Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα μετα απο 5 μερες(Το βραδυ το κλεινω) εκλεισε απο μονο του κλασικα και επρεπε να πατησω για αρκετη ωρα το power για να ξανα-ανοιξει.

 

Αντε να ερθει η επισημη 4.1.2 να δουμε αν θα διορθωσει το εν λογω προβλημα ρε παιδια τι να πω ποια με την 4.0.3 εχουμε αγανακτησει ολοι ποια.

 

Κακως την εχετε τοσο καιρο... (καλοπροαιρετα παντα...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω ηδη αναφερει σε προηγουμενα ποστ μου οτι εχω δοκιμασει 4 διαφορετικες rom και σε ολες ειχε θεμα αν οχι με το κλεισιμο του κινητου με αλλα οποτε.....
Link to comment
Share on other sites

Με το rescue pro deluxe της Sandisk επανέφερα 100ντάδες φωτογραφίες και βίντεο που είχα σβήσει καταλάθος (όχι όμως τα πάντα).

Υπάρχουν και άλλα προγράμματα που κάνουν παρόμοια δουλειά.

Ψάξε για "undelete photos from memory card" στο google και μπορεί να αποζημειωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν κυκλοφορεί η 4.0.4 και η 4.1.1;

Ειχα περασει μια custom rom και πουλησα το τηλεφωνο σε ενα φιλο. Χαλασε, το πηγε στο service και του περασνα την stock 4.0.3

Κανει ενημερωση, αλλα δεν του βγάζει τιποτα.

Αυτη ειναι η τελευταια;

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν κυκλοφορεί η 4.0.4 και η 4.1.1;

Ειχα περασει μια custom rom και πουλησα το τηλεφωνο σε ενα φιλο. Χαλασε, το πηγε στο service και του περασνα την stock 4.0.3

Κανει ενημερωση, αλλα δεν του βγάζει τιποτα.

Αυτη ειναι η τελευταια;

 

Τελευταίο Επίσημο No brand Ελληνικό λογισμικό από Samsung Hellas είναι η έκδοση 4.0.3.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πόσο εγγύηση έχει?

 

ΚΑΙ ΤΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ... (ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΣΤΟ ΤΗΛ ΤΟΥ)

ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΣΩΣΤΕΣ ΦΟΡΤΙΣΕΙΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΒΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΤΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ... (ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΣΤΟ ΤΗΛ ΤΟΥ)

ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΣΩΣΤΕΣ ΦΟΡΤΙΣΕΙΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΒΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ?

 

Αναλογα με τη χρηση Αντωνη. Εμενα προσωπικα το κινητο μου κραταει τρεις ισως και τεσσσερις μερες με μερικα τηλεφωνα μηνυματα και wifi καθως δεν του κανω ιδιαιτερα βαρια χρηση ουτε το εχω φορτωμενο με προγραμματα και διαφορα αλλα! Υπαρχουν ατομα που ξερω και δεν τους κραταει ουτε μερα! Οποτε ειναι καθαρα θεμα χρησης η διαρκεια της μπαταριας.. Τωρα αν εχεις παρατηρησει οτι η μπαταρια καταναλωνεται γρηγορα χωρις λογο τοτε ισως να φταιει καποιο προγραμμα η ακομα και στην χειροτερη περιπτωση η συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε γιωργο...

3 συσκευες εχω sii

Και οι 3 εχουμε την ιδια διαρκεια... με 3g ομως ολη μερα ανοιχτο και σε χρηση βεβαια λογω δουλειας εγω ειδικα

Μια μερα με το ζορι βγαζω... και τηλεφωνα ιδιαιτερα δεν εχω αλλα ιντερνετ αρκετα κατα την διαρκεια της μερας και χρησιμοποιω πολυ την εφαρμογη whatsapp.... Αν καποιος δεν την εχει την συνιστώ ειναι σουπερ για επικοινωνια ! Ειναι λογικο λοιπον?

απο την διαχ, ενεργειας αν θυμαμαι καλα βλεπω οτι το πιο πολυ ποσοστο στην καταναλωση εχει η προβολη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε γιωργο...

3 συσκευες εχω sii

Και οι 3 εχουμε την ιδια διαρκεια... με 3g ομως ολη μερα ανοιχτο και σε χρηση βεβαια λογω δουλειας εγω ειδικα

Μια μερα με το ζορι βγαζω... και τηλεφωνα ιδιαιτερα δεν εχω αλλα ιντερνετ αρκετα κατα την διαρκεια της μερας και χρησιμοποιω πολυ την εφαρμογη whatsapp.... Αν καποιος δεν την εχει την συνιστώ ειναι σουπερ για επικοινωνια ! Ειναι λογικο λοιπον?

απο την διαχ, ενεργειας αν θυμαμαι καλα βλεπω οτι το πιο πολυ ποσοστο στην καταναλωση εχει η προβολη.

 

Το θεωρω απολυτως φυσιολογικο εφοσον εχεις ανοιχτο το 3g ολη μερα να ρουφαει την μπαταρια! και απο τη στιγμη που λες οτι εχεις 3 συσκευες και κρατανε το ιδιο δεν νομιζω να εχεις προβλημα! Αν ημουν στη θεση σου δεν θα ανησυχουσα παντως! Τωρα αν ξερει καποιος κατι παραπανω ας δωσει τα φωτα του!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε γιωργο, ενταξει επειδη το εχω τσεκαρει δεν ανυσηχω τοσο αλλα θα ηθελα να βρω κανα τροπο για περισσοτερη αυτονομια. Ειχα ρωτησει και για καποια πραγματα που ειχα βρει στο ebay αλλα δεν ειδα καποιος να ξερει κατι.
Link to comment
Share on other sites

και μενα παντως που δεν κανω βαρια χρηση με την Αυστριακη Ρομ κρατουσε σχεδον 4 μερες. τωρα με την PULSE την εχω 3 μερες και ενω εχω ξεσκισει το τηλεφωνο (3g , internet , wifi , τηλεφωνα )εχει πεσει 50% σε 2 σχεδον μερες. οποτε με την νορμαλ χρηση περιπου την ιδια αυτονομια εχει ...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε γιωργο, ενταξει επειδη το εχω τσεκαρει δεν ανυσηχω τοσο αλλα θα ηθελα να βρω κανα τροπο για περισσοτερη αυτονομια. Ειχα ρωτησει και για καποια πραγματα που ειχα βρει στο ebay αλλα δεν ειδα καποιος να ξερει κατι.

 

αν εισαι με την επισημη 4.0.3, καταπινει πολυ γρηγορα τη μπαταρια. με τα δεδομενα συνεχως ανοιχτα, ομως, λογικο μου φαινεται να μην εχεις πολυ αυτονομια.

 

γιατι δεν παιρνεις τη γνησια μπαταρια των 2000mAh;

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν παιρνεις τη γνησια μπαταρια των 2000mAh;

 

αυτη μπαινει κανονικα ή με πατεντα?

δηλαδη κουμπωνει κανονικα το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι με την επισημη 4.0.3, καταπινει πολυ γρηγορα τη μπαταρια. με τα δεδομενα συνεχως ανοιχτα, ομως, λογικο μου φαινεται να μην εχεις πολυ αυτονομια.

 

γιατι δεν παιρνεις τη γνησια μπαταρια των 2000mAh;

 

Συγνωμη για την αργοπορια... οντως αυτη κουμπονει κανονικα? Δεν μας στελνεις κ κανα λινκ? Εγω δεν εχω ενεργοποιησει εξικονομηση ενεργεις κλπ κλπ. Απλα εχω την ενταση οθονης κατω απο την μεση λιγακι. Και την λειτουργεια στο τυπικη. Θα δω μεγαλες διαφορες με την εξικονομηση ενεργειας? Δεν το δοκιμασα γιατι μ ειπαν για μεγαλες διαφορες στην αποδοση... ισχυει.?

Link to comment
Share on other sites

αυτη μπαινει κανονικα ή με πατεντα?

δηλαδη κουμπωνει κανονικα το τηλεφωνο?

 

στη συσκευασια υπαρχει η νεα μπαταρια και νεο καπακι. κουμπωνει κανονικοτατα, απλα κανει το κινητο ελαχιστα πιο χοντρο. σκεψου, οτι το κατω μερος του κινητου, το οποιο πεταει λιγο προς τα εξω, γινεται μια ευθεια με το υπολοιπο κινητο.

 

Συγνωμη για την αργοπορια... οντως αυτη κουμπονει κανονικα? Δεν μας στελνεις κ κανα λινκ? Εγω δεν εχω ενεργοποιησει εξικονομηση ενεργεις κλπ κλπ. Απλα εχω την ενταση οθονης κατω απο την μεση λιγακι. Και την λειτουργεια στο τυπικη. Θα δω μεγαλες διαφορες με την εξικονομηση ενεργειας? Δεν το δοκιμασα γιατι μ ειπαν για μεγαλες διαφορες στην αποδοση... ισχυει.?

 

την εξοικονομηση ενεργειας δεν την εχω χρησιμοποιησει ουτε εγω, οποτε δε γνωριζω.

 

μερικες φωτογραφιες μπορειτε να δειτε εδω. παντως, αν και σε χωρητικοτητα ειναι ελαχιστα μεγαλυτερη απο την αρχικη, μονο 350mAh εξτρα, η διαφορα στην αυτονομια ειναι μεγαλη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εάν κάνω στο S II επαναφορά εργοστασικών ρυθμίσεων, χάνω το root της συσκευής μου; Με τα αρχεία της εσωτερικής μνήμης τι γίνεται, χάνονται και αυτά; ή χάνονται μόνο οι εφαρμογές που έχω περάσει; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!θέλω να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κανείς τον chrome?εγώ τον δουλεύω 3 μηνες χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά σήμερα όταν τον ανοίγω γίνονται τα 3/4 της οθόνης μαύρα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα(με τον stock browser σερφάρω κανονικά).Ξέρει κανείς που μπορεί να οφείλεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εάν κάνω στο S II επαναφορά εργοστασικών ρυθμίσεων, χάνω το root της συσκευής μου; Με τα αρχεία της εσωτερικής μνήμης τι γίνεται, χάνονται και αυτά; ή χάνονται μόνο οι εφαρμογές που έχω περάσει; Ευχαριστώ πολύ.

 

το root το χανεις, αν δεν κανω καποιο σοβαρο λαθος. σχετικα με τα αρχεια σου, χανονται μονο οσα βρισκονται στην εσωτερικη μνημη, δηλαδη οι εφαρμογες, ρυθμισεις κλπ. οι φωτογραφιες, τα βιντεο κλπ, βρισκονται σε αλλο partition, και σου εχει επιλογη, για το αν θες να σβησεις και αυτα.

 

καλησπέρα παιδιά!θέλω να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κανείς τον chrome?εγώ τον δουλεύω 3 μηνες χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά σήμερα όταν τον ανοίγω γίνονται τα 3/4 της οθόνης μαύρα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα(με τον stock browser σερφάρω κανονικά).Ξέρει κανείς που μπορεί να οφείλεται αυτο?

 

πηγαινε ρυθμισεις->εφαρμογες, βρες το chrome και δοκιμασε να κανεις καθαρισμο της cache.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις->εφαρμογες, βρες το chrome και δοκιμασε να κανεις καθαρισμο της cache.[/

με την διαγραφή της cache δεν άλλαξε κάτι,εκανα όμως και εκκαθάριση δεδομένων και τώρα λειτουργει κανονικά!ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εάν κάνω στο S II επαναφορά εργοστασικών ρυθμίσεων, χάνω το root της συσκευής μου; Με τα αρχεία της εσωτερικής μνήμης τι γίνεται, χάνονται και αυτά; ή χάνονται μόνο οι εφαρμογές που έχω περάσει; Ευχαριστώ πολύ.

 

Οχι δεν το χάνεις το root με επαναφορά εργοστασιακών .Αυτό γίνεται μόνο αν περάσεις επίσημο firmware (αν εχει γίνει το root με cf -root) ή με το αντίστοιχο zip αν είσαι με τον πρώτο τρόπο (Phil3759 και Rachmat3 ).

Χάνεις οτιδήποτε εχεις στην εσωτερική sd .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

στη συσκευασια υπαρχει η νεα μπαταρια και νεο καπακι. κουμπωνει κανονικοτατα, απλα κανει το κινητο ελαχιστα πιο χοντρο. σκεψου, οτι το κατω μερος του κινητου, το οποιο πεταει λιγο προς τα εξω, γινεται μια ευθεια με το υπολοιπο κινητο..

 

και προφανως μιλαμε για την γνησια που σημαινει κανα 35αρι ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

Έχει πολλά θέματα και μπερδεύτηκα που έπρεπε να γράψω...

 

Σ¨ημερα αγόρασα ένα Galaxy s2 αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα...

Ενώ πατάω ενεργοποίηση wi-fi και ενώ βρίσκει δίκτυα, δε μπορώ να συνδεθώ με τίποτα... Έχω τρελαθεί κανένας δε ξέρει να με βοηθήσει και στον γρήγορο οδηγό εκκίνησης δε μπορώ να βρω κάτι...

 

Μου βγάζει δηλαδή για λίγη ώρα τις γραμούλες σε γκρίζο χρώμα και ένα ερωτηματικό απο μπροστά!!

 

Μπαίνω όμως μόνο με την ενεργοποίηση δεδομένων με τα mb που έχω στην κάρτα...

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Παρακαλώ τη βοήθειά σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Παρακαλώ τη βοήθειά σας!!!

 

Επανεκκίνηση στο router σου δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...