Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια αρχισα να κανω την αναβαθμιση εκανε ενα κατεβασμα 100% και εδv και κανα 10λεπτο μoy εχει η οθονη του υπολογιστη να λεει εξελιξη της αναβαμισης υλικολογισμικου να ειναι στο 0% και η οθονη του κινητου να εχει το πρασινο ανθρωπακι και να γραφει downloading do not turn off target............παιζει να κολλησε??τι να κανω ?

δεν πολυ καταλαβαινω φλασαρω με οντιν χαχαχαχα (ασχετος).το εβγαλα δεν εχω καποιο λαγκ φιξ .ειχε κολλησει εβγαλα μπαταρια και τωρα η οθονη εγινε μαθρη και μου δειχνει κινητο μ εναν θπολογιστη και στην μεση !και μου εβγαλε ανακτηση εκτακτης αναγκης λογισμικου

Edited by matsas
Link to comment
Share on other sites

Για περίμενε λίγο ακόμα, αλλά λογικά κόλλησε. Όταν είσαι βέβαιος ότι κόλλησε αποσυνδέεις και δοκιμάζεις να δεις αν ανοίγει. Αν ναι ξαναδοκιμάζεις, αν όχι φλασάρεις με odin. Δεν είχες περασμένο κανά lagfix ε;
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου βγάζει ενημερωση για αναβάθμιση το ελέγχω μέσω κινητού , κινητό αγόρασμένο από easy buy world ξέρει κανείς γιατί δεν μου την δίνει ;

 

κανείς;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

κανείς;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Σύνδεσε το κινητό σου με το Kies στο PC.

 

πως μπορω να δω αν εγινε η ενημερωση στο κινητο???

Αφού κάνεις την αναβάθμιση από το Kies πήγαινε Ρυθμίσεις>Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο. Στο έκδοση Android πρέπει να γράφει 2.3.4.

 

Ρε παιδιά, τώρα είδα ότι έχασα το root? Ισχύει??? Μετά την αναβάθμιση σε 2.3.4. χάνεται το root? Και τώρα είδα ότι εξαφάνισε και το κίτρινο τρίγωνο με το θαυμαστικό απ' τη boot screen.... Ξανά cf-root?

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησε κανένας μετά απο την 2.3.4 διόρθωση στη κιτρινίλα που έχει η μισή οθόνη με χαμηλό φωτισμό?? (όσοι είχαν πρόβλημα...)

 

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησε κανένας μετά απο την 2.3.4 διόρθωση στη κιτρινίλα που έχει η μισή οθόνη με χαμηλό φωτισμό?? (όσοι είχαν πρόβλημα...)

Ευχαριστώ,

 

Πρόβλημα με κιτρινίλα δεν είχα και με τη δοκιμή που έκανα μόλις δεν άλλαξε κάτι, ούτε και στην κάμερα με το γνωστό "ροζ" είδα κάτι διαφορετικό, έβλεπα κάτι ελαφρύ (κι αυτό το παρατήρησα μόλις το διάβασα εδώ αν και προσωπικά δεν με ενοχλεί), το ίδιο νομίζω πως είναι και με τη 2.3.4.. ας πει κάποιος με μεγαλύτερη παρατηρητικότητα.:)

 

Αυτό που είδα μόλις είναι έλα μικρό κολληματάκι (lag να το πω; ), στις αλλαγές των οθονών των widgets, μου φαίνεται ότι δεν "γλυστράνε" τόσο ομαλά όσο πριν. Κι ενώ η όλη διαδικασία εναλλαγής τους έχει γίνει πιο γλυκιά και ομαλή, τη στιγμή που έρχεται η επόμενη οθόνη μου φαίνεται σαν να κάνει μικροκολληματάκια, σαν να βλέπεις ένα βίντεο στο ίντερνετ και να σου ψιλοκολλάει η σύνδεση κάνοντας στην εικόνα του βίντεο πολύ μικρές παύσεις.. όχι ιδιαίτερα ορατό ή ενοχλητικό, πάντως το εντοπίζω κάθε φορά που αλλάζω τις οθόνες. Αυτό δεν συμβαίνει μέσα στο μενού με τα εικονίδια των εφαρμογών. Το είδε κανείς άλλος με την 2.3.4;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Τότε τι λέγανε πως οι καινούργιοι kernel διοριώνουν το πρόβλημα....;όλο μ@#$%^!!!!!!

 

Κι οι custom-romάδες τι θα γίνουνε βρε; Κλέφτες θα γίνουν;:lol:

 

Aστειεύομαι βέβαια :p

Link to comment
Share on other sites

4.

 

Ρε παιδιά, τώρα είδα ότι έχασα το root? Ισχύει??? Μετά την αναβάθμιση σε 2.3.4. χάνεται το root? Και τώρα είδα ότι εξαφάνισε και το κίτρινο τρίγωνο με το θαυμαστικό απ' τη boot screen.... Ξανά cf-root?

 

Φλίλε μου μετά την παρατήρησή σου είδα ότι και εγώ την πάτησα με το root. Τώρα η διαδικασία είναι ίδια ή λόγω άλλης έκδοσης αλλάζει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε βάλτε μια custom Rom να δείτε το φως σας. Ιδίως οι τελευταίες 2. 3. 5 πετάνε πραγματικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Φλίλε μου μετά την παρατήρησή σου είδα ότι και εγώ την πάτησα με το root. Τώρα η διαδικασία είναι ίδια ή λόγω άλλης έκδοσης αλλάζει;

 

Απ' ότι είδα εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

λογικό είναι που χάθηκε το root και λογικά επαναλαμβάνουμε την ίδια διαδικασία.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με κιτρινίλα δεν είχα και με τη δοκιμή που έκανα μόλις δεν άλλαξε κάτι, ούτε και στην κάμερα με το γνωστό "ροζ" είδα κάτι διαφορετικό, έβλεπα κάτι ελαφρύ (κι αυτό το παρατήρησα μόλις το διάβασα εδώ αν και προσωπικά δεν με ενοχλεί), το ίδιο νομίζω πως είναι και με τη 2.3.4.. ας πει κάποιος με μεγαλύτερη παρατηρητικότητα.:)

 

Αυτό που είδα μόλις είναι έλα μικρό κολληματάκι (lag να το πω; ), στις αλλαγές των οθονών των widgets, μου φαίνεται ότι δεν "γλυστράνε" τόσο ομαλά όσο πριν. Κι ενώ η όλη διαδικασία εναλλαγής τους έχει γίνει πιο γλυκιά και ομαλή, τη στιγμή που έρχεται η επόμενη οθόνη μου φαίνεται σαν να κάνει μικροκολληματάκια, σαν να βλέπεις ένα βίντεο στο ίντερνετ και να σου ψιλοκολλάει η σύνδεση κάνοντας στην εικόνα του βίντεο πολύ μικρές παύσεις.. όχι ιδιαίτερα ορατό ή ενοχλητικό, πάντως το εντοπίζω κάθε φορά που αλλάζω τις οθόνες. Αυτό δεν συμβαίνει μέσα στο μενού με τα εικονίδια των εφαρμογών. Το είδε κανείς άλλος με την 2.3.4;

 

Και εγω το παρατηρησα αυτο με την εναλλαγη των οθονων widgets. Σιγουρα δεν το εκανε αυτο πριν. Οσο παμε και χειροτερα μου φαινεται... :(

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εβγαλε και εμενα αναβαθμιση μεσω Kies. Να την κανω η θα μου κολλαει οπως λενε διαφοροι ;;;
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό σου με το Kies στο PC.

 

 

Αφού κάνεις την αναβάθμιση από το Kies πήγαινε Ρυθμίσεις>Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο. Στο έκδοση Android πρέπει να γράφει 2.3.4.

 

Ρε παιδιά, τώρα είδα ότι έχασα το root? Ισχύει??? Μετά την αναβάθμιση σε 2.3.4. χάνεται το root? Και τώρα είδα ότι εξαφάνισε και το κίτρινο τρίγωνο με το θαυμαστικό απ' τη boot screen.... Ξανά cf-root?

 

το συνδεσα με το κις και το κις μου λεει οτι το GT - i9100 δεν υποστηριζει την αναβαθμιση λογισμικου. Ξερει κανεις γιατι το λεει αυτο;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εβγαλε και εμενα αναβαθμιση μεσω Kies. Να την κανω η θα μου κολλαει οπως λενε διαφοροι ;;;

 

Εγω παντός δέν έχω δεί κάτι στην κεντρική οθόνη γιά κολληματα . Κάνε την αναβάθμιση κανονικά .

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ψιλο lag της lock screen διορθώθηκε η μια απ τα ίδια?

Εχω ελληνικό απ το πλαίσιο και θα δω το βράδυ για αναβάθμιση

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντός δέν έχω δεί κάτι στην κεντρική οθόνη γιά κολληματα . Κάνε την αναβάθμιση κανονικά .

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Να σου πω..παρατηρησες τιποτα αλλαγες ;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με KI13 2.3.4 δεν έχω ούτε κιτρινιλα στην άκρη ούτε υπερβολικό ροζ στην κάμερα.

 

http://tapatalk.com/mu/5b8a8ee7-19a4-36f8.jpg

 

http://tapatalk.com/mu/5b8a8ee7-1a12-6bb3.jpg

 

Η πρωτη είναι απο τον γαλαξια και δεύτερη απο το iPhone 4. (έβγαλα το ταβάνι του πατρικου μου που είναι λευκό.)

 

Το μοναδικό που παρατηρώ και δεν μπορω να το πω lag, είναι ότι όταν πατω να ανοίξει η οθόνη, για κλασματα του δευτερολέπτου, με περνάει απο την αρχική οθόνη πριν εμφανίσει την lock screen.

Επίσης αν είναι για ώρα σε sleep mode, καθυστει ένα κλικ σε σχέση με το iPhone 4 το άνοιγμα της οθόνης.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ουτε εγω εχω αναβαθμιση απο vodafone το τηλεφωνο.

επισης δεν εχω ουτε το καινουριο market.πρεπει να κανω κατι???

Link to comment
Share on other sites

Για περίμενε λίγο ακόμα, αλλά λογικά κόλλησε. Όταν είσαι βέβαιος ότι κόλλησε αποσυνδέεις και δοκιμάζεις να δεις αν ανοίγει. Αν ναι ξαναδοκιμάζεις, αν όχι φλασάρεις με odin. Δεν είχες περασμένο κανά lagfix ε;

Το lagfix ουδεμία σχέση με το κινητός μας. Απασχολεί μόνο τους κάτοχους του original Galaxy S και έχει να κάνει με τη διαμόρφωση της εσωτερικής σε EXT4 από RFS. Εμείς είμαστε από μαμά σε EXT4 οπότε είναι άχρηστο.

Ρε παιδιά, τώρα είδα ότι έχασα το root? Ισχύει??? Μετά την αναβάθμιση σε 2.3.4. χάνεται το root? Και τώρα είδα ότι εξαφάνισε και το κίτρινο τρίγωνο με το θαυμαστικό απ' τη boot screen.... Ξανά cf-root?

Φλίλε μου μετά την παρατήρησή σου είδα ότι και εγώ την πάτησα με το root. Τώρα η διαδικασία είναι ίδια ή λόγω άλλης έκδοσης αλλάζει;

Απ' ότι είδα εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

λογικό είναι που χάθηκε το root και λογικά επαναλαμβάνουμε την ίδια διαδικασία.

Το root και η εφαρμογή του (Superuser) είναι αρχεία συστήματος. Η αναβάθμιση.. αντικαθιστά τα αρχεία συστήματος και ως εκ τούτου το root χάνεται.

 

Λύση: Επαναλάβετε τη διαδικασία, με τους κατάλληλους kernels φυσικά.

Αυτό που είδα μόλις είναι έλα μικρό κολληματάκι (lag να το πω; ), στις αλλαγές των οθονών των widgets, μου φαίνεται ότι δεν "γλυστράνε" τόσο ομαλά όσο πριν. Κι ενώ η όλη διαδικασία εναλλαγής τους έχει γίνει πιο γλυκιά και ομαλή, τη στιγμή που έρχεται η επόμενη οθόνη μου φαίνεται σαν να κάνει μικροκολληματάκια, σαν να βλέπεις ένα βίντεο στο ίντερνετ και να σου ψιλοκολλάει η σύνδεση κάνοντας στην εικόνα του βίντεο πολύ μικρές παύσεις.. όχι ιδιαίτερα ορατό ή ενοχλητικό, πάντως το εντοπίζω κάθε φορά που αλλάζω τις οθόνες. Αυτό δεν συμβαίνει μέσα στο μενού με τα εικονίδια των εφαρμογών. Το είδε κανείς άλλος με την 2.3.4;

Και εγω το παρατηρησα αυτο με την εναλλαγη των οθονων widgets. Σιγουρα δεν το εκανε αυτο πριν. Οσο παμε και χειροτερα μου φαινεται... :(

Μολις μου εβγαλε και εμενα αναβαθμιση μεσω Kies. Να την κανω η θα μου κολλαει οπως λενε διαφοροι ;;;

Η 2.3.4 είναι πιο γρήγορη και όχι πιο αργή. Σώστε ότι είναι να σώσετε και κάντε επαναφορά εργοσασιακών εφόσον αντιμετωπίζετε πρόβλημα. Συνίσταται εξάλλου όταν αλλάζουμε Firmware.

Το ψιλο lag της lock screen διορθώθηκε η μια απ τα ίδια?

Εχω ελληνικό απ το πλαίσιο και θα δω το βράδυ για αναβάθμιση

Το ψιλό lag της Lock Screen δεν θα διορθωθεί ποτέ. Ο επεξεργαστής του SGS2 είναι ρυθμισμένος έτσι ώστε να καταναλώνει την ελάχιστη δυνατή ενέργεια όταν είναι σε sleep mode (κλειστή οθόνη). Γι' αυτό καθυστερεί να ανοίξει. Παρόλα αυτά, δεν αντιμετώπισα ποτέ κάποιο πρόβλημα με κλήσεις κτλπ.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...