη ησυχία.

 

Γίνεται το ίδιο και σε εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια.εχω παρει ενα note 2 ητανε ροοτ.και απο οτι μου ειπε το ειχε κανει ροοτ αλλα οχι με το τροπο που λεται εσεις εδω.αλλα νε αυτο το αρχειο cmw6-root-note2.tar.μηδενησα το counter.δεν εχει recovery mode.και δεν ξερω ποια επησημη ρομ να φλασαρω.τα στοιχεια του τηλ ειναι

AP:N7100XXDLL7

CP:N7100XXDLK7

CSC:N7100DBDLL2

Μπορο να κανω μεσα απο το su unroot?

Στης ρυθμισεις η εκδοση της ρομ ειναι JZ054K.N7100XXDLL7.

θελω να το εναφερο εργοστασιακο και να τα κανω ολα απο την αρχη.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Gotham τι πρόβλημα έχεις με τον ήχο; Είναι με το ίδιο ακριβώς setup και ακούω όταν ηχογραφώ πρόσθετο θόρυβο έξω μπορεί να είναι ακόμα και μέσα στο δωμάτιο με απόλυτη ησυχία.

 

Γίνεται το ίδιο και σε εσένα;

Μηπως επειδη ακους πολλα μεσαια νομιζεις οτι ακους προσθετο θορυβο?

 

 

Να εξηγησω τι συμβαινει σε εμενα.

Οπως οταν ειχα το gs3 με android ics, οταν τραβαω βιντεο, ο ηχος σε αυτο ειχε χαλια ποιοτητα. Σαν να εχεις ενα equilizer και να εχεις σηκωμενα μονο τα μεσαια και τα ψιλα. ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΑΣΑ. Τοτε λεγαμε οτι ειναι θεμα software και οντως με το jelly bean διορθωθηκε. Οταν πηρα το note2 αφου ειχε jelly bean ο ηχος του βιντεο ηταν τελειος.

 

Τωρα αφου περασα omega11 και κερνελ perseus ο ηχος ξαναεγινε αθλιος οπως τοτε που ειχα gs3 με ics. Τι να το χαλασε?

 

Για αυτο επιμενω στο αν οντως διορθωθηκε το sds με την 4.1.2, ωστε να βγαλω omega και perseus και να βαλω την official 4.1.2

 

 

Υ.Γ. Μου κανει εντυπωση και το εξης: Καμια επισημη τοποθετηση στην σελιδα της samsung για το sds δεν υπαρχει?

Edited by gotham78
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια.εχω παρει ενα note 2 ητανε ροοτ.και απο οτι μου ειπε το ειχε κανει ροοτ αλλα οχι με το τροπο που λεται εσεις εδω.αλλα νε αυτο το αρχειο cmw6-root-note2.tar.μηδενησα το counter.δεν εχει recovery mode.και δεν ξερω ποια επησημη ρομ να φλασαρω.τα στοιχεια του τηλ ειναι

AP:N7100XXDLL7

CP:N7100XXDLK7

CSC:N7100DBDLL2

Μπορο να κανω μεσα απο το su unroot?

Στης ρυθμισεις η εκδοση της ρομ ειναι JZ054K.N7100XXDLL7.

θελω να το εναφερο εργοστασιακο και να τα κανω ολα απο την αρχη.

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι με το kies πλέον έχεις την δυνατότητα να επαναφέρεις το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση. Δηλαδή και να έχεις περάσει rom άλλης χώρας θα σου ξαναπεράσει την εργοστασιακή.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι φίλε μου.

Έχεις διάβασμα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345784

 

Καλησπέρα στην παρέα. Εγώ γιατί δεν μπορώ να έχω πρόσβαση σε αυτό το link ?

 

Πρόσφατα αγόρασα το Note 2 και το μόνο αγκάθι που έχω βρει έως τώρα είναι το πρόβλημα με την κάρτα sd που δεν μπορεί να πάρει τις εφαρμογές. Υπάρχει κανένας τρόπος ; Δεν έχω κάνει root.

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι η βιβλος φιλε μου..

 

http://www.thelab.gr/oi-dikes-sas-parousiaseis/galaxy-note-ii-i-vivlos-118260.html

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη ο καθενας λεει τα δικα του. Μου λες δηλαδη αν γυρισω σε official rom cosmote 4.1.2 (ειτε το εχω ρουτ ειτε το κανω unroot) δεν θα εχω προβλημα με sds? Τωρα ειμαι με ωμεγα 11 και κερνελ περσευς*.

 

*Δεν εχω προβλημα να μεινω με αυτο, αλλα εχω μεγαλο προβλημα με τον ηχο της καμερας. εχει καταστραφει.

 

Υ.Γ. Αν θελω καποια στιγμη να βαλω την official αλλαζει και ο κερνελ? ή παραμενει ο περσευς

ετσι οπως τα λες ειναι τωρα εισαι μια χαρα με την ομεγα και το περσευς(ο οποίος εχει και το φιξ )

οπως ομως και η γνησια 4.1.2 οποτε εισαι καλυμενος και στις δυο φορες

Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή τώρα το παρατηρώ, τελικά η βίβλος επανήλθε απλά έχουν πρόσβαση συγκεκριμένα άτομα?

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι με το kies πλέον έχεις την δυνατότητα να επαναφέρεις το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση. Δηλαδή και να έχεις περάσει rom άλλης χώρας θα σου ξαναπεράσει την εργοστασιακή.

Στο παρακάτω σύνδεσμο θα βρεις αυτό που λες.

Πολύ χρήσιμο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2088809

 

Επειδή τώρα το παρατηρώ, τελικά η βίβλος επανήλθε απλά έχουν πρόσβαση συγκεκριμένα άτομα?

Απλά άλλαξε σπίτι φίλε μου....

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απλά άλλαξε σπίτι φίλε μου....

 

Φίλε elthis το ξέρω ότι έχεις ανεβάσει τη βίβλο στο thelab, αλλά απ ότι καταλαβαίνω απ το μήνυμα που μου βγάζει υπάρχει και εδώ στο myphone απλά δεν έχουμε όλοι πρόσβαση?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε elthis το ξέρω ότι έχεις ανεβάσει τη βίβλο στο thelab, αλλά απ ότι καταλαβαίνω απ το μήνυμα που μου βγάζει υπάρχει και εδώ στο myphone απλά δεν έχουμε όλοι πρόσβαση?

Λογικά θα πρέπει να κάνεις εγγραφή στο forum.

Μπορείς επίσης να τη βρεις και εδω...:)

Αλλά και στη μεγάλη μας παρέα στο Facebook .

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος?

Η ελληνική 4.1.2 ROM έχει βγει μόνο για τις branded συσκευές της Vodafone. Αναμένεται σύντομα (δεν ξέρουμε πότε) η unbranded (EUR) έκδοση.

 

Μπορείς να ελέγχεις τι έχει βγει στο παρακάτω link (ενημερώνεται καθημερινά):

 

http://www.sammobile.com/2012/12/11/galaxy-note-ii-receives-android-4-1-2-jelly-bean-update-lots-of-new-features/

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

μαγκες ξερει κανενας με ποιο τροπο μπορουμε να αλλαξουμε το grid απο τον tw launcher?

 

μηπως κυκλοφορει κανενα script?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρει κανεις αν μπορω να περασω την αναγνωριση ελληνικης γραφης με καποιο τροπο??ειμαι με γερμανικη 4'1'1.πρεπει οπωσδήποτε να βαλω αλλη ρομ,η να παω σε 4'1'2 για να το πετυχω??δεν υπάρχει καμμια...μοντα???
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρει κανεις αν μπορω να περασω την αναγνωριση ελληνικης γραφης με καποιο τροπο??ειμαι με γερμανικη 4'1'1.πρεπει οπωσδήποτε να βαλω αλλη ρομ,η να παω σε 4'1'2 για να το πετυχω??δεν υπάρχει καμμια...μοντα???

 

Νομίζω ότι σε στοκ γίνεται μόνο στην 4.1.2 χωρίς να είμαι βέβαιος...

Σε custom και η ομεγα αλλά και η wannam το έχεις ενσωματωμένο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αναγνωριση ελληνικων απο το πενακι στις γερμανικες ρομ..ουτε στην 4.1.1 και φυσικα δεν ειχαν λογο να το βαλουν στην 4.1.2 ...μονο ελληνικη ρομ η αν βαλεις γαλλικη xef
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αναγνωριση ελληνικων απο το πενακι στις γερμανικες ρομ..ουτε στην 4.1.1 και φυσικα δεν ειχαν λογο να το βαλουν στην 4.1.2 ...μονο ελληνικη ρομ η αν βαλεις γαλλικη xef

 

Στην 4.1.2 γερμανικη παιζουν και περιγραφετε ο τροπος στο επισημο θρεντ

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρει κανεις αν μπορω να περασω την αναγνωριση ελληνικης γραφης με καποιο τροπο??ειμαι με γερμανικη 4'1'1.πρεπει οπωσδήποτε να βαλω αλλη ρομ,η να παω σε 4'1'2 για να το πετυχω??δεν υπάρχει καμμια...μοντα???

 

Αν η 4.1.1 γερμανική ήταν αυτή που είχε η συσκευή σου όταν την αγόρασες, γιατί δεν περνάς την 4.1.2 γερμανική με Odin?

Κανονικά θα έπρεπε να την είχες πάρει αυτόματα με ΟΤΑ update.

Αυτή έχει Ελληνική αναγνώριση γραφής κανονικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μαγκες ξερει κανενας με ποιο τροπο μπορουμε να αλλαξουμε το grid απο τον tw launcher?

 

μηπως κυκλοφορει κανενα script?

 

Για δες εδω και εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...