Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα ,εχω το κινητο 3 μηνες περιπου (αγορασμενο απο πλαισιο 299€ ) και δεν βρισκει αναβαθμιση ,παραμενει στην 411 :( Δεν επρεπε να ειχε την 412 τουλαχιστον.Στο Siii αυτη εχω

 

Η συσκευη ειναι yakjuxw, το οποιο σημαινει οτι παιρνει αναβαθμισεις μεσω samsung κ οχι απευθειας απο τη google.

Ακολουθησε αυτον τον οδηγο για να μετατρεψεις τη συσκευη σου σε yakju ή takju για να εχεις αμεσα τις ενημερωσεις. Ο οδηγος ειναι αναλυτικοτατος, αρκει να διαβαζεις τι κανεις.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η συσκευη ειναι yakjuxw, το οποιο σημαινει οτι παιρνει αναβαθμισεις μεσω samsung κ οχι απευθειας απο τη google.

Ακολουθησε αυτον τον οδηγο για να μετατρεψεις τη συσκευη σου σε yakju ή takju για να εχεις αμεσα τις ενημερωσεις. Ο οδηγος ειναι αναλυτικοτατος, αρκει να διαβαζεις τι κανεις.

1000 ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι το update τις 4.2.2 θα γινει συντομα.

Οταν ερθει με το καλο πρεπει να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν την περασουμε η δεν χρειαζετε και την περναμε πανω στην αλλη κατευθειαν?

 

Αναλογα ποσα mbyte θα ειναι η αναβαθμιση λενε οι ειδικοι...αλλα προσωπικα θα την κανω την επαναφορα.

Απο την 4.1.1 στην 4.1.2 πχ το update ητανε μικρο.Πολλοι δε κανανε επαναφορα.

Μαλλον...λεω εγω τωρα...το μεγαλο update θα ειναι η λεμονοπιτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα και εγω yakxu ,ειχατε δικιο ηταν ευκολο.περναω τωρα την 4.2 .ευχαριστω για τον οδηγο ηταν τα σωστα βηματα.ευχαριστω σε ολους:):):):):):):)

 

Ειδες τελικα οτι ηταν πολυ απλη η διαδικασια;;;;τωρα θα περνεις καθς αναβαθμηση την στιγμη που η google θα βγαζει νεα εκδοση...αν τωρα περνας την 4.2 σε λιγη ωρα θα παρεις και την 4.2.1

Link to comment
Share on other sites

Χθες ο φίλος μου ήθελε να δούμε ποιο είναι πιο γρήγορο σε browser (Galaxy Nexus vs Galaxy SIII) και φυσικά κέρδισε το Nexus σε όλες τις σελίδες που φορτώσαμε. Πως το εξηγείται;
Link to comment
Share on other sites

Χθες ο φίλος μου ήθελε να δούμε ποιο είναι πιο γρήγορο σε browser (Galaxy Nexus vs Galaxy SIII) και φυσικά κέρδισε το Nexus σε όλες τις σελίδες που φορτώσαμε. Πως το εξηγείται;

 

Το έχεις μαμά? Πάντως με τον stock browser πάει σφαίρα κ ας του έχω 10 καρτέλες ανοιχτές.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και Ρουτ με το toolkit.είμαι τρελός χακερας:lol::lol::lol::lol:

 

Welcome to the root family φίλε μου.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

μόλις ξεκλείδωσα το bootloader μεσω toolkit αλλα δεν μου εχασε δεδομενα και ξεκλείδωσε κανονικα,πως εγινε αυτο?
:w00t: STERGIOS :w00t:
Link to comment
Share on other sites

μόλις ξεκλείδωσα το bootloader μεσω toolkit αλλα δεν μου εχασε δεδομενα και ξεκλείδωσε κανονικα,πως εγινε αυτο?

 

Αυτό έχει πάψει να ισχύει από τότε που το έκανα unlock/root εγώ, δηλαδή τουλάχιστον 2-3 μήνες (από όσο ξέρω...). Προφανώς τα παιδιά που έχουν φτιάξει τα tools πλέον βρήκαν τρόπο (?) να μην χάνονται τα δεδομένα....ήδη μερικοί από αυτούς το αναφέρουν ως (+) του δικού τους tool....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Galaxy Nexus Toolkit.

 

Λεβέντες έκανα το jakjuxw σε jakju.Το τηλ.δεν ανοίγει.Βλέπω μόνο το χρωματιστό Χ.Τι κάνω τώρα??????????????????

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες SOS.Μόλις έκανα μετατροπή απο jakjuxw σε jakju.Το τηλ.δεν ανοίγει.Δείχνει μόνο το χρωματιστό Χ.Τι πρέπει να κάνω??????

 

βγαζεις την μπαταρια,την ξαναβαζεις,κρατας πατημενα volume up,volume down και πατας power για να μπει σε fastboot,το συνδεεις στον υπολογιστη,ανοιγεις το nexus toolkit και φλασαρεις την σωστη ρομ,δηλαδη πατας το 9 στο main menu-download,extract and flash google factory stock rom.

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες SOS.Μόλις έκανα μετατροπή απο jakjuxw σε jakju.Το τηλ.δεν ανοίγει.Δείχνει μόνο το χρωματιστό Χ.Τι πρέπει να κάνω??????

 

Συνήθως το 1ο boot κρατάει λίγα λεπτά. Πόση ώρα σου αναβοσβηνει?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαστείτε...:O

Android 4.2.2 (Build JDQ39) Update Rolling Out To GSM Galaxy Nexus, Nexus 7, Nexus 10 :)

και πριν αγχωθείτε και αναρωτιέστε ''γιατί σε μένα δεν έχει έρθει ακόμα?τι να κάνω?'' , υπενθυμίζω ότι η όλη διαδικασία παίρνει τουλάχιστον 2-3 εβδομάδες...;)

Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που κυκλοφορούν, φαίνεται ότι ξαναπείραξαν το bluetooth και ειδικά θέματα a2dp, αν και ακόμα έχει ζητηματάκια. Άντε να δούμε, γιατί είναι ένα από τα βασικά παράπονα που έχω μετά το JB.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου,αλλά το πρόβλημα παραμένει.Μήπως έχουμε περισσότερες λεπτομέρειες?????????

 

βγαζεις την μπαταρια,την ξαναβαζεις,κρατας πατημενα volume up,volume down και πατας power για να μπει σε fastboot,το συνδεεις στον υπολογιστη,ανοιγεις το nexus toolkit και φλασαρεις την σωστη ρομ,δηλαδη πατας το 9 στο main menu-download,extract and flash google factory stock rom.

Δυστηχώς δεν άνοιξε.Καμμιά επιπλέον βοήθεια????????????????

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δεν άνοιξε.Καμμιά επιπλέον βοήθεια????????????????

 

Εννοεις δεν αναβει καθολου;δυσκολο αυτο,αν απλα πατησεις το power μονο δεν αναβει καθολου;

 

Ασχετο αλλα η 4.2.2 ηδη βγηκε στο xda στοκ με ρουτ,την κατεβαζουμε,μπαινουμε recovery και τη φλασαρουμε οπως ειναι και δε χανεται τιποτα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1737849

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω καποιες "χοντρες" διαφορες...αλλα σιγουρα ειναι πολυ πιο smooth ακομα και απο καποιες custom rom που ειχα με 4.2.1 kαι custom kernels...μενει να δουμε μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Το ότι αν εχουμε custom recovery δεν μπορουμε να πσρουμε OTA ισχύει η ειναι μυθος? Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι κάπου το έχω διαβάσει.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το ότι αν εχουμε custom recovery δεν μπορουμε να πσρουμε OTA ισχύει η ειναι μυθος? Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι κάπου το έχω διαβάσει.

 

ισχύει

10 chars

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ισχύει

10 chars

 

Γμτ

Αρα πρέπει να φλασαρω το factory image της Google απο την αρχή για να πάρω την 4.2.2 έτσι?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...