Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω οτι απο το 100% πεφτει αρκετα γρηγορα με λιγη χρηση. εγω θα σου πω σε μερικες μερες .... με την χρηση που του εκανα με την επισημη η μπαταρια κρατουσε 3 μερες .αν κραταει και τωρα το ιδιο τοτε ολα θα ειναι τελεια. το μονο κακο ρε γ@μ.... ειναι οτι εκανα Titanium Backup kai εχασα το πολυ ωραιο φοντο με την πρασινη Ελικα DNA....που μπορω να την ξαναβρω???

 

StratosGR στο νημα της Pulse κυριος!!:D

 

(αν ηξερα και ποιο αρχειο ειναι ισως θα μπορουσα να το ανεβασω στο dropbox και να σου δωσω το link να το κατεβασεις.. αλλα δεν το βλεπω ο σκραπας..:o)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και όμως λεει βρε παιδια .... δειτε το συννημενο.

 

επισης και κατι αλλο πολυ παραξενο. στην προηγουμενη επισημη Rom poy eixa (Αυστριακη) υπηρχε η επιλογη για ελεγχο ενημερωσεων.

Στην Pulse του Στρατου ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτη η επιλογη ?????????.... δεν την βρισκω πουθενα.

 

Επισημη εκδοση οντως υπαρχει νεοτερη αλλα το πιθανοτερο ειναι οτι το Kies δεν θα προχωρησει προς την LPY επειδη η LPX σου ειναι custom..

 

Μολις ειδα οτι στην Pulse αυτη η επιλογη δεν υπαρχει, στις επισημες roms βρισκεται στο Ρυθμισεις - Πληροφοριες σχετικα.. - Τερμα πανω (λειπει το "Ελεγχος για ενημερωσεις" καπως ετσι τελος παντων).;)

 

Παιδιά λίγο κοινή λογική.

Είναι δυνατόν μέσα από custom να περιμένεις αναβάθμιση σε στοκ; Βάλτε τότε στοκ και αφήστε τις custom.

Οπότε φυσικά έχω αφαιρέσει το ΟΤΑ από την ρομ αφού είναι άχρηστο και μόνο καταναλώνει και πιάνει χώρο.

Επειδή έχω κάνει την ρομ να δουλεύει κανονικά με το KIES, επίσης λογικό είναι να σου εμφανίζει αναβάθμιση.

Παρότι όμως η LPY είναι πιο καινούρια, είναι ολόιδια με την LPX.

 

Ευχαριστω φιλε μακη !!!!!!!!!!!!!τουλαχιστον προς στιγμης ειπα οτι το ψιλοεχασα......

Παντως πολυ καλη η ROM του Στρατου αλλά εχω την εντυπωση οτι καταναλωνει πιο γρηγορα την μπαταρια σε σχεση με την Αυστριακη που ειχα... Αυτη η ROM του Στρατου υποφερει απο SOD οπως οι επισημες???

 

Ούτε με σφαίρες ισχύει αυτό για τη μπαταρία.

SOD δεν είχα ποτέ μου.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως λεει βρε παιδια .... δειτε το συννημενο.

 

επισης και κατι αλλο πολυ παραξενο. στην προηγουμενη επισημη Rom poy eixa (Αυστριακη) υπηρχε η επιλογη για ελεγχο ενημερωσεων.

Στην Pulse του Στρατου ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτη η επιλογη ?????????.... δεν την βρισκω πουθενα.

 

Νόμιζα ότι μιλούσες για ota update.

Link to comment
Share on other sites

φιλε Στρατο μια πρωτη εντυπωση ειπα... θα το διαπιστωσω μεσα στις επομενες μερες.

 

υπαρχει περιπτωση να βρω σαν θεμα αυτο με την παρασινη ελικα DNA??

Link to comment
Share on other sites

φιλε Στρατο μια πρωτη εντυπωση ειπα... θα το διαπιστωσω μεσα στις επομενες μερες.

 

υπαρχει περιπτωση να βρω σαν θεμα αυτο με την παρασινη ελικα DNA??

 

Θα στο ανεβάσω αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Φεεεετα! Για καλοκαίρι την κόβω στην Ελλάδα, μπορεί και αργότερα. Δεν πειράζει ούτως ή άλλως διακοπές δεν πρόκειται να κάνουμε φέτος οπότε θα ασχολούμαστε με φλασαρισματα!
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Το διαβάσατε ε? Στο gsmarena λέει από φλεβάρη η jb...

 

απο Φλεβαρη και στην Σιγκαπουρη πρωτα.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ζησε Μαη μου......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,παιδια εχω ενα προβλημα απο χτες,προσπαθω να κατεβασω απο playstore και μου βγαζει:δεν ειναι δυνατη η ληψη της εφαρμογης λογω καποιου σφαλματος(492).Εχει συναντησει κανεις κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,παιδια εχω ενα προβλημα απο χτες,προσπαθω να κατεβασω απο playstore και μου βγαζει:δεν ειναι δυνατη η ληψη της εφαρμογης λογω καποιου σφαλματος(492).Εχει συναντησει κανεις κατι τετοιο?

 

Αν σου το βγάζει σε όλες τις εφαρμογές δοκίμασε να κάνεις διακοπή και έπειτα εκκαθάριση δεδομένων και προσωρινής μνήμης (ρυθμίσεις-εφαρμογές- καρτέλα όλα) του Google play store (και Πλαίσιο Υπηρεσιών Google προαιρετικά) και δοκίμασε ξανά.

Αν συνεχίζεις να έχεις το ίδιο πρόβλημα κάνε κατάργηση ενημερώσεων (στην ίδια θέση με τις παραπάνω επιλογές).

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Αν σου το βγάζει σε όλες τις εφαρμογές δοκίμασε να κάνεις διακοπή και έπειτα εκκαθάριση δεδομένων και προσωρινής μνήμης (ρυθμίσεις-εφαρμογές- καρτέλα όλα) του Google play store (και Πλαίσιο Υπηρεσιών Google προαιρετικά) και δοκίμασε ξανά.

Αν συνεχίζεις να έχεις το ίδιο πρόβλημα κάνε κατάργηση ενημερώσεων (στην ίδια θέση με τις παραπάνω επιλογές).

ok δοκιμαζω και ενημερωνω,ευχαριστω

 

Αν σου το βγάζει σε όλες τις εφαρμογές δοκίμασε να κάνεις διακοπή και έπειτα εκκαθάριση δεδομένων και προσωρινής μνήμης (ρυθμίσεις-εφαρμογές- καρτέλα όλα) του Google play store (και Πλαίσιο Υπηρεσιών Google προαιρετικά) και δοκίμασε ξανά.

Αν συνεχίζεις να έχεις το ίδιο πρόβλημα κάνε κατάργηση ενημερώσεων (στην ίδια θέση με τις παραπάνω επιλογές).

Να σου πω οτι το κανει σε ολες τις εφαρμογες,ψαχνω τη διαδρομη που λες αλλα δεν τη βρισκω,να σου πω οτι ειμαι 2,3,6 rooted μηπως εχει σημασια.Εννοεις ρυθμισεις συσκευης αρχικες και οχι ρυθμισεις μεσα στο playstore,ετσι?μηπως καταλαβα εγω λαθος?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω οτι το κανει σε ολες τις εφαρμογες,ψαχνω τη διαδρομη που λες αλλα δεν τη βρισκω,να σου πω οτι ειμαι 2,3,6 rooted μηπως εχει σημασια.Εννοεις ρυθμισεις συσκευης αρχικες και οχι ρυθμισεις μεσα στο playstore,ετσι?μηπως καταλαβα εγω λαθος?

 

Εννοει στις ρυθμισεις τηλεφωνου....εκει που κανεις απεγκατασταση εφαρμογης αλλα οχι στην καρτελα "εγινε ληψη".....Θα αλλαξεις καρτελα και θα πας εκει που λεει "ολα".

Εκει θα βρεις το play store....

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

ok παιδια το ελυσα ετσι:boot into cwm recovery

> clear Cache partition

> clear Dalvik partition

> Fix permissions

Μετα απο reboot ειναι ολα οκ κατεβαζει κανονικα,Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

έκανα φορματ στο κινητό μου γιατί είχε κολλήσει

και έχασα σημαντικές φωτογραφίες

είναι δυνατό με κάποιο τρόπο να τις ξαναβρώ;

Ξεχασε τες μην μπεις στον κοπο να τις ψαξεις.Και εγω το ιδιο επαθα και φταει οτι εχεις περασει πολλα προγραμματα στην καρτα σου και η καρτα σου δεν ειναι κλας 10 για να προλαβαινει ολα τα δεδομενα και κολαει το κινητο μολις την αλλαξα κοληματα τελος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι...Αν ανοίξω το 3g και τα δεδομένα, χωρίς να μπω στο ιντερνετ βλέπω τα βελάκια πάνω δεξιά να ανάβουν και πορτοκαλι και πράσινα. Αυτό σημαίνει ότι γίνεται κάποια κίνηση δεδομένων. Μπορώ να δω ποια εφαρμογή το κάνει? Γιατί σε όσες κατέβασα δεν επέλεξα αυτόματες ενημερώσεις κλπ. Νομίζω ότι τρέχει το viber αλλά μπαίνω το κλείνω, κι αυτό μετά ξανανοίγει! Γίνεται να εχω ανοιχτό το 3g και να "κατεβάζει" μόνο όταν μπαίνω στο ιντερνετ? Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αν έχει ήδη συζητηθεί.
Link to comment
Share on other sites

παιδες ολο και σε πιο πολλα αρθρα διαβαζω οτι η επισημη 4,1,2 ερχεται αρχες φλεβαρη. βγηκε και για το NOTE 10,1 οποτε μαλον ερχεται η ωρα :):):)
Link to comment
Share on other sites

παιδες ολο και σε πιο πολλα αρθρα διαβαζω οτι η επισημη 4,1,2 ερχεται αρχες φλεβαρη. βγηκε και για το NOTE 10,1 οποτε μαλον ερχεται η ωρα :):):)

 

Ξεκιναει απο Σιγκαπουρη ομως, ας ελπισουμε να μην αργησουν οι Ευρωπαϊκες..:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! κανοντας επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν σβηνονται ολα τα δεδομενα του κινητου οπως οι φωτογραφιες τα βιντεο παρα μονο οι εφαρμογες. Πως γινεται να κανω ολικο reset στο κινητο? Επισης ποιος απο τους δυο τροπους ειναι ο καλυτερος για να περασω μια αλλη ρομ? Ολικο reset η απλη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? Edited by giorgos88
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! κανοντας επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν σβηνονται ολα τα δεδομενα του κινητου οπως οι φωτογραφιες τα βιντεο παρα μονο οι εφαρμογες. Πως γινεται να κανω ολικο reset στο κινητο?

 

Κάνε και διαμόρφωση της εσωτερικής κάρτας του κινητού μέσα από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και διαμόρφωση της εσωτερικής κάρτας του κινητού μέσα από τις ρυθμίσεις.

 

Σε ευχαριστω πολυ στρατο. οσον αφορα την τελευταια ερωτηση? Γιατι με προλαβες στην τροποποιηση!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ στρατο. οσον αφορα την τελευταια ερωτηση? Γιατι με προλαβες στην τροποποιηση!! :lol::lol:

 

Με factory reset είσαι καλυμμένος ,εκτός και αν μιλάμε για custom rom που ίσως χρειαστει να κάνεις όλα τα wipe πριν την περάσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την "χαζη" ερωτηση, αλλα τι κανει το fix permissions?

ουτε κι εγω ξερω για να σου πω,αλλα βρηκα αυτον τον οδηγο απο xda για το προβλημα που ειχα και το εκανα και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μετα απο 5 μερες(Το βραδυ το κλεινω) εκλεισε απο μονο του κλασικα και επρεπε να πατησω για αρκετη ωρα το power για να ξανα-ανοιξει.

 

Αντε να ερθει η επισημη 4.1.2 να δουμε αν θα διορθωσει το εν λογω προβλημα ρε παιδια τι να πω ποια με την 4.0.3 εχουμε αγανακτησει ολοι ποια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...