Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσιολογικό και λογικό. Στον υπολογιστή ότι exe κατεβαζεις τρέχει αυτόματα;

Αν εχει και το αρχειο autorun μεσα τοτε ναι αν δεν το εχει και ειναι σκετο και μονο του το .exe αρχειο τοτε οχι.

 

Ναι αλλα στα κινητα δεν ειναι αρχεια .exe φιλε μου αλλα ολα μα ολα ειναι .apk αρχεια οποτε πως το κινητο ξεχωριζει αν ενα αρχειο ειναι απο το google play ή απο καπου αλλου?

 

Καταρχήν συγχαρητήρια για τον τρόπο σου, το επίπεδο φαίνεται.

 

Αφού δεν έχεις σημαντικό πρόβλημα με τη rom καλά κάνεις και περιμένεις την επίσημη 4.1.2, ακόμα κι αν αργήσει στην Ελλάδα. Το μήνυμα μου πήγαινε γι αυτούς που έχουν 'σοβαρά' προβλήματα και αντί να την αλλάξουν κάθονται και μιζεριαζουν.

 

Άλλωστε 'θεωρώ' ότι απ την στιγμή που γίνεσαι μέλος του myphone είσαι(γίνεσαι) και λίγο ψαγμενος, οπότε σε ενδεχόμενα προβλήματα θα έχεις τη λύση πολύ εύκολα αλλά και με υποστήριξη απ το φόρουμ.

Επειδη το 2 μερος της απαντησης πηγαινε για ατομα σαν εμενα να σου εξηγησω λοιπον οτι ηδη εχω δοκιμασει και εχω περασει στο κινητο 4 διαφορετικα rom 2 επισημα και 2 ανεπισημα και γιατρεια δεν ειδα και ναι στα 2 πρωτα επισημα δεν το εκανα σωστα γιατι δεν αλλαξα το sales code αλλα στα αλλα 2 που το αλλαξα και αυτο δεν αλλαξε κατι και δοκιμασα παντα με την διαφορετικες εκδοσεις της 4.0.4 δεν δοκιμασα καθολου την leacked 4.1.2 αφου θα την περασω οταν βγει επισημα που απ' οτι ακουγεται δεν θα αργησει.

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άσχετα με τις ικανότητες του καθενός να πειράξει το τηλέφωνό του, το ότι η Samsung έχει αφήσει τα κινητά σε πολλές χώρες με την 4.0.3, είναι απαράδεκτο.

Για την Ελλάδα αυτό σημαίνει ότι η τελευταία unbranded σταθερή ρομ για το κινητό που έχει δοθεί, είναι η ... 2.3.5.

Γιατί την 2.3.6 κι αυτή την πηδήξαμε.

Τώρα αν κάποιος θέλει από μόνος του να ξεφύγει απ' όλα αυτά και ακολουθήσει τις οδηγίες εδώ στο φόρουμ, θα ησυχάσει το κεφάλι του.

Αλλά ως εταιρεία Samsung δεν είναι απλά φάουλ, αλλά πέναλτι :p

 

 

Α, γεια σου! Αυτο λεμε τοσοι εδω περα! Αυτα ειναι τα γεγονοτα και αυτες οι λυσεις που υπαρχουν αυτη τη στιγμη. Και το ξαναλεω για να το τονισω. Αυτη τη στιγμη! Αν καποιος δεν θελει να τις ακολουθησει ειναι επιλογη του και δικαιομα του. Ποιος ομως ειναι ο λογος να γραφονται τα ιδια και τα ιδια και σε εντονο υφος απο μερικους, λες και οι υπολυποι εδω που του λεμε τις υπαρχουσες λυσεις

είμαστε μέτοχοι στην σαμσουνγκ!

 

 

 

 

Με όλο τον σεβασμό εκ μέρους μου για την προσωπικότητα σου θα σου πω πως υπάρχει κόσμος εδώ μεσα με την 4.0.3... Εγω ένας από αυτους... Και θα περιμένω και την επίσημη αναβαθμιση και το πολύ πολύ να ρίξω και ενα ρουτ... Επίσης θελω να αναφέρω ότι δεν εχω σοβαρά θεματα με την εν λόγω εκδοση (τουλαχιστον για μενα δεν είναι σοβαρά)... Και αν απορείς γτ εχω ακόμα την 4.0.3 μπορώ να σου πω εναν πολύ καλό λόγο: Την δουλεια μου την κανω με αυτή και δεν εχω χρόνο ελεύθερο...

 

Είναι επιλογή σου όμως, ξεκάθαρα. Όπως λες δεν έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα ή αυτά που έχεις τέλος πάντων δεν σ' ενοχλούν ιδιαίτερα.

Αυτό όμως είναι άλλο και άλλο είναι όταν μπαίνεις, ζητάς την βοήθεια των παιδιών εδώ και ενώ αυτοί σου λένε τι να κάνεις, εσύ συνεχίζεις και διαμαρτηρεσε. Και το κορυφαιο βεβαια, στρεφεσε και εναντίον τους και τους την λες και από πάνω!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καθε ένας είναι υπευθυνος για τις επιλογες του και εδώ μέσα και πάντου...

 

Εδώ είμαστε για να μαθαίνουμε πράγματα και όποιος εχει την αναλογη εμπειρία και το επιθυμεί να βοηθάει... Και όσοι εχουν βοηθηθεί να ειναι ευγνωμωνες και να το αναγνωρίζουν.

 

Συμφωνώ να μην υπάρχει vs γιατί λίγο πολύ όλα τα τόπικ γίνονται έτσι κάποιες στιγμές.

 

Όποιοι είστε μέτοχοι να το λέτε (οποιασδήποτε εταιρίας)!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Καθε ένας είναι υπευθυνος για τις επιλογες του και εδώ μέσα και πάντου...

 

Εδώ είμαστε για να μαθαίνουμε πράγματα και όποιος εχει την αναλογη εμπειρία και το επιθυμεί να βοηθάει... Και όσοι εχουν βοηθηθεί να ειναι ευγνωμωνες και να το αναγνωρίζουν.

 

Συμφωνώ να μην υπάρχει vs γιατί λίγο πολύ όλα τα τόπικ γίνονται έτσι κάποιες στιγμές.

 

Όποιοι είστε μέτοχοι να το λέτε (οποιασδήποτε εταιρίας)!!! :p

 

 

+1

Απλά, υπάρχουν κάποια δεδομένα που βγενουν καθαρά στατιστικά. Η 4.0.4 έχει εγκατασταθεί και δουλεύει απροβλημάτιστα σε παρά πολλές συσκευές. Επομένως πρόκειται για σταθερή ρομ.

Τώρα αν για κάποια συσκευή που θα μπει παρουσιάζει πρόβλημα ή ακόμα περισσότερο δεν αναιρεί το πρόβλημα που εμφάνιζε η συσκευή (εφόσον έχει εγκατασταθεί σωστά πάντα) τότε για μένα αυτό δείχνει hardware πρόβλημα. Hardware με την γενικότερη έννοια, δηλαδή μπαταρία, κάποια χαλαρή επαφή, ένας προβληματικός διακόπτης ή οτιδήποτε άλλο.

Πολύ δε περισσότερο όταν έχεις βάλει και άλλες ρομ και πάντα το πρόβλημα παραμένει! Νομίζω ότι πλέον σου φωνάζει ότι κάτι άλλο τρέχει εδώ, και δεν φταίει η έκδοση της ρομ που βάζεις.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

+1

Απλά, υπάρχουν κάποια δεδομένα που βγενουν καθαρά στατιστικά. Η 4.0.4 έχει εγκατασταθεί και δουλεύει απροβλημάτιστα σε παρά πολλές συσκευές. Επομένως πρόκειται για σταθερή ρομ.

Τώρα αν για κάποια συσκευή που θα μπει παρουσιάζει πρόβλημα ή ακόμα περισσότερο δεν αναιρεί το πρόβλημα που εμφάνιζε η συσκευή (εφόσον έχει εγκατασταθεί σωστά πάντα) τότε για μένα αυτό δείχνει hardware πρόβλημα. Hardware με την γενικότερη έννοια, δηλαδή μπαταρία, κάποια χαλαρή επαφή, ένας προβληματικός διακόπτης ή οτιδήποτε άλλο.

Πολύ δε περισσότερο όταν έχεις βάλει και άλλες ρομ και πάντα το πρόβλημα παραμένει! Νομίζω ότι πλέον σου φωνάζει ότι κάτι άλλο τρέχει εδώ, και δεν φταίει η έκδοση της ρομ που βάζεις.

 

Συμφωνώ ότι η 4.0.4 ειναι η πιο σωστή σύγχρονη επίσιμη που έχει βγει, δεχόμενος εμπειριες συμφορουμιτών και δεν τους αμφισβητώ στο ελάχιστο...

Και στο 2ο συμφωνώ ότι αν υπάρχει καποιο θέμα hardware και την 7.8.8 να βάλεις δεν λύνεται...

 

Εγώ προσωπικά όπως έχω ξαναδηλώσει ''πειρά(γ)ματα'' δεν εχω χρόνο να κάνω. Αγρότερα μπορεί...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια να πω και εγω την εμπειρια μου. εχω το κινητο 3 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος .. πριν καν το δουλεψω περασα με odin την 4.0.4 nordic , παρ'ολο που ειχε ήδη επανω την 4.0.4 open Austria(ATO) ... μεσα σε 3 περιπου μηνες το κινητο μου ειχε σβησει μονο του 2 φορες και αυτο οχι οτι ηταν θεμα hardware αλλα 99% software μιας και εκλεινε μετα απο το τελος μιας κλησης και κατα την επαναφορα στην κεντρικη οθονη. απο την Nordic ημουν πολυ ευχαριστημενος μεχρι προχτες που ειπα να ξαναβαλω την ''μαμα '' του μιας και με την Νορβηγικη δεν το εβλεπε το ΚΙΕΣ ενω με την μαμα το εβλεπε κανονικα. Εχω να πω οτι η Αυστριακή εκδοση ειναι καλυτερη τελικα απο την Νορβηγική. Πιο γρηγορη , πιο smooth , ιδια μπαταρια αλλα και με μερικες εξτρα λειτουργιες σε σχεση με την Νορβηγικη .. το κινητο μου εχει κλεισει 1 φορα παλι μετα απο τερματισμο κλησης και πεταγμα στην τσεπη , αποτε υποθετω οτι ισως σε αυτο το θεμα η 4.0.4 εχει καποιο μικρο bug ή φταιει καποια εφαρμογη ... δεν το κανω θεμα μιασ και δεν ειναι κατι τρελο αλλα ηθελα να σας πω οτι τελικα και η Αυστριακη εκδοση ειναι παααρα πολυ καλη ROM για το S2 .
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια να πω και εγω την εμπειρια μου. εχω το κινητο 3 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος .. πριν καν το δουλεψω περασα με odin την 4.0.4 nordic , παρ'ολο που ειχε ήδη επανω την 4.0.4 open Austria(ATO) ... μεσα σε 3 περιπου μηνες το κινητο μου ειχε σβησει μονο του 2 φορες και αυτο οχι οτι ηταν θεμα hardware αλλα 99% software μιας και εκλεινε μετα απο το τελος μιας κλησης και κατα την επαναφορα στην κεντρικη οθονη. απο την Nordic ημουν πολυ ευχαριστημενος μεχρι προχτες που ειπα να ξαναβαλω την ''μαμα '' του μιας και με την Νορβηγικη δεν το εβλεπε το ΚΙΕΣ ενω με την μαμα το εβλεπε κανονικα. Εχω να πω οτι η Αυστριακή εκδοση ειναι καλυτερη τελικα απο την Νορβηγική. Πιο γρηγορη , πιο smooth , ιδια μπαταρια αλλα και με μερικες εξτρα λειτουργιες σε σχεση με την Νορβηγικη .. το κινητο μου εχει κλεισει 1 φορα παλι μετα απο τερματισμο κλησης και πεταγμα στην τσεπη , αποτε υποθετω οτι ισως σε αυτο το θεμα η 4.0.4 εχει καποιο μικρο bug ή φταιει καποια εφαρμογη ... δεν το κανω θεμα μιασ και δεν ειναι κατι τρελο αλλα ηθελα να σας πω οτι τελικα και η Αυστριακη εκδοση ειναι παααρα πολυ καλη ROM για το S2 .

 

Όλες οι 4.0.4 είναι ίδιες με μικροδιαφορές που ποτέ δε θα αντιληφθείς.

Το πρόβλημα σου είναι από εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά εντελώς άκυρο το μήνυμα σου. Που είδες να αμφισβητώ τα λεγόμενα σου; Ξαναδιάβασε το μήνυμα μου, είπα ότι το πρόβλημα είναι η 4.0.3. ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΗΝ ΛΟΙΠΟΝ! Πραγματικά απορώ που υπάρχει κόσμος μέσα στο myphone που είναι ακόμα με 4.0.3.

 

Αυτά.

Εγώ έχω το κινητό γύρω στις 20-25 ημέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Με την 4.0.3 όπως το πήρα. Μπορείς να μου πεις 1 λόγο γιατί να την αλλάξω εφόσον τυγχάνει να μην ξέρω από roms,φλασαρίσματα,root, κλπ, κι όταν δεν έχω δει το παραμικρό πρόβλημα? Διαβάζω εδώ μέσα από άλλους που παρόλο που ξέρουν 5 πράγματα, τυχαίνει και με τις άλλες roms που περνάνε, να κολλάνε, να έχουν προβλήματα, και να το στρώνουν μετά από αρκετή ταλαιπωρία. Εγώ αν μου τύχει κάτι τι θα κάνω?! Οκ, θα μπω εδώ μέσα να ρωτήσω. Αλλά αν δεν μου 'χει τύχει πρόβλημα, δεν είναι λογικό να μην θέλω να την αλλάξω ανεπίσημα? Εξάλλου δεν νομίζω ότι θέλω κάτι άλλο τώρα. Οι κλήσεις μου γίνονται κανονικά. Και με πολύ καλύτερο σήμα από ένα προηγούμενο τηλ. που είχα. Φωτός-βίντεος μια χαρά, ιντερνετ σφαίρα, μπαταρία με μέση χρήση 2,5 μέρες, να γιατί δεν θέλω να το πειράξω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια μηπως γλυτωσω το service.

Μετα απο προβληματικο καλωδιο usb, το κινητο εσβησε και δεν μπορουσε να Bootαρει

Εμφανιζε το σημα της μπαρταριας (οπως οταν ειναι κλειστο και φορτιζει), εσβηνε και παλι τα ιδια.

Βγαζοντας την μπαταρια και με το καλωδιο, απλα μου εβγαζε μηνυμα οτι χρειαζεται και την μπαταρια για να ανοιξει.

Μετα απο διαφορες προσπαθειες, καταφερα να το ανοιξω, απλα βαζοντας την μπαταρια αμεσα χωρις να κλεισω το κινητο, καρφωτα, μετα το παραπανω μηνυμα οτι χρειαζεται την μπαταρια για να ανοιξει.

Το προβλημα που εχω τωρα ειναι οτι ενω βαζω το καλωδιο να φορισει, μολις το αφαιρω, το κινητο ακομα δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενο το usb και δειχνει επισης οτι φορτιζει και μπαταρια!!!

Φλασαρα το κινητο, περασα ξανα την rom, αλλα τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κινητό γύρω στις 20-25 ημέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Με την 4.0.3 όπως το πήρα. Μπορείς να μου πεις 1 λόγο γιατί να την αλλάξω εφόσον τυγχάνει να μην ξέρω από roms,φλασαρίσματα,root, κλπ, κι όταν δεν έχω δει το παραμικρό πρόβλημα? Διαβάζω εδώ μέσα από άλλους που παρόλο που ξέρουν 5 πράγματα, τυχαίνει και με τις άλλες roms που περνάνε, να κολλάνε, να έχουν προβλήματα, και να το στρώνουν μετά από αρκετή ταλαιπωρία. Εγώ αν μου τύχει κάτι τι θα κάνω?! Οκ, θα μπω εδώ μέσα να ρωτήσω. Αλλά αν δεν μου 'χει τύχει πρόβλημα, δεν είναι λογικό να μην θέλω να την αλλάξω ανεπίσημα? Εξάλλου δεν νομίζω ότι θέλω κάτι άλλο τώρα. Οι κλήσεις μου γίνονται κανονικά. Και με πολύ καλύτερο σήμα από ένα προηγούμενο τηλ. που είχα. Φωτός-βίντεος μια χαρά, ιντερνετ σφαίρα, μπαταρία με μέση χρήση 2,5 μέρες, να γιατί δεν θέλω να το πειράξω.

 

Προφανώς δε χρειάζεται.

Δεν υπάρχει λόγος και δε σου είπε κανείς να αλλάξεις τίποτα αφού δεν έχεις πρόβλημα.

Δεν ισχύει για όλους όμως αυτό.

 

Παιδια μια βοηθεια μηπως γλυτωσω το service.

Μετα απο προβληματικο καλωδιο usb, το κινητο εσβησε και δεν μπορουσε να Bootαρει

Εμφανιζε το σημα της μπαρταριας (οπως οταν ειναι κλειστο και φορτιζει), εσβηνε και παλι τα ιδια.

Βγαζοντας την μπαταρια και με το καλωδιο, απλα μου εβγαζε μηνυμα οτι χρειαζεται και την μπαταρια για να ανοιξει.

Μετα απο διαφορες προσπαθειες, καταφερα να το ανοιξω, απλα βαζοντας την μπαταρια αμεσα χωρις να κλεισω το κινητο, καρφωτα, μετα το παραπανω μηνυμα οτι χρειαζεται την μπαταρια για να ανοιξει.

Το προβλημα που εχω τωρα ειναι οτι ενω βαζω το καλωδιο να φορισει, μολις το αφαιρω, το κινητο ακομα δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενο το usb και δειχνει επισης οτι φορτιζει και μπαταρια!!!

Φλασαρα το κινητο, περασα ξανα την rom, αλλα τα ιδια.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4247703#post4247703

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι 4.0.4 είναι ίδιες με μικροδιαφορές που ποτέ δε θα αντιληφθείς.

Το πρόβλημα σου είναι από εφαρμογή

 

kai ομως εχει αρκετες διαφορες που φαινονται οπως περα απο την ταχυτητα και αποκριση οταν ερθει μνμ αυτο ανοιγει σε μια γραμμη ατο πανω μερος της οθονης ακομα και αν αυτο ειναι κλειδωμενο και αφου περασει ολο το μνμ σβηνει η γραμμη και η οθονη.

δεν εχω εφαρμογες που να τρεχουν περα απο το Noled . να ειναι καποιο παιχνιδι ή εφαρμογη τυπου πυξιδα , bubble level παρολο που δεν τρεχει στο παρασκηνιο ?? ή μηπως επειδη δεν εχω αναβαθμισει μερικες που θελουν (google + κλπκλπ)??

καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

kai ομως εχει αρκετες διαφορες που φαινονται οπως περα απο την ταχυτητα και αποκριση οταν ερθει μνμ αυτο ανοιγει σε μια γραμμη ατο πανω μερος της οθονης ακομα και αν αυτο ειναι κλειδωμενο και αφου περασει ολο το μνμ σβηνει η γραμμη και η οθονη.

δεν εχω εφαρμογες που να τρεχουν περα απο το Noled . να ειναι καποιο παιχνιδι ή εφαρμογη τυπου πυξιδα , bubble level παρολο που δεν τρεχει στο παρασκηνιο ?? ή μηπως επειδη δεν εχω αναβαθμισει μερικες που θελουν (google + κλπκλπ)??

καμια ιδεα???

 

Tαχύτητα και απόκριση είναι ιδέα σου, take my word for it.

Το άλλο με το μήνυμα που λες δε το είχα προσέξει καν, αλλά πρέπει να υπάρχει σε όλες.

Πλέον τηλέφωνο πάπαλα για να το τσεκάρω :happy:

Για τις εφαρμογές δυστυχώς μόνος σου πρέπει να το βρεις ποια είναι, βγάζοντας τες μία μία και τσεκάροντας ή κάνοντας ένα factory reset και αφού σιγουρευτείς ότι χωρίς τις εφαρμογές σου δουλεύει σωστά το τηλέφωνο, να ξεκινάς να τις περνάς μία μία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανονικα το κινητο οταν εχεις συνδεσει το handsfree δεν πρεπει οταν σε καλεσουν να ακους το κουδουνισμα ΜΟΝΟ απο τα ακουστικα και οχι και απο τα ακουστηκα και απο το ηχειο το κινητου?

 

Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο και αν οχι πως το κανω οταν συνδεω το κινητο να ακουω ολους τους ηχους του κινητου απο αυτο οσο το εχω συνδεδεμενο.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανονικα το κινητο οταν εχεις συνδεσει το handsfree δεν πρεπει οταν σε καλεσουν να ακους το κουδουνισμα ΜΟΝΟ απο τα ακουστικα και οχι και απο τα ακουστηκα και απο το ηχειο το κινητου?

 

Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο και αν οχι πως το κανω οταν συνδεω το κινητο να ακουω ολους τους ηχους του κινητου απο αυτο οσο το εχω συνδεδεμενο.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

δε νομίζω οτί είναι πρόβλημα..και σε μένα το ίδιο κάνει και φαντάζομαι σε όλα τα s2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τροπος να γινεται αυτο που ζηταω που πιστευω ειναι και το ποιο λογικο απο τη στιγμη που εχεις συνδεσει το handsfree στο κινητο ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τροπος να γινεται αυτο που ζηταω που πιστευω ειναι και το ποιο λογικο απο τη στιγμη που εχεις συνδεσει το handsfree στο κινητο ετσι δεν ειναι?

 

Σε όσα κινητά ξέρω αν βάλεις τα ακουστικά και σε καλουν λογικό είναι να χτυπάει και το κινητό και τα ακουστικά γτ δεν μπορει να ξερει το κινητό αν φοράς όντως τα ακουστικά....

 

Για δοκίμασε τι γίνεται με το κινητό στο αθόρυβο και φορεμένα τα ακουστικά...

Link to comment
Share on other sites

Σε όσα κινητά ξέρω αν βάλεις τα ακουστικά και σε καλουν λογικό είναι να χτυπάει και το κινητό και τα ακουστικά γτ δεν μπορει να ξερει το κινητό αν φοράς όντως τα ακουστικά....

 

Για δοκίμασε τι γίνεται με το κινητό στο αθόρυβο και φορεμένα τα ακουστικά...

Οχι φιλε μου εδω εχεις αδικο.

Απο τη στιγμη που εχεις συνδεσει ενα handsfree δεν το συνδεεις για πλακα.

 

Σε κατι αρχαια κινητα νοκια και ερικσον μια χαρα δουλευε μονο το handsfree και το λογικο ειναι αυτο και οχι να χτυπαει σε ολα εκτος αν το επιλεξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχετε αρχίσει να βγαίνετε off topic. Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για το S2 και μόνο, έχουμε διαφορετικό θέμα για αξεσουάρ. Ας επανέλθουμε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω τις ρυθμισεις για την ευρεση του τηλεφωνου(οταν αλλαζει η καρτα σιμ ή να το απενεργοποιω απο μακρια κ.λ.π) και μου βγαζει συνεχως το μηνυμα για ανημερωση λογισμικου samsung,παταω οκ δειχνει μια πρασινη μπαρα που γεμιζει επι της εκατο και επανερχεται στη θεση που ειναι να τικαρεις τις ρυθμισεις και οταν τις τικαρεις ξανακανει την ιδια διαδικασια.μια φορα εβγαλε το μηνυμα αν εχω λογαριασμο στη samsung ή να εγγραφω αλλα δεν πατιεται καμια επιλογη.

Σημ.το samsung app χωρις να εχω μπει ποτε ή να ρυθμισω κατι δουλευει κανονικα...και χωρις να του χω κανει λογαριασμο.καμια ιδεα;

Κανεις;;;;επισης δεν μπορω να δω τις αποθηκευμενες επαφες των φιλων και στο gmail και στο yahoo κ τελος οταν ημουν σε μια σελιδα στο ιντερνετ πατουσα μενου->προβολη στην επιφανια εργασιας και μου εβγαζε σαν συντομευση την σελιδα στην αρχικη σελιδα του κινητου ενω τωρα οταν κανω το ιδιο αλλαζει την σελιδα απο mobile σε classic version και το αντιθετο.

Αντε καποιος βοηθεια γιατι ........

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω ένα I9100 και ξαφνικά δεν ανοίγει με τίποτα. Δεν μπαίνει σε recovery mode, ούτε μπορώ να κάνω Hard Reset.

Όταν το φορτίζω ή το συνδέω σε PC μου βγαίνει η οθώνη που βλέπετε στην φωτογραφία.

 

Αν έχετε καμιά ιδέα, θα σας ήμουν υπόχρεος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω ένα I9100 και ξαφνικά δεν ανοίγει με τίποτα. Δεν μπαίνει σε recovery mode, ούτε μπορώ να κάνω Hard Reset.

Όταν το φορτίζω ή το συνδέω σε PC μου βγαίνει η οθώνη που βλέπετε στην φωτογραφία.

 

Αν έχετε καμιά ιδέα, θα σας ήμουν υπόχρεος!

καπου διαβασα οτι κατι τετοιο συμβαινει απο υγρασια στο usb port,νομιζω..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κανεις;;;;επισης δεν μπορω να δω τις αποθηκευμενες επαφες των φιλων και στο gmail και στο yahoo κ τελος οταν ημουν σε μια σελιδα στο ιντερνετ πατουσα μενου->προβολη στην επιφανια εργασιας και μου εβγαζε σαν συντομευση την σελιδα στην αρχικη σελιδα του κινητου ενω τωρα οταν κανω το ιδιο αλλαζει την σελιδα απο mobile σε classic version και το αντιθετο.

Αντε καποιος βοηθεια γιατι ........

 

Σχετικά με το Samsung apps δεν γνωρίζω γιατί δεν το χρησιμοποιώ αλλά μου φαίνεται πως κολλάει σε κάποιο σημείο και γι'αυτό σε φέρνει πάλι από την αρχή χωρίς να γίνεται η δουλειά σου, σαν πρώτο βήμα θα πρότεινα να πας στη διαχείριση εφαρμογών, να βρεις το samsung apps, να κάνεις εκκαθάριση και να ξαναπεράσεις το λογαριασμό σου, επίσης θα βοηθούσε αν μπορούσες να αναφέρεις και τί λογισμικό φοράς.

Όσον αφορά το θέμα αλλαγής sim κτλ, επίσης δεν το δουλεύω. Αν θες οπωσδήποτε τέτοιου είδους ασφάλεια στο κινητό σου θα σε παρότρυνα να δοκιμάσεις κάποια αντίστοιχη εφαρμογή από το market ( Cerberus, Android Lost ) μιας και κάνουν την ίδια και καλύτερη δουλειά χωρίς την κατανάλωση μπαταρίας που προκαλεί η ρύθμιση της Samsung.

Σχετικά με τις αποθηκευμένες επαφές.. έχεις κοιτάξει στο μενού των επαφών τι έχεις επιλεγμένο να φαίνεται?

Σχετικά με τον browser, τι user agent έχεις στις ρυθμίσεις του κινητού?

Και γενικά μήπως έκανες αναβάθμιση λογισμικού?

 

 

Καλημέρα σε όλους!

Έχω ένα I9100 και ξαφνικά δεν ανοίγει με τίποτα. Δεν μπαίνει σε recovery mode, ούτε μπορώ να κάνω Hard Reset.

Όταν το φορτίζω ή το συνδέω σε PC μου βγαίνει η οθώνη που βλέπετε στην φωτογραφία.

 

Αν έχετε καμιά ιδέα, θα σας ήμουν υπόχρεος!

 

Απλά κούνησες, τράβηξες το καλώδιο ενώ έκανε αναβάθμιση ή του περνούσες κάποια ρομ.

Σε Download mode μπαίνει?

Μην αγχώνεσαι φτιάχνεται, soft brick είναι.

 

Edit : Βασικά άσε το Download Mode σαν τελευταία λύση, συνέδεσε το κινητό στον υπολογιστή σου, αν έχεις εγκατεστημένη Java στο λογισμικό σου κατέβασε αυτό το αρχείο, ξεζίπαρέ το, και τρέξε το OneClick.jar με Java. Θα σου ζητήσει να κάνεις εγκατάσταση το Heimdal, πάτησε ναι και τέλος θα σου βγάλει παράθυρο με επιλογή Unsoft Brick, επέλεξε το και θα ξεκλειδώσει. (Υποθέτω πως έχεις εγκαταστήσει το KIES στο pc σου οπότε έχεις περασμένους τους drivers που χρειάζονται για να συνδέσεις το τηλέφωνο με τον υπολογιστή!)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω ένα I9100 και ξαφνικά δεν ανοίγει με τίποτα. Δεν μπαίνει σε recovery mode, ούτε μπορώ να κάνω Hard Reset.

Όταν το φορτίζω ή το συνδέω σε PC μου βγαίνει η οθώνη που βλέπετε στην φωτογραφία.

 

Αν έχετε καμιά ιδέα, θα σας ήμουν υπόχρεος!

 

Βγάλε την μπαταρία για 1 λεπτό, βάλτην, πάτα και κράτα πατημένα μέχρι να ανοίξει σε download mode τα vol. down+κεντρικό κουμπί+power buton, σίγουρα θα ανοίξει, μην αγχώνεσαι.

Από εκεί και μετά πέρνα όποια ρομ θέλεις από εδώ και προς θεού ΜΗΝ το πειράζεις μέχρι να γράψει PASS το odin και να ξεκινήσει κανονικά μόνο του το κινητό.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...