Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε φιλε ουτε μετοχος να ησουν στο noled.

:D

 

Είμαι!:D

(10 χαρακτήρες)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το noled? Δεν θα το 'λεγα. Το είχα για πολύ καιρό στο κινητό και δεν είδα ουσιαστικά κάτι διαφορετικο στην κατανάλωση. Βέβαια επειδή είναι πολύ παραμετροποιησημο εξαρτάτε τι το έβαλες να κάνει και να δείχνει.

 

 

 

 

 

Μα αυτό είναι το καλό με τις amoled. Δεν "ανοίγει" ολόκληρη οθόνη!

 

Δηλαδή τι μπορεί να το είχα βάλει να δείχνει; Και όμως καταπίνει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η ειδοποίηση μέσω No led ή μέσω BLN καταναλώνουν μπαταρία γιατί ακριβώς δεν αφήνουν τον επεξεργαστή να μπει σε deep sleep και όχι επειδή ανάβει π.χ. μια κουκίδα...

Δοκιμάζουμε και αν δε μας ενοχλεί η κατανάλωσή τους σε σχέση με αυτό που μας προσφέρει τα κρατάμε, αλλιώς τα βγάζουμε.

Τόσο απλό.

Δε μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Η ειδοποίηση μέσω No led ή μέσω BLN καταναλώνουν μπαταρία γιατί ακριβώς δεν αφήνουν τον επεξεργαστή να μπει σε deep sleep και όχι επειδή ανάβει π.χ. μια κουκίδα...

Δοκιμάζουμε και αν δε μας ενοχλεί η κατανάλωσή τους σε σχέση με αυτό που μας προσφέρει τα κρατάμε, αλλιώς τα βγάζουμε.

Τόσο απλό.

Δε μπορούμε να τα έχουμε όλα.

 

BLΝWW δεν ξυπνά τον επεξεργαστή

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο επειδη δεν εχω ξαναπερασει custom rom πες μου κατι ,, πρεπει να ειναι ροοτ το κινητο ή ειναι τοσο απλο οσο λεει στην σελιδα του??? γιατι απο οτι διαβασα ειναι πολυ απλη διαδικασια (στην ουσια τρεχεις την Jelly Bam απο την SD και αυτο ηταν ολο) και κατι ακομα....

υπαρχει αλλαγη στα μενου , εικονιδια κλπκλπ ή ειναι τα ιδια με τις κανονικες ????

αν μπορεις δωσε μου εναν μικρο οδηγο πως να την περασω ...εστω και σε μνμ...

ευχαριστω πολυ.

 

Πρέπει να είσαι ροοτ. Οπότε αυτό που έχεις να κάνεις μονό και μετά πετάς την ρομ στην κάρτα σου και μέσα από recovery κάνεις install αφού πρώτα κάνεις όλα τα wipes.

Link to comment
Share on other sites

BLΝWW δεν ξυπνά τον επεξεργαστή

 

Μέχρι να έρθει ειδοποίηση ναι.

Από τη στιγμή που ανάβουν τα λαμπάκια όμως τέλος.

Πρέπει να σβήσουν για να ξαναμπεί σε deep sleep.

Link to comment
Share on other sites

καταπινει γιατι δεν αφηνει το κινητο να μπει σε sleep mode...

πατώντας το κουμπί για να δούμε αν έχουμε κλήση ή μήνυμα κλπ,πάλι δεν το βγάζουμε από το sleep mode?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

πατώντας το κουμπί για να δούμε αν έχουμε κλήση ή μήνυμα κλπ,πάλι δεν το βγάζουμε από το sleep mode?

 

 

Σωστά το είπες, βγαίνει. Αρα αν είναι όπως τα λέει ο Στράτος (που είναι) είναι προτιμότερο να έχεις κάποιο από αυτά τα 2 (no led η bln)

παρά να πατάς κάθε τόσο για να δεις αν έχεις μήνυμα η κλήση και να ξυπνάς άδικα το κινητό :happy:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

+1 για το noled και από εμένα κι ας ρουφάει λίγο την μπαταρία όταν έχει ειδοποίηση. Απλά απαραίτητη εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μηπως ξερει κανενας,εχω ενα θεμα με τα μηνυματα,οταν γραφω ενα μυνημα και πιανει διπλο μυνημα το μετατρεπει σε mms μηπως ξερει κανενας πως μπορω να το αλλαξω και να το στελνω κανονικα διπλο sms οπως σε ολα τα κινητα????
Link to comment
Share on other sites

+1 για το noled και από εμένα κι ας ρουφάει λίγο την μπαταρία όταν έχει ειδοποίηση. Απλά απαραίτητη εφαρμογή.

Δικιο εχετε απλα απαραιτητο αλλα μολις το δοκιμασα δεν μου φαινοταν τοσο λειτουργικο. Βεβαια δεν εφαγα και πολυ ωρα να το σεταρω. Με πεισατε να το ξαναδοκιμασω παντως γιατι το notification led ειναι το μονο που μου λειπει πραγματικα απο τα HTC (να κοιτας το κιν απο μακρυα αν εχει κατι, χωρις αν το πειραξεις.

Την BLN λειτουργια των kernel πρωτη φορα την ακουω η αληθεια ειναι, αλλα το κιν το εχω μονο 15 μερες και τωρα ψαχνομαι. Δηλ αν εχει τετοια υποστηρ ο kernel δεν χρειαζεσαι το noled?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι ροοτ. Οπότε αυτό που έχεις να κάνεις μονό και μετά πετάς την ρομ στην κάρτα σου και μέσα από recovery κάνεις install αφού πρώτα κάνεις όλα τα wipes.

 

ΜΕποιον απο τους 2 τροπους πρεπει να γινω root????? Τον ευκολο (με SD) ή με ODIN???

μην με κραξετε αλλά τι ειναι τα Wipes???? Και πως τα κανω??

Link to comment
Share on other sites

ΜΕποιον απο τους 2 τροπους πρεπει να γινω root????? Τον ευκολο (με SD) ή με ODIN???

μην με κραξετε αλλά τι ειναι τα Wipes???? Και πως τα κανω??

διαβασε στο φορουμ "πληρης οδηγος για ροοτ" ειναι πολυ κατατοπιστικος

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μπορεί να μου πει κάποιος αν αυτό που είναι ανάμεσα στην μπροστινή κάμερα και το ακουστικό είναι κάποιο ledaki (στυλ Razr); Το ένα είναι ο αισθητήρας για να κλείνει η οθόνη όταν μιλάμε στο τηλέφωνο. Αν είναι led,έχει βρει κανένας πως ενεργοποιείται;
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχετε απλα απαραιτητο αλλα μολις το δοκιμασα δεν μου φαινοταν τοσο λειτουργικο. Βεβαια δεν εφαγα και πολυ ωρα να το σεταρω. Με πεισατε να το ξαναδοκιμασω παντως γιατι το notification led ειναι το μονο που μου λειπει πραγματικα απο τα HTC (να κοιτας το κιν απο μακρυα αν εχει κατι, χωρις αν το πειραξεις.

Την BLN λειτουργια των kernel πρωτη φορα την ακουω η αληθεια ειναι, αλλα το κιν το εχω μονο 15 μερες και τωρα ψαχνομαι. Δηλ αν εχει τετοια υποστηρ ο kernel δεν χρειαζεσαι το noled?

 

Πιστεύω ότι είναι ακόμα καλύτερο και από το notification led γιατί σου δίνει πολύ περισσότερες πληροφορίες, όπως την εφαρμογή που έχεις ειδοποίηση, ενώ ακόμα στις κλήσεις και στα μηνύματα μπορείς να δεις ποιος ήταν αν η επαφή έχει εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μπορεί να μου πει κάποιος αν αυτό που είναι ανάμεσα στην μπροστινή κάμερα και το ακουστικό είναι κάποιο ledaki (στυλ Razr); Το ένα είναι ο αισθητήρας για να κλείνει η οθόνη όταν μιλάμε στο τηλέφωνο. Αν είναι led,έχει βρει κανένας πως ενεργοποιείται;

 

Καλημερα! Αποτι νομιζω ο ενας αισθητηρας λειτουργει οταν κανεις κληση και βαζεις το κινητο στο αυτι σου κλεινει η οθονη για εξοικονομηση ενεργειας.Και το αλλο ειναι όταν εχεις ενεργοποιησει την αυτοματη φωτεινοτητα αναλογα με το περιβαλλον προσαρμοζεται η φωτηνοτητα του κινητου σου. Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος!

Link to comment
Share on other sites

διαβασε στο φορουμ "πληρης οδηγος για ροοτ" ειναι πολυ κατατοπιστικος

 

τον εχω διαβασει και δεν ειναι δυσκολο το ολο εγχειρημα αλλά δεν ξερω πιο Kernel να κατεβασω απο το XDA .... η εκδοση μου ειναι IMM76D.XWLPW .... μπορειτε να βοηθησετε μην κατεβασω κανενα λαθος και τα κανω σαλατα????

Link to comment
Share on other sites

τον εχω διαβασει και δεν ειναι δυσκολο το ολο εγχειρημα αλλά δεν ξερω πιο Kernel να κατεβασω απο το XDA .... η εκδοση μου ειναι IMM76D.XWLPW .... μπορειτε να βοηθησετε μην κατεβασω κανενα λαθος και τα κανω σαλατα????

νομιζω στον οδηγο γραφει για τα 3 τελευταια γραμματα πχ.για XWLPW (C-Froot) LPWψαξε στο σαιτ των x.d.a δεν γνωριζω την διευθηνση αλλα μεσω google θα το βρεις αμεσα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τον εχω διαβασει και δεν ειναι δυσκολο το ολο εγχειρημα αλλά δεν ξερω πιο Kernel να κατεβασω απο το XDA .... η εκδοση μου ειναι IMM76D.XWLPW .... μπορειτε να βοηθησετε μην κατεβασω κανενα λαθος και τα κανω σαλατα????

 

Πάρε απευθείας για να μην ψάχνεσαι :) LINK

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μπορεί να μου πει κάποιος αν αυτό που είναι ανάμεσα στην μπροστινή κάμερα και το ακουστικό είναι κάποιο ledaki (στυλ Razr); Το ένα είναι ο αισθητήρας για να κλείνει η οθόνη όταν μιλάμε στο τηλέφωνο. Αν είναι led,έχει βρει κανένας πως ενεργοποιείται;

 

Καλημερα! Αποτι νομιζω ο ενας αισθητηρας λειτουργει οταν κανεις κληση και βαζεις το κινητο στο αυτι σου κλεινει η οθονη για εξοικονομηση ενεργειας.Και το αλλο ειναι όταν εχεις ενεργοποιησει την αυτοματη φωτεινοτητα αναλογα με το περιβαλλον προσαρμοζεται η φωτηνοτητα του κινητου σου. Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος!

 

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201207/20120712192745908/GT-I9100_UM_Open_Icecream_Gre_Rev.1.0_120629_Screen.pdf

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

 

Δε ξερω αν εχει περασει κανεις σας την omega v18 η την 17, αλλα σε οσους την εχουν αν εχετε παρατηρησει υπαρχουν δυο task manager.

Μπορω εναν απο τους δυο να τον απεγκαταστησω η θα εχω προβληματα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

 

Δε ξερω αν εχει περασει κανεις σας την omega v18 η την 17, αλλα σε οσους την εχουν αν εχετε παρατηρησει υπαρχουν δυο task manager.

Μπορω εναν απο τους δυο να τον απεγκαταστησω η θα εχω προβληματα?

 

Βέβαια.. Εγώ κατευθείαν έσβησα τον ES και πέρασα τον Solid.. Και έχω αυτόν και τον stock.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε απευθείας για να μην ψάχνεσαι :) LINK

 

Χιλια ευχαριστω....

Βλεπω οτι το NAndroid στο Play ειναι το Οnline Nandroid Back up....

μας κανει αυτο ή χρειαζεται καποιο άλλο???

πρεπει υποχρεωτικα να επαναφερουμε και τα 2 backup ???(nandroid , Titanium) ????

δεν εχω καταλαβει τι ακριβως κανει το Nandroid... περνει backup την μνημη λεει ο οδηγος. Αλλα δεν λεει αν αυτο το backup το κανουμε restore σε καποια φαση όπως με το titanium για τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις μας.

 

επίσης σχετικα με το Titanium για επαναφορα εφαρμογων όταν κάνουμε WIPE πριν την εγκατάσταση της Rom , πως θα γινει αυτο αφου θα ειμαστε σε

Clock Work Mod Recovery και χωρις νεα ROM???? τα εχω καταλαβει ολα re g@m0t0 αλλα μεχρι τις επαναφορες των backup .... εκει τo εχασα.......... :) :)

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...