Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οδηγίες και link για να φλασάρει όποιος θέλει την 4.2.2

http://androidheadlines.com/2013/02/galaxy-nexus-users-heres-how-to-get-android-4-2-2.html

Επίσης για όσουν έχουν Takju http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2144554

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δοκίμασε κανείς την 4.2.2 να μας πει εντυπώσεις??

 

Κατεβάζω την 4.2.2 τώρα...μόλις κατέβει φλασάρω και θα κάνω report κατευθείαν παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την 4.2.2 τώρα...μόλις κατέβει φλασάρω και θα κάνω report κατευθείαν παιδιά...

 

Βλάση μέσω OTA η από xda?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

από xda...

 

οκ. περιμένουμε εντυπώσεις.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

RESPECT στην google...μόνο αυτό έχω να πω...η 4.2.2 θυμίζει 4.1.2 στο smouthness και την ταχύτητα...Και το bluetooth έφτιαξε πλέον και γενικά η ταχύτητα που έχει το τηλέφωνο απλά δεν υπάρχει.!Πέρασα και το νέο κέρνελ ειδικά για την 4.2.2 ΑΚ.680.422.Pirates.Ένα μεγάλο μπράβο!!!
Link to comment
Share on other sites

To play λειτουργεί σ' εσάς;

Είμαι με το κανονικό 4.2.1. Μου βγάζει σφάλμα ανάκτησης πληροφοριών από το διακομιστή, rpc.

Μου το βγάζει από τη στιγμή που έκανα εκκαθάριση δεδομένων στο google.services.framework.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

RESPECT στην google...μόνο αυτό έχω να πω...η 4.2.2 θυμίζει 4.1.2 στο smouthness και την ταχύτητα...Και το bluetooth έφτιαξε πλέον και γενικά η ταχύτητα που έχει το τηλέφωνο απλά δεν υπάρχει.!Πέρασα και το νέο κέρνελ ειδικά για την 4.2.2 ΑΚ.680.422.Pirates.Ένα μεγάλο μπράβο!!!

 

Λεγε τετοια αντρα λεγε τετοια....αντε σειρα μας σε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

To play λειτουργεί σ' εσάς;

Είμαι με το κανονικό 4.2.1. Μου βγάζει σφάλμα ανάκτησης πληροφοριών από το διακομιστή, rpc.

Μου το βγάζει από τη στιγμή που έκανα εκκαθάριση δεδομένων στο google.services.framework.

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό το πρόβλημα λύνεται με το να διαγράψεις το gmail account που έχεις και μετα να το ξαναβάλεις.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ακριβώς τι αλλάζει η 4.2.2?Να φανταστώ απλά fix είναι ε?Δεν με βλέπω να φεύγω από paranoidandroid:cool:
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στους xda ότι μετά την αναβάθμιση δεν θα δουλεύει και το τοολκιτ γιατί η Google έκανε αναβάθμιση στους adb drivers.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ακριβώς τι αλλάζει η 4.2.2?Να φανταστώ απλά fix είναι ε?Δεν με βλέπω να φεύγω από paranoidandroid:cool:

 

εμφανεις αλλαγες δεν υπαρχουν αλλα το κινητο εχει βελτιωθει αισθητα σε ταχυτητα.και στα quick settings πανω στη μπαρα στa wifi και bluetooth αν το πατησεις μια φορα μπαινεις στις ρυθμισεις αν το κρατησεις πατημενο δουλευει σαν on-off

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι...Με την αναβαθμιση του λογισμικου,ολα τα δεδομενα του κινητου παραμενουν ή χανονται?
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι...Με την αναβαθμιση του λογισμικου,ολα τα δεδομενα του κινητου παραμενουν ή χανονται?

 

Παραμένουν

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στους xda ότι μετά την αναβάθμιση δεν θα δουλεύει και το τοολκιτ γιατί η Google έκανε αναβάθμιση στους adb drivers.

 

Δεν είναι καθόλου καλο αυτο.

Έχω μείνει στην στοκ 4.1.2 χωρίς ειδοποιήσεις για update και σεταρισμενο άψογα.

Δεν θέλω ούτε για πλάκα τα στραβά της 4.2.1

Αν δεν τα φτιάχνει ολα, δεν την βάζω.No more mr beta tester....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου καλο αυτο.

Έχω μείνει στην στοκ 4.1.2 χωρίς ειδοποιήσεις για update και σεταρισμενο άψογα.

Δεν θέλω ούτε για πλάκα τα στραβά της 4.2.1

Αν δεν τα φτιάχνει ολα, δεν την βάζω.No more mr beta tester....

 

Mr Beta ήμασταν μέχρι τώρα...Πίστεψε με η 4.2.2 είναι απίστευτη...

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις δεν αναβει καθολου;δυσκολο αυτο,αν απλα πατησεις το power μονο δεν αναβει καθολου;

 

Ασχετο αλλα η 4.2.2 ηδη βγηκε στο xda στοκ με ρουτ,την κατεβαζουμε,μπαινουμε recovery και τη φλασαρουμε οπως ειναι και δε χανεται τιποτα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1737849

Τελικά όλα καλά.Εχω jakju και 4.1.2.Ευχαριστώ όσους βοήθησαν.Είχα απελπιστεί.O.K. όμως τέλος καλό όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι αν εχουμε custom recovery δεν μπορουμε να πσρουμε OTA ισχύει η ειναι μυθος? Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι κάπου το έχω διαβάσει.

 

Αν έχεις clockworkmod 6+ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ. ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΟΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ και κρατάει και το root.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,μια βοηθεια οποιος μπορει,τοσο καιρο με το nexus δοκιμασα πολλα και ειπα σημερα να το επαναφερω stock,κανω την διαδικασια με το toolkit ανοιγει και δν μ βγαζει με τιποτα ota για να το κανω 4.2.1 εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα..:confused:
Link to comment
Share on other sites

4.2.2 και τα μυαλά στα κάγκελα!!! Αισθητή διαφορά σαφώς καλύτερο και γρηγορότερο... Φίλε Vlasi για πες μας και εντυπώσεις από τον kernel...
Link to comment
Share on other sites

4.2.2 και τα μυαλά στα κάγκελα!!! Αισθητή διαφορά σαφώς καλύτερο και γρηγορότερο... Φίλε Vlasi για πες μας και εντυπώσεις από τον kernel...

 

Για τον κέρνελ είναι νωρίς ακόμη...Προς το παρόν τρέχει μια χαρά αλλά για μπαταρία κλπ δεν μπορώ να μιλήσω ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Για τον κέρνελ είναι νωρίς ακόμη...Προς το παρόν τρέχει μια χαρά αλλά για μπαταρία κλπ δεν μπορώ να μιλήσω ακόμη...

 

Το Need for speed πάντος τρέχει άψογα μ' αυτόν τον kernel :)

Link to comment
Share on other sites

Και baseband (radio)? Άφησες το XXLH1?

Το PGM είναι unsupported..

 

Όχι κατέβασα το καινούριο radio XXLJ1...Για το PGM το ξέρω όμως προς το παρόν είναι ο μόνος κέρνελ με υποστήριξη για 4.2.2 οπότε κάνω τα στραβά μάτια...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...