Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Θέλω να rootαρω την συσκευή και όταν μου βγαίνει το cmd πατάω τις εντολές που δίνονται στο θέμα και δεν τις αναγνωρίζει... Καμία βοήθεια;

 

Γιατί δεν το κάνεις με το τοολκιτ? Είναι πολύ πιο εύκολο. Τα κανει ολα μονο του.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν το κάνεις με το τοολκιτ? Είναι πολύ πιο εύκολο. Τα κανει ολα μονο του.

Ένα λινκ για να κατεβάσω το toolkit?

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ για να κατεβάσω το toolkit?

 

Γράψε στο Google "Galaxy Nexus toolkit" .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι η αυθεντικη extended, 2000mah μπαταρια με καπακι, αλλιως δε μπαινει. συγκεκριμενα αυτη εδω http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130737077854&ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123

 

η rom ειναι η blackbean 7 με τα gapps που δινει που ειναι inverted και kernel purity 016.

εφαρμογες εχω σε συγχρονισμο gmail, browser, contacts, calendar, chrome. επισης gtalk συνεχεια ανοιχτο.

το haxsync 1 φορα/ημερα, UCCW καθε 1 ωρα. Falcon twitter καθε 1 ωρα. Στο facebook εχω απενεργοποιησει το refresh γιατι δεν το εμπιστευομαι. επισης εχω βαλει να αναβει το led σε αναπαντητες, falcon, sms, gtalk και οτι εχει default.

 

το περισσοτερο ηταν σε wifi, πολυ λιγο 3g, data ωστοσο συνεχεια ανοιχτα(δεν τα κλεινω ποτε) και για αρκετες ωρες δεν ειχα καθολου καλο σημα.

 

αυτα, ελπιζω να βοηθησα.

 

το κυριοτερο ειναι τα rom/kernel/extended battery.

 

Ευχαριστώ πολύ για το briefing!!!

Τον συσνδυασμό rom - kernel τον επέλεξες μετά από αναφορές καλής λειτουργίας από άλλους ή απλά είπες να τον δοκιμάσεις ;;;; :confused:

Edited by elrik428
Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι αυτό το εικονίδιο πάνω αριστερά που μου έβγαλε?

 

[ATTACH]29679[/ATTACH]

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι αυτό το εικονίδιο πάνω αριστερά που μου έβγαλε?

 

[ATTACH]29679[/ATTACH]

Έχεις το notifications toggle; Εάν δεν κάνω λάθος αυτό είναι. Το έβγαλε και σε μένα μετά από αναβάθμιση. Απενεργοποιείται από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το notifications toggle; Εάν δεν κάνω λάθος αυτό είναι. Το έβγαλε και σε μένα μετά από αναβάθμιση. Απενεργοποιείται από τις ρυθμίσεις.

 

Έχεις δίκιο φίλε μου, μόλις τώρα πρόσεξα οτι είναι και το νέο εικονίδιο της εφαρμογής. Απενεργοποιείται από τις ρυθμίσεις-->transparent

 

Thanxs

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το briefing!!!

Τον συσνδυασμό rom - kernel τον επέλεξες μετά από αναφορές καλής λειτουργίας από άλλους ή απλά είπες να τον δοκιμάσεις ;;;; :confused:

Την είχα παλιά σε 4.1.2 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος, οπότε απλά τη δοκίμασα. Με τον kernel ήμουν ευχαριστημένος γενικά, τους έχω δοκιμάσει όλους, δεν είδα διαφορά ιδιαίτερη από άλλους βέβαια.

 

 

 

 

Εν τω μεταξυ τα UCCW τα σπάνε!!!!

Kudos to nikoskat +++++++++++++++++ :D

Ναι :grin:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι αυτό το εικονίδιο πάνω αριστερά που μου έβγαλε?

 

[ATTACH]29679[/ATTACH]

 

Είναι της εφαρμογής notification toggle..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

εδώ και καιρό φοράω την AOPK Maguro 4.2.1 και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημενος. Η μπαταρία διαρκεί περίπου 30 - 32 ώρες με τον kernel που έχει.

Υπάρχει κάποιος άλλος kernel που να ταιριάζει καλύτερα και να έχουμε μεγαλύτερη διάρκεια;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

εδώ και καιρό φοράω την AOPK Maguro 4.2.1 και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημενος. Η μπαταρία διαρκεί περίπου 30 - 32 ώρες με τον kernel που έχει.

Υπάρχει κάποιος άλλος kernel που να ταιριάζει καλύτερα και να έχουμε μεγαλύτερη διάρκεια;

Ευχαριστώ!

 

Δοκίμασε τον fancy και θα με θυμηθείς...Θα τον βρεις στο xda...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το USB Debugging φίλε μου δεν υπάρχει επιλογή τέτοια... Δηλαδή να βάλω USB Debugging.

 

πηγαινε στο Ρυθμησεις- σχετικα με το τηλεφωνο και πατα 7 φορες στον αριθμο εκδοσης,και θα σου εμφανησει το επιλογες για προγραμματιστες....εκει βρισκετε usb dibugging(εντοπισμος σφαλματων USB)

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μου πετάει συνέχεια ένα "bugreport" να ανοιξω μεσω gmai-yahoo mail-drive - skype.

τι είναι???

αν φορας custom rom, δες αν εχει στις ρυθμισεις να το απενεργοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Standard version ή Extended version?

 

όποιον θες...τα ίδια είναι και οι 2 απλά η extended έχει volume boost και μπορείς να φτιάξεις τα ρεύματα και να απενεργοποίησεις το fsync...εγώ πάντως την extended έχω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο μετατροπή έχω κάνει σε "google branded"

 

είσαι και root φαντάζομαι και χρησιμοποιείς το superSU? το bugreport σου εμφανίζεται ξαφνικά ή μήπως με κατά λάθος πάτημα power button + volume keys? εμένα μου εμφανίζεται με το δεύτερο.

πρέπει να είναι πρόβλημα του superSU μετά τα τελευταία Updates. μάλιστα στο τελευταίο Update αναφέρει κάτι για το dumpstate το οποίο βλέπω να αναφέρεται και στα μηνύματα που εμφανίζονται και στην οθόνη του κινητού όταν συμβαίνει αυτό που λες.

βρήκα και ένα θέμα στο xda που το συζητάνε, άλλοι λένε ότι είναι θέμα του bug report της cm και κατ επέκταση της paranoid rom κτλ, αλλά αφού είσαι με stock νομίζω ότι το superSU είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα για την χαζοερωτηση της ημερας....:p

Πως μπορω να δημιουργησω φακελους στο μενου με τις εφαρμογες για να τις κατηγοροποιησω,αλλα χωρις να ειμαι με καποιον Launher αλλα με το αρχικο μενου?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα για την χαζοερωτηση της ημερας....:p

Πως μπορω να δημιουργησω φακελους στο μενου με τις εφαρμογες για να τις κατηγοροποιησω,αλλα χωρις να ειμαι με καποιον Launher αλλα με το αρχικο μενου?

 

Η χαζοαπάντηση της ημέρας: Δε μπορείς :)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσα bootloader και το έκανα root +busybox. Μετά τι κάνω; Μπορώ να βάλω Custom Rom;

 

Sorry για το διπλό ποστ αλλά έβαλα μια custom rom από το XDA Developers, αλλά κόλλησα και μου λέει Initiating Swaggers. Μια βοήθεια παιδιά; Έχει κολλήσει και απλώς φορτώνει..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το διπλό ποστ αλλά έβαλα μια custom rom από το XDA Developers, αλλά κόλλησα και μου λέει Initiating Swaggers. Μια βοήθεια παιδιά; Έχει κολλήσει και απλώς φορτώνει..

 

Δεν βοηθάς και πολύ...ποια είναι, τι έκανες, ακολούθησες τα βήματα, τι είχες πριν κλπ κλπ....Και πρέπει να ρωτήσεις στο διπλανό thread για τροποποιήσεις ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2107058 Αυτη εδω. Δεν ειχα τιποτα πριν. Ξεκλειδωσα bootloader, root και εβαλα clockworld recovery και οπως ελεγε η περιγραφη στο xda εβαλα την ρομ στο internal storage της συσκευης. Μετα παω στην recovery το φορτωνει κανονικα ΚΑΙ κολλαει εδω και φορτωνει. Επισης εχω 4.1.2 την τελευταια δηλαδη... Μια βοηθεια παιδια γιατι δεν μπορω πλεον να χρησιμοποιησω την συσκευη...
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2107058 Αυτη εδω. Δεν ειχα τιποτα πριν. Ξεκλειδωσα bootloader, root και εβαλα clockworld recovery και οπως ελεγε η περιγραφη στο xda εβαλα την ρομ στο internal storage της συσκευης. Μετα παω στην recovery το φορτωνει κανονικα ΚΑΙ κολλαει εδω και φορτωνει. Επισης εχω 4.1.2 την τελευταια δηλαδη... Μια βοηθεια παιδια γιατι δεν μπορω πλεον να χρησιμοποιησω την συσκευη...

 

Έβαλες τη ρομ για το lte γιαυτο δεν σου δουλευει. Θα βαζεις μονο για maguro. Φλασαρισε την εργοστασιακη ξανα

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...