Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι τρεις κουκιδες ειναι για βαση,καλωδιο mhl απλα κοιτα να εχει και εισοδο micro usb στο πλαι για ρευμα και ρομ αυτη που εχεις για να μην εχεις προβληματα,απλα βαλε αλλον

kernel αν εχεις ορεξη για overclocking,προτεινω franco

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω ολους στο φορουμ! Κατοχος απο χτες Galaxy Nexus και εντυπωσιασμενος!! Μετα το razr μου φαινεται οτι το Nexus πεταει!!

Το να διαβασω 517 σελιδες λιγο δυσκολο, επομενως θελω να εκφρασω καποιες αποριες (οποιος εχει την καλοσυνη ας απαντησει)...

Στα δεξια οι τρεις κουκιδες-ακροδεκτες που χρησιμευουν??

MHL καλωδιο τι να προσεξω?

προτεινόμενες ROM ?

 

ότι σου είπε και ο πιο πάνω.. για την ρομ όμως αν θέλεις κάποια άλλη με περισσότερη παραμετροποίηση δοκίμασε την xylon επίσης με franco kernel..

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τίποτα... Βάζω την custom rom και κολλάει στο animation μέσω της recovery... έβαλα πρόσφατα xylon και δεν φορτώνει..
Link to comment
Share on other sites

SOS

Χρειάζομαι επειγόντως την βοηθεια σας..κατέβασα ένα wallpaper απο μια εφαρμογή και όταν πάτησα τοποθέτησει το κινητό μου έβγαλε ότι το UI δεν αποκρίνεται και βγάζει κάθε ενα δευτερόλεπτο αυτό το παράθυρο για να πατησω αναφορά κτλπ και έτσι δεν μπορώ να κάνω τίποτα..έκανα επανεκίνηση αλλά τα ίδια..έβγαλα και τη μπαταρία και τα ίδια...τι μπορεί να φταίει??

Link to comment
Share on other sites

SOS

Χρειάζομαι επειγόντως την βοηθεια σας..κατέβασα ένα wallpaper απο μια εφαρμογή και όταν πάτησα τοποθέτησει το κινητό μου έβγαλε ότι το UI δεν αποκρίνεται και βγάζει κάθε ενα δευτερόλεπτο αυτό το παράθυρο για να πατησω αναφορά κτλπ και έτσι δεν μπορώ να κάνω τίποτα..έκανα επανεκίνηση αλλά τα ίδια..έβγαλα και τη μπαταρία και τα ίδια...τι μπορεί να φταίει??

 

Μαλλον αυτο που κατεβασες δεν ειναι για την εκδοση του λογισμικου που εχεις.Κανεις απεγκατασταση την ταπετσαρια.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο που κατεβασες δεν ειναι για την εκδοση του λογισμικου που εχεις.Κανεις απεγκατασταση την ταπετσαρια.

 

Τhanx a lot!

Εκανα απεγκατάσταση όλο το πρόγραμμα και όλα καλά..!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..πριν 2 βδομάδες απέκτησα το gn..είμαι σε δίλημμα για να το ρουτάρω και να βάλω την 4.2.1 αλλά με προβληματίζει οτι βλέπω ένα bug στο bt..ισχύει σε όλους αυτό?υπάρχει διόρθωση?
:w00t: STERGIOS :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!!

Όντως καλή ιδέα να πάρω ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση για να σιγουρευτώ. Μάλλον θα το κάνω αύριο.

Όντως έχω την 4.0.4, νόμιζα το είχα αναφέρει αλλά το ξέχασα.

Πάντως στο Kies μου το αναγνωρίζει κανονικα σαν GT-I9100 αλλά δεν ξέρω τι θα έπρεπε να κάνω για να σιγουρευτώ οτι σίγουρα είναι αυθεντικό. Γιατί σκέφτηκα οτι θα μπορούσε απλώς να έχει σαν όνομα η συσκευή αυτό όπως βάζω στο φλασάκι μου εγώ ότι όνομα θέλω. Αν και είμαι σχεδόν σίγουρος οτι είναι αυθεντικό από Πολωνία, μου τη δίνει που μου βγάζει το μήνυμα που σας είπα όταν ακολουθώ τα βήματα για να δω οτι όντως είναι από Πολωνία.

Μου ήρθε και να κατεβάσω το Κιες από το Πολωνικό σάιτ μήπως κάνει διαφορά. Θα δούμε.

 

EDIT: Συγγνώμη για άλλο μέρος ήταν αυτό.

Edited by james6
Link to comment
Share on other sites

SOS

Χρειάζομαι επειγόντως την βοηθεια σας..κατέβασα ένα wallpaper απο μια εφαρμογή και όταν πάτησα τοποθέτησει το κινητό μου έβγαλε ότι το UI δεν αποκρίνεται και βγάζει κάθε ενα δευτερόλεπτο αυτό το παράθυρο για να πατησω αναφορά κτλπ και έτσι δεν μπορώ να κάνω τίποτα..έκανα επανεκίνηση αλλά τα ίδια..έβγαλα και τη μπαταρία και τα ίδια...τι μπορεί να φταίει??

φίλε μου δεν ξέρω αν έβγαλες άκρη, αλλά επειδή την έπαθα κ γω με ακριβός το ίδιο πρόβλημα το κινητό έστρωσε μόνο μετά απο φορμάτ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..πριν 2 βδομάδες απέκτησα το gn..είμαι σε δίλημμα για να το ρουτάρω και να βάλω την 4.2.1 αλλά με προβληματίζει οτι βλέπω ένα bug στο bt..ισχύει σε όλους αυτό?υπάρχει διόρθωση?

Δε συμβαίνει σε όλους απ'οσο γνωρίζω. Τώρα για το root,πιστεύω είναι καθαρά δικο σου θέμα. Αν έχεις σκοπό να φλασαρεις κάποια ρομ ή οτιδήποτε, καλό θα ταν να το κάνεις τώρα, ειδικά αν σκοπεύεις να κλειδώσεις τον bootloader, για να μην αγχωνεσαι αργότερα μη χαθούν τα δεδομένα.

 

 

 

 

Εχει κανεις ιδεα τι παιζει με το κινητο μας και το lte της κοσμοτε;

Αν δεν είναι αγορασμενο απο Αμερική, με lte έκδοση, τότε δε θα πιάνεις. 3g only :eek:

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκεφτόμουν να πάρω το συγκεκριμένο κινητό (μια που μου αρέσει η ιδέα να παίρνω κατευθείαν τις αναβαθμίσεις!) θα ήθελα να σας ρωτήσω:

Είναι γρήγορο και lag-free με τις τελευταίες αναβαθμίσεις; Είναι γενικά εύχρηστο;

Έχει αποσπώμενη μπαταρία;

Γενικά τι αρνητικά θα λέγατε πως έχει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκεφτόμουν να πάρω το συγκεκριμένο κινητό (μια που μου αρέσει η ιδέα να παίρνω κατευθείαν τις αναβαθμίσεις!) θα ήθελα να σας ρωτήσω:

Είναι γρήγορο και lag-free με τις τελευταίες αναβαθμίσεις; Είναι γενικά εύχρηστο;

Έχει αποσπώμενη μπαταρία;

Γενικά τι αρνητικά θα λέγατε πως έχει;

Ευχαριστώ!

 

φίλε μου ένα θα σου πω. Έρχομαι από Windows Mobile και ύστερα απο σχεδόν 2 μήνες που έχω το Nexus λεω τη λαλακια εκανα και δεν πήγα σε Android πιο νωρίς. Πάρα πολύ εύχρηστο και παρα πολύ γρήγορο. Ειμαι τελείως στοκ με 4.2.1 με ρουτ και ξεκλείδωτο bootloader και δεν έχω το παραμικρό lag. Ολα δουλεύουν ρολόι. Σου το προτείνω χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Η μπαταρία βγαίνει κανονικά. Στο nexus 4 είναι φιχ.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Δηλαδή δεν έχετε να πείτε ούτε ένα αρνητικό; Έστω και μικρό;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Δηλαδή δεν έχετε να πείτε ούτε ένα αρνητικό; Έστω και μικρό;

 

"Eαν δεν παινεψεις το σπιτι σου.. θα πεσει να σε πλακωσει.." που λεει κ ο λαος.. :p

Περαν απο καποια "ελαττωματα", διαφορετικα για τον καθενα, δε θα σε απογοητευσει το κινητο.

π.χ. οτι το ηχειο του δεν ειναι κ απο τα πιο δυνατα (διορθωνεται με mods, apps κτλ..) κ οτι εχει μονο 16gb χωρο (προσωπικα δε θα με χαλουσε να χε παραπανω).. αλλα κ σ'αυτο υπαρχει λυση, οποτε μην αγχωνεσαι..

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

μικρη για τις απαιτησεις ενος μεσου χρηστη μπαταρια, τεμπελικο gps, αδυναμο ηχειο, περιορισμενη χωρητικοτητα και χωρις ραδιοφωνο...:!:
Link to comment
Share on other sites

Δε συμβαίνει σε όλους απ'οσο γνωρίζω. Τώρα για το root,πιστεύω είναι καθαρά δικο σου θέμα. Αν έχεις σκοπό να φλασαρεις κάποια ρομ ή οτιδήποτε, καλό θα ταν να το κάνεις τώρα, ειδικά αν σκοπεύεις να κλειδώσεις τον bootloader, για να μην αγχωνεσαι αργότερα μη χαθούν τα δεδομένα.

 

 

 

 

 

Αν δεν είναι αγορασμενο απο Αμερική, με lte έκδοση, τότε δε θα πιάνεις. 3g only :eek:

 

 

αν δεν κάνω λάθος το κινητό μας για lte χρησιμοποιεί 2300/2400Mhz συχνότητα ενώ οι συχνότητες για την Ελλάδα είναι :

 

Vodafone-900-1800-2600

Cosmote-1800-2600

 

οπότε και πάλι δεν θα μπορούσε να δουλέψει. Αν λέω κάτι λάθος παρακαλώ διορθώστε με γιατί ψάχνομαι για lte να δω κι εγώ τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

έχω ένα πρόβλημα με το κινητό..

Εχθές το βράδυ έκλεισε από μπαταρία το κινητό κ από τότε δεν ανοίγει με τπτ...έβγαλα κ ξαναέβαλα την μπαταρία τπτ...

Το έβαλα στον υπολογιστή μπας κ φορτίσει από εκεί....πάλι τπτ..

τι μπορεί να φταίει?Υπάρχει περίπτωση να έπαθε κάτι η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

μικρη για τις απαιτησεις ενος μεσου χρηστη μπαταρια, τεμπελικο gps, αδυναμο ηχειο, περιορισμενη χωρητικοτητα και χωρις ραδιοφωνο...:!:

 

Βγάζω σχεδόν 1,5 μέρα με κανονική χρήση smartphone, το GPS μου κλειδώνει πριν ανοίξω καν το Ginius, το ηχείο φτιάχνει μέσα σε 5", ενώ η χωρητικότητα φτιάχνει επίσης με 5€ εξοπλισμό...για το μόνο που θα συμφωνήσω είναι το ραδιόφωνο, αλλά και πάλι με 19€ παίρνεις BT H/F με ράδιο...

 

Μάλλον λάθος κινητό αγόρασες, ή κάτι πάει στραβά με το δικό σου...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

Η μπαταρία δε με νοιάζει, έχω συνηθίσει να κουβαλάω πάντα και μια δεύτερη και ούτως ή άλλως κάθε βράδυ δε με στεναχωρεί καθόλου να το βάζω για φόρτιση.

Πώς το εννοείτε οτι με 5 ευρώ διορθώνεται ο χώρος; Θα με ενδιέφερε πολύ!

Επίσης με τις εφαρμογές γενικά έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα; Με ενδιαφέρει κυρίως το Σκάιπ αλλά και γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

Η μπαταρία δε με νοιάζει, έχω συνηθίσει να κουβαλάω πάντα και μια δεύτερη και ούτως ή άλλως κάθε βράδυ δε με στεναχωρεί καθόλου να το βάζω για φόρτιση.

Πώς το εννοείτε οτι με 5 ευρώ διορθώνεται ο χώρος; Θα με ενδιέφερε πολύ!

Επίσης με τις εφαρμογές γενικά έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα; Με ενδιαφέρει κυρίως το Σκάιπ αλλά και γενικά.

 

Σου δείχνω παρακάτω πως, αυτή τη στιγμή που μιλάμε, το κινητό έχει βγάλει 25 ώρες χρήσης (με τα πάντα ανοιχτά, πλην ΒΤ), και με περίπου 45' Zenonia5 χθες το βράδυ :p

 

Είναι ίσως το πρώτο smartphone που, ίσως και λόγω 4.1/4.2, μπορώ να φορτίζω κάθε δεύτερη μέρα, ίσως όχι το βράδυ της 2ης μέρας, αλλά σίγουρα μέχρι το μεσημέρι.

 

Για μνήμη μπορείς να συνδέσεις μέσω OTG ότι θες (ακόμα και 3G stick μπορείς να δουλέψεις :cool:).

 

Από εφαρμογές δεν κατάλαβα καλά, τι είδους προβλήματα να υπάρχουν, όλες δουλεύουν κανονικά...αν υπάρχει πρόβλημα, αυτό θα είναι του android, όχι της συσκευής. Αλλά ας πούμε για το Skype που ρωτάς, μια χαρά δουλεύει και με τις δύο κάμερες...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Είδα και το OTG, αρκετά καλό!

Για το Σκάιπ ρωτάω γιατί στο RAZR κάνει κάτι μικρά παράσιτα κατα τη διάρκεια της συνομιλίας, τα οποία μετά από κάποια ώρα αρχίζουν και μου χτυπάνε πολύ στα νεύρα. Γιαυτό και το δίνω και έχω πάρει ήδη το Ες3. Αν υπήρχαν προβλήματα στις εφαρμογές πιστεύω θα τα είχατε βρει.

Η συσκευή μου άρεσε πάρα πολύ και μάλλον από τις τρεις που έψαχνα (λούμια 820, Ες2 και αυτή) μου φαίνεται η καλύτερη επιλογή.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

έχω ένα πρόβλημα με το κινητό..

Εχθές το βράδυ έκλεισε από μπαταρία το κινητό κ από τότε δεν ανοίγει με τπτ...έβγαλα κ ξαναέβαλα την μπαταρία τπτ...

Το έβαλα στον υπολογιστή μπας κ φορτίσει από εκεί....πάλι τπτ..

τι μπορεί να φταίει?Υπάρχει περίπτωση να έπαθε κάτι η μπαταρία?

 

Πριν δυο τρεις σελίδες αναφέρω και εγώ το ίδιο... εμένα δεν έκλεισε απο μπαταρία, το είχα απενεργοποιήσει εγώ, το πρωί πήγα να το ανοίξω και τίποτα... το έχω στείλει Πλαίσιο και περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Πως φτιαχνει παιδια;για ηχο κλησης μιλαμε η και για ακουστικου;

 

Ένα απλό mod είναι, εδώ είσαι GNEX BEATS+XLOUDER! 4.1.2/4.2.1 [05/02/13] JB Louder Audio Improvement Patch

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...