Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα......αντιμετωπηζω ενα προβλημα,δεν μπορω να ανοιξω μηνυμα MMS.....εχω κανονικα τις ρυθμησεις του παροχου,αλλα οποτε μου στελνουν,δεν μπορω με τπτ να το ανοιξω....

εχω το go sms,εχω κανει τις ρυθμησεις,αλλα τπτ

καποια ιδεα??

 

Έχεις ενεργοποιήμενο το 3g? Γιατί χωρίς 3g δεν μπορείς να λάβεις mms..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις ενεργοποιήμενο το 3g? Γιατί χωρίς 3g δεν μπορείς να λάβεις mms..

 

φυσικα και ειναι ενεργοποιημενο

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και ειναι ενεργοποιημενο

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341667

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε αφηνει να απενεργοποιησεις σχεδον ολες τις system apps, αν δεν ειναι system μπορεις να τις απεγκαταστησεις. νομιζω ειναι πολυ καλη λυση και θα βολευε τον καθεναν σε παρομοια περιπτωση. το titanium ουσιαστικα ιδια δουλεια δεν εκανε;(δεν το χρησιμοποιω)

 

απλα θελω να απενεργοποιω καποιες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω συχνα,αλλα τις χρειαζομαι αν και ξερω οτι τρωνε δεδομενα.οπως εφαρμογες τυπου simple mp3 downloader.και το titanium το ιδιο κανει απλα το app quarantine σου δινει την δυνατοτητα να εχεις συντομευση της εφαρμογης που χρειαζεσαι αλλα με κλειδωμα.δηλαδη πατας την συντομευση google maps,και ανοιγει μεσω του app quarantine,μετα την κλεινεις και ξανααπενεργοποιεται αυτοματα

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση ίσως λιγο χαζή αλλα θα την κάνω. Εχω τόσες φορές προσπαθήσει να ανεβάσω κάποια φωτογραφία στους xda από το κινητό με τον στοκ browser αλλα οταν ανοίγει το παράθυρο στο οποίο επιλέγεις τι θα κανεις upload απο τον υπολογιστή δεν κανει τίποτα. Μονο url με αφήνει να βάλω. Δεν το κανει ο στοκ αυτό ή έχω κάνει κάτι λάθος στι ςρυθμίσεις του?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Όπως είχα γράψει και πιο πίσω, αντιμετώπιζα το γνωστό πρόβλημα με το ΒΤ μετά την αναβάθμιση σε 4.2.1, οπότε είχα αποφασίσει να κάνω flash την εργοστασιακή rom μπας και φτιάξει. Κι εκεί αντιμετώπιζα το πρόβλημα οτι έφτανε στο fastboot mode και τελικά δεν έκανε τίποτα. Όλα αυτά με το galaxy nexus toolkit, σε donated έκδοση. Δοκίμασα και σε linux όπως μου υπόδειξε κάποιος φίλος πιο πάνω, αλλά δεν... Τελικά σήμερα κατέβασα το nexus rootkit v1.6.2 και έτρεξα τα τεστ για τους drivers. Εκεί έβγαζε σφάλμα και ευτυχώς είχε αναλυτικότατες οδηγίες για να μπουν χειροκίνητα. Έτσι κι έκανα, όλα καλά, φλασαρίστηκε μια χαρά και ναι, ΕΧΩ ΒΤ!!!

Να ευχαριστήσω και πάλι τους παραπάνω φίλους που με βοήθησαν σημαντικά, κι ελπίζω να μην προκύψει άλλο θέμα. Αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα και θέλει βοήθεια, ελεύθερα, θα χαρώ να βοηθήσω αν μπορώ

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση ίσως λιγο χαζή αλλα θα την κάνω. Εχω τόσες φορές προσπαθήσει να ανεβάσω κάποια φωτογραφία στους xda από το κινητό με τον στοκ browser αλλα οταν ανοίγει το παράθυρο στο οποίο επιλέγεις τι θα κανεις upload απο τον υπολογιστή δεν κανει τίποτα. Μονο url με αφήνει να βάλω. Δεν το κανει ο στοκ αυτό ή έχω κάνει κάτι λάθος στι ςρυθμίσεις του?

δοκιμασε τον chrome, δουλευει καλυτερα στο xda. παλιοτερα δε μπορουσες καν να δεις τα θεματα με τον στοκ, εμφανιζοταν γκριζαρισμενα ολα.

αλλιως προτεινω tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε τον chrome, δουλευει καλυτερα στο xda. παλιοτερα δε μπορουσες καν να δεις τα θεματα με τον στοκ, εμφανιζοταν γκριζαρισμενα ολα.

αλλιως προτεινω tapatalk.

 

Δηλαδή με τον στοκ δεν γινεται αυτο που θέλω? Όχι τίποτα άλλο αλλά τον έχω συνηθίσει.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήμουν ανάμεσα στο LG 4X και αυτό και διάλεξα το Galaxy Nexus. Μπορείτε να μου δώσετε έναν οδηγό root? Είμαι στην 4.2.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήμουν ανάμεσα στο LG 4X και αυτό και διάλεξα το Galaxy Nexus. Μπορείτε να μου δώσετε έναν οδηγό root? Είμαι στην 4.2.1

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324831

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το USB Debugging φίλε μου δεν υπάρχει επιλογή τέτοια... Δηλαδή να βάλω USB Debugging.

 

Settings -> About phone -> 7 tap στο Build number. Ετσι, θα σου βγαλει το developer options menu. Εκει θα βρεις το USB Debugging

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το USB Debugging φίλε μου δεν υπάρχει επιλογή τέτοια... Δηλαδή να βάλω USB Debugging.

 

Πατα καμια 10φορες τον αριθμο εκδοσης κ θα 'γινεις προγραμματιστης'

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω στο τηλέφωνο την 4.2.1 εντελώς stock με stock kernel και ROM και αντιμετωπιζω το εξής πρόβλημα: όταν είμαι στην συλλογή και επιλέγω μια φωτογραφία για επεξεργασία και επιλέγω την ρύθμιση αυτόματο χρώμα αλλάζει στιγμιαία την φωτογραφία αλλά όταν πατήσω εφαρμογή και αποθήκευση μου τα επαναφέρει την φωτογραφία όπως ήταν στην αρχή χωρίς να μου αποθηκεύει τις αλλαγές! Έχει κανείς να μου προτείνει κάτι ή έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω στο τηλέφωνο την 4.2.1 εντελώς stock με stock kernel και ROM και αντιμετωπιζω το εξής πρόβλημα: όταν είμαι στην συλλογή και επιλέγω μια φωτογραφία για επεξεργασία και επιλέγω την ρύθμιση αυτόματο χρώμα αλλάζει στιγμιαία την φωτογραφία αλλά όταν πατήσω εφαρμογή και αποθήκευση μου τα επαναφέρει την φωτογραφία όπως ήταν στην αρχή χωρίς να μου αποθηκεύει τις αλλαγές! Έχει κανείς να μου προτείνει κάτι ή έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Εγώ ναι αλλά το αγνόησα, δεν τα χρησιμοποιώ έτσι κι αλλιώς.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω nexus root στην 4.2.1 και μερικες οποτε ανοιγω την συσκευη,και πληκτρολογω το PIN ενω δεχετε το PIN και δειχνει να ανοιγει,μετα απο μερικα δευτερα με γυρναει παλι πισω στην διαδικασια PIN......το εχει παθει κανεις αλλος???

σημερα π.χ 3 φορες,ενω εβαζα το pin με ξαναβγαζε στην ιδια διαδηκασια...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω nexus root στην 4.2.1 και μερικες οποτε ανοιγω την συσκευη,και πληκτρολογω το PIN ενω δεχετε το PIN και δειχνει να ανοιγει,μετα απο μερικα δευτερα με γυρναει παλι πισω στην διαδικασια PIN......το εχει παθει κανεις αλλος???

σημερα π.χ 3 φορες,ενω εβαζα το pin με ξαναβγαζε στην ιδια διαδηκασια...

 

μηπως να κανεις ενα factory reset, η ακομα καλυτερα να περασεις απο την αρχη το λειτουργικο και να το ξαναστησεις, γιατι αν εκανες update παιζει να εγινε κανα σφαλμα που να επιρεασε το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως να κανεις ενα factory reset, η ακομα καλυτερα να περασεις απο την αρχη το λειτουργικο και να το ξαναστησεις, γιατι αν εκανες update παιζει να εγινε κανα σφαλμα που να επιρεασε το συστημα.

 

το update το ειχα κανει πριν κανω το root......τωρα αυτο που δεν καταλαβα ειναι πως να περασω απο την αρχη το λειτουργικο??

ξανα μεσω toolkit και παλι την διαδσικασια που ειχα κανει οταν το αλλαξα απο samsung branded σε google branded???

 

φυσικα εδω πρεπει να πω οτι εχω μια micro sim απο την εποχη που ειχα iphone και την εχω στην συσκευη με ανταπτωρα,μπορει και αυτο να κανει το προβλημα......το κακο ειναι οτι οσες καρτες σιμ εχω ειναι ολες mikro sim,για να βρω μια κανονικης διαστασης να το δοκιμασω.....

αλλα επειδη τωρα το εχω ξανακανει αλλες δυο φορες δεν μοπυ εβγαλε ξανα προβλημα επαναφορας PIN ....παντος θα το κοιταξω,και φυσικα καθε ιδεα θα ειναι ευσπροδεκτη

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

ξεκινωντας απο το 95% με την extended battery πλεον.

 

Πολύ καλά σε βρίσκω.. :thumbup::D

Μπορείς να δώσεις λινκ για τα softkeys; έχω κατεβάσει τα ίδια αλλά σε μπλε.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

ξεκινωντας απο το 95% με την extended battery πλεον.

 

Καλημέρα φίλε μου!!

Πολύ καλό το γράφημα!!!

Η extended που αναφέρεις χρειάζεται καινούργιο καπάκι να υποθέσω;;;;; :confused: Και για πόσα mΑh μιλάμε;;;;

Επίσης δεν μας δίνεις ένα σύντομο briefing με το setup που έχεις, root, rom, kernel, recovery, wifi, gps, 3g, accounts που συγχρονίζουν.

Να έχουμε μια πιο σφαιρική εικόνα.

 

Ευχαριστώ!! :D

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε πληροφορίες. Ειχα ριξει μια ματια αλλα δεν το ειχα ψαξει καλα, εβγαινε μια μπαταρια για της Verizon αλλά νομίζω δεν ταιριάζε στο δικο μας
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε πληροφορίες. Ειχα ριξει μια ματια αλλα δεν το ειχα ψαξει καλα, εβγαινε μια μπαταρια για της Verizon αλλά νομίζω δεν ταιριάζε στο δικο μας

 

Υπάρχει αυθεντική extended battery 2Ah με το αντίστοιχο καπάκι. Το έχουμε ξανασυζητήσει και σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι η αυθεντικη extended, 2000mah μπαταρια με καπακι, αλλιως δε μπαινει. συγκεκριμενα αυτη εδω http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130737077854&ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123

 

η rom ειναι η blackbean 7 με τα gapps που δινει που ειναι inverted και kernel purity 016.

εφαρμογες εχω σε συγχρονισμο gmail, browser, contacts, calendar, chrome. επισης gtalk συνεχεια ανοιχτο.

το haxsync 1 φορα/ημερα, UCCW καθε 1 ωρα. Falcon twitter καθε 1 ωρα. Στο facebook εχω απενεργοποιησει το refresh γιατι δεν το εμπιστευομαι. επισης εχω βαλει να αναβει το led σε αναπαντητες, falcon, sms, gtalk και οτι εχει default.

 

το περισσοτερο ηταν σε wifi, πολυ λιγο 3g, data ωστοσο συνεχεια ανοιχτα(δεν τα κλεινω ποτε) και για αρκετες ωρες δεν ειχα καθολου καλο σημα.

 

αυτα, ελπιζω να βοηθησα.

 

το κυριοτερο ειναι τα rom/kernel/extended battery.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να rootαρω την συσκευή και όταν μου βγαίνει το cmd πατάω τις εντολές που δίνονται στο θέμα και δεν τις αναγνωρίζει... Καμία βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...