Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ σε μενα το ιδιο...οπως επισης κ σε κλησεις δεν εμφανιζεται τιποτα...μονο ο ηχος...

 

Θα τα ξανανεβάσω όλα, γιατί για κάποιο ανεξήγητο λόγο δε πήρε μία αλλαγή στο script εγκατάστασης και δε σβήνονται τα odex σε stock roms.

Σε custom είναι οκ.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για οποιον θελει να δοκιμασει το θεμα μου, εδω..

 

Το flashing theme πέρασε σε "άλλη διάσταση"...

Ευχαριστώ πολύ!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να επαναφερω το κινητο σε στοκ κατασταση για να το στειλω στην Samsung για επιδιορθωση τι πρεπει να κανω? Να το ενωσω με το Kies και να το αφησω να κανει ολη την δουλεια ή πρεπει να κανω κατι? Ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω?
Link to comment
Share on other sites

Στράτο δεν υπηρχε καν για να κατεβει..

Ξαναφλασαρα με full wipe μαμά γαλλική.

Θα το φτιάξεις για odexed ;

Ουτε το 4 way reboot έπαιξε.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε 4.1.2 γερμανικο.ροοτ.να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμυσεων η να φλασαρο με odinτην ρομ και μετα ροοτ για ανα εχω καθαρη την συσκευη μου?
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Έχω την omega v11 και μου βγάζει συνέχεια Google.gapps.com διακόπηκε.μου το κάνει συνέχεια έκανα και επαναφορά αλλά τίποτα δοκίμασα να μην περάσω εφαρμογές να δω αν φταίει κάποια άλλα τίποτα.καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως επαναφερω το κινητο μου σε εργοστασιακη κατασταση,σε κατασταση στοκ???

Πήγαινε ....ρυθμίσεις>Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας> και κάνε "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων"

 

Αν όμως είσαι root ,ακολουθείς τον οδηγό που υπάρχει για unroot http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

NEA MODS

 

1. 23 toggles mod στην status bar, με ελληνική μετάφραση δική μου. ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

2. 4 way extended power menu Reboot, Hot Boot, Download (Odin Mode), Recovery. DOWNLOAD

3. Dialer χωρίς βαθμιαίο κουδούνισμα και εγγραφή συνομιλίας. DOWNLOAD

4. SMS mod.Δε μετατρέπει σε mms τα μηνύματα μετά τα 4 (νέα τιμή 999) και μαζική αποστολή μηνύματος (999 παραλήπτες από 10). DOWNLOAD

5. Mod μετατροπής των κλήσεων από "Αρχεία Καταγραφής" σε "Ιστορικό" ώστε να μη χρειάζεται scroll στις επικεφαλίδες. DOWNLOAD

 

Όλα τα mods είναι φτιαγμένα σε XXDMA6

Εγκατάσταση από cwm.

Κάνουν και για stock roms (odexed) και για custom roms (deodexed)

Enjoy :cool:

 

*Όταν επιλέγουμε επανεκκίνηση μέσα από το 23 toggles ή το 4way, επειδή είναι φτιαγμένα για τη δική μου rom, στο επόμενο μενού επιλογής τρόπου επανεκκίνησης, λέει Pulse ROM, αλλά μη σας ανησυχεί.Δεν έχει καμία επίπτωση.Είναι μόνο οπτικό. :)

 

εχω την τελευταια γαλλικη ρουτ με την διαδικασια αυτο ρουτ μπορω να κανω εγκαρασταση τα mod ;αν ναι πως γινετε.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες με την Phoenix v5 end perseus και το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο νοτελι στην 4.1.2...

Επίσης η μπαταρία απέκτησε και πάλι φυσιολογική ζωή...

Το είχα χάσει με την wannam...

Όποιος δεν την έβαλε ας το κάνει...

Δεν θα το μετανιωσει σε καμία περίπτωση...

 

Που την βρισκουμε;:)

Link to comment
Share on other sites

Δειχνει να ειναι λιγο ταχυτερη απο την omega, αλλα η μπαταρια ειναι στα ιδια επιπεδα

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Με αρκετά παράπονα απ οτι διάβασα. Εγω παρά ενώ στην 5.

Το θέμα του μοτομοτο αυτό που δείχνεις πιο πάνω είναι;

 

Να σου πω την αλήθεια την είχα κατεβάσει από το πρωί χωρίς να διαβάσω σχόλια και την πέρασα μόλις πριν λίγο.

Αν εννοείς τα screen shot ναι, αυτό είναι.:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είναι έτσι τα εικονιδια με την σκιά από κατω

 

Τους φακέλους εννοείς στην αρχική οθόνη; Είναι του Tw launcher. Μήπως έχεις άλλον launcher;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είναι έτσι τα εικονιδια με την σκιά από κατω

 

Δεν ειναι σκια, απλα τα εχει σε φακελους...

Εδω εχω ανεβασει το theme, ειναι διαφορετικη εκδοση απο το xda

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356577

Link to comment
Share on other sites

Δειχνει να ειναι λιγο ταχυτερη απο την omega, αλλα η μπαταρια ειναι στα ιδια επιπεδα

 

Με τον perseus πολύ καλύτερη μπαταρία σε μένα σε σχέση και με omega αλλά και με Wannam...

Τουλάχιστον 1+ ώρα με την ίδια χρήση...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ροοτ με το exynos abuse και χτες μου εμφανιστηκε ενα su αιτημα απο το debuggerd.exynosabuse και μαλιστα επέμενε για αρκετα λεπτα μηπως ειναι καποιο ειδος malware τελικα αυτη η μεθοδος rooting ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ροοτ με το exynos abuse και χτες μου εμφανιστηκε ενα su αιτημα απο το debuggerd.exynosabuse και μαλιστα επέμενε για αρκετα λεπτα μηπως ειναι καποιο ειδος malware τελικα αυτη η μεθοδος rooting ;

 

Από τη στιγμή που την έχει βγάλει ο chaifire, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

NEA MODS

 

1. 23 toggles mod στην status bar, με ελληνική μετάφραση δική μου. ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

2. 4 way extended power menu Reboot, Hot Boot, Download (Odin Mode), Recovery. DOWNLOAD

3. Dialer χωρίς βαθμιαίο κουδούνισμα και εγγραφή συνομιλίας. DOWNLOAD

4. SMS mod.Δε μετατρέπει σε mms τα μηνύματα μετά τα 4 (νέα τιμή 999) και μαζική αποστολή μηνύματος (999 παραλήπτες από 10). DOWNLOAD

5. Mod μετατροπής των κλήσεων από "Αρχεία Καταγραφής" σε "Ιστορικό" ώστε να μη χρειάζεται scroll στις επικεφαλίδες. DOWNLOAD

 

Όλα τα mods είναι φτιαγμένα σε XXDMA6

Εγκατάσταση από cwm.

Κάνουν και για stock roms (odexed) και για custom roms (deodexed)

Enjoy :cool:

 

*Όταν επιλέγουμε επανεκκίνηση μέσα από το 23 toggles ή το 4way, επειδή είναι φτιαγμένα για τη δική μου rom, στο επόμενο μενού επιλογής τρόπου επανεκκίνησης, λέει Pulse ROM, αλλά μη σας ανησυχεί.Δεν έχει καμία επίπτωση.Είναι μόνο οπτικό. :)

 

Στράτο,πότε θα ανεβάσεις τη δικιά σου?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Στράτο,πότε θα ανεβάσεις τη δικιά σου?

 

Αν ο Στράτος συνεχίζει στο ίδιο στιλ με τις Rom του που χρησιμοποιούσαμε στο Sii, θα αναθεωρησω τις απόψεις μου και θα φλασαρω :o:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν ο Στράτος συνεχίζει στο ίδιο στιλ με τις Rom του που χρησιμοποιούσαμε στο Sii, θα αναθεωρησω τις απόψεις μου και θα φλασαρω :o:)

 

:up: για αυτο ρωτάω:D

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

:up: για αυτο ρωτάω:D

 

Για να αιτιολογήσω αυτό που λέω και να μάθουν όσοι δεν ξέρουν τον Στράτο, οι Rom του είναι πολύ κοντά στην official, περιέχουν τα βασικά modes τα οποία έχει δουλέψει ο ίδιος και είναι σίγουρο ότι δεν θα δημιουργήσουν πρόβλημα συν ότι δεν αλλάζει αν δεν υπάρχει λόγος.

Κάποτε είχα την δική του rom (την ίδια έκδοση) για μήνες.

Την έβγαλα όταν άρχισαν να διαρρέουν οι πρώτες leaked ice cream Rom.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στρατο και Σταυρο καλωσηρθατε στο μεγαλο αδερφό του S3 (αναπόφευκτα οπως ολοι...) μπορείτε να ανεβάσετε και το mod phone + autocall γιατι δεν δουλεψε...και ειμαι με τον onedialer τωρα, είμαι με την τελευταία γαλλική 4.1.2 Ευχαριστούμε και παλι για όλα! !!:)
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...