Jump to content

Cosmote GPRS/3G/HSDPA: Κάλυψη, υπηρεσίες, χρεώσεις, προβλήματα


alexkotsis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά άλλαξα πακέτο και έβαλα να έχω 100 mb ίντερνετ. Ενεργοποιώ απο τις ρυθμίσεις το "Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας" και την "Περιαγωγή δεδομένων" στο μενού "ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας" Αλλά όταν πάω να μπώ σε κάποια σελίδα δεν φορτώνει και το 3g watchdog μου βγάζει οτι δεν έχει κατέβει ούτε kb....

 

Στην επιλογή "Ονόματα σημείου πρόσβασης" δεν έχει τίποτα μέσα. Θα πρέπει να δημιουργήσω εγώ ενα νέο APN???

 

Επίσης το άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι για να πιάσω 3g θα πρέπει να το έχω ρυθμίσει στο GSM/WCDMA αυτοματο ή κατευθείαν WCDMA???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού δεν έχεις κανένα APN πως θα έχεις Internet? :wacko:

 

Αστο στο αυτόματο. Οποτε θα εχεις καλυψη 3G εκει που βρισκεσαι θα συνδεεσε και με αυτη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η κοπελα μου εχει προβλημα εδω και 2 εβδομαδες με το internet (usb stick) της. Μπαινει για 3-4 λεπτα και την πεταει ενω εδω και ενα χρονο δεν ειχε ποτε προβλημα. Ειναι στο Αστρος Κυνουριας, στο παραλιο. Ειναι κανενας αλλος εκει που εχει προβλημα με το internet του;

 

ΥΓ: Το στικακι δεν εχει προβλημα γιατι το δοκιμασα εγω στην Αθηνα και δουλευει κανονικα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Να καλέσει την εξυπηρέτηση πελατών και να το αναφέρει (αν και δεν νομίζω πως θα συγκινηθούν).
Link to comment
Share on other sites

Έχει άλλος πρόβλημα αυτή τη στιγμή να συνδεθεί σε 3g/hsdpa;

 

Απο χτές το βράδυ μου κάνει νερά, το θέμα είναι πως δεν πείραξα κάτι, απενεργοποίησα juicedefender, έκανα καλού κακού restore σε default APN μπάς και σκίστηκε κάτι, δοκίμασα reboot, τίποτα.

 

Απλά μου βγάζει "Ανεπιτυχής σύνδεση".

 

edit: μόλις έστρωσε μόνο του!

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη.... σε 3 περιοχές που πήγα απο το πρωί τα data είναι off. APN και ρέστα σωστά. Reboot στο κινητό.... τίποτα όμως... :wacko:
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι γενικότερο το πρόβλημα... σε εμένα στο άσχετο συνδέεται για λίγο και μετά πάπαλα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνδέθηκα κανονικά στις εννιά το πρωί και επίσης τώρα που δοκίμασα συνδέομαι πάλι κανονικά. Κέντρο Θεσσαλονίκης.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Θετικόν τουλαχιστον οτι ολοι διαπιστώνουμε πρόβλημα... αρα δεν φταίνε τα κινητά μας.... :lol:

 

Υπομονη λοιπον....

 

Εγώ συνδέθηκα κανονικά στις εννιά το πρωί και επίσης τώρα που δοκίμασα συνδέομαι πάλι κανονικά. Κέντρο Θεσσαλονίκης.

 

Ντεπω, Καλαμαριά, Χαριλάου.... δεν και με τιποτα...

 

Ουτε 2G, ούτε 3G

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πρόβλημα σήμερα το πρωί στο Μοσχάτο και έως τώρα που είμαι Ν. Ψυχικό, δεν έχω νετ στο κινητό!
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

και ξαναεμφανίστηκε το data service... Τι σκαλίζουν άραγε εκει στην cosmote.... ?
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Από ότι παρατήρησα με το netmonitor, σήμερα έχει ενεργοποιηθεί καινούριος σταθμός ελέγχου στην Θεσ/νίκη 1103 και ο οποίος καλύπτει και την Κατερίνη!Πιθανόν αυτό να ήταν το πρόβλημα για περιοχές της Θεσ/νίκης!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο πλοιο της γραμμης απο Νάξο για Πείραια, παιζω με τα σηματα! Λοιπον η cosmote full 3g σε ολη την διαδρομη! Σε μερικα σημεια η cote εχει μονο καλυψη 3g, αμα γυρισεις το κινητο σου σε απλο gsm θα εισαι χωρις σημα! Η vfn αραια και που 3g και σε μερικα σημεια χωρις καν σημα 2g, η wind καθολου 3g, σε απλο gsm αριστη!!! Αρα οτι η vfn εχει καλυτερο 3g ειναι απλα μπουρδες!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

3G στο μετρό;

 

3g στο μετρό δεν έχει η Cosmote. Μάλιστα δεν έχει καθόλου σήμα ούτε σε μερικούς σταθμούς, ενώ μεταξύ σταθμών (στη διαδρομή) δεν είναι τόσο καλή όσο η Wind.

Link to comment
Share on other sites

3g στο μετρό δεν έχει η Cosmote. Μάλιστα δεν έχει καθόλου σήμα ούτε σε μερικούς σταθμούς, ενώ μεταξύ σταθμών (στη διαδρομή) δεν είναι τόσο καλή όσο η Wind.

 

Δε το ρωτάω. Κατάφαση είναι. Ετοιμάζει 3G η Cosmote στο μετρό. Πότε θα το ενεργοποιήσει άγνωστο.

 

Στο GSM είναι καλύτερη η WIND.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε το ρωτάω. Κατάφαση είναι. Ετοιμάζει 3G η Cosmote στο μετρό. Πότε θα το ενεργοποιήσει άγνωστο.

 

Στο GSM είναι καλύτερη η WIND.

 

Το οποίο 3G της cosmote θα πιάνει όσο λίγο πιάνει και το 2G? Γνωρίζεις περισσότερα;

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα!:)

 

Εδω και 3 μερες δεν μπορουμε να βγαλουμε κληση/μηνυμα με την cosmote!Δινει σημα αλλα στους αλλους λεει οτι ειναι απενεργοποιημενο.Το προβλημα ειναι κυριως στα καρτοκινητα(περιοχη Ιστιαια,Ευβοια)...Χθες επανηλθε το δικτυο για κανα τριωρο αλλα σημερα και παλι τιποτα!!!!!:down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα δικτύου απλά!:) Το οποίο στις άλλες 2 σπάνια συμβαίνει(και ποτέ για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα!) Περαστικά :p
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα!:)

 

Εδω και 3 μερες δεν μπορουμε να βγαλουμε κληση/μηνυμα με την cosmote!Δινει σημα αλλα στους αλλους λεει οτι ειναι απενεργοποιημενο.Το προβλημα ειναι κυριως στα καρτοκινητα(περιοχη Ιστιαια,Ευβοια)...Χθες επανηλθε το δικτυο για κανα τριωρο αλλα σημερα και παλι τιποτα!!!!!:down:

 

Κι εδώ το ίδιο, ιδίως σήμερα. Μου φαίνεται θα πρέπει να φάει ομαδικές μηνύσεις ή να δεχτεί ομαδικές αιτήσεις για φορητότητα για να αποφασίσει να κάνει μία αναβάθμιση στο δίκτυό της. Μόνο έτσι καταλαβαίνουν αυτές οι εταιρίες. :mad:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει το δίκτυο της Cosmote στο Βόλο.

Ελπίζω μόνο να μην χτύπησε :p :lol:

 

Πρέπει με κάποιον τρόπο να κάνουν πραγματικότητα το σλόγκαν τους: «σήμα π@π@ρ@». Όταν όμως μας χάσουν από πελάτες, θα χτυπάνε αυτοί το κεφάλι τους στον τοίχο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα

απο χθες βρισκομαι στο Ληξουρι Κεφαλλονιας για ολιγοημερες διακοπες και το προβλημα με την cosmote ειναι τεραστιο.

Το σημα ειναι πολυ καλο, αλλα, μολις πας να μιλησεις μετα απο μερικα δευτερολεπτα πεφτει η κληση. Αυτο συμβαινει με 2 κινητα τηλ που εχω. Ερχομαι 3 φορες το χρονο στο νησι και ποτε δεν ειχα προβλημα. μαλιστα το σημα ειναι παρα πολυ καλο. Αλλα τωρα υπαρχει προβλημα με τις κλησεις.

Το ιντερνετ παει παρα πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...