Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ειδα καλη λυση φαινεται..κανει μονο για custom ρομ η οποια ναναι αρκει ναναι ρουταρισμενο;

 

Όλες οι παράμετροι και απαιτήσεις του συγκεκριμένου mod αναφέρονται στις πρώτες 10 γραμμές κειμένου στο πρώτο post....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απλά τούμπανο! Το έχω 2 εβδομάδες (πριν είχα το Xperia S), και μπορώ να πω από τα καλύτερα κινητά μέχρι τώρα! Η μαγευτική οθόνη, η υποστήριξη, ο επεξεργαστής ναι μεν που είναι παλιός αλλά χωρίς τα touchwiz, sense κλπ πάει σφαίρα και με επιδόσεις τετραπύρηνου! Κανένα απολύτως αρνητικό! Έβαλα την Xylon που μου πρότεινε ο Vlasis και είναι απλά κουκλί! (Σόρρυ για το μάτιασμα).
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι παράμετροι και απαιτήσεις του συγκεκριμένου mod αναφέρονται στις πρώτες 10 γραμμές κειμένου στο πρώτο post....

 

καλο φενετε αλλα για nexus root με stok rom 4.2.1 πιο απ ολα θα βαλουμε???

 

Καλημέρα σε όλους...

έχω ένα πρόβλημα με το κινητό..

Εχθές το βράδυ έκλεισε από μπαταρία το κινητό κ από τότε δεν ανοίγει με τπτ...έβγαλα κ ξαναέβαλα την μπαταρία τπτ...

Το έβαλα στον υπολογιστή μπας κ φορτίσει από εκεί....πάλι τπτ..

τι μπορεί να φταίει?Υπάρχει περίπτωση να έπαθε κάτι η μπαταρία?

 

ποτε το πηρες και απο που???

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ποτε το πηρες και απο που???

 

 

Από το πλαίσιο είναι αγορασμένο το κινητό το σεπτέμβρη!!

4.2.1 φοράει jakju..τελικά άνοιξε το κινητό..αλλά τώρα δείχνει συνέχεια το σήμα της μπαταρίας ότι φορτίζει κ είναι κολλημένο πχ. στο 25%...

είτε το βάζω στον φορτιστή είτε όχι δεν αλλάζει κατι!!

τι μπορεί να φτάιει??

Link to comment
Share on other sites

Από το πλαίσιο είναι αγορασμένο το κινητό το σεπτέμβρη!!

4.2.1 φοράει jakju..τελικά άνοιξε το κινητό..αλλά τώρα δείχνει συνέχεια το σήμα της μπαταρίας ότι φορτίζει κ είναι κολλημένο πχ. στο 25%...

είτε το βάζω στον φορτιστή είτε όχι δεν αλλάζει κατι!!

τι μπορεί να φτάιει??

 

Έχουν αναφερθεί μερικές περιπτώσεις που χαλάει το micro USB βύσμα φόρτισης. Ίσως να είναι εκεί το πρόβλημά σου...

Link to comment
Share on other sites

καλο φενετε αλλα για nexus root με stok rom 4.2.1 πιο απ ολα θα βαλουμε???

 

:rolleyes:

 

Οι εκδόσεις για 4.2 είναι στο 3ο post, και όπως ίσως θα διάβασες, δεν υπάρχει καμία διαφοροποίηση μεταξύ ROMs, kernels, κλπ....κοιτάς το changelog, και πιθανότατα βάζεις την τελευταία beta....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί μερικές περιπτώσεις που χαλάει το micro USB βύσμα φόρτισης. Ίσως να είναι εκεί το πρόβλημά σου...

 

το θέμα είναι ότι έβαλα μια φορά ξένο φορτιστη κ φόρτισε..όταν πήγα όμως να το ξανα φορτίσω πάλι δεν φόρτιζε...τωρα ότι κ να κανω οποιον φορτιστη κ να βαλω δεν φορτιζει...σκεφτηκα οτι ισως χαλασε το βυσμα στο κινητο αλλα οταν παω να το συνδεσω στον υπολογιστη την αναγνωριζει την συσκευη κ λειτουργει ως μεσο αποθηκευσης,..αλλα και εκει δεν φορτιζει...

Υπαρχει κανεις να προτεινει καμια λυση?? η αλλαγη μπαταριας υπαρχει περιπτωση να βοηθησει??

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι έβαλα μια φορά ξένο φορτιστη κ φόρτισε..όταν πήγα όμως να το ξανα φορτίσω πάλι δεν φόρτιζε...τωρα ότι κ να κανω οποιον φορτιστη κ να βαλω δεν φορτιζει...σκεφτηκα οτι ισως χαλασε το βυσμα στο κινητο αλλα οταν παω να το συνδεσω στον υπολογιστη την αναγνωριζει την συσκευη κ λειτουργει ως μεσο αποθηκευσης,..αλλα και εκει δεν φορτιζει...

Υπαρχει κανεις να προτεινει καμια λυση?? η αλλαγη μπαταριας υπαρχει περιπτωση να βοηθησει??

 

Θα σου πρότεινα να βρεθείς με κάποιο φίλο ή γνωστό (ή από εδώ μέσα :) ) που να έχει το ίδιο, και να ανταλλάξεις καλώδιο, μπαταρία και φορτιστή, και να δεις αν και τι φταίει από αυτά...και αναλόγως προχωράς....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι έβαλα μια φορά ξένο φορτιστη κ φόρτισε..όταν πήγα όμως να το ξανα φορτίσω πάλι δεν φόρτιζε...τωρα ότι κ να κανω οποιον φορτιστη κ να βαλω δεν φορτιζει...σκεφτηκα οτι ισως χαλασε το βυσμα στο κινητο αλλα οταν παω να το συνδεσω στον υπολογιστη την αναγνωριζει την συσκευη κ λειτουργει ως μεσο αποθηκευσης,..αλλα και εκει δεν φορτιζει...

Υπαρχει κανεις να προτεινει καμια λυση?? η αλλαγη μπαταριας υπαρχει περιπτωση να βοηθησει??

 

Για να το διευκρινίσω: Εννοούσα το βύσμα του κινητού. Θυμάμαι να διαβάζω και αλλού περιπτώσεις που έχει χαλάσει το micro USB του GN, και ενώ δουλεύει για data, δεν φορτίζει τη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια...Πως θα μπορεσω να στειλω την εικονα του κινητου στην τηλεοραση???Πχ εχω μια ταινια μεσα ήlive streaming videos και θελω να τα δω στην τηλεοραση, γινετε??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια...Πως θα μπορεσω να στειλω την εικονα του κινητου στην τηλεοραση???Πχ εχω μια ταινια μεσα ήlive streaming videos και θελω να τα δω στην τηλεοραση, γινετε??

 

παίρνεις κάτι τέτοιο το συνδέεις με hdmi και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει κανείς εμπειρία με σπασμένη πρόσοψη οθόνης; Προσοχή όχι της ίδιας της οθόνης, αυτή δουλεύει κανονικά, αλλά του πλαστικού που βρίσκεται μπροστά της, υποθέτω είναι το digitizer αφού από αυτό δουλεύει η λειτουργία αφής. Ωστόσο και η λειτουργία αφής δουλεύει κανονικά σε όλα τα σημεία ακόμα και στην σπασμένη γωνία πάνω αριστερά αφού μπορώ να κατεβάσω το notification bar και να επιλέξω κάτι από εκείνη την περιοχή χωρίς πρόβλημα. Το θέμα είναι απλά αισθητικό.

 

Αγόρασα αυτό εδώ και αναμένω παραλαβή: http://tinyurl.com/by7mjtz

 

Σε βίντεο στο yt είδα disassembly του κινητού αλλά νομίζω όχι κάτι για το digitizer συγκεκριμένα παρά μόνο για την οθόνη εσωτερικά.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει κανείς εμπειρία με σπασμένη πρόσοψη οθόνης; Προσοχή όχι της ίδιας της οθόνης, αυτή δουλεύει κανονικά, αλλά του πλαστικού που βρίσκεται μπροστά της, υποθέτω είναι το digitizer αφού από αυτό δουλεύει η λειτουργία αφής. Ωστόσο και η λειτουργία αφής δουλεύει κανονικά σε όλα τα σημεία ακόμα και στην σπασμένη γωνία πάνω αριστερά αφού μπορώ να κατεβάσω το notification bar και να επιλέξω κάτι από εκείνη την περιοχή χωρίς πρόβλημα. Το θέμα είναι απλά αισθητικό.

 

Αγόρασα αυτό εδώ και αναμένω παραλαβή: http://tinyurl.com/by7mjtz

 

Σε βίντεο στο yt είδα disassembly του κινητού αλλά νομίζω όχι κάτι για το digitizer συγκεκριμένα παρά μόνο για την οθόνη εσωτερικά.

 

Μόλις φτάσεις σε εκείνο το σημείο θα καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις, νομίζω είναι ελαφρώς κολλημένα μεταξύ τους, οπότε θα χρειαστεί να τα ξεκολλήσεις με λίγη θερμότητα (ή μπορεί απλά να έχει λωρίδες 3Μ αυτοκόλλητα)...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

πως βαζοθμε τον παροχο στην μπαρα πανω ????

 

Υπάρχει στο store η εφαρμογή phono (αν εννοείς κάτι τέτοιο).

 

sorry,double post

Edited by SCORPIOS72
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...Λοιπον θα εκθεσω το προβλημα μου μετετρεψα το κιν σε takju κανονικα και με τον νομο και ολα μια χαρα..Συνδεσα με bluetooth το hands free και γινεται το εξης..Με το που ανοιγω το bluetooth συνδεεται ολα καλα εχω ομιλια και ολα μετα απο τρια λεπτα αποσυνδεεται (το εικονιδιο επανω γινεται γκρι) και πρεπει να το ξανασυνδεσω απο την αρχη...Δηλαδη αν πατησω να κανω κληση δεν ανοιγει η γραμμη στο hands free αυτο πως μπορω να το φτιαξω???

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...Λοιπον θα εκθεσω το προβλημα μου μετετρεψα το κιν σε takju κανονικα και με τον νομο και ολα μια χαρα..Συνδεσα με bluetooth το hands free και γινεται το εξης..Με το που ανοιγω το bluetooth συνδεεται ολα καλα εχω ομιλια και ολα μετα απο τρια λεπτα αποσυνδεεται (το εικονιδιο επανω γινεται γκρι) και πρεπει να το ξανασυνδεσω απο την αρχη...Δηλαδη αν πατησω να κανω κληση δεν ανοιγει η γραμμη στο hands free αυτο πως μπορω να το φτιαξω???

 

Φίλε μου είναι γνωστό bug του android 4.2.1...εγώ όσο κι αν έχω ψαχτεί δεν φτιάχνει,απλά θα σου πω ένα tip που το ανακάλυψα κατά τύχη όταν πειραματιζόμουν.Λοιπόν ο μόνος τρόπος να παραμένει συνεχώς συνδεδεμένο το bluetooth είναι να κάνεις restart στο κινητό σου με ανοιχτό το bluetooth από πριν και μόλις μπουτάρει το κινητό να συνδεθεί αυτόματα με το hands free.Μετά δεν θα αποσυνδεθεί ποτέ.Προσοχή όμως.Αν το απενεργοποιήσεις κάποια στιγμή τότε θα πρέπει να κάνεις από την αρχή την διαδικασία.Εν αναμονή της 4.2.2 είναι ο μόνος τρόπος που έχω βρει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα και εγω yakxu ,ειχατε δικιο ηταν ευκολο.περναω τωρα την 4.2 .ευχαριστω για τον οδηγο ηταν τα σωστα βηματα.ευχαριστω σε ολους:):):):):):):)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι γνωστό bug του android 4.2.1...εγώ όσο κι αν έχω ψαχτεί δεν φτιάχνει,απλά θα σου πω ένα tip που το ανακάλυψα κατά τύχη όταν πειραματιζόμουν.Λοιπόν ο μόνος τρόπος να παραμένει συνεχώς συνδεδεμένο το bluetooth είναι να κάνεις restart στο κινητό σου με ανοιχτό το bluetooth από πριν και μόλις μπουτάρει το κινητό να συνδεθεί αυτόματα με το hands free.Μετά δεν θα αποσυνδεθεί ποτέ.Προσοχή όμως.Αν το απενεργοποιήσεις κάποια στιγμή τότε θα πρέπει να κάνεις από την αρχή την διαδικασία.Εν αναμονή της 4.2.2 είναι ο μόνος τρόπος που έχω βρει...

 

Οπως εχω πει και γω σε παλιο post,και μενα το κανει οποτε θυμηθει αλλα μονο στο bt του αυτοκινητου.

Καλο αυτο το τρικ.

Δεν το ειχα σκεφτει γιατι με το save mode παει μια χαρα.

 

παιδια το εκανα και εγω yakxu ,ειχατε δικιο ηταν ευκολο.περναω τωρα την 4.2 .ευχαριστω για τον οδηγο ηταν τα σωστα βηματα.ευχαριστω σε ολους:):):):):):):)

 

 

Ετσι χαρηκα και γω οταν το εκανα μιας και δε σκαμπαζω απο προγραμματα.Ευγε παιδι της google!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,εχω το κινητο 3 μηνες περιπου (αγορασμενο απο πλαισιο 299€ ) και δεν βρισκει αναβαθμιση ,παραμενει στην 411 :( Δεν επρεπε να ειχε την 412 τουλαχιστον.Στο Siii αυτη εχω Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι το update τις 4.2.2 θα γινει συντομα.

Οταν ερθει με το καλο πρεπει να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν την περασουμε η δεν χρειαζετε και την περναμε πανω στην αλλη κατευθειαν?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...