Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=18551&d=1297635250

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά: Samsung Galaxy S II

 

 

  • Δίκτυα GSM 850/900/1800/1900, HSPA+ 850/900/1900/2100
  • Λειτουργικό σύστημα Android 2.3 Gingerbread
  • 1.2GHz Dual Core Application Processor
  • Εσωτερική μνήμη: 16GB ή 32GB
  • Υποδοχή καρτών μνήμης microSD (έως 32GB)
  • Οθόνη 4,27 ιντσών, ανάλυσης 480 x 800 pixels, Super AMOLED Plus
  • Διαστάσεις: 125,3 x 66,1 x 8,49 χιλιοστά
  • Βάρος: 116 γραμμάρια
  • Ψηφιακή κάμερα 8 megapixel με AF και LED Flash
  • Βοηθητική κάμερα 2 megapixel
  • Αναπαραγωγή και λήψη βίντεο Full HD (1080p) στα 30 καρέ ανά δευτερόλεπτο
  • Υποδοχή ακουστικών 3,5 χιλιοστών
  • Στερεοφωνικό ραδιόφωνο FM με RDS
  • Δορυφορικός δέκτης A-GPS
  • Bluetooth 3.0+HS
  • Wi-Fi 802.11 (a/b/g/n), Wi-Fi Direct
  • NFC Connectivity (προαιρετικά)
  • Μπαταρία 1650mAh
  • Αισθητήρες επιτάχυνσης, φωτός και εγγύτητας, πυξίδα και γυροσκόπιο

 

 

- Must Know Tips & Tricks For The Galaxy S II

 

Δείκτης SAR:

0.351 W/kg

Edited by Tyxerakias

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο πνεύμα της ανανέωσης δημιουργήθηκε το παρόν θέμα με σκοπό.. να εξυπηρετηθούμε καλύτερα!

 

Για άλλη μια φορά όμως, ας εξηγήσω πως δουλεύει το forum μας!

 

 

  • Για απορίες, προβληματα αλλά και συζήτηση γύρω από τη συσκευή μας, απευθυνόμαστε εδώ:
[ΕΠΙΣΗΜΟ] Samsung Galaxy S II Μέρος ΙΙ
 
 
Για διάφορα mods/hacks χρησιμοποιούμε αυτό: Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II Μέρος ΙΙ
 
 
Χρήσιμοι οδηγόι: Επίσημα Firmwares: Ελληνικά και μη, Root στο Samsung Galaxy S II, Οδηγός Εγκατάστασης Custom Rom στο Samsung Galaxy S II
 
 
Ψάχνετε κάποια εφαρμογή; Δεν απευθυνεστε σε κανένα από τα παραπάνω αλλά στην Ενότητα του Android ! Αυτό γίνεται γιατί οι εφαρμογές που χρησιμοποιεί το Galaxy S II είναι ίδιες με τα περισσότερα Android κινητά και εκεί έχετε μεγαλύτερες πιθανότητες να πάρετε την απάντηση που ψάχνετε. Εξαιρούνται εφαρμογές αποκλειστικά για το Galaxy S II όπως πχ το Audioboost.

 

Καλή περιήγηση λοιπόν! ;)

Edited by Tyxerakias

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εβγαλε την νεα αναβαθμιση το kies στην KI4.

Ειμαι στην φαση του backup τωρα.

Κινητο αγορασμενο απο multirama

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Λιγη αναμονη μεχρι να ολοκληρωθει η αναβαθμιση και θα σου απαντησω!!!

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

η ΚΙ4 ειναι 2.3.4

η ΚΙ3 ειναι 2.3.5

 

Ακριβως.Πηραμε την αναβαθμιση για 2.3.4

Για αρχη φαινεται πιο smooth στα μενου

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.Πηραμε την αναβαθμιση για 2.3.4

Για αρχη φαινεται πιο smooth στα μενου

 

καλημερα! φιλε η συσκευη σου ειναι branded? ελληνικη ;

 

εμενα δεν μου βγαζει αναβαθμιση

 

καλημερα, μπορει να μου εξηγησει κανεις τι σημενει class 4,6, γιατι δεν ξερω τι καρτα μνημης να επιλεξω!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου.

Edited by ioathe
Διπλο post
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! φιλε η συσκευη σου ειναι branded? ελληνικη ;

 

εμενα δεν μου βγαζει αναβαθμιση

 

καλημερα, μπορει να μου εξηγησει κανεις τι σημενει class 4,6, γιατι δεν ξερω τι καρτα μνημης να επιλεξω!

 

Για την δεύτερη ερώτηση σου γράφεις σε λάθος θέμα,

έχει απαντηθεί εδώ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εβγαλε την νεα αναβαθμιση το kies στην KI4.

Ειμαι στην φαση του backup τωρα.

Κινητο αγορασμενο απο multirama

 

Eπιτέλους ήρθε και για μένα η KI4! Από Multi αγορασμένο και το δικό μου ;)

 

Τώρα περιμένω να ολοκληρωθεί το update, ρίξτε έναν έλεγχο στο KIES και για τη δική σας συσκευή..:)

 

 

Εdit: Μόλις εγκαταστάθηκε η KI4 (2.3.4) κι όλα μπήκαν στη θέση τους όπως ήταν με την KF3 (2.3.3), για αρχή μου φαίνεται κι εμένα πιο smooth στο μενού του αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κοιτάξω για να επιβεβαιώσω ότι άλλαξε. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει τι καλύτερο υπάρχει στη νέα επίσημη rom; :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

 

Και 'γώ έτσι ξέρω ότι πρέπει να δείχνει.

Δοκίμασα και το γύρισα από τις ρυθμίσεις δικτύου σε "μόνο WCDMA" και πάλι δεν δείχνει τίποτε.

Η ένδειξη 3G ή H βγαίνει μόνο όταν ενεργοποιώ τη λήψη πακέτων δεδομένων και ξεκινάει το κατέβασμα.

 

Σε σχέση με τοπαραπάνω, να πω ότι φίλος που έχει το SII έχει το ίδιο πρόβλημα. Ενώ ενεργοποιώ υποτίθεται το 3g από το κουμπί κλεισίματος-ανοίγματος δεν αλλάζει τίποτε στην μπάρα πληροφοριών. Ούτε 3g bγάζει ούτε τίποτε όπως το δικό μου. Οι ρυθμίσεις κινητής τηλεφωνίας που έλεγξα είναι ΟΚ. Μήπως έχει και το δικό σου το ίδιο θέμα; Τι να συμβαίνει άραγε;

 

Σχετικά με το noled και την κατανάλωση μπαταρίας χθες πρόσεξα ότι από τη στιγμή που θα έρθει ειδοποίηση τότε αυτό ρουφά όντως ΠΟΛΥ μπαταρία. Συγκεκριμένα μου ήρθε μια ειδοποίηση ημερολογίου που είχα βάλει, αλλά επειδή ήξερα τι είναι δεν του έδωσα σημασία και το άφησα να έχει την ειδοποίηση στην οθόνη. Ε λοιπόν, μέσα σε 2 ώρες σχεδόν μου έφαγε πάνω από 30 με 40% μπαταρία!!! Αν είναι δυνατόν; Το έχει παρατηρήσει άλλος;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζούλα ερώτηση, αγοράζοντας το κινητό έχει στην πρώτη οθόνη κάποια φωτό (συγκεκριμένα αυτή με την οικογένεια που πάει στην παραλία με τις μπάλες-φαίνεται και στο πρώτο ποστ), αυτή σε ποιο μέρος του συστήματος βρίσκεται; Όταν αγόρασα τη συσκευή έσβησα το widget και δεν μπορώ να τη βρω πουθενά. Την έχει δει κάποιος;:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και ήρθε και η επίσημη αναβάθμιση να ρωτήσω εάν πρέπει να κάνουμε ένα factory reset - wipe data πριν και μετά την εγκατάσταση της ROM? Μιλάω για κανονική εγκατάσταση μέσω του kies και όχι μέσω odin. Στο galaxy s που είχα πριν κάναμε factory reset πριν και μετά την εγκατάσταση για να "κάτσει" καλύτερα η νέα rom. Εδώ τί παίζει?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου βγάζει ενημερωση για αναβάθμιση το ελέγχω μέσω κινητού , κινητό αγόρασμένο από easy buy world ξέρει κανείς γιατί δεν μου την δίνει ;
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα.μια ερωτηση:γιατι δε μπορω να συγχρονισω τις επαφες μου με το gmail?παταω να κανω συγχρονισμο,ξεκιναει η διαδικασια κ αμεσως σταματαει.ξερετε τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. πριν μια εβδομαδα αγορασα και εγω το sg2.

Μπορειτε να μου πειτε αν ειναι ελληνικο ? μου βγαζει

PDA:I9100BOKG2

PHONE:I9100BOKG1

CSC:I9100COSKF1

Link to comment
Share on other sites

οταν σβηνουμε μια εφαρμογη απ την διαχειριση εφαρμογων και μετα καταργηση διαγραφονται ολα τα αρχεια της εφαρμογης η οχι??υπαρχουν καπου υπολοιπα που πρεπει να σβηστουν??γνωριζει κανεις???? Edited by matsas
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 ώρες πέδεμα με το malaKIEs, επιτέλους με 2.3.4.

Πρώτη παρατήρηση, το transparent genie widget (news & weather) που είχα, έπαψε να είναι transparent.....

Επίσης, όταν φορτίζει βγάζει σχετική ένδειξη στη lockscreen.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε αν στην 2.3.4 άλλαξε η γραμματοσειρά σε πολλά σημεία σε bold (πχ μέσα σε ένα SMS); Κάτι τέτοιο μου φαίνεται, ίσως δεν θυμάμαι καλά πως ήταν στην 2.3.3..:blink:

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι μάλλον διαχειρίζεται καλύτερα το κλείσιμο κάποιων εφαρμογών πλέον.. κάθε φορά που έκλεινα τα "μηνύματα" και το Accuweather μου εμφάνιζε ότι κρατούσε μία εφαρμογή ανοιχτή στο widget της διαχείρισης εργασιών (τα έκλεινα χειροκίνητα από εκεί μετά) ενώ τώρα όταν τα κλείνω γράφει "0"!

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε αν στην 2.3.4 άλλαξε η γραμματοσειρά σε πολλά σημεία σε bold (πχ μέσα σε ένα SMS); Κάτι τέτοιο μου φαίνεται, ίσως δεν θυμάμαι καλά πως ήταν στην 2.3.3..:blink:

 

Συμφωνω, κατι αλλαξε στην γραμματοσειρα

Κατι ακομα που αλλαξε: οταν συνδεουμε το κινητο με το pc πλεον δεν βγαζει την οθονη οπου δεν μπορεις να πειραξεις τπτ στο κινητο αλλα βγαζει μια ειδοποιηση στην μπαρα επανω συνεχιζεις να εισαι συνδεδεμενος με το pc και μπορεις να περιηγησε στο κινητο σου χωρις δεσμευσεις...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα που αλλαξε: οταν συνδεουμε το κινητο με το pc πλεον δεν βγαζει την οθονη οπου δεν μπορεις να πειραξεις τπτ στο κινητο αλλα βγαζει μια ειδοποιηση στην μπαρα επανω συνεχιζεις να εισαι συνδεδεμενος με το pc και μπορεις να περιηγησε στο κινητο σου χωρις δεσμευσεις...

 

Επιβεβαιώνω!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και ήρθε και η επίσημη αναβάθμιση να ρωτήσω εάν πρέπει να κάνουμε ένα factory reset - wipe data πριν και μετά την εγκατάσταση της ROM? Μιλάω για κανονική εγκατάσταση μέσω του kies και όχι μέσω odin. Στο galaxy s που είχα πριν κάναμε factory reset πριν και μετά την εγκατάσταση για να "κάτσει" καλύτερα η νέα rom. Εδώ τί παίζει?

 

Παιδιά εσείς που φλασάρατε ήδη την καινούρια ROM μπορείτε να μου απαντήσετε στο παραπάνω? Κάνατε hard reset πριν ή μετά το πέρασμα της καινούριας ROM μέσω KIES?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που φλασάρατε ήδη την καινούρια ROM μπορείτε να μου απαντήσετε στο παραπάνω? Κάνατε hard reset πριν ή μετά το πέρασμα της καινούριας ROM μέσω KIES?

 

Πάντα είναι καλό να την περνάς καθαρή. Εγώ ΠΑΝΤΑ τις περνάω βρώμικες (χωρίς wipe ή hard reset)

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...