Jump to content

Cosmote GPRS/3G/HSDPA: Κάλυψη, υπηρεσίες, χρεώσεις, προβλήματα


alexkotsis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως δοκίμασα να δω εικόνες σε ιστοσελίδες και facebook με 3g μέσω stock browser και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δοκίμασα να δω εικόνες σε ιστοσελίδες και facebook με 3g μέσω stock browser και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα!

 

Δεν είναι ακριβώς «πρόβλημα». Η Cosmote, όπως και η Vodafone συμπιέζουν το περιεχόμενο που περνά απ'οτο δίκτυό τους.

Οι περισσότεροι δεν το καταλαβαίνουν, κάποιοι βολεύονται και κάποιοι ενοχλούνται.

Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορά ότι η κόκκινη σ'ενημερώνει όταν περνάς τον δείκτη του ποντικιού πάνω από μια εικόνα ότι με shift + A αρρεται η έξτρα συμπίεση που εισάγει.
Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν από το τεχνικό τμήμα και με ενημέρωσαν πως έγιναν κάποιες ενέργειες για το θέμα της συμπίεσης των εικόνων, αν αντιμεπτωπίζετε πρόβλημα πατήστε Ctrl+F5 και θα εμφανιστούν οι εικόνες σε full ανάλυση ;)
Link to comment
Share on other sites

Με τα πολλά κατάφερα κ εγώ να μιλήσω με τεχνικό και μου είπαν τα ίδια με εσας. Ξεκίνησαν να χρησιμοποιούν μεγαλύτερη συμπίεση και αν δε σε εξυπηρετεί, πρέπει να κάνεις αίτημα να βγει απο το account σου το compression.

 

Το να μας ρωτήσουν απο πριν, δεν παίζει, έτσι; Anyway!

 

Πάντως, με την επαναφορά που έκαναν σε μένα, τα πράγματα είναι αισθητά καλύτερα κ απο το iphone κ απο το στικάκι, αλλά κ πάλι οχι 100% οπως πριν. Βέβαια μου είπαν κ οι ίδιοι οτι πάντα παίζει το Ctrl+F5...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που εκδόδηκε ο καινούριος λογαριασμός, στο myaccount βλέπω στο διάγραμμα σε ποιά δίκτυα κάνω τις πραπάνω κλήσεις, τις vodafone/wind τις έχει σαν ένα δίκτυο και χρώματος μωβ!

http://img257.imageshack.us/img257/3015/cosmote.th.jpg

Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας μου εχει δωσει η cosmote ενα cell fi γιατι το σημα στο σπιτι μου ηταν κακο τωρα ειμαι σε διλημμα femtocell η cell fi και γιατι?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας μου εχει δωσει η cosmote ενα cell fi γιατι το σημα στο σπιτι μου ηταν κακο τωρα ειμαι σε διλημμα femtocell η cell fi και γιατι?

 

τι ειναι το cell fi ?.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το cell fi ?.

 

Το CellFi είναι απ ότι λέει κι εδώ ένα κλασικό router WiFi που αντί για σύνδεση ADSL καλωδίου το συνδέεις στο Smartphone;)

Link to comment
Share on other sites

Το CellFi είναι απ ότι λέει κι εδώ ένα κλασικό router WiFi που αντί για σύνδεση ADSL καλωδίου το συνδέεις στο Smartphone;)

 

κάτι δηλαδή σαν κεραια κινητού εξωτερική με επέκταση. Δεν ξέρω κατά πόσο αποδοτικό είναι αυτό όμως . Διότι άμα δεν έχει καλό σήμα σε ένα μέρος πως θα το επεκτείνει σε άλλο μέρος ;. Ενώ το φουλ σήμα το θεωρώ πιο αξιόπιστο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς τη συσκευή της Cosmote για τέρμα σήμα να μας πει εντυπώσεις;:wacko: Δε βλέπω ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τη συσκεκριμένη συσκευή που κάνει...θαύματα...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς τη συσκευή της Cosmote για τέρμα σήμα να μας πει εντυπώσεις;:wacko: Δε βλέπω ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τη συσκεκριμένη συσκευή που κάνει...θαύματα...

 

Μια χαρα... Κλασσικο femto... Κανει δουλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα... Κλασσικο femto... Κανει δουλεια!!!

 

HUAWEI δίνει και η Cosmote; :shifty:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

HUAWEI δίνει και η Cosmote; :shifty:

 

Yeap...

Αν και ειναι το ιδιο μοντελο με της vodafone, αυτα που δινει ειναι ιδια με αυτα που ειχε η vodafone στο πιλοτικο της.

Με on/off κουμπι και με τη δυνατοτητα να βγαλεις της καρτα sim.

Link to comment
Share on other sites

http://www.speedtest.net/result/1543942559.png ! Πως και τόσο καλό Ping?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι σε whatsup αυτή τη στιγμή, αλλά ενδιαφέρομαι για ένα πρόγραμμα Cosmote πάντα, το οποίο θα μου δίνει περί τα 500 ΜΒ internet/μήνα. Ταβάνι θα έβαζα τα 30 ευρώ/μήνα. Γίνεται;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι σε whatsup αυτή τη στιγμή, αλλά ενδιαφέρομαι για ένα πρόγραμμα Cosmote πάντα, το οποίο θα μου δίνει περί τα 500 ΜΒ internet/μήνα. Ταβάνι θα έβαζα τα 30 ευρώ/μήνα. Γίνεται;

Μόνο με FROG , δίνεις 10 ευρώ και γίνονται 18 . μετά δίνεις άλλα 10 με 12 .

έτσι καλύπτεις 30 ημέρες με 20 ΜΒ Χ 30 = 600 ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με FROG , δίνεις 10 ευρώ και γίνονται 18 . μετά δίνεις άλλα 10 με 12 .

έτσι καλύπτεις 30 ημέρες με 20 ΜΒ Χ 30 = 600 ΜΒ

 

Thanks Vasileios αλλά έτσι δε βγάινω καθόλου στην ομιλία. Η πλειοψηφία του κύκλου μου έχει Whatsup cosmote, οπότε μετά υστερώ πολύ στο θέμα ομιλία.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι σε COSMOTE όπως το θέλεις
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι σε COSMOTE όπως το θέλεις

 

Ναι ρε, γ@μώτο,ψάχνομαι όλο το απόγευμα. Δηλαδή είναι στόκοι. Θέλουν να τα αρπάξουν κανονικά από όσους θέλουν το λίγο Internet παραπάνω. Εγώ ας πούμε με 600 λεπτά προς Cosmote και 400 ΜΒ θα ήμουν καλυμμένος και ικανοποιημένος από ένα πρόγραμμα στα 20 ευρώ, και από ότι έχω καταλάβει και πάρα μα πάρα πολλοί άλλοι.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, γ@μώτο,ψάχνομαι όλο το απόγευμα. Δηλαδή είναι στόκοι. Θέλουν να τα αρπάξουν κανονικά από όσους θέλουν το λίγο Internet παραπάνω. Εγώ ας πούμε με 600 λεπτά προς Cosmote και 400 ΜΒ θα ήμουν καλυμμένος και ικανοποιημένος από ένα πρόγραμμα στα 20 ευρώ, και από ότι έχω καταλάβει και πάρα μα πάρα πολλοί άλλοι.

 

kι εγω αυτο ψαχνω! θα μπορουσαν πολυ ευκολα να το κανουν με το anyway! αλλα προφανως και δεν θελουν!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις ενα η cosmote υποστηριζει την λειτουργια αποσυμφορησης δικτυου η αλλιως fast dormancy?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...